Menu

Foto, Audio i Wideo

Czym jest: DaVinci Resolve?

DaVinci Resolve to powszechnie stosowana w branży filmowej aplikacja do montażu wideo, stworzona przez firmę Blackmagic. Najczęściej stosowana jest jako narzędzie do color gradingu, czyli gradacji kolorystycznej oraz popularnego “kolorowania wideo”, co pozwala w łatwy sposób zmienić diametralnie klimat całego wideo.

Obecnie aplikacja DaVinci Resolve jest bardzo prężnie rozwijana, a jej możliwości stopniowo się powiększają. Do dużych zalet DaVinci Resolve należy to, że jej darmowa wersja jest bardzo zaawansowana, i często w pełni wystarcza w przypadku zastosowania amatorskiego i hobbystycznego.

Nauka DaVinci Resolve jest dość prosta, a sam program jest przystępny i łatwy w obsłudze. To dobre narzędzie dla początkujących montażystów, a dodatkowo - szczególnie na słabszych komputerach często działa szybciej i bardziej płynnie od konkurencyjnego, rozbudowanego Adobe Premiere.

więcej... ukryj...

Zarobki ekspertów

Stanowiska: Video Editor, Videographer
Wynagrodzenia netto: 3500-9000 zł
Kto rekrutuje? ESL, CDProjektRED, Freelance

zobacz oferty pracy
5 godzin 39 minut

Kurs Color Grading

Korekcja Koloru w DaVinci Resolve

Chcesz poznać tajniki obróbki materiałów filmowych i nauczyć się, jak poprawić wygląd Twoich projektów? Nie mogłeś lepiej trafić. Korekcja barwna to finalny i bardzo ciekawy etap pracy nad filmem, który ma diametralny wpływ na jego odbiór. Poznając zagadnienia z tej dziedziny sprawisz, że Twoje filmy będą wyglądały świetnie i profesjonalnie - niezależnie od tego, czy przygotowujesz relację z wesela, czy kolejną hollywoodzką superprodukcję.

Tomek Ślesicki

4 godziny 45 minut

Kurs DaVinci Resolve

od Podstaw

Tworzenie wysokiej jakości materiałów wideo stało się dostępne dla każdego. Popularność wideo rośnie a bariera sprzętowa maleje. Wystarczy smartfon czy aparat, by zacząć tworzyć treści. Jednak to, co sprawia że Twoje wideo jest atrakcyjne i wyróżnia się wśród innych, to jego montaż i postprodukcja. Jedną z najlepszych aplikacji na rynku, przystosowanej zarówno dla osób początkujących (darmowa wersja pozwoli na legalną pracę i oferuje wszystkie potrzebne funkcje) jak i profesjonalistów, jest DaVinci Resolve. Ta genialna aplikacja łączy montaż wideo, korekcję kolorów, efekty wizualne, grafikę ruchomą i postprodukcję dźwięku. Sprawdź, jakie są jej możliwości!

Piotr Zając

4 godziny 22 minuty

Kurs Fusion

od Podstaw

Fusion to uznany na świecie, profesjonalny program do compositingu i efektów wizualnych. Jego bezpłatną wersję znajdziesz w DaVinci Resolve i już ta wersja umożliwia tworzenie zaawansowanych efektów wizualnych, które możesz dodać do Twoich filmów. Jednak prawdziwy potencjał znajdziesz w osobnej aplikacji Fusion, z której korzystają profesjonaliści compositingu. Jest wykorzystywany przy produkcji wielu filmowych hitów. Jego elastyczność i siła wynika stąd, że praca w Fusion jest oparta na węzłach (nodach). Fusion zawiera setki funkcji mających na celu dostarczenie najwyższej jakości fotorealistycznych kompozytów do filmów video, doskonale sprawdza się w pracy dla pojedynczych artystów jak i dużych studiów graficznych. W kursie, który masz przed sobą omówiliśmy obie wersje Fusion!

Sylwester Wielanek

}