Menu

UI, UX i Webdesign

Czym jest: Figma?

Figma to prosta aplikacja do projektowania interfejsów, która działa po stronie przeglądarki. To świetne narzędzie dla web designerów, którzy z pewnością docenią prostą pracę w Figmie. Tworzenie interfejsów z użyciem tego narzędzia jest szybkie, a w przeciwieństwie do konkurencyjnych, bardziej rozbudowanych narzędzi takich jak Sketch - jest jeszcze bardziej intuicyjna.

Nie jest to bardzo zaawansowane narzędzie dla webdesignerów, ale nawet w wersji webowej pozwala szybko i sprawnie stworzyć interfejs, który jest zaskakująco praktyczny i funkcjonalny.

Figma dostępna jest również w wersji desktopowej, lecz działa w oparciu o przeglądarkę. Pozwala na kolaboracje w czasie rzeczywistym oraz współpracę kilku designerów w obrębie jednego projektu, co znacząco usprawnia i przyspiesza cały projekt oraz sprawia, że wprowadzanie w nim zmian jest bardziej przejrzyste.

więcej... ukryj...

Ścieżka Narzędzia UI Designera

To jest podstawowa Ścieżka w ramach tej technologii. Ścieżki są przez nas starannie ułożone i umożliwiają zdobycie Certyfikatu i Odznaki.

Czas: 13 godzin 47 minut
KONTYNUUJ

Zarobki ekspertów

Stanowiska: UX/UI Designer
Wynagrodzenia netto: 6000-10000 zł
Kto rekrutuje? ING, Samsung, Aliorbank, SWPS

zobacz oferty pracy
3 godziny 23 minuty

Kurs Figma

Projektowanie Interfejsów

Figma to rewolucyjna aplikacja, ponieważ działa w całości po stronie przeglądarki. Choć możesz pobrać wersję desktopową, będziesz zaskoczony, jak świetnie sprawuje się wersja webowa! Jak się jednak okazuje, jej podstawowe przeznaczenie, czyli tworzenie interfejsów to tylko jeden z wielu scenariuszy, do których możesz wykorzystać Figmę. Dzięki niezwykle intuicyjnej i prostej obsłudze jest to narzędzie, w którym projektować i edytować grafikę może każdy! Jednak w porównaniu do konkurencyjnych aplikacji, jak Sketch, ma ogromne zalety - jest dostępna też dla PC, a także oferuje genialny system kolaboracji, w którym więcej niż jedna osoba może pracować nad projektem w czasie rzeczywistym!

Grzegorz Róg

25 minut

Figma Tips & Tricks

Wydajna praca w Figma

W tym Warsztacie, w rekordowym czasie pokażemy Ci szereg przydatnych technik przy pracy z aplikacją Figma. Odkryjesz możliwości Figmy w kontekście pracy z obrazami, selekcjami, skrótami klawiaturowymi - wszystko po to, abyś mógł swoje codzienne zadania związane z projektowaniem UI wykonywać w rekordowym czasie. Jak się przekonasz, Figma jest wyjątkową aplikacją w tym kontekście, że finalny rezultat Twojej pracy jesteś w stanie uzyskać niezwykle szybko. Z wykorzystaniem wskazówek, które przygotowaliśmy w tym warsztacie, stanie się to jeszcze łatwiejsze!

Grzegorz Róg

1 godzina 30 minut

Kurs Figma

od Podstaw

⚠️ Ważne - ten kurs jest w trakcie tworzenia, jego kolejne rozdziały będą pojawiać się sukcesywnie Figma to obecnie wiodąca aplikacja dla projektantów, która pozwala projektować interfejsy aplikacji mobilnych, stron WWW, pracować z design systemami i wiele więcej! Funkcje dostępne w Figmie, takie jak Auto Layout, komponenty, praca w zespole czy biblioteki nie tylko przyspieszają pracę, ale też umożliwiają kolaborację wielu osób w projekcie. W praktyce, wszystkie te role powinny poznać podstawy aplikacji Figma i to właśnie z tą myślą powstał materiał, który masz przed sobą.

Grzegorz Róg

15 minut

5 Bezkonkurencyjnych Narzędzi w Figma

Jak znacznie przyspieszyć pracę z prototypami

Dlaczego Figma to aktualnie narzędzie, na które przesiada się większość firm i UI designerów? Ponieważ to zarówno potężne jak i genialne narzędzie przystające do pracy kreatywnej XXI wieku. Setki rozszerzeń i funkcji sprawiają, że korzystanie z Figmy to oszczędność czasu i płynniejsza praca. Podczas tej prelekcji poznasz 5, w mojej ocenie, najlepszych funkcji Figma, które znacznie przyspieszają i upraszczają naszą pracę z prototypami i interfejsami. Jakie to funkcje? Szczegóły zdradzę w tym krótkim video, podczas którego przejdę krok po kroku przez tworzenie grafiki. Zobacz to potężne narzędzie w akcji i spróbuj zrobić z nim to samo (i wiele więcej)!

Grzegorz Róg

Kurs Figma - proste i przejrzyste interfejsy

Grafika komputerowa ma dwa kluczowe zadania. Oprócz oczywistego dbania o design strony internetowej lub aplikacji ma takze sprawic, aby ich projektowanie bylo szybsze i latwiejsze. Nauczysz sie tego poprzez przygotowany przez nas kurs Figma. To bardzo latwa w obsludze aplikacja, która dziala po stronie przegladarki. Latwosc w codziennej pracy doceniaja przede wszystkim web designerzy, dla których praktycznie nie ma prostszego narzedzia w obsludze. Wlasnie dlatego kurs Figma to cos, czym powinien zainteresowac sie kazdy grafik.

Figma - kurs dla kazdego

Jak na tak nowe rozwiazanie na rynku jakim jest Figma, kurs cieszy sie bardzo duzym zainteresowaniem. Pozwala ono poznawac tajniki grafiki komputerowej od zupelnie nowej strony. Wlasnie dlatego wszystkie osoby dopiero stawiajace swoje pierwsze kroki w tej tematyce beda zaskoczone, jak prostym oraz intuicyjnym narzedziem jest Figma. Kurs dla zaawansowanych takze swietnie sie sprawdzi. Niektórzy sa przyzwyczajeni do innych aplikacji jak Sketch. Chociaz konkurencyjna marka jest zdecydowanie bardziej rozbudowana, to jednak Figma zaskakuje wielu doswiadczonych grafików swoja intuicyjnoscia oraz latwoscia w obsludze.

Kurs Figma - aplikacja czy desktop?

Co jeszcze oferuje dla Was nasz kurs Figma? Przede wszystkim rozwiazanie, jakim jest wybór pomiedzy aplikacja, a wersja desktopowa. Jest ona wykonana w calosci w oparciu o przegladarke. W jaki sposób usprawnia prace designerów? Kurs Figma pokaze Wam, jak latwo mozna kooperowac w zakresie danego projektu wlasnie w zakresie tej aplikacji. Dzieki niemu mozna wspólpracowac w czasie rzeczywistym z kilkoma designerami jednoczesnie. Wlasnie z tego powodu Figma, chociaz nie jest najbardziej zaawansowanym narzedziem dostepnym na rynku, cieszy sie bardzo pozytywnymi opiniami wsród specjalistów.

Figma - kurs doceniany przez pracodawców

Co jeszcze moze zaoferowac znajomosc takiego narzedzia jak Figma? Kurs przede wszystkim znajduje uznanie wsród potencjalnych pracodawców. Aplikacja przyspiesza procesy w firmach, co spotyka sie z bardzo duza aprobata Project Managerów oraz innych osób zarzadzajacych przedsiebiorstwem. Przy znajomosci takiego narzedzia jak Figma, kurs moze otworzyc wiele róznych perspektyw zawodowych. Zainteresowanie web designerami na rynku pracy jest ogromne. Mowa tutaj zarówno o malych i srednich przedsiebiorstwach szukajacych freelancerów, jak równiez gigantycznych korporacji z rozmaitych branz.

}