Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Sesje Testowe i Polaroidy

Robienie sesji testowych / polaroidów na potrzeby agencji modelingowych lub po prostu do portfolio modelek jest z jednej strony prostym zadaniem, ale z drugiej - rządzi się swoimi prawami, o których trzeba pamiętać.

23 lekcji

3h 21min

4 (3 oceny)

Sesje Testowe i Polaroidy - dla Agencji Modelingowych

Robienie sesji testowych / polaroidów na potrzeby agencji modelingowych lub po prostu do portfolio modelek jest z jednej strony prostym zadaniem, ale z drugiej - rządzi się swoimi prawami, o których trzeba pamiętać. Z tego kursu dowiesz się jak przygotować tego typu zdjęcia. Z jednej strony może to być przepustka do robienia tego typu zdjęć dla agencji, a z drugiej - dobry wstęp do bardziej zaawansowanych zleceń. Zdecydowanie dobrze jest mieć w portfolio tego typu zdjęcia!

Przygotowanie teoretyczne

Zdjęcia testowe i polaroidy to specyficzny typ fotografii. Trzeba być bardzo ostrożnym jeśli chodzi o stylizacje, makijaż czy retusz. Jeśli przesadzisz z którymkolwiek elementów, zdjęcia najprawdopodobniej zostaną odrzucone. W kursie pokażę Ci jak przygotować tego typu zdjęcia.

Stylizacje, wizaż, akcesoria

Sesje wykonamy w niewielkim studio, które ma dostęp do światła dziennego - to najlepsza opcja. Część zdjęć zrobimy również w plenerze. Z kursu dowiesz się jakiego sprzętu będziesz potrzebował do robienia takich zdjęć, jak również jak komunikować się z wizażystką, czy jakie atrybuty dobrać. To zbiór prostych rad, które jednak są przepisem na sukces. Stylizacje do tego typu zdjęć również są niezwykle ważne. Rzadko kiedy będziesz sięgać po obszerne suknie - zdecydowanie lepiej postawić na oryginalną prostotę.

Dwie różne modelki

Do naszego kursu zaprosiliśmy dwie modelki - jedną mniej, drugą bardziej doświadczoną, które dodatkowo mocno różnią się urodą. Z kursu dowiesz się również jak pracować z modelką - w tym przypadku fotograf powinien zrobić naprawdę sporo, szczególnie że przed jego obiektywem często będą stawać niedoświadczone osoby.

Światło naturalne i sztuczne

Jak już wiesz, sesje testowe bazują na prostocie. Nie zwalnia to jednak fotografa ze sprawnego operowania światłem. Z kursu dowiesz się jak pracować ze światłem naturalnym w studio, jak również jak możesz na wiele sposobów wykorzystać jedną lampę, aby uzyskać zróżnicowane efekty.

Postprodukcja

W ostatniej części kursu dowiesz się jak efektywnie pracować z tego typu zdjęciami. Cały czas należy pamiętać o naturalności, ale z drugiej strony - pokazywać fotografowaną osobę z jak najlepszej strony. Z kursu dowiesz się jak edytować tego typu zdjęcia na kilku zróżnicowanych różnych przykładach

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla fotografów, którzy chcą rozpocząć pracę z modelkami i agencjami modelek. Umiejętność robienia takich zdjęć i umieszczenie ich w portfolio pozwoli na łatwe nawiązanie kontaktu z agencjami, jak również umożliwia zaoferowanie swoich usług początkującym modelkom, które dopiero starają się o współprace z agencjami, lub budują swoje niezależne portfolio modelingowe.

Czego się nauczysz?

 • Kompletny kurs, który pokazuje jak robić zdjęcia na potrzeby agencji

 • Dokumenty PDF z pozami dla modelek i modeli

 • Praca z dwoma modelkami

 • Wiele rad dotyczących makijażu, stylizacji, akcesoriów

 • Praca ze światłem naturalnym i sztucznym, w studio i plenerze

 • Proces postprodukcji

Zawartość

Sesje Testowe i Polaroidy

4 rozdziały 23 lekcji 3h 21min

 • Wstęp

  46min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  2min

  Sesje testowe, polaroidy - po co są

  13min

  Zapoznanie z modelkami

  Podgląd lekcji

  13min

  Sprzęt to robienia zdjęć testowych i polarodiów

  11min

  Wyposażenie studia - co warto mieć

  7min

 • Polaroidy

  24min

  Polaroidy - Sesja 1 - światło dzienne - modelka 1

  8min

  Polaroidy - Sesja 1 - światło dzienne - modelka 2

  6min

  Polaroidy - Sesja 2 - światło sztuczne - modelka 1

  Podgląd lekcji

  5min

  Polaroidy - Sesja 2 - światło sztuczne - modelka 2

  5min

 • Sesje Testowe

  1h 23min

  Stylizacje

  6min

  Makijaż

  4min

  Sesja testowa 1 - Światło naturalne - modelka 2

  10min

  Sesja testowa 2 - Światło naturalne - modelka 1

  9min

  Sesja testowa 3 - Światło naturalne - modelka 2

  Podgląd lekcji

  7min

  Sesja testowa 4 - Światło naturalne - modelka 1

  5min

  Sesja testowa 5 - Światło sztuczne - modelka 2

  11min

  Sesja testowa 6 - Światło sztuczne - modelka 1

  6min

  Sesja testowa w plenerze - miejsce 1 - modelka 1

  11min

  Sesja testowa w plenerze - miejsce 2 - modelka 2

  13min

  Podsumowanie

  1min

 • Postprodukcja

  47min

  Edycja zdjęć polaroidowych

  6min

  Edycja zdjęcia testowego z Oliwią w Studio

  24min

  Edycja zdjęcia testowego z Kateriną w Plenerze

  17min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Wnętrz Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Magdalena

15 listopada 2021

Mateusz Stępień

1 kwietnia 2022

Robert Harezlak

17 sierpnia 2023

Kurs Sesje Testowe i Polaroidy

 • 23 lekcji wideo

 • 3h 21min materiału

 • Ostatnia rewizja 02.11.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Sesje Testowe i Polaroidy

 • 23 lekcji wideo

 • 3h 21min materiału

 • Ostatnia rewizja 02.11.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych