Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Procreate

Poznaj tajniki pracy z Procreate i zacznij tworzyć niesamowite ilustracje oraz projekty graficzne z wykorzystaniem iPad

44 lekcji

3h 43min

5 (7 oceny)

Procreate - od Podstaw

Procreate to bardzo wszechstronna aplikacja, pozwalająca przenieść szkice i rysunki do świata cyfrowego. Kurs, który przygotowaliśmy pomoże Ci poznać tajniki pracy z Procreate od podstaw. Zaczniemy od nauki szeregu narzędzi i ustawień, dzięki którym będziesz mógł tworzyć tak jak na prawdziwej kartce. Następnie poznasz nie tylko narzędzia i ich obsługę, ale również sposoby ich wykorzystania do tworzenia rewelacyjnych projektów. Teksturowanie, rysowanie i malowanie bezpośrednio na ekranie iPada jest teraz na wyciągnięcie ręki!

Poznaj rysowanie i tworzenie kształtów

W Procreate możesz stworzyć niemal każdą ilustrację. To narzędzie często wykorzystywane przez Concept Artystów i nierzadko też po prostu jako szkicownik. Największa tajemnica tej aplikacji to pędzle i ich ustawienia. W pierwszych rozdziałach kursu zostaniesz przeprowadzony przez korzystanie z brushy oraz rysowanie kształtów. Następnie poznasz możliwości edycji narysowanych elementów.

Warstwy, zaznaczenia i transformacje

Jak każda aplikacja graficzna - Procreate posiada wiele możliwości związanych z warstwami. Nauczysz się korzystania z warstw, organizacji obiektów oraz opcji maskowania i kadrowania. Dzięki temu Twoja praca będzie wygodniejsza, a Ty sam będziesz czuł się swobodniej podczas rysowania. Poznasz przydatne gesty oraz skróty i opcje zaznaczania oraz techniki transformacji - a to wszystko za pomocą prostych gestów na ekranie iPada.

Efekty i Adjusty

Przy pomocy Procreate możesz wprowadzić do swoich prac efekty takie jak między innymi rozmycia, przeźroczystości czy wyostrzenia. Niezbędna jest też możliwość wprowadzanie dopasowań, dlatego pokażę Ci jak pracować z adjustami kolorystycznymi, takimi jak HSL czy balans kolorów. Zdobytą wiedzę będziesz mógł wykorzystać w praktyce tworząc swoje pierwsze prace.

Praktyczna projekt ilustracji

W ostatnich rozdziałach kursu wykorzystując zdobyte wiadomości będziesz mógł przejść do pracy nad praktycznym projektem. Dzięki temu utrwalisz swoją wiedzę, a także zdobędziesz dodatkowe umiejętności. Rozpoczniemy od szkicu, a następnie korzystając z zaawansowanych ustawień pędzli rozpoczniemy budowanie szczegółów i kreatywnych tekstur. Nauczysz się korzystać z palety kolorów, wykorzystasz adjusty kolorystyczne w praktyce, poznasz dodatkowe opcje pędzli, a to wszystko po to, aby wspólnie ze nami przygotować finalną, kreatywną ilustracje!

Sprzęt do Procreate

W kursie poznasz również sprzęt, w jaki warto zaopatrzyć się do pracy z Procreate. Pokażemy Ci zarówno droższe, jak i tańsze rozwiązania, dowiesz się jak sparować inne stylusy z tabletem oraz jak wygląda najbardziej optymalny setup. Dzięki temu będziesz mógł sam zdecydować czego potrzebujesz i co będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które jeszcze nie miały do czynienia z aplikacją Procreate. Jeśli pracujesz z aplikacjami desktopowymi, ten kurs jest świetną okazją do poznania nowych, mobilnych narzędzi, z którymi workflow przypomina bardziej tradycyjne rysowanie. Jeżeli natomiast nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z grafiką i projektowaniem ilustracji, materiał ten jest doskonałą propozycją dla początkujących grafików.

Czego się nauczysz?

 • Ustawienia interfejsu

 • Preferencje i urządzenia

 • Hardware do aplikacji Procreate

 • Praca z kolorem

 • Rysowanie odręcznie

 • Zaawansowane ustawienia pędzli

 • Praca z warstwami i opcje warstw

 • Maskowanie i tekstury

 • Praktyczny projekt ilustracji

 • Eksport do innych formatów

 • I wiele więcej!

Zawartość

Procreate

7 rozdziały 44 lekcji 3h 43min

 • Wprowadzenie

  26min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  3min

  Zagadnienia wstępne

  2min

  Zewnętrzny stylus

  5min

  Tworzenie nowego dokumentu

  6min

  Ustawienia dokumentu

  6min

  Preferencje aplikacji

  5min

 • Rysowanie

  35min

  Wstęp do pędzli

  Podgląd lekcji

  6min

  Wstępne ustawienia pędzla

  6min

  Rozmiar i przeźroczystość pędzla

  2min

  Tworzenie kształtów

  3min

  Edycja kształtów

  5min

  Kreatywne wykorzystanie pędzla

  6min

  Narzędzie gumka

  3min

  Zaawansowane ustawienia pędzli

  5min

 • Warstwy

  21min

  Wstęp do warstw

  4min

  Kadrowanie

  5min

  Organizowanie warstw

  5min

  Dodatkowe opcje warstw

  3min

  Maska warstwy

  4min

 • Zaznaczanie i transformacje

  12min

  Podstawowe transformacje

  5min

  Transformacje w praktyce

  4min

  Transformacje między kolorami

  Podgląd lekcji

  3min

 • Efekty i Adjusty

  29min

  Przeźroczystość

  4min

  Podstawowe rozmycia

  3min

  Rozmycie perspektywy

  2min

  Wyostrzenie i szum

  2min

  Liquify

  7min

  Klonowanie

  2min

  Adjusty kolorystyczne

  5min

  Krzywe

  5min

 • Praktyczny projekt

  1h 37min

  Przygotowanie do projektu

  4min

  Szkic koncepcyjny

  14min

  Paleta kolorów

  6min

  Pierwsze elementy

  6min

  Teksturowanie obiektów

  7min

  Zaawansowane ustawienia pędzla

  10min

  Rysowanie postaci

  13min

  Detale

  8min

  Rysowanie tła

  9min

  Detale cz.2

  Podgląd lekcji

  7min

  Podsumowanie projektu - kosz

  5min

  Balans kolorów w praktyce

  5min

  Export

  4min

 • Zakończenie

  2min

  Dzięki za uwagę!

  2min

Autor kursu

Michał Wedlechowicz

Średnia ocen autora: 5

Bio
Michał Wedlechowicz - projektant graficzny - urodził się w 1989 r. Na co dzień pracuje w firmie produkującej opakowania i zajmuje się opracowywaniem artworków i nadruków dla opakowań z branży FMCG (głównie art. spożywcze). Jego pasja i zamiłowanie do grafiki nie kończy się jednak tylko na opakowaniach. Michał, po godzinach pracy projektuje materiały promocyjne dla własnych klientów, które możecie obejrzeć w serwisie Behance pod adresem https://www.behance.net/MichalWedlechowicz
Inne kursy tego autora
Skuteczne Kreacje Reklamowe Dall-E i ChatGPT AI dla Designera Tworzenie Kolekcji NFT Tworzenie Trójwymiarowej Kolekcji NFT

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Natalia

10 marca 2021

Edith Czerwinska

2 kwietnia 2021

Rysowanie w Procreate ogarnięte :) czekam na kolejną część poświęconą animacji

Katarzyna Marcyniuk

12 lipca 2021

Katarzyna Starska-Banaszkeiwcz

1 listopada 2021

Bardzo fajny podstawowy kurs Procreate :-) Czekam na rozwiniecie kursu albo inny kurs już bardziej zaawansowany :-)

Magdalena

24 stycznia 2022

Pan słabo jest przygotowany z teorii koloru. Kurs jest jak najbardziej dobry by poznać aplikację. Słownictwo też ubogie. Tu co odcinek słyszę , że pędzle są kreatywne...

Piotr Lebek

30 stycznia 2022

Fajny kurs, by poznać program Procreate :)

Izabela A

5 lutego 2023

Kurs Procreate

 • 44 lekcji wideo

 • 3h 43min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w Procreate

 • 44 lekcji wideo

 • 3h 43min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych