Masz już konto? Zaloguj się
Full-stack i Programowanie

Kursy - Ruby

Czym jest Ruby?

Ruby to niezwykle ciekawy język programowania, który ma wielu zwolenników na całym świecie. Jego użytkownicy podkreślają to, że jest nie tylko praktyczny i intuicyjny, ale również charakteryzuje się dużą elegancją oraz równowagą. Taki też cel przyświecał jego twórcy, Yukihiro "Matz" Matsumoto, w 1995 roku, w którym narodził się język programowania Ruby. Miał on być "najlepszym przyjacielem programisty" i łączyć w sobie same najlepsze cechy innych języków. Dzięki temu mówi się, że Ruby balansuje programowanie funkcjonalne z programowaniem imperatywnym.

Warto zauważyć, że Ruby stanowi doskonały punkt wyjścia do nauki programowania i śmiało może być wybierany jako pierwszy język do nauki nawet przez osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z tworzeniem stron czy aplikacji. Po poznaniu tego języka można w płynny sposób przejść do nauki popularnego frameworka Ruby on Rails.

Co charakteryzuje Ruby? Jest to język programowania obiektowego, co oznacza, że w tym języku każdy fragment kodu oraz informacji jest obiektem. Oprócz tego to niezwykle elastyczny język, który umożliwia modyfikowanie każdego jego elementu. Polecamy naukę Ruby zarówno początkującym programistom, jak i osobom planującym przebranżowienie się lub po prostu rozszerzenie wachlarza swoich umiejętności.

Odblokuj dostęp do wszystkich materiałów oraz społeczności w tej kategorii

Odblokuj dostęp

Zarobki w Ruby

Ta specjalizacja posiada szereg ofert pracy w serwisie JustJoinIT, którego eksperci przygotowali dla nas wybrane, najlepsze oferty z których możesz skorzystać. Certyfikaty eduweb są brane pod uwagę przez pracodawców.
Zobacz oferty pracy

Wynagrodzenie

8500 - 33000 PLN

Nadchodzące wydarzenia

Loading...
22 lip

Particle System w aplikacji Spline 3D

19:00 - 20:00

Weź udział
23 lip

Backup - od aparatu po chmurę ☁️

19:00 - 20:00

Wykup dostęp
25 lip

🔴 Lipcowy Foto Q&A

19:00 - 20:00

Weź udział

+5000 osób

Społeczność Full-stack

Dołącz do społecznosci i odblokuj dostęp do dyskusji, nagrań, artykulów i podcastów.

Wykup dostęp

Kursy i warsztaty

Zobacz wszystkie

Filtry

Nagrania z wydarzeń

Zobacz wszystkie

Filtry

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania dotyczące społeczności, wydarzeń oraz technologii na eduweb.

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Jak najlepiej uczyć się technologii na eduweb?

W naszym serwisie znajdziesz mnóstwo materiałów, które pomogą Ci poznać podstawy rozmaitych technologii. Jednak nauka z eduweb to nie wszystko - polecamy Ci aktywne uczestnictwo w naszej społeczności, która wspiera Cię na każdym etapie nauki. Staraj się jak najwięcej eksplorować również poza naszym serwisem, ponieważ źródeł jest mnóstwo a ich szerokie spektrum zapewni Ci maksimum możliwości. Jeśli chcesz uczyć się konkretnego zagadnienia, wybierz kurs lub warsztat. Jeżeli chcesz kompleksowo nauczyć się danej technologii lub przebranżowić, skup się na odpowiednich ścieżkach. Powodzenia!

Jak skorzystać z wydarzeń?

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy posiadać subskrypcję obejmującą naszą społeczność Ahoy! ponieważ to w jej ramach organizujemy wszystkie wydarzenia.

Czym są wątki ze społeczności?

Wokół eduweb funkcjonuje społeczność Ahoy! na której pokładzie znajdziesz tysiące pasjonatów technologii, którzy w atmosferze szacunku wymieniają się wiedzą, spostrzeżeniami, zleceniami. Prezentujemy tutaj kilka ostatnich dyskusji, do których można przejść posiadając aktywny abonament z dostępem do społeczności.

Jakie aktywności oferujecie w ramach kategorii?

Mamy wiele aktywności, które wspierają materiały w ramach naszych technologii. Są to wydarzenia organizowane na naszej społeczności, do której otrzymujesz dostęp wykupując odpowiednią wersję subskrypcji. Wysyłamy także branżowe newslettery, zawierające nowości ale też omówienie konkretnych tematów z danej dziedziny. W ramach ścieżek możesz też uczyć się z innymi, a kursy i warsztaty dadzą Ci solidne fundamenty danego zagadnienia.

Jak często pojawiają się nowe materiały?

W ramach każdej kategorii staramy się co tydzień aktualizować lekcje, prowadzić przynajmniej jedno wydarzenie na żywo oraz wysyłać newsletter. Jeśli chcesz zaproponować gościa, nowy materiał, lub zgłosić się do współpracy - skorzystaj proszę z tego formularza.

Bądź na bieżąco! Zasubskrybuj nasz newsletter.

Programowanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wszystko dlatego, ze programisci widziani sa jako osoby dobrze zarabiajace, czesto takze na samozatrudnieniu.

Wybierz choć jedną kategorię

  • Grafika, Motion i 3D
  • Full-stack i Programowanie
  • Foto, Audio i Wideo
  • Biznes i Automatyzacje
  • UI, UX i Webdesign

Wpisz poprawny adres email

Do kogo jest skierowany kurs Ruby?

Kurs Ruby jest dedykowany wszystkim osobom zainteresowanym nauką programowania w języku Ruby. Bez względu na to, czy jesteś początkującym programistą, czy doświadczonym developerem poszukującym nowych umiejętności, kurs Ruby zapewnia solidne podstawy i zaawansowane techniki programowania w tym popularnym języku.

Rozwijaj swoje umiejętności w Ruby

Ruby jest dynamicznym i elastycznym językiem programowania, który znajduje zastosowanie w wielu obszarach, takich jak web development, tworzenie aplikacji, automatyzacja zadań i wiele innych. Kursy online z Ruby pomogą Ci opanować składnię języka, nauczyć się podstawowych i zaawansowanych koncepcji programowania, oraz zdobyć praktyczne umiejętności w tworzeniu efektywnych i czytelnych kodów w Ruby.

Elastyczna nauka dzięki kursom Ruby online

Kursy Ruby online dają Ci możliwość elastycznego uczenia się w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu. Możesz dostosować tempo nauki do swoich indywidualnych potrzeb i postępować według własnego harmonogramu. Bez względu na to, czy jesteś zupełnie początkujący w programowaniu, czy chcesz pogłębić swoje umiejętności w Ruby, kursy online Ruby pozwalają na elastyczną naukę, gdzie możesz uczyć się w swoim tempie i powtarzać materiał, gdy tego potrzebujesz.

Kurs Ruby online od Eduweb - zdobywaj wiedzę od ekspertów!

Platforma Eduweb to renomowana platforma edukacyjna, która oferuje wysokiej jakości kursy online z różnych dziedzin, w tym kursy Ruby. Wszystkie kursy są tworzone przez doświadczonych ekspertów, którzy posiadają głęboką wiedzę na temat programowania w języku Ruby. Dzięki kursom online od Eduweb, możesz rozwijać swoje umiejętności w obszarze Ruby, zdobywać praktyczne doświadczenie w tworzeniu aplikacji, automatyzacji zadań i rozwoju projektów, oraz poszerzać swoje możliwości w programowaniu w języku Ruby.