Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Fotografia z aparatem na planie

Wielu profesjonalnych fotografów nie wyobraża sobie pracy bez możliwości natychmiastowego podejrzenia efektów swojej pracy na większym ekranie. Niezwykłą wygodą jest to, gdy tuż po wciśnięciu spustu migawki możesz dokładnie ocenić ekspozycję, kadr, kolory czy ostrość. Mało tego - pracując z klientem na planie zdjęciowym, możecie na bieżąco omawiać efekty swojej pracy, wprowadzać poprawki. W tym Kursie poznasz tajniki tetheringu od A do Z!

6 lekcji

43min

5 (2 oceny)

Fotografia z aparatem na planie - Tethering dla Capture One i Lightroom

Wielu profesjonalnych fotografów nie wyobraża sobie pracy bez możliwości natychmiastowego podejrzenia efektów swojej pracy na większym ekranie. Niezwykłą wygodą jest to, gdy tuż po wciśnięciu spustu migawki możesz dokładnie ocenić ekspozycję, kadr, kolory czy ostrość. Mało tego - pracując z klientem na planie zdjęciowym, możecie na bieżąco omawiać efekty swojej pracy, wprowadzać poprawki. W tym Kursie poznasz tajniki tetheringu od A do Z!

Zalety tetheringu

Tethering to właściwie same zalety - między innymi to, że do minimum ograniczone jest ryzyko stwierdzenia przez klienta, że "nie podobają mu się zdjęcia". Jedynym mankamentem zastosowania tetheringu jest to, że musimy przywyknąć do kabla plączącego się pod nogami podczas sesji - ale mimo tego jest to zdecydowanie najlepsza, najszybsza i najbardziej niezawodna metoda pracy nad zdjęciami.

Tethering jako sprawdzone rozwiązanie

W coraz większej liczbie aparatów pojawiają się zaawansowane moduły bezprzewodowe, a niedawno lider rozwiązań do tetheringu - czyli firma tether tools - zaprezentowała bezprzewodowe urządzenie do tetheringu. Jednak nadal metoda klasyczna zdecydowanie wyprzedza te nowoczesne rozwiązania.

Wybór odpowiedniego kabla

Nasze wideo zaczniemy od pokazania akcesoriów, z których Kuba Kaźmierczyk korzysta na co dzień - to przede wszystkim kabel. Tu niestety nie ma sensu iść w półśrodki. Sam, chcąc zaoszczędzić, kupił dwa tanie kable, które naprzemian zawieszały komputer albo aparat. Dopiero po zakupie markowego kabla wszystko zaczęło działać jak należy. Kable dostarczone przez producenta aparatu też są jak najbardziej w porządku, ale ich długość to najczęściej półtora metra. Dowiesz się więc jak zadbać o odpowiedni sprzęt.

Najlepsze akcesoria

Kolejne elementy to podstawa laptopa i statyw. Dzięki mobilnemu pulpitowi macie dostęp do komputera w każdym miejscu, a co ważne - jest na wysokości waszego wzroku, a nie jak w przypadku, klasycznego stołu, na wysokości pasa. Pozwala to niesamowicie odciążyć kręgosłup.

Praca z różnymi aplikacjami

W Kursie Kuba pokazuje tethering przy użyciu różnych metod i aplikacji. Każdy producent podchodzi do tematu trochę inaczej. Dla przykładu, Olympus udostępnia tethering tylko natywnej aplikacji, dlatego chcąc zgrywać zdjęcia od razu do Lightrooma czy Capture One należy użyć funkcji auto-importu (LR) lub hot-folderu (C1). Inny aparat Kuby - Hasselblad X1D współpracuje z natywną aplikacją Phocus, dzięki pluginowi może współpracować z Lightroomem, ale w ogóle nie jest wspierany przez Capture One. Z kolei Sony nie jest wspierane przez Lightrooma, ale świetnie działa z Capture One. Te wszystkie scenariusze przerobiliśmy dla Ciebie w tym materiale, więc od teraz tethering nie będzie sprawiał Ci żadnego kłopotu i będzie mocnym pomocnikiem na Twoich sesjach.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs powstał z myślą o wszystkich fotografach, którzy chcą rozwinąć swój warsztat i techniki pracy, tak, by pracować lepiej i wydajniej.

Czego się nauczysz?

 • Wybór odpowiedniego sprzętu i akcesoriów

 • Praktyczne porady na temat tetheringu

 • Wykorzystanie różnorodnych aplikacji

Zawartość

Fotografia z aparatem na planie

1 rozdziały 6 lekcji 43min

 • Tethering

  43min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  2min

  Akcesoria do Tetheringu

  9min

  Auto Import w Adobe Lightroom

  11min

  Hot Folder w Capture One

  4min

  Tethering w Adobe Lightroom

  6min

  Tethering w Capture One

  11min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne Sesje Testowe i Polaroidy

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Wszystko bardzo jasno wytłumaczone:) Fajny kurs. Krótki ale treściwy.

Oskar Podkaura

27 stycznia 2021

Przydatny, warto wiedzieć to co jest zawarte w kursie.

Faustyna Sitek

24 października 2022

Kurs Fotografia z aparatem na planie

 • 6 lekcji wideo

 • 43min materiału

 • Ostatnia rewizja 04.09.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Fotografia z aparatem na planie

 • 6 lekcji wideo

 • 43min materiału

 • Ostatnia rewizja 04.09.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych