Menu

UI, UX i Webdesign

Czym jest: Adobe XD?

Adobe XD to stosunkowo nowa aplikacja do projektowania interfejsów, której wygodę użykowania doceniają webdesignerzy szukający regularnie rozwijanych, prostych w obsłudze i profesjonalnych narzędzi do UI designu. Została opracowana przez firmę Adobe w odpowiedzi na potrzeby designerów oraz na rosnącą popularność narzędzi takich, jak Sketch.

Porównanie Adobe XD do Sketcha oraz to, czy wybrać Adobe XD czy Sketch to dylemat, przez jakim stoi wielu designerów. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Adobe XD posiada podobny zbiór funkcjonalności oraz dynamicznie się rozwija, choć na chwilę obecną w dalszym ciągu pozostaje nieco za Sketchem w zakresie możliwości i szybkości pracy. Nie przeszkodziło to jednak w tym, by nauka Adobe XD stała się już branżowym standardem na świecie, i to właśnie to narzędzie do projektowania interfejsów jest wybierane jako główna aplikacja przez wiele firm i agencji.

Wymieniając zalety Adobe XD nie można zapomnieć o tym, że to właśnie to narzędzie dostępne jest zarówno na macOS jak i na Windowsa, co w dalszym ciągu jest na razie rzadkością w przypadku aplikacji dla UI/UX designerów. Kolejne zalety Adobe XD to jedna licencja na Creative Cloud, do oznacza, że firmy zatrudniające grafików pracujących już z użyciem Photoshopa czy Illustratora nie muszą kupować kolejnych licencji. Oprócz tego, dzięki temu Adobe XD dobrze integruje się z całą chmurą Adobe.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów

Stanowiska: UX/UI Designer
Wynagrodzenia netto: 6000-10000 zł
Kto rekrutuje? ING, Samsung, Aliorbank, SWPS

zobacz oferty pracy
5 godzin 29 minut

Kurs Adobe XD i Muse

Od Interfejsu po Gotową Stronę

Chcesz szybko i wygodnie projektować interfejsy? Adobe XD CC to niezwykle wszechstronne narzędzie dla UI/UX Designerów, ponieważ oprócz projektowania, pozwala na tworzenie interaktywnych prototypów. W Kursie, poza omówieniem technik pracy w Adobe XD dowiesz się, jak z projektu, który wykonamy, stworzyć działającą stronę z pomocą Adobe Muse!

Grzegorz Róg

6 godzin 4 minuty

Kurs Adobe XD

Interfejsy Stron WWW

Chcesz szybko i wygodnie projektować interfejsy? Adobe XD to niezwykle wszechstronne narzędzie dla UI/UX Designerów, ponieważ oprócz projektowania, pozwala na tworzenie interaktywnych prototypów. Ostatnie aktualizacje XD sprawiają, że jest to niezwykle użyteczna aplikacja, która nadąża za branżowymi standardami takimi jak Sketch czy Figma... a dla użytkowników Adobe CC oferuje wiele unikalnych rozwiązań. Dodatkowo, jest to obecnie najlepiej zoptymalizowane narzędzie do tworzenia UI na rynku. Kurs nie wyczerpuje całości zagadnień z zakresu XD, a koncentruje się stricte na projektowaniu interfejsów - w ciągu kilku godzin od podstaw, poznając wszystkie najważniejsze funkcje XD, przygotujemy projekt strony WWW.

Grzegorz Róg

}