Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Fotografia Biznesowa

Portret biznesowy to wymagający typ fotografii, na który jest niemały popyt.

23 lekcji

3h 11min

5 (4 oceny)

Fotografia Biznesowa - w Praktyce

Portret biznesowy to wymagający typ fotografii, na który jest niemały popyt. Od wielkich korporacji, przez niewielkie przedsiębiorstwa, aż po freelancerów i osoby poszukujące pracy - wysokiej jakości, profesjonalne zdjęcia biznesowe są niezbędne w praktycznie każdej branży. Dobry fotograf biznesowy potrafi pracować z ludźmi, którzy nie stają na co dzień przed obiektywem, osobami zabieganymi czy pod presją czasu - i w tym Kursie poznasz tajniki tej ciekawej i opłacalnej gałęzi fotografii.

Różnorodne portrety biznesowe

Czasy gdy do CV wstawialiśmy zrobione naprędce zdjęcie do dowodu osobistego minęły (na szczęście!) bezpowrotnie. Portret biznesowy może mieć bardzo różną formę. Czasem przyjdzie nam sfotografować dziesiątki pracowników na białym tle, czasem z kolei będziemy musieli pozbyć się tego tła, ponieważ wiele korporacji chce dysponować wyszparowanymi zdjęciami, które bez problemu umieści w materiałach wewnętrznych lub wyśle je do prasy. Innym razem klient może zażyczyć sobie zdjęć w naturalnym, biurowym środowisku, a jeszcze innym - w plenerze, w otoczeniu biurowców.

Dobór odpowiedniego sprzętu i aranżowanie studio

Musimy być przygotowani na każdy scenariusz, dlatego też w tym Kursie dowiesz się jak poradzić sobie z każdym z nich. Dowiesz się jakiego sprzętu użyć do tego typu zdjęć, jak znaleźć dobre miejsce do zdjęć oraz jak zapanować nad światłem - zarówno tym naturalnym, jak i sztucznym. Zaaranżujemy niewielkie studio, idealne do zdjęć na białym tle, zrobimy zdjęcia w otoczeniu biurowym, a także pójdziemy w plener.

Komunikacja z osobą fotografowaną

Należy jednak pamiętać, że samo przygotowanie sprzętu, światła czy miejsca to tylko połowa sukcesu. Podczas robienia tego typu zdjęć niezwykle ważna jest komunikacja na linii fotograf - osoba fotografowana. To my musimy zadbać o to, żeby nasz model czy modelka poczuli się swobodnie. Z drugiej strony powinniśmy pozostać przy tym profesjonalni. To jeden z typów fotografii, gdzie nie zawsze możemy pozwolić sobie na pełen luz.

Przygotowanie stroju i akcesoriów

Nie bez znaczenia pozostaje także wygląd fotografowanej osoby. Bardzo nieprofesjonalnie wygląda wygnieciona koszula, marynarka pełna drobnych kłaczków czy kolorowa smart-opaska na ręce. Najgorsze wytyczne, jakie możemy dostać później to „czy może pan wyprasować koszulę?” - jest to proces niezwykle czasochłonny, który zdecydowanie szybciej i dokładniej zrobimy jeszcze przed wciśnięciem spustu migawki, żelazkiem, a nie w Photoshopie.

Postprodukcja fotografii

W końcowych lekcjach oczywiście poświęcimy czas postprodukcji tego typu zdjęć. Musimy być w tym dość powściągliwi - retusz musi być naturalny, niemal niewidoczny. Z color gradingiem też nie możemy przesadzić - tu liczy się dobry, ale naturalny wygląd.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został stworzony z myślą o wszystkich osobach, które chcą nauczyć się tworzyć profesjonalne zdjęcia biznesowe.

Czego się nauczysz?

 • Wykonywanie profesjonalnych zdjęć biznesowych

 • Przygotowanie osoby fotografowanej i kontakt z nią

 • Dobór odpowiedniego sprzętu

 • Aranżowanie studio

 • Postprodukcja fotografii

Zawartość

Fotografia Biznesowa

6 rozdziały 23 lekcji 3h 11min

 • Wprowadzenie

  3min

  Wstęp

  Podgląd lekcji

  3min

 • Dobór sprzętu

  26min

  Aparat i obiektywy

  6min

  Lampy błyskowe

  7min

  Modyfikatory światła

  Podgląd lekcji

  5min

  Tethering i akcesoria

  8min

 • Przygotowanie do sesji

  23min

  Wstępna rozmowa - smalltalk

  7min

  Dobór stylizacji

  17min

 • Fotografia w praktyce - Plener

  20min

  Zdjęcia Pauli ze światłem naturalnym

  Podgląd lekcji

  5min

  Zdjęcia Dawida ze światłem naturalnym

  2min

  Zdjęcia Dawida ze światłem sztucznym

  3min

  Zdjęcia Pauli ze światłem sztucznym

  3min

  Zdjęcia Dawida z wykorzystaniem odbicia

  3min

  Zdjęcia Pauli z wykorzystaniem odbicia

  2min

 • Fotografia w praktyce - Biuro

  37min

  Zdjęcie lifestylowe cz-1

  9min

  Zdjęcie lifestylowe cz-2

  8min

  Zdjęcie na białym tle cz-1

  11min

  Zdjęcie na białym tle cz-2

  7min

  Podsumowanie

  1min

 • Postprodukcja

  1h 22min

  Zdjęcie Pauli z pleneru

  27min

  Zdjęcie Dawida z pleneru

  12min

  Zdjęcie lifestylowe Pauli

  12min

  Zdjęcie Dawida do wycięcia z tła

  17min

  Zdjęcie Pauli na białym tle

  14min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Wnętrz Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Konkretny kurs

Patryk Korszun

7 lutego 2021

Genialny kurs! Sporo wartościowych porad, z pewnością usprawni moje podejście do swojej pracy :)

Damian Bartoszek

30 marca 2021

Iwona

12 października 2021

Paweł Petrzak

8 listopada 2023

Kurs Fotografia Biznesowa

 • 23 lekcji wideo

 • 3h 11min materiału

 • Ostatnia rewizja 14.07.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Fotografia Biznesowa

 • 23 lekcji wideo

 • 3h 11min materiału

 • Ostatnia rewizja 14.07.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych