Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Fotografia Modowa

W tym Kursie poznasz kulisy tej fascynującej gałęzi fotografii, tak, by zdobywać interesujące i lukratywne zlecenia!

20 lekcji

1h 21min

5 (3 oceny)

Fotografia Modowa - Lookbook Marki Odzieżowej

Fotografia modowa to nie tylko niezwykle ciekawa, ale również aktualna i przyszłościowa dziedzina tej sztuki. Ciągle tworzone są nowe marki modowe w Polsce - mamy wielu kreatywnych twórców, którzy decydują się stawianie pierwszych kroków w tej dziedzinie. Dodatkowo, w Polsce działa mnóstwo butików czy sklepów multibrandowych. To ogromna grupa, która potrzebuje profesjonalnych zdjęć ubrań. My mieliśmy okazję pomagać przy sesji zaprzyjaźnionego brandu Mój Kraj Taki Piękny a część sesji poświęciliśmy na pokazanie Wam tajników fotografii lookbook'owej. W tym Kursie poznasz kulisy tej fascynującej gałęzi fotografii, tak, by zdobywać interesujące i lukratywne zlecenia!

10 różnorodnych stylizacji

Dawniej popularne było fotografowanie odzieży na manekinach. Dziś, na szczęście, odchodzi się od tego, a coraz bardziej popularne jest robienie zdjęć na żywych modelach. W tym Kursie wspólnie zrobimy sesję dla marki MKTP. Na planie studia Chmury zrobimy w sumie 10 stylizacji, pracując z modelką Amelią.

Dobór najlepszego sprzętu

Następnie zobaczysz jak dobrać odpowiedni sprzęt do tego typu wyzwania - od aparatu i obiektywów, przez lampy, wyzwalacze po modyfikatory. Dowiesz się jak wykorzystać maksimum z posiadanego sprzętu i jak wykorzystać jego potencjał w tej wymagającej branży fotografii.

Walka z niedoskonałościami

W Kursie również skupimy się na przygotowaniu ubrań i modelki na planie. Podczas robienia setek zdjęć każda niedoskonałość będzie widoczna, więc trzeba zadbać o taki drobiazgi jak brak paprochów na odzieży, odpowiednie wyprasowanie, czy tak prozaiczne sprawy jak czyste buty. Trzeba przy tym pamiętać, że jedna niedoskonałość sfotografowana 10 razy - będzie wymagała dziesięciokrotnego usunięcia w postprodukcji, a tego nie chcemy!

Praktyczne porady i wskazówki

Zobaczysz też proces akceptacji zdjęć z klientem, pracę z tetheringiem i przekonasz się, dlaczego koniecznie trzeba mieć statyw. Sporą część naszego filmu poświęcimy oświetleniu - w końcu to dzięki niemu możemy wydobyć fakturę materiału, rozjaśnić czy przyciemnić tło i tak dalej.

Odpowiednie oświetlenie

Przy zdjęciach lookbook’owych nie możemy zbyt mocno poszaleć - ma być prosto, z dobrze przedstawionym produktem. Zaczniemy zatem od jednej lampy - w wielu sytuacjach takie oświetlenie w zupełności wystarczy, ale w wideo zobaczysz kilka różnych ustawień, z idealnie białym tłem włącznie. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jaki efekt będzie pasował Tobie i Twojemu klientowi.

Dla kogo jest ten kurs?

To wideo przeznaczone jest dla każdego, kto chce nauczyć się robić zdjęcia lookbookowe na potrzeby e-commerce. Aby wyciągnąć maksimum z tego kursu, trzeba posiadać wiedzę z zakresu obsługi lamp studyjnych, więc jeśli jeszcze jej nie posiadasz, koniecznie sprawdź nasz kurs fotografii studyjnej!

Czego się nauczysz?

 • Fotografia 10 różnych stylizacji

 • Dobór odpowiedniego sprzętu

 • Praca przy 4 warunkach oświetleniowych

 • Przygotowanie ubrań oraz modelki

 • Praca z klientem

 • Praktyczne porady i wskazówki

Zawartość

Fotografia Modowa

7 rozdziały 20 lekcji 1h 21min

 • Wstęp

  1min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  1min

 • Omówienie sprzętu

  12min

  Aparat i optyka

  4min

  Lampy

  3min

  Modyfikatory

  3min

  Niezbędne akcesoria

  Podgląd lekcji

  3min

 • Przygotowanie modelki

  5min

  Makijaż i włosy

  2min

  Przygotowanie ubrań

  2min

 • Praca na planie

  12min

  Pierwsze ustawienie światła

  Podgląd lekcji

  3min

  Drugie ustawienie światła

  3min

  Trzecie ustawienie światła

  2min

  Czwarte ustawienie światła

  3min

  Dyskusja z klientem

  2min

 • Praca z modelką

  19min

  Pierwsza stylizacja

  Podgląd lekcji

  5min

  Druga stylizacja

  4min

  Trzecia stylizacja

  3min

  Czwarta stylizacja i Podsumowanie

  6min

 • Postprodukcja

  32min

  Selekcja i edycja zdjęć w Adobe Lightroom

  13min

  Czyszczenie skóry nóg

  12min

  Czyszczenie cykloramy

  7min

 • Bonus

  1min

  Zdjęcie Analogiem

  1min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Wnętrz Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Marek

25 sierpnia 2021

Robert Harezlak

18 września 2023

Paweł Petrzak

25 listopada 2023

Kurs Fotografia Modowa

 • 20 lekcji wideo

 • 1h 21min materiału

 • Ostatnia rewizja 11.06.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Fotografia Modowa

 • 20 lekcji wideo

 • 1h 21min materiału

 • Ostatnia rewizja 11.06.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych