Masz już konto? Zaloguj się

Ścieżka Fotografia Portretowa

W tej ścieżce nauczysz się, jak robić dobre zdjęcia ludziom, zarówno modelkom, jak również "osobom z ulicy". Nauczysz się operować światłem, naturalnym i studyjnym. Dostaniesz także garść porad dotyczących pracy z portretowanymi osobami i doboru ubrań do zdjęć. Ścieżka prowadzi od podstaw, więc jedyne, co powinieneś wiedzieć, to jak sprawnie obsługiwać swój aparat oraz posiadać podstawową wiedzę z zakresu obsługi lamp studyjnych i modyfikatorów. Podczas ścieżki nauczysz się robić dobre portrety w plenerze i studio. Kurs fotografii portretowej jest bardzo szeroki - zawiera wiedzę o pracy z modelką, stylistką, makijażystką i pokazuje pracę ze światłem w plenerze. Dowiesz się, jak pracować z blendami i lampami błyskowymi w plenerze. Kolejne kursy pracy z modelką i modelem nauczą Cię dobrej komunikacji oraz zestawu konkretnych póz, ... (pokaż więcej)

23 kroków

113 lekcji

13 godzin

Opis ścieżki

W tej ścieżce nauczysz się, jak robić dobre zdjęcia ludziom, zarówno modelkom, jak również "osobom z ulicy". Nauczysz się operować światłem, naturalnym i studyjnym. Dostaniesz także garść porad dotyczących pracy z portretowanymi osobami i doboru ubrań do zdjęć. Ścieżka prowadzi od podstaw, więc jedyne, co powinieneś wiedzieć, to jak sprawnie obsługiwać swój aparat oraz posiadać podstawową wiedzę z zakresu obsługi lamp studyjnych i modyfikatorów. Podczas ścieżki nauczysz się robić dobre portrety w plenerze i studio. Kurs fotografii portretowej jest bardzo szeroki - zawiera wiedzę o pracy z modelką, stylistką, makijażystką i pokazuje pracę ze światłem w plenerze. Dowiesz się, jak pracować z blendami i lampami błyskowymi w plenerze. Kolejne kursy pracy z modelką i modelem nauczą Cię dobrej komunikacji oraz zestawu konkretnych póz, które otrzymasz również w formie e-booka. Kurs fotografii biznesowej pokaże, jak tworzyć proste sesje biznesowe w plenerze, wnętrzach biura i studyjnych warunkach, które możesz stworzyć w dowolnej przestrzeni. To też zbiór rad, jak pracować z osobami, które na co dzień nie stają przed obiektywem. Na koniec dowiesz się, jak dobierać ubrania do sesji zdjęciowych - to zbiór uniwersalnych rad, które pozwolą uniknąć niedomówień na sesjach zdjęciowych.

Czego się nauczysz?

 • Nauczysz się robić dobre zdjęcia ludziom

 • Opanujesz operowanie światłem naturalnym i studyjnym

 • Poznasz porady pracy z portretowanymi osobami

 • Zdobędziesz umiejętność tworzenia portretów w plenerze i studio

 • Nauczysz się komunikacji i pozowania z modelami

 • Opanujesz fotografię biznesową w różnych warunkach

 • Dowiesz się, jak dobierać ubrania do sesji zdjęciowych

Dla kogo jest ta ścieżka?

Ta ścieżka jest przeznaczona dla osób, które chcą nauczyć się robić dobre zdjęcia ludziom, zarówno modelkom, jak i "osobom z ulicy". Najbardziej skorzystają z niej osoby, które potrafią sprawnie obsługiwać swój aparat oraz mają podstawową wiedzę z zakresu obsługi lamp studyjnych i modyfikatorów. Kurs pomoże uczestnikom nauczyć się pracować z portretowanymi osobami, operować światłem naturalnym i studyjnym, a także dobierać ubrania do zdjęć.

Zawartość

Poziom 1

14 kroków · 64 lekcji · 7h 31min

Poziom 2

5 kroków · 39 lekcji · 3h 6min

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Super wprowadzenie w temat - aż chce się więcej! I zdecydowanie warto, jesli ktoś jeszcze tematu nie zna. Tylko słowo ostrzeżenia: po tym szkoleniu ilość rzeczy, które zostają zauważone i są do poprawienia wzrasta do kwadratu! :)

Bartek

24 listopada 2021

To najlepszy kurs jeśli chodzi o grafikę 3D. Bez tego kursu nie ma co nawet zaczynać przygody z 3D. Wszystko wytłumaczone od podstaw, sensownie i dogłębnie...

Dariusz Zamojski

14 listopada 2022

Super, prosto, jasno i przejrzyście :)

Piotr Bąk

13 września 2022

Wyjaśnione prosto i klarownie. Niewielkim nakładem pracy możemy sprawić, by ze strony mogły korzystać również osoby z niepełnosprawnością.

Łukasz Dragon

7 czerwca 2021

Świetnie poprowadzony, wiele wyjaśniający i dający solidne podstawy do rozpoczęcia przygody z fotografią. Dużo nowej wiedzy, przedstawionych zagadnień w zrozumiały sposób dla słuchacza. SZCZERZE POLECAM! :)

Anita

7 listopada 2022

Bardzo podoba mi się ten kurs, polecam!

Kamil Hajduła

26 października 2022

Bardzo dobrze merytorycznie przygotowany kurs. Choć już kilka lat przygotowuję pliki do druku to i tak udało mi się nieco poszerzyć już posiadaną wiedzę.

Sylwia Mielczarek

19 sierpnia 2022

Super warsztat, praktyczna wiedza podana w profesjonalny i przyjemny sposób. Sama przyjemność z nauki :-)

Piotr Kaniowski

30 czerwca 2021

Ciekawy kurs. Pozwala na zapoznanie i przećwiczenie różnych technik. Warto się z nim zapoznać.

Robert Studziński

6 stycznia 2020

Prowadzący ma cechy bardzo dobrego nauczyciela. Wszystkie zagadnienia są rzetelnie przygotowane i wytłumaczone.

Julita

20 kwietnia 2022

Bardzo dobry Kurs! Tym bardziej dla początkujących osób

Paweł

4 lutego 2022

Fajna treść łatwa do przyswojenia :0

Kamil Kłapciński

16 lutego 2021

Ścieżka Fotografia Portretowa

 • 113 lekcji w ścieżce

 • 13 godzin materiału

 • Certyfikat ukończenia

 • Dostęp do społeczności Ahoy

Wykup dostęp

Certyfikat Ścieżki Fotografia Portretowa

Obejrzyj wszystkie lekcje aby uzyskać Certyfikat w tej Ścieżce.

Ta ścieżka jest przeznaczona dla osób, które chcą nauczyć się robić dobre zdjęcia ludziom, zarówno modelkom, jak i "osobom z ulicy". Najbardziej skorzystają z niej osoby, które potrafią sprawnie obsługiwać swój aparat oraz mają podstawową wiedzę z zakresu obsługi lamp studyjnych i modyfikatorów. Kurs pomoże uczestnikom nauczyć się pracować z portretowanymi osobami, operować światłem naturalnym i studyjnym, a także dobierać ubrania do zdjęć.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania dotyczące ścieżek i certyfikatów.

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy można przerabiać wiele ścieżek równocześnie?

Choć można jednocześnie jechać windą i żuć gumę, nie można przerabiać w tym samym czasie wielu ścieżek. Chcemy, abyś maksymalnie skupił się na nauce w danej ścieżce i ukończył ją w terminie. Dopasowujemy do tego także cele w zadaniach oraz komunikację, aby nauka przebiegała optymalnie, dlatego nie przewidujemy opcji wielu otwartych ścieżek naraz. Możesz jednak w każdej chwili przełączyć się na nową ścieżkę, nie tracąc postępu w poprzednich - jeśli do nich wrócisz, postępy zostaną zachowane.

Dlaczego mam już postęp w ścieżce?

Przechodząc do ścieżki, możesz zauważyć że masz już w niej jakiś postęp. Jest tak dlatego, że ścieżki składają się z kursów i warsztatów, które już wcześniej mogłeś oglądać! Postępy na platformie są wspólne dla tych materiałów a to znaczy, że w danej ścieżce możesz już mieć jakiś postęp nigdy do niej nie przystępując.

Jak uczyć się z innymi?

Dobre pytanie! W ramach naszej społeczności Ahoy! organizujemy tak zwane sesje peer-learning. Dotyczy to nowych ścieżek, ale także istniejących, gdzie użytkownicy mogą zorganizować się w grupy wsparcia i wspólnie podjąć wyzwanie nauki w danej ścieżce. Aby mieć dostęp do przestrzeni peer-learningowej potrzebujesz abonament, który obejmuje społeczność Ahoy! Przejdź na tą przestrzeń i zaproponuj wspólną naukę. Mamy też materiały pomocy dotyczące tego, jak najlepiej się zorganizować.

Co się stanie jeśli w trakcie nauki zmieni się zawartość ścieżki?

W zasadzie, niewiele - nowe materiały będą oznaczone jako nieobejrzane jeśli wcześniej ich nie przerobiłeś. Trzeba będzie przerobić je wszystkie aby uzyskać certyfikat. Natomiast jeśli już masz certyfikat ze ścieżki, nie zabieramy go po dodaniu nowych materiałów.

Czym się różni ścieżka od warsztatu i kursu?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Czy otrzymam certyfikat po ukończeniu ścieżki?

Tak, po ukończeniu ścieżki (obejrzeniu wszystkich lekcji) otrzymasz certyfikat, którym możesz podzielić się w mediach społecznościowych. Certyfikat jest ważny przez 2 lata po ukończeniu ścieżki. Aby uzyskać go ponownie, musisz ponownie obejrzeć całą ścieżkę po tym czasie, ponieważ wiele lekcji może być zaktualizowanych.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w ścieżce Fotografia Portretowa

 • 113 lekcji w ścieżce

 • 13 godzin materiału

 • Certyfikat ukończenia

 • Dostęp do społeczności Ahoy

Mogą Cię zainteresować też

Loading...