Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Projektowanie UI

W tym kursie poznasz najważniejsze elementy interfejsów użytkownika, rozłożone na czynniki pierwsze. Dowiedz się, jak projektować UI!

37 lekcji

3h 56min

5 (18 oceny)

Projektowanie UI - Komponenty

Podczas projektowania interfejsów liczy się każdy detal. To właśnie takie elementy jak przyciski czy linki tekstowe mają kluczowe znaczenie dla użyteczności przygotowywanej strony czy aplikacji. Istnieją pewne zasady, jakie warto poznać, by później wykorzystać je w swoich projektach. W tym Kursie omówimy elementy wizualne, które warto brać pod uwagę przy projektowaniu i opowiemy Ci o tym, jak projektować elementy interfejsu, tak, by przygotowywane aplikacje i strony były użyteczne oraz estetyczne!

Szczegóły w projektowaniu UI

Dla UI designera każdy szczegół ma znaczenie. Patrząc na to, z czego składają się interfejsy, można uprościć i powiedzieć, że są to właśnie kształty geometryczne, teksty lub ewentualnie ikony. Do tego dochodzi aspekt stosowania barw i dodatkowych efektów, które mają zbudować hierarchię wizualną w projekcie. Aby budować skuteczne interfejsy, trzeba dokładnie przyjrzeć się każdemu elementowi – a w tym warsztacie omówimy przyciski i linki tekstowe.

Praktyczne wskazówki

Oczywiście, nie będziemy opowiadać o projektowaniu tylko na bazie teorii. W Kursie poznasz wiele praktycznych wskazówek opartych między innymi na popularnym Material Designie. Poznasz porady, które z łatwością zastosujesz w swoich projektach, a także omówimy stany interakcji. Przekonasz się jakie najważniejsze elementy wizualne trzeba wziąć pod uwagę w projektowaniu.

Różnorodne elementy interfejsów

W Kursie omówimy projektowanie takich elementów interfejsu, jak przyciski, formularze, taby i zakładki, listy i tabele czy wyskakujące okna. Przekonasz się jakich zasad warto przestrzegać, tak, by całość była estetyczna i wygodna dla użytkownika.

Praktyczne wskazówki

Dużą część Kursu poświęciliśmy na omówienie praktycznych wskazówek, dzięki którym będziesz sprawnie projektować wygodne interfejsy. Dowiesz się co robić, a czego unikać, tak, by nie powielać częstych błędów w projektowaniu.

Design Systemy

W trakcie Kursu omówimy również stany interakcji na przykładzie popularnych Design Systemów - czyli Material, Carbon czy Fluent. Dowiesz się czym się różnią i jak wpłyną na proces projektowania elementów interfejsu.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten Kurs stworzony został z myślą o początkujących projektantach, którzy chcą stosować najlepsze techniki podczas projektowania interfejsów. Kurs pomoże też świetnie ugruntować zdobytą już wiedzę na temat elementów wizualnych.

Czego się nauczysz?

  • Elementy wizualne, które trzeba wziąć pod uwagę przy projektowaniu

  • Omówienie stanów interakcji na przykładzie popularnych design systemów (Material, Carbon, Fluent)

  • Przedstawienie często używanych i projektowanych komponentów

  • Zasady i komponenty, z których składają się formularze

  • Co robić, a czego nie, gdy projektujemy tabele i listy?

  • Praktyczne wskazówki do zastosowania w każdym projekcie

  • Jak można zaprojektować wyskakujące okna?

Zawartość

Projektowanie UI

6 rozdziały 37 lekcji 3h 56min

  • Wprowadzenie

    4min

    Wstęp

    Podgląd lekcji

    4min

  • Przyciski

    46min

    Przyciski w interfejsie

    Podgląd lekcji

    2min

    Czym jest przycisk i z czego się składa? - Kształt

    7min

    Typografia

    2min

    Ikony

    4min

    Cienie

    7min

    Marginesy

    4min

    Role przycisków

    2min

    Style przycisków

    6min

    Stany interakcji

    6min

    Kilka zasad na koniec

    4min

    Zadanie domowe

    3min

  • Formularze

    1h 3min

    Pola tekstowe

    23min

    Opcje wyboru

    16min

    Rozwijane listy

    23min

  • Taby i zakładki

    23min

    Czym są zakładki?

    Podgląd lekcji

    5min

    Typy zakładek

    5min

    Stany zakładek

    1min

    Wady i alternatywne rozwiązania

    5min

    Zasady tworzenia tabów

    4min

    Zadanie domowe - Taby i zakładki

    3min

  • Listy i tabele

    57min

    Czym są listy i tabele?

    7min

    Anatomia tabelki

    12min

    Mobilne tabele

    5min

    Projektujemy listy

    9min

    Filtrowanie i sortowanie

    11min

    Zasady tworzenia list i tabel

    11min

    Zadanie domowe #6

    3min

  • Wyskakujące okna

    50min

    Zadanie domowe z okienek

    3min

    Czym są wyskakujące okienka?

    6min

    Okienka modalne

    5min

    Wygląd okienek modalnych

    10min

    Komponenty notyfikacji

    Podgląd lekcji

    9min

    Tooltipy

    8min

    Alternatywy dla wyskakujących okienek

    3min

    Zasady tworzenia okienek

    5min

    Zakończenie

    2min

Autor kursu

Natalia Bienias

Head of Design w Mobee Dick

Średnia ocen autora: 5

Bio
Cześć! Nazywam się Natalia Bienias, choć więcej osób może kojarzyć mnie jako Zebzę, z kanału na YouTube „by Zebza”. Projektowaniem zawodowo zajmuje się od 10 lat, a od kilku lat dzielę się zdobytą wiedzą i doświadczeniem, wykorzystując do tego różne kanały. Mam doświadczenie w pracy z dużymi, międzynarodowymi korporacjami, bankami, firmami produkującymi oprogramowanie, agencjami reklamowymi i małymi, lokalnymi firmami. Ostatnie dwa lata pracowałam jako architekt informacji, a całkiem niedawno objęłam stanowisko Head of Design w firmie Mobee Dick, gdzie na co dzień zajmujemy się projektowaniem użytecznych i przyjaznych rozwiązań, nie tylko dla użytkowników, ale również dla biznesu. Od dwóch lat prowadzę największy polski kanał na YouTube poświecony projektowaniu – by Zebza, oraz bloga, na którym dzielę się doświadczeniami z codziennej pracy i podpowiadam młodym projektantom jak poradzić sobie z pracą z klientami, realizacją zleceń i opowiadam o zagadnieniach związanych z User Experience. Można spotkać mnie także na uczelni – wykładam w katowickim oddziale Uniwersytetu SWPS, na studiach podyplomowych UX Design, przedmioty związane z prototypowaniem produktów oraz trendami w interfejsach użytkownika. Dużą część mojej pracy poświęcam na dzielenie się wiedzą, szkolenia i mentoring, bo po prostu lubię to robić.
Inne kursy tego autora
Projektowanie UI Psychologia w UX UX

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Przez kurs przyjemnie się przechodzi i wszystko jest zrozumiałe. Problem w tym że jest bardzo podstawowy, nawet dla osoby początkującej która interesuje się tylko UX/UI we własnym zakresie. Brakuje wskazania konkretnych kierunków dla dalszego rozwoju a kiedy pojawia się jakieś ciekawe zagadnienie jest całkowicie pomijane np: pojawia się pojęcie "Gestalt" - brak wyjaśnienia ani wskazania dobrego źródła do sprawdzenia... Kurs jest zdecydowanie za krótki dodatkowo można śmiało oglądać w przyśpieszonym tempie.

Mariia Shapoval

19 stycznia 2021

Paulina Lara

21 stycznia 2021

Weronika Słowińska

8 lutego 2021

Kamila

9 lutego 2021

Wojciech Bubik

4 marca 2021

Monika

11 marca 2021

Czuję duży niedosyt po obejrzeniu kursu. Wszystkie zagadnienia są zbyt oczywiste. Treści/wyjaśnienia, które przedstawia prowadząca, można samemu wysnuć z obserwacji i wieloletniego korzystania ze stron w Internecie.

Kasia Sabat

7 kwietnia 2021

Magdalena Lewczuk

25 kwietnia 2021

Joanna Roguszewska

6 maja 2021

Aleksander Rajca

11 lipca 2021

Kurs dotyczy podstaw UI, jest kompleksowy, uporządkowany i dobrze poprowadzony. Jednak to co może przeszkadzać, to skupienie się prowadzącej na rzeczach, które wydają się być oczywistościami nawet dla osób początkujących, przykładem niech będzie wyjaśnianie różnicy między kolumną a wierszem... Czekam na kurs zaawansowany UI i dziękuję Natalii za włożony wysiłek.

Grzegorz Krol

25 lipca 2021

Grzegorz

10 sierpnia 2021

Magda Miechowicz-Kusza

2 września 2021

Eliza

18 września 2021

Michał Wilk

7 października 2021

Mikołaj

11 stycznia 2022

Mateusz Węgrzyn

21 czerwca 2023

Robert Harezlak

16 sierpnia 2023

Kurs Projektowanie UI

  • 37 lekcji wideo

  • 3h 56min materiału

  • Ostatnia rewizja 12.10.2020

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Moi znajomi coraz częściej pytają: 'Jak nauczyć się UX?'. Praktycznie każdy kto chce zacząć jest przytłoczony ilością wiedzy, narzędzi pracy oraz jak to wszystko wykorzystać w swojej pracy. Swoim znajomym zawsze polecam eduweb, ponieważ pozwala krok po kroku zrozumieć świat UX od A do Z. Na platformie znajdziesz także bardziej zaawansowane techniki, które zaoszczędzą Ci dziesiątki, a może i setki godzin w pracy. Nie ucz się na swoich błędach - wykorzystaj wiedzę osób, które zrobiły to za Ciebie

Kamil Tatol

Product Design Lead, Pioner Labs

Zacznij naukę w Projektowanie UI

  • 37 lekcji wideo

  • 3h 56min materiału

  • Ostatnia rewizja 12.10.2020

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych