Masz już konto? Zaloguj się

Ścieżka HTML i CSS od Podstaw

Jeśli jest jedna rzecz wspólna dla wszystkich stron Internetowych, niezależnie od technologii, w której są zrobione, to prawdopodobnie jest to HTML. Trudno nazwać go językiem programowania, określamy go raczej jako tak zwany markup language, czyli składnię, która pozwala określić to, czym jest dany element na stronie. Czy jest to nagłówek, akapit, czy lista. HTML powinna poznać każda osoba, która planuje zająć się pracą ze stronami WWW, ale jego podstawy przydają się także w innych okolicznościach, przykładowo do edycji szablonów Newsletterów, podczas pracy z systemami CMS jak WordPress, czy formatowaniu wypowiedzi na internetowych forach. Ścieżka, którą dla Ciebie przygotowaliśmy obejmuje podstawy HTML podane w jak najbardziej praktycznej formie, tak, abyś już po pierwszych kilku godzinach był w stanie stworzyć ... (pokaż więcej)

28 kroków

166 lekcji

18 godzin

Opis ścieżki

Jeśli jest jedna rzecz wspólna dla wszystkich stron Internetowych, niezależnie od technologii, w której są zrobione, to prawdopodobnie jest to HTML. Trudno nazwać go językiem programowania, określamy go raczej jako tak zwany markup language, czyli składnię, która pozwala określić to, czym jest dany element na stronie. Czy jest to nagłówek, akapit, czy lista. HTML powinna poznać każda osoba, która planuje zająć się pracą ze stronami WWW, ale jego podstawy przydają się także w innych okolicznościach, przykładowo do edycji szablonów Newsletterów, podczas pracy z systemami CMS jak WordPress, czy formatowaniu wypowiedzi na internetowych forach. Ścieżka, którą dla Ciebie przygotowaliśmy obejmuje podstawy HTML podane w jak najbardziej praktycznej formie, tak, abyś już po pierwszych kilku godzinach był w stanie stworzyć swoją pierwszą stronę WWW. Rzecz jasna tłumaczy ona także zagadnienia związane z CSS, czyli tym, jak nadać konkretnym elementom strony określony wygląd, a nawet je zanimować. To nie jest ścieżka, w której uczysz się twardego programowania. HTML jest niezwykle przyjaznym językiem, także dla początkujących i to właśnie ta ścieżka jest jedną z pierwszych, którą powinieneś wybrać na początku swojej przygody z tworzeniem stron WWW. Nastaw się na to, że przerobimy niezbędną teorię, ale jak najszybciej będziemy starali się przełożyć ją na praktykę. Dlatego na przerobienie tej ścieżki załóż przynajmniej 2-3 razy tyle, co jej czas określony na górze. Nie musisz specjalnie się przygotowywać, instalować wcześniej oprogramowania, czy posiadać jakiejkolwiek wiedzy w tym zakresie. Wystarczą chęci do nauki i dobre nastawienie. Po przerobieniu ścieżki otrzymasz odznakę a jeśli dobrze pójdzie Ci w testach - Certyfikat. Ustaw czas, który uda Ci się wygospodarować i... do dzieła!

Czego się nauczysz?

 • Poznasz podstawy HTML.

 • Dowiesz się o CSS i animacjach.

 • Stworzysz swoją pierwszą stronę WWW.

 • Zdobędziesz umiejętności w edycji szablonów.

 • Nauczysz się pracować z systemami CMS.

 • Przełożysz teorię na praktykę.

Dla kogo jest ta ścieżka?

Ta ścieżka jest przeznaczona dla osób, które planują pracować ze stronami WWW, edytować szablony newsletterów, pracować z systemami CMS, takimi jak WordPress, czy formatować wypowiedzi na internetowych forach. HTML jest przyjaznym językiem, idealnym dla początkujących, którzy chcą zacząć swoją przygodę z tworzeniem stron WWW. Nie jest wymagana wcześniejsza wiedza ani specjalne przygotowanie. Po ukończeniu ścieżki, uczestnicy otrzymają odznakę i możliwość zdobycia certyfikatu.

Zawartość

Poziom 1

10 kroków · 57 lekcji · 7h 10min

Poziom 2

10 kroków · 61 lekcji · 6h 38min

Poziom 3

8 kroków · 48 lekcji · 3h 51min

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Super wprowadzenie w temat - aż chce się więcej! I zdecydowanie warto, jesli ktoś jeszcze tematu nie zna. Tylko słowo ostrzeżenia: po tym szkoleniu ilość rzeczy, które zostają zauważone i są do poprawienia wzrasta do kwadratu! :)

Bartek

24 listopada 2021

To najlepszy kurs jeśli chodzi o grafikę 3D. Bez tego kursu nie ma co nawet zaczynać przygody z 3D. Wszystko wytłumaczone od podstaw, sensownie i dogłębnie...

Dariusz Zamojski

14 listopada 2022

Super, prosto, jasno i przejrzyście :)

Piotr Bąk

13 września 2022

Wyjaśnione prosto i klarownie. Niewielkim nakładem pracy możemy sprawić, by ze strony mogły korzystać również osoby z niepełnosprawnością.

Łukasz Dragon

7 czerwca 2021

Świetnie poprowadzony, wiele wyjaśniający i dający solidne podstawy do rozpoczęcia przygody z fotografią. Dużo nowej wiedzy, przedstawionych zagadnień w zrozumiały sposób dla słuchacza. SZCZERZE POLECAM! :)

Anita

7 listopada 2022

Bardzo podoba mi się ten kurs, polecam!

Kamil Hajduła

26 października 2022

Bardzo dobrze merytorycznie przygotowany kurs. Choć już kilka lat przygotowuję pliki do druku to i tak udało mi się nieco poszerzyć już posiadaną wiedzę.

Sylwia Mielczarek

19 sierpnia 2022

Super warsztat, praktyczna wiedza podana w profesjonalny i przyjemny sposób. Sama przyjemność z nauki :-)

Piotr Kaniowski

30 czerwca 2021

Ciekawy kurs. Pozwala na zapoznanie i przećwiczenie różnych technik. Warto się z nim zapoznać.

Robert Studziński

6 stycznia 2020

Prowadzący ma cechy bardzo dobrego nauczyciela. Wszystkie zagadnienia są rzetelnie przygotowane i wytłumaczone.

Julita

20 kwietnia 2022

Bardzo dobry Kurs! Tym bardziej dla początkujących osób

Paweł

4 lutego 2022

Fajna treść łatwa do przyswojenia :0

Kamil Kłapciński

16 lutego 2021

Ścieżka HTML i CSS od Podstaw

 • 166 lekcji w ścieżce

 • 18 godzin materiału

 • Certyfikat ukończenia

 • Dostęp do społeczności Ahoy

Wykup dostęp

Certyfikat Ścieżki HTML i CSS od Podstaw

Obejrzyj wszystkie lekcje aby uzyskać Certyfikat w tej Ścieżce.

Ta ścieżka jest przeznaczona dla osób, które planują pracować ze stronami WWW, edytować szablony newsletterów, pracować z systemami CMS, takimi jak WordPress, czy formatować wypowiedzi na internetowych forach. HTML jest przyjaznym językiem, idealnym dla początkujących, którzy chcą zacząć swoją przygodę z tworzeniem stron WWW. Nie jest wymagana wcześniejsza wiedza ani specjalne przygotowanie. Po ukończeniu ścieżki, uczestnicy otrzymają odznakę i możliwość zdobycia certyfikatu.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania dotyczące ścieżek i certyfikatów.

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy można przerabiać wiele ścieżek równocześnie?

Choć można jednocześnie jechać windą i żuć gumę, nie można przerabiać w tym samym czasie wielu ścieżek. Chcemy, abyś maksymalnie skupił się na nauce w danej ścieżce i ukończył ją w terminie. Dopasowujemy do tego także cele w zadaniach oraz komunikację, aby nauka przebiegała optymalnie, dlatego nie przewidujemy opcji wielu otwartych ścieżek naraz. Możesz jednak w każdej chwili przełączyć się na nową ścieżkę, nie tracąc postępu w poprzednich - jeśli do nich wrócisz, postępy zostaną zachowane.

Dlaczego mam już postęp w ścieżce?

Przechodząc do ścieżki, możesz zauważyć że masz już w niej jakiś postęp. Jest tak dlatego, że ścieżki składają się z kursów i warsztatów, które już wcześniej mogłeś oglądać! Postępy na platformie są wspólne dla tych materiałów a to znaczy, że w danej ścieżce możesz już mieć jakiś postęp nigdy do niej nie przystępując.

Jak uczyć się z innymi?

Dobre pytanie! W ramach naszej społeczności Ahoy! organizujemy tak zwane sesje peer-learning. Dotyczy to nowych ścieżek, ale także istniejących, gdzie użytkownicy mogą zorganizować się w grupy wsparcia i wspólnie podjąć wyzwanie nauki w danej ścieżce. Aby mieć dostęp do przestrzeni peer-learningowej potrzebujesz abonament, który obejmuje społeczność Ahoy! Przejdź na tą przestrzeń i zaproponuj wspólną naukę. Mamy też materiały pomocy dotyczące tego, jak najlepiej się zorganizować.

Co się stanie jeśli w trakcie nauki zmieni się zawartość ścieżki?

W zasadzie, niewiele - nowe materiały będą oznaczone jako nieobejrzane jeśli wcześniej ich nie przerobiłeś. Trzeba będzie przerobić je wszystkie aby uzyskać certyfikat. Natomiast jeśli już masz certyfikat ze ścieżki, nie zabieramy go po dodaniu nowych materiałów.

Czym się różni ścieżka od warsztatu i kursu?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Czy otrzymam certyfikat po ukończeniu ścieżki?

Tak, po ukończeniu ścieżki (obejrzeniu wszystkich lekcji) otrzymasz certyfikat, którym możesz podzielić się w mediach społecznościowych. Certyfikat jest ważny przez 2 lata po ukończeniu ścieżki. Aby uzyskać go ponownie, musisz ponownie obejrzeć całą ścieżkę po tym czasie, ponieważ wiele lekcji może być zaktualizowanych.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w ścieżce HTML i CSS od Podstaw

 • 166 lekcji w ścieżce

 • 18 godzin materiału

 • Certyfikat ukończenia

 • Dostęp do społeczności Ahoy

Mogą Cię zainteresować też

Loading...