Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Adobe Dimension

Witaj w kursie Adobe Dimension. W tym materiale poznasz od podstaw techniki pracy z nową aplikacją od Adobe. Tym razem jest to narzędzie do budowania kompozycji graficznych w środowisku 3D. Wykorzystując możliwości tej aplikacji nauczysz się tworzyć bardzo efektowne grafiki z prostym w obsłudze programem jakim jest Adobe Dimension.

32 lekcji

3h 32min

4 (3 oceny)

Adobe Dimension - od Podstaw

Witaj w kursie Adobe Dimension. W tym materiale poznasz od podstaw techniki pracy z nową aplikacją od Adobe. Tym razem jest to narzędzie do budowania kompozycji graficznych w środowisku 3D. Wykorzystując możliwości tej aplikacji nauczysz się tworzyć bardzo efektowne grafiki z prostym w obsłudze programem jakim jest Adobe Dimension.

W pierwszej części kursu poznasz interfejs aplikacji. Zostaną omówione okna onterfejsu, ich przeznaczenie, oraz narzędzia w toolbarze. Dowiesz się jak szybko stworzyć nowy dokument z poziomu ekranu powitalnego i zmienić kolor interfejsu.

Podstawy pracy

W kolejnej cześci prowadzący zapozna Cię z podstawami pracy. Nauczysz się pracy z kamerą. Dowiesz się jak ustawić kamerę i jak stworzyć zakładkę, która zapamięta ustawienia Twojej kamery. Stworzysz pierwszą scenę, a na niej umieścisz pierwsze obiekty trójwymiarowe. Nauczysz sie nawigować po scenie i przekształcać obiekty 3d przy pomocy narzędzi oraz okien aplikacji.

Tekstury i materiały

W kursie będziemy dużo pracować z materiałami takimi jak plastik, metal czy ciecz. Do ustawionych na scenie obietów dodasz materiały z biblioteki Adobe Dimension, a następnie nauczysz sie je modyfikować przy pomocy palenu właściwości. Następnie pracując z oświetleniem sceny dowiesz sie jak światło może wpływać na wygląd materiału jego kolor czy strukturę. Podczas pracy z panelem właściwości będziemy mogli modyfikować materiał obiektu w dowolny sposób, tak aby spełniał nasze oczekiwania.

Praktyczny projekt

Podczas pracy z praktycznym projektem będziemy pozyskiwać obiekty 3D z zewnętrznych, płatnych i darmowych źródeł. Na powierzchni obiektu umieścimy tak zwaną naklejkę czyli wcześniej przygotowaną w Photoshopie grafikę. Pracując z oświetleniem sceny i właściwościami materiału postaramy się uzyskać bardzo fajną kompozycję graficzną reklamującą napój energetyzujący.

Stwórz Genialne Portfolio

Dzięki Dimension, prace które tworzysz nabiorą zupełnie innego wymiaru przy prezentacji przed klientem. Jednak to nie wszystko! Kurs Adobe Dimension pozwoli Ci także tworzyć prace do własnego portfolio, które będą prezentowały się wyjątkowo dobrze na tle innych projektów. Pokażemy Ci jak pracować z efektownymi mockupami, aby z niespotykaną dotąd jakością przedstawić swoje prace.

Własny obiekt 3D

W kolejnym rozdziale nauczymy się projektować proste obiekty w Adobe Photoshop, aby następnie przenieść je do Adobe Dimension, gdzie dopracujemy zaimportowaną grafikę kieliszka. Dodamy własne zdjęcie w tle kompozycji, dopasujemy perpsektywę sceny do zdjęcia, dodamy światło otoczenia bazujące na obrazie w tle. Wszystko po to, aby wygenerować kolejną ciekawa kompozycję.

Współpraca z Adobe Photoshop

Po wyrenderowaniu grafiki aplikacja Adobe Dimension pozwala przenieść naszą grafikę odrazu do Photoshopa, gdzie mamy dostęp do warstw. To z kolei umożliwia nam swobodną postprodukcje wyrenderowanej grafiki tak, abyśmy mogli dodać własną głębię ostrości, warstwy dopasowania, podbić kontrast czy dodać inne efekty, które pozwolą jeszcze bardziej podkręcić wizualnie nasza kompozycję.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć przygodę z narzędziami do tworzenia kompozycji 2D i 3D. Nowoczesny interfejs pozwala z łatwością tworzyć fotorealistyczną grafikę, a dzięki lekcjom zawartym w tym kursie osoby początkujące bez problemu przyswoją wiedzię z zakresu obsługi Adobe Dimension od podstaw. Kurs przeznaczony jest również dla osób które już pracują z grafiką, ale chciałyby poznać nowe narzędzie dostępne na rynku, które w bardzo szybkim tempie zyskuje coraz większe grono zadowolonych użytkowników.

Czego się nauczysz?

 • Interfejs aplikacji i narzedzia

 • Praca ze srodowiskiem 3D

 • Budowanie sceny

 • Gotowe assety

 • Praca z oswietleniem

 • Pobieranie obiektów 3D

 • Ustawienia materialów

 • Opcje tekstur

 • Wsparcie Photoshopa

 • Renderowanie kompozycji

Zawartość

Adobe Dimension

7 rozdziały 32 lekcji 3h 32min

 • Wstęp do kursu

  14min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  3min

  Welcome screen

  2min

  Omówienie interfejsu

  9min

 • Podstawy pracy

  38min

  Transformacje

  10min

  Ruchy kamerą

  4min

  Zmiana właściwości sceny

  7min

  Zapisywanie

  2min

  Panel Scena

  5min

  Panel Zasoby

  10min

 • Materiały

  35min

  Praca z materiałami

  9min

  Obraz w tle i światło

  4min

  Praca z obrazem oświetlenia

  Podgląd lekcji

  8min

  Renderowanie

  6min

  Głębia pola

  8min

 • Praktyczny projekt - puszka

  1h 2min

  Pobieranie obiektów 3D

  7min

  Praca z materiałami

  5min

  Dodanie naklejki - ustawienia

  10min

  Kamera i światło

  10min

  Woda

  4min

  Tło i oświetlenie

  12min

  Własne oświetlenie

  5min

  Render

  9min

 • Własny obiekt 3D

  33min

  Budowanie obiektu w Photoshop

  10min

  Importowanie własnego obiektu do Dimension

  Podgląd lekcji

  5min

  Praca z materiałem szkła

  6min

  Szybki render

  2min

  Opcje tekstury

  11min

 • Dimension w budowaniu portfolio

  28min

  Mockup część 1

  3min

  Mockup część 2

  4min

  Ustawienia materiału i oświetlenia

  16min

  Postprodukcja i publikacja

  5min

 • Zakończenie

  1min

  Dziękuję za uwagę

  1min

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Za mało merytorycznej wiedzy. Sporo czasu stracone na momenty kiedy autor renderuje obraz albo próbuje bardzo długo różnych wariantów ustawienia światła, materiałów itp. To powinno być już przećwiczone wcześniej i na nagraniu robione automatycznie. Bardzo rozczarowujący jest rozdział o budowaniu portfolio z Mockupami. Mockup z jednym prostokątnym pudełkiem jest zbyt banalny i mało atrakcyjny. To już jest 6 rozdział lekcji, więc nie byłoby problemu z bardziej skomplikowaną kompozycją. Przedostatnie wideo ma źle ustawioną prędkość, głos jest z niekształcony. Ale leci jak jest, dziwne, że to nie jest poprawione.

Diana Makulska

16 lutego 2021

Kurs fajny dla osoby początkującej, warto było by go rozszerzyć. Uważam że jako baza wyjściowa może być. Obejrzałem znając już ten program i niczego nowego się nie nauczyłem.

Damian Bedyk

28 listopada 2021

Prowadzący jest mało charyzmatyczny i momentami zbytnio rozwodzi się nad kwestiami zbyt elementarnymi, np. tłumaczy "Naciskam Open file, co oznacza otwórz plik". Można przyjąć, że Dimension, to nie jest aplikacja pierwszego wyboru z pakietu Adobe i statystyczny kursant ma podstawy Photoshopa czy Illustratora, ogarnia takie rzeczy. Natomiast istotne kwestie, jak teksturowanie, potraktowane są nieco po macoszemu. Przykład z pudełkiem whisky, prowadzący umieszcza na niej plik graficzny, przeskalowuje i cudownie układa się na kilku ściankach. A gdzie etap generowania siatki? Na plus, należy docenić ciekawe wątki mapy głębi ostrości i generowania obiektów 3D w Photoshopie, to jest coś, do czego ciężko byłoby dojść samemu :)

Szymon

7 lipca 2022

Kurs Adobe Dimension

 • 32 lekcji wideo

 • 3h 32min materiału

 • Ostatnia rewizja 25.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Adobe Dimension

 • 32 lekcji wideo

 • 3h 32min materiału

 • Ostatnia rewizja 25.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych