Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Pozowanie do Zdjęć

Zdarzyło Ci się kiedyś, że w trakcie sesji ustawienie modela lub modelki było naprawdę trudne? Nie zawsze pracujemy z doświadczonymi osobami i często w ustawieniu do zdjęć należy im trochę pomóc

21 lekcji

1h 26min

5 (8 oceny)

Pozowanie do Zdjęć - Poradnik dla Fotografa

Zdarzyło Ci się kiedyś, że w trakcie sesji ustawienie modela lub modelki było naprawdę trudne? Nie zawsze pracujemy z doświadczonymi osobami i często w ustawieniu do zdjęć należy im trochę pomóc. To prawda, że sam fotograf nie powinien być odpowiedzialny za pozowanie, ale przecież wszystkim nam zależy na jednym - genialnych zdjęciach! Postanowiliśmy ułatwić Wam zadanie przygotowując obszerny posing guide - omówienie w postaci Kursu, a także obszerny dokument, w którym znajdziecie mnóstwo różnych póz - od bardzo prostych, po mniej oklepane i kreatywne. Sprawdź!

Posing Guide w postaci PDF

Razem z tym kursem w plikach źródłowych znajdziesz obszerny dokument PDF, w którym umieściliśmy wszystkie warianty omawianych w trakcie kursu wariantów ustawienia i póz. Znajdziesz w nim ściągę z omówieniem, którą możesz szybko wykorzystać na planie - w przypadku, gdy model lub modelka są mniej doświadczeni, lub po prostu gdy czujesz, że możesz dzięki temu przygotować jeszcze lepsze zdjęcia!

Pozowanie Mężczyzn i Kobiet

Ten kurs składa się z dwóch części do których adekwatnie przygotowaliśmy dwie wersje Posing Guide'a - dla modelki oraz dla modela. Omówienie Posing Guide znajdziesz w obszernym dokumencie, który przygotowaliśmy. W ten sposób zawsze będziesz miał pomysł na dobre zdjęcie!

Pozowanie z rekwizytami

Wykorzystaliśmy również proste rekwizyty w postaci krzeseł czy stołków, które każdy znajdzie w swoim domu lub w zasadzie w każdym studio. Zależało nam na tym, aby rekwizyty były dostępne i nie trzeba było wcześniej przejmować się ich zamówieniem, a dodatkowo chcieliśmy wykorzystać je w kreatywny sposób. Czasem nawet zwykły przedmiot i odpowiednio zapozowane zdjęcie - może dać niezwykłe efekty!

Wywiad z modelką i fotografem

Dodatkowo przygotowaliśmy rozmowę z naszą modelką Amelią i fotografem Kubą, w której te dwie doświadczone w swoich dziedzinach osoby zdradzą Wam wiele wskazówek na temat współpracy modelki z fotografem. Dowiecie się o najczęstszych błędach i sposobach na ich uniknięcie. Pomówimy także o tym, jak zadbać o dobrą atmosferę na sesji i granicach, które muszą być zachowane.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przygotowaliśmy z myślą o fotografach, którzy chcą być bardziej profesjonalni na każdej sesji z modelem czy modelką. Jeśli na co dzień, lub nawet okazjonalnie fotografujesz ludzi - to zestaw wskazówek i inspiracji, które nie raz wyratują Cię z opresji gdy współpraca na planie nie będzie najlepiej się układać... lub gdy robisz zdjęcia osobie mniej doświadczonej. Te wskazówki naprawdę sprawią, że Twoje zdjęcia będą jeszcze lepsze.

Czego się nauczysz?

 • Kompletny Posing Guide w wersji dla Modelki i Modela

 • Dokument PDF z wszystkimi pozami

 • Wywiad z modelką oraz autorem zdjęć

 • Proces udokumentowany w formie timelapse

Zawartość

Pozowanie do Zdjęć

2 rozdziały 21 lekcji 1h 26min

 • Pozy - Kobieta

  56min

  Wstęp - pozy kobiece

  Podgląd lekcji

  1min

  Rady dotyczące współpracy z modelką

  20min

  Rady dotyczące pozowania

  14min

  Portret

  4min

  Pozy z wysokim krzesłem

  3min

  Mocne pozy stojące

  2min

  Pozy siedzące z krzesłem

  2min

  Pozy siedzące na podłodze

  2min

  Podskoki i pozy w ruchu

  3min

  Delikatne pozy stojące

  Podgląd lekcji

  2min

  Kreatywne pozy

  2min

  Podsumowanie

  1min

 • Pozy - Mężczyzna

  31min

  Wstęp - pozy męskie

  2min

  Rady dotyczące współpracy z modelem

  16min

  Męski portret

  2min

  Proste pozy stojące

  1min

  Męskie mocne pozy stojące

  1min

  Pozy ze stołkiem

  1min

  Pozy w ruchu

  2min

  Pozy kreatywne

  2min

  Zakończenie

  2min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Wnętrz Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Świetny, konkretny kurs;)

Oskar Podkaura

23 stycznia 2021

Marta Plewińska

27 marca 2021

Kamil Kłapciński

7 maja 2021

Rafał Fuz

8 czerwca 2021

Izabela A

7 lipca 2021

Natalia

4 października 2021

Sergii Aliksiichuk

30 października 2021

Bez specjalnego rozwodzenia się pokazane to o co chodzi w tej lekcji.

Jakub

27 sierpnia 2022

Kurs Pozowanie do Zdjęć

 • 21 lekcji wideo

 • 1h 26min materiału

 • Ostatnia rewizja 03.08.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Pozowanie do Zdjęć

 • 21 lekcji wideo

 • 1h 26min materiału

 • Ostatnia rewizja 03.08.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych