Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Efektowne Zdjęcia w Studio

Czy masz czasami wrażenie, że Twoim zdjęciom brakuje oddechu, świeżości? Jeśli tak, to zapraszam Cię do szkolenia, dzięki któremu poznasz 4 różne setupy w 4 różnych sesjach.

4 lekcji

1h 13min

Efektowne Zdjęcia w Studio - 4 - Setupy

Czy masz czasami wrażenie, że Twoim zdjęciom brakuje oddechu, świeżości? Jeśli tak, to zapraszam Cię do szkolenia, dzięki któremu poznasz 4 różne setupy w 4 różnych sesjach. Zaprezentuję Ci pomysły na sesje, które możesz łatwo powtórzyć w swoim studiu i wykorzystać w pracy już dzisiaj. Mało tego! Zachęcam Cię do mieszania tych kompozycji i zabawy nad wypracowaniem nowego, świeżego spojrzenia na swoją pracę.

Niech stanie się czerwień! Sesja z dominacją koloru czerwonego

Jakiś czas temu wpadłem w jednym z albumów na ciekawe zdjęcie, gdzie modelka była oświetlona jednokolorowym światłem. Totalnie spodobał mi się ten efekt, a w połączeniu z ubraniem o ciekawej formie tworzy naprawdę świetny efekt. Postanowiłem odtworzyć coś podobnego w naszym niewielkim studio i podzielić się z Wami instrukcją jak zrobić podobne zdjęcie! To naprawdę nic trudnego! Będziesz potrzebował dwóch lub trzech lamp, modyfikatora z plastrem miodu i czerwonego filtra. W tym materiale zobaczysz krok po kroku jak zrealizować taką sesję!

Światło, niczym odbite od tafli wody - wykorzystanie folii mylar w sesji zdjęciowej

Używając klasycznych modyfikatorów na lampy, czy blend do odbicia światła, jest ono najczęściej równe, nie tworzy ciekawych faktur. Zawsze jednak szukałem rozwiązania, które pozwoli mi odtworzyć klimat światła, które będzie wyglądało jak odbite od tafli wody. Tu z pomocą przychodzi folia mylar, która jest bardzo tania i daje rewelacyjne efekty. Najlepiej sprawdza się w połączeniu z twardym światłem słonecznym, ale również przy użyciu lamp - najlepiej światła ciągłego. Zobacz w naszym materiale jakie zdjęcia udało nam się zrobić właśnie przy użyciu tej folii!

Jak spod pędzla malarza - sesja w stylu fine art

Ręcznie malowane tła, ciekawa stylizacja i miękkie, górne światło - tak w kilku słowach można opisać tę sesję. Taki zestaw tworzy malarski klimat i jeśli zbierzesz tych kilka elementów w całość sesja nie ma prawa się nie udać! Do naszej sesji użyłem dwóch lamp - główna świeci z góry, a druga - z boku służy za światło wypełniające. Co ciekawe - w takim ustawieniu lampy świetnie działają również samodzielnie, tworząc jeszcze inne, równie ciekawe efekty. Koniecznie spróbuj zrobić coś takiego u siebie! A jak się za to zabrać? Wszystkiego dowiesz się z mojego materiału!

Kolorowy zawrót głowy! Jak stworzyć dynamiczną sesję pełną barw?

Zdjęcie pełne kolorów? To naprawdę nic trudnego, choć tu trzeba sięgnąć po kilka lamp i oczywiście - po filtry żelowe. Uwielbiam zabawę z kolorami, ale nie w Photoshopie, a na planie zdjęciowym. Tu jednak trzeba pamiętać, że kolory mogą łatwo się wymieszać, a sesja nie pójdzie po naszej myśli. Kluczem przy takich zdjęciach jest mądra separacja różnych źródeł światła, a efekt będzie naprawdę ciekawy! W naszym filmie pokazuję jak stworzyć ustawienie na 4 lampy, w którym łączę ze sobą kolor niebieski i magentę - bardzo lubię to połączenie i mam nadzieję, że również Tobie przypadnie do gustu. Zobacz jak zrobić takie zdjęcia krok po kroku!

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs jest przeznaczony dla fotografów, którzy chcą poznać gotowe przepisy na interesujące i niebanalne sesje zdjęciowe z wykorzystaniem wielu technik. Każda z 4 propozycji to inny zestaw lamp, świateł i kontekstu. Po obejrzeniu tego szkolenia wrócisz do swojego studia z wielkim workiem inspiracji na kolejne, genialne kadry.

Czego się nauczysz?

 • Sesja z dominacją jednego koloru

 • Sesja z efektem tafli wody

 • Sesja w stylu fine art

 • Sesja z dynamiczną mieszanką barw

Zawartość

Efektowne Zdjęcia w Studio

1 rozdziały 4 lekcji 1h 13min

 • 4 Efektowne Setupy

  1h 13min

  Sesja z dominacją koloru czerwonego

  17min

  Wykorzystanie folii mylar w sesji zdjęciowej

  21min

  Sesja w stylu fine art

  20min

  Jak stworzyć dynamiczną sesję pełną barw

  15min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Wnętrz Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne

Kurs Efektowne Zdjęcia w Studio

 • 4 lekcji wideo

 • 1h 13min materiału

 • Ostatnia rewizja 14.11.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Efektowne Zdjęcia w Studio

 • 4 lekcji wideo

 • 1h 13min materiału

 • Ostatnia rewizja 14.11.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych