Menu

UI, UX i Webdesign

Czym jest: User Experience?

User Experience to zagadnienie, które od kilku lat nieprzerwanie góruje w branży webdesignu. Oznacza cały szereg działań oraz kroków związanych z projektowaniem doświadczeń użytkownika podczas korzystania z witryn czy aplikacji. Jest to bardzo rozbudowane oraz dynamicznie rozwijające się zagadnienie, a odpowiedzi na to czym jest UX nie są jednoznaczne.

Wybierając kurs UX na eduweb.pl nauczysz się projektować interfejsy zarówno aplikacji mobilnych, jak i stron internetowych. Dowiesz się też, że UX to jednak nie tylko design, a priorytetem będzie użyteczność aplikacji - a nie jedynie jej wygląd i efektowność. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, że UX oraz badania nakierowane na UX są kluczowym zagadnieniem przy tworzeniu witryn oraz aplikacji. Trend ten dociera również stopniowo do Polski.

Narzędzia do UX designu oraz narzędzia do UI designu, czyli branży z UX designem powiązanej, z roku na rok rozwijają się i ewoluują, dlatego tak ważne jest bycie z nimi na bieżąco. Dodatkowo wybierając kurs UX designu na eduweb.pl poznasz branżę UX od środka co pozwoli Ci lepiej ją zrozumieć - dowiesz się czym zajmują się poszczególne osoby na różnych stanowiskach i jak może wyglądać kariera w tym środowisku.

więcej... ukryj...

Ścieżka UX od Podstaw

To jest podstawowa Ścieżka w ramach tej technologii. Ścieżki są przez nas starannie ułożone i umożliwiają zdobycie Certyfikatu i Odznaki.

Czas: 19 godzin 12 minut
KONTYNUUJ

Zarobki ekspertów

Stanowiska: UX/UI Designer
Wynagrodzenia netto: 6000-10000 zł
Kto rekrutuje? ING, Samsung, Aliorbank, SWPS

zobacz oferty pracy
4 godziny 44 minuty

Kurs UX Aplikacji Mobilnych

Najlepsze Praktyki

Według autorów raportu „Customers 2020” już w ciągu najbliższych 5 lat doświadczenie użytkowników zastąpi dotychczasowe wyróżniki marki - takie jak oferta produktów i cena. Zrozumienie procesu projektowania doświadczeń użytkownika powinno stać się kluczowe w każdej firmie, a w połączeniu z dopasowaniem usług do klientów mobilnych -  sprawi, że możliwe będzie dynamiczne zoptymalizowanie  oferty do celów biznesowych, a także potrzeb i oczekiwań klienta. Odpowiednie dla urządzeń mobilnych i responsywne strony internetowe staja się już standardem, lecz aplikacje mobilne nadal stanowią trudniejszy touchpoint. Dlatego właśnie powstał ten kurs, który w rzetelny i praktyczny sposób pozwoli Ci zapoznać się z zagadnieniami z zakresu UX Mobile. Uzyskanie przekrojowej wiedzy na temat poprawnego - również pod względem UX - przygotowania aplikacji mobilnych umożliwia dotarcie do ogromnej grupy użytkowników, co pozwala zoptymalizować i ulepszyć strategię działania całej firmy. Przekazywana wiedza jest aktualna, uwzględnia najważniejsze wytyczne oraz najnowsze trendy.

Monika Mikowska

6 godzin 12 minut

Kurs Wprowadzenie do UX

Projektowanie Doświadczeń Użytkownika

Słyszałeś o UX lub User Experience, ale nie wiesz, co tak naprawdę się kryje za tymi określeniami? A może chcesz zrobić swój pierwszy krok na drodze do kariery designera albo jesteś już w branży digitalowej i chciałbyś uzupełnić swoje kompetencje? Nie mogłeś trafić lepiej. Podstawy User Experience to ponad sześciogodzinny kurs przygotowany właśnie dla Ciebie. Po jego ukończeniu będziesz dokładnie wiedział czym jest User Experience, w jaki sposób dobrze zaprojektować doświadczenia użytkownika oraz jakimi zasadami się kierować. A to wszystko oparte o wiele przykładów i historii z realnych projektów!

Bartosz Jurkowski

6 godzin 5 minut

Kurs Kariera w UX

Branża User Experience od Środka

UX Designer to zawód, który z tygodnia na tydzień zdobywa coraz więcej rozgłosu na rynku pracy. Coraz więcej firm widzi potrzebę budowania użytecznych produktów cyfrowych i interesuje się tematem projektowania zorientowanego na użytkowników. To świetna okazja dla ludzi, którzy chcą pracować w szeroko pojętej branży IT, ale niekoniecznie od strony technicznej. Zarówno w Polsce jak i na Zachodzie branża UX dynamicznie się rozwija i nadal jest mnóstwo miejsc pracy przy ciekawych projektach. Jedno z nich czeka na Ciebie, więc nie trać czasu i spróbuj swoich sił!

Michał Mazur

7 godzin 35 minut

Kurs UX

w Praktyce

Już od kilku lat tematy związane z UX i projektowaniem interfejsów, czyli UI Design, przyciągają kolejnych projektantów do branży IT. Jednak duży zakres wiedzy teoretycznej do przyswojenia oraz to, jak szerokie są to zagadnienia, może zniechęcać osoby początkujące i będące na samym początku przygody z UX/UI designem. Brak praktycznego doświadczenia utrudnia przełożenie poznanej teorii na codzienną pracę. W tym kursie chce pomóc Ci zrozumieć do czego możesz używać popularnych narzędzi i metod i na czym polegają kolejne etapy procesu projektowego.

Natalia Bienias

36 minut

Trendy w UI i UX 2021

Inspiracje dla designerów

W tym Warsztacie Grzegorz Róg naświetli kilka aktualnych trendów w UI & UX designie. W przeciwieństwie do wielu opracowań, które znajdziesz na ten temat w sieci, nie będziemy jednak koncentrować się na trendach stricte wizualnych, czyli modnych shotach z Dribbble, czy detalach jak cienie na przyciskach, a postaramy się bardziej holistycznie spojrzeć na ekosystem projektowania i to, jak zmienia się w bieżącym i nadchodzącym czasie. Wizualne trendy będziemy przeplatać ważnymi dla designerów trendami dotyczącymi myślenia projektowego, dojrzałości w designie, dostępności czy edukacji w projektowaniu.

Grzegorz Róg

1 godzina 21 minut

Kurs Psychologia w UX

od Podstaw

Projektowanie to miks wielu dziedzin – sztuk wizualnych, technologii, biznesu i... psychologii. Pracujemy z ludźmi, projektujemy dla ludzi, sami nimi jesteśmy – warto więc wiedzieć co się w naszych głowach dzieje - zarówno gdy tworzymy produkty, jak i gdy z nich korzystamy. Wbrew pozorom wcale nie trzeba studiować psychologii, żeby zainteresować się tymi tematami, a poznanie podstawowych zagadnie sprawi, że trochę swobodniej będziemy poruszać się po szerokim obszarze projektowania doświadczeń użytkowników.

Natalia Bienias

3 godziny 57 minut

Kurs Badania w UX

w Praktyce

Zainteresowanie rzetelnymi badaniami UX rośnie w tempie lawinowym. Zarówno duże, jak i małe firmy chcą lepiej poznać zwyczaje, oczekiwania i odczucia użytkowników ich produktów. Ale UX Research to dużo więcej, niż tylko prosty wywiad. Pod terminem badań w UX kryje się szereg zagadnień z różnych branży, których holistyczne opanowanie pozwala na przeprowadzenie rzetelnego UX Researchu. W tym Kursie dowiesz się jak lepiej budować produkty cyfrowe i rozpocząć pracę badawczą w świecie IT.

Łukasz Ogrodniczak

3 godziny 56 minut

Projektowanie UI

Komponenty

Podczas projektowania interfejsów liczy się każdy detal. To właśnie takie elementy jak przyciski czy linki tekstowe mają kluczowe znaczenie dla użyteczności przygotowywanej strony czy aplikacji. Istnieją pewne zasady, jakie warto poznać, by później wykorzystać je w swoich projektach. W tym Kursie omówimy elementy wizualne, które warto brać pod uwagę przy projektowaniu i opowiemy Ci o tym, jak projektować elementy interfejsu, tak, by przygotowywane aplikacje i strony były użyteczne oraz estetyczne!

Natalia Bienias

4 godziny 10 minut

Kurs Design Systems

od Podstaw

Spoglądając na ostatnie dziesięciolecie rozwoju branży UX oraz UI można odnieść wrażenie, że Design Systems to jedno z najbardziej aktualnych i rewolucyjnych zagadnień. Kolejne startupy prześcigają się w tworzeniu swoich wewnętrznych oraz publicznych systemów, a producenci oprogramowania dodają coraz to nowsze funkcje, służące ich tworzeniu. Specjaliści uważają, że nie da się obok tego tematu przejść obok - Design Systems będą stawać się coraz popularniejsze. W tym Kursie dowiesz się wszystkiego na ich temat - zaczynając od solidnych podstaw teoretycznych, na praktycznym podejściu do budowy systemów kończąc.

Tomek Koszyk

21 minut

Przydatne Funkcje Miro do Warsztatów z Klientem

Interaktywne zdalne spotkania

Interaktywne spotkania z klientami czy partnerami nie muszą być nudne! Co różni warsztaty od innych spotkań (a.k.a. synków, a.k.a. koli)? Przede wszystkim to, że mają mieć określoną strukturę i osobę, która takim wydarzeniem zarządza. W dobie pracy zdalnej warsztaty są wspomagane wieloma narzędziami, których znajomość co prawda nie uratuje źle moderowanego spotkania, ale za to może wznieść Twoją komunikację na zupełnie inny poziom. Z tej prezentacji dowiesz się o aplikacji Miro, z której korzystają moderatorzy do komunikacji wizualnej i tych funkcjach, które są szczególnie przydatne przy prowadzeniu warsztatów zdalnych. Kto wie - może po tym video przestaniesz w końcu tęsknić za papierowymi post-itami?

Michał Mazur

55 minut

Wstęp do OpenAI API i Playground

Zacznij przygodę ze sztuczną inteligencją

W tym warsztacie przyjrzymy się technologii, która obecnie jest najbardziej gorącym tematem w Internecie - sztucznej inteligencji od OpenAI oraz jej zastosowaniom z wykorzystaniem narzędzia Playground, które umożliwia pracę z różnymi modelami danych. Dowiesz się, jak generować treści z pomocą AI ale też stworzysz swoją pierwszą, prostą automatyzację bez kodowania, która umożliwi Ci podłączenie AI do narzędzi, z których korzystasz! W ramach warsztatu przybliżę Ci ideę API OpenAI oraz dowiesz się, jak pracować z promptem - zapytaniami, które zadajemy AI aby wygenerowała dla nas odpowiedzi. To bardzo ważna umiejętność, ponieważ sprawne operowanie zapytaniami pozwala wyciągnąć maksimum z dostępnej technologii. Następnie pokażę Ci różne opcje Playgroundu a także to, jak działają rozmaite modele takie jak DaVinci czy Curie i co możesz z ich pomocą uzyskać. Później przejdziemy do części gdzie z pomocą Playgroundu JavaScript, w oparciu o model Codex stworzymy prostą grę z pomocą samych zapytań! W końcu pokażę Ci jak z pomocą narzędzia Make stworzyć własne zapytania do API co umożliwia połączenie GPT praktycznie z wszystkimi narzędziami, z których korzystasz! Możesz zacząć tworzyć własne małe aplikacje i automatyzacje, które wspierają Cię w codziennej pracy. Jako przykład, stworzymy automatyzację z iOS i Siri, która na telefonie udzieli Ci odpowiedzi wygenerowanych przez AI.

Grzegorz Róg

Kurs UX - co kryje sie pod tym zagadnieniem?

Podczas odwiedzania kazdej strony internetowej lub aplikacji mobilnej chcecie jak najszybciej i najprosciej wykonac dzialanie. W niektórych przypadkach bedzie to zakup produktów, w innych dotarcie do interesujacych nas informacji. Od strony projektowej ma to bardzo istotne znaczenie z perspektywy programistów. Tego wlasnie nauczy Was przygotowany przez nas kurs UX. Dzieki user experience kreujemy doswiadczenia uzytkowników w taki sposób, aby byly one jak najbardziej pozytywne. Nawet najmniejsze detale maja znaczenie przy wskaznikach konwersji oraz liczbie wyswietlen. Dlatego wlasnie kurs UX moze bardzo rozwinac Twoje umiejetnosci w zakresie projektowania stron oraz aplikacji mobilnych.

Kursy UX - nie tylko wyglad

Dla wielu osób zajmujacych sie tym zagadnieniem, kursy UX maja przede wszystkim skupiac sie na grafice i odpowiednim wygladzie. Jasne, czesc szkolenia jest poswiecona wlasnie na tworzeniu designu z prawdziwego zdarzenia. Kreowanie pozytywnych doswiadczen to nie tylko wyglad z prawdziwego zdarzenia. Przede wszystkim jako odbiorcy danej strony chcemy, aby aplikacja lub strona internetowa byla maksymalnie uzyteczna oraz funkcjonalna. Wlasnie do tego przeznaczone sa sumiennie przygotowywane oraz regularnie aktualizowane przez nas kursy UX.

UX - kursy nie tylko teoretyczne

Przy tak rozbudowanym temacie jak UX, kursy praktyczne to moze byc za malo. Dlatego w przygotowanych przez nas materialów znajdziecie zdecydowanie wiecej potrzebnych informacji. Jasne, na pierwszym miejscu znajduja sie rozmaite zagadnienia teoretyczne oraz praktyczne z samego obslugiwania narzedzi graficznych oraz ich uzytecznosci. To jednak nie wszystko, poniewaz praca w obszarze user experience nie jest tak przejrzysta, jak w innych sektorach zwiazanych z IT. Dlatego dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniami zwiazanymi z UX, kursy obejmuja równiez pewnego rodzaju przygotowanie do wejscia na rynek pracy.

Szkolenie UX dla kazdego

Polaczenie kreatywnosci oraz umiejetnosci technicznych - tym wlasnie charakteryzuje sie przygotowane przez nas szkolenie UX. Znajdzie tutaj dla siebie cos kazdy, niezaleznie od poziomu zaawansowania. Osoby stawiajace pierwsze kroki moga skorzystac z nauki od podstaw. Dla bardziej doswiadczonych mamy znacznie bardziej szczególowe szkolenie UX, podczas którego dowiedza sie zarówno o aktualnych trendach, jak równiez zaawansowanych rozwiazaniach technicznych. Warto skorzystac z tego kursu, poniewaz coraz wiecej pracodawców szuka specjalistów w dziedzinie UX.

}