Menu

Ścieżki - najlepsza forma nauki nowych technologii

Przeanalizowaliśmy tysiące przypadków osób, które uczą się nowych technologii. W efekcie stworzyliśmy Ścieżki, które są naszą propozycją najbardziej efektywnej nauki w sieci.

Wybierz ścieżkę

1.

Wybierz odpowiednią Ścieżkę

Naraz możesz uczyć się tylko w jednej Ścieżce. Oczywiście zapamiętamy Twoje postępy jeśli będziesz zmieniał Ścieżki.

2.

Ucz się małymi partiami

Starannie ułożyliśmy Ścieżki dzieląc je na małe kroki, których zaliczenie zajmie Ci nie więcej niż godzinę.

3.

Rozwiązuj Zadania i Testy

W trakcie nauki będziesz rozwiązywał testy i praktyczne zadania, które pomogą Ci przyswoić wiedzę.

4.

Zdobądź Certyfikat i Pracę

Za przejście Ścieżki otrzymasz Odznakę, a za wysoki wynik w teście - Certyfikat. Możesz też wziąć udział w programie Kariery.

Foto, Audio i Wideo

Grafika i Interfejsy

Programowanie i WWW

UI, UX i Webdesign

Marketing i Biznes

Najczęściej zadawane pytania

 • Czym są Ścieżki?

  Stworzyliśmy Ścieżki, abyś mógł skoncentrować się na nauce jednego, konkretnego zagadnienia. Materiały w ramach Ścieżki są ułożone w odpowiedniej kolejności i podzielone na Poziomy oraz Kroki. WAŻNE! Możesz uczestniczyć aktywnie tylko w jednej Ścieżce! Będziesz mógł ją jednak zmienić w razie potrzeby, nie tracąc dotychczasowych postępów, jak również wybór ścieżki nie ogranicza Cię w oglądaniu innych materiałów. Wiemy, że nauka jest najbardziej efektywna wówczas, gdy skupisz się jednocześnie wyłącznie na jednym zadaniu czy technologii. Samą naukę podzieliliśmy też na drobne kroki tak, aby była jak najbardziej przystępna.

 • Jak wybrać Ścieżkę?

  Ścieżkę możesz wybrać już podczas pierwszej wizyty, przechodząc przez proces profilowania. Później, możesz także wybrać ją w dowolnej chwili z poziomu wyszukiwarki a także strony głównej, gdzie rekomendujemy ścieżki zgodne z Twoim profilem. Wybrane Ścieżki pojawiają się także w menu.

 • Jak zmienić Ścieżkę?

  Aktywnie możesz uczyć się wyłącznie w ramach JEDNEJ ścieżki. Ścieżki to małe partie materiału i nie chcemy, abyś rozpraszał się w trakcie nauki. Możesz jednak w dowolnej chwili zmienić swoją ścieżkę, wybierając inną z wyszukiwarki. Także, jeśli zaczniesz oglądać materiał, który należy do Ścieżki innej niż aktywna, otrzymasz zapytanie, czy chcesz ją zmienić.

 • Czy przepadną mi postępy, jeśli zmienię ścieżkę?

  Nie. Postępy w Ścieżce nigdy nie przepadają, nawet jeśli przerwiesz naukę na rzecz innej Ścieżki, jeśli powrócisz do poprzedniej, postępy będą zachowane.

 • Czy mogę zmienić czas nauki na Liście Zadań?

  Czas nauki, który pojawia się w zadaniach jest powiązany z czasem, który wybrałeś przesuwając suwaki podczas dołączania do Ścieżki. Możesz zmienić ten czas w ramach aktywnej ścieżki - będąc na stronie Profilu masz możliwość wybrania opcji “Zmień ramy czasowe” w okienku Ścieżki.

 • Czym jest Zespół Ścieżki?

  Zespół to grupa osób, która aktualnie uczy się w ramach danej Ścieżki. Osoby są usuwane z Zespołu, jeśli nie wykazują się aktywnością na eduweb.pl przez okres dłuższy niż miesiąc. W ramach zespołu możesz wymieniać opinie z osobami, które mają podobne zainteresowania a także rozwiązywać problemy w trakcie nauki.

 • Jak uzyskać pomoc w trakcie nauki?

  Ucząc się w Ścieżce, otrzymujesz wsparcie osób, które uczą się razem z Tobą a także opiekunów Ścieżki. Jeśli należysz do Zespołu, możesz w dowolnym momencie zadać pytanie w ramach tablicy zespołu. Jeśli zadasz pytanie z poziomu Playera, automatycznie oznaczymy w nim miejsce, w którym się znajdujesz, aby pomoc mogła nadejść jeszcze szybciej!

 • Co, jeśli coś już potrafię w Ścieżce?

  W takiej sytuacji podczas przystępowania do Ścieżki możesz wybrać opcję Testu Profilującego, na podstawie którego zarekomendujemy Ci start z odpowiedniego poziomu. Nie jest to jednak obligatoryjne i zawsze możesz wrócić do poprzednich Kroków, nawet jeśli zaproponujemy Ci wyższy poziom.

 • Dlaczego w Ścieżce jest już jakiś postęp?

  Postępy w ramach eduweb.pl są wspólne dla całego serwisu. Oznacza to, że jeśli w skład Ścieżki wchodzą materiały, które już wcześniej przerabiałeś, czy to indywidualnie czy w ramach innej Ścieżki - zostaną one oznaczone jako przerobione również w nowej Ścieżce i postęp będzie uwzględniony.

 • Jak liczone są postępy w Ścieżce?

  Postępy są liczone w odniesieniu do obejrzanych materiałów. Aby zaliczyć Krok, należy obejrzeć wszystkie lekcje, które wchodzą w jego skład. Aby zaliczyć Poziom, należy obejrzeć przynajmniej 60% lekcji, które wchodzą w skład Kroków (zarówno obowiązkowych jak i opcjonalnych), przystąpić do Testu oraz przesłać rozwiązanie Zadania. Aby zaliczyć Ścieżkę i otrzymać Odznakę, należy zaliczyć na tej zasadzie wszystkie Poziomy w ramach Ścieżki.

 • Czym są Kroki Opcjonalne?

  Są to Kroki, które możesz zaliczyć oglądając materiał lub alternatywnie wybierając opcję "Pomiń". Pozwalamy na pomijanie niektórych Kroków, które stanowią niejako uzupełnienie

}