Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Fotografia Produktowa

Dowiedź się jak tworzyć świetne zdjęcia produktowe na potrzeby sklepów i aukcji oraz poznaj techniki obórki takich zdjęć!

27 lekcji

1h 59min

5 (4 oceny)

Fotografia Produktowa - Na potrzeby sklepów i aukcji

Fotografia produktowa to jedna z najbardziej aktualnych, i tym samym opłacalnych, gałęzi fotografii. W dzisiejszych czasach produkt, który sprzedajesz, musi zostać przedstawiony w Internecie w sposób odpowiedni. Sam opis nie wystarczy - to właśnie zdjęcie zachęca do zakupu i pomaga przyszłemu klientowi zdecydować, czy chce wybrać Twój produkt. W tym Kursie omówimy najważniejsze zagadnienia związane z fotografią produktową, w taki sposób, byś mógł robić jeszcze lepsze zdjęcia na aukcje lub do sklepu internetowego!

Zdjęcie dźwignią handlu

Czasy, kiedy na aukcjach zdjęcia były byle jakie, źle doświetlone i zrobione naprędce - minęły na dobre. I bardzo dobrze! Dzisiaj nie wystarczy sam opis przedmiotu. Liczy się odpowiednie przedstawienie przedmiotu na zdjęciach, które w pełni oraz korzystnie oddają jego wygląd i powodują, że konsument zdecyduje się na zakup. Profesjonalne przygotowanie zdjęć produktowych pokazuje, że klient ma do czynienia z profesjonalistą, na którym może polegać.

Fotografie jako niezbędny element sprzedaży

Wielu klientów po prostu... kupuje oczami. Dla większości osób opakowanie i wygląd produktu są kluczowym elementem do podjęcia decyzji zakupu. Ostatnie zmiany, również wprowadzone w Allegro, pokazują, że sklepy bardzo duży nacisk kładą na „oprawę produktu” - czyli odpowiednie przygotowanie zdjęcia produktowego. Dlatego też w tym Kursie opowiemy Ci o tym, jak wyciągnąć maksimum ze sprzedawanego przedmiotu, tak, by zachęcić do jego zakupu.

Fotografie na białym tle

W Kursie, który masz przed sobą, skupiamy się na podstawach. Zaczniemy od najbardziej popularnego fotografowania na białym tle. Taki właśnie wymóg najczęściej stawiają przed nami zarówno sklepy internetowe, jak i popularne serwisy aukcyjne. Mimo, że takie fotografie nie są zbyt artystyczne czy wysublimowane - najlepiej sprawdzają się w przypadku, gdy chcesz po prostu wyraźnie przedstawić sprzedawany, konkretny produkt.

Wybór najlepszego sprzętu

Oczywiście tak jak zawsze - omówimy obszernie zagadnienia związane z wyborem odpowiedniego sprzętu. W kolejnych lekcjach Kursu dowiesz się, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w tego typu fotografii. Opowiemy Ci o tym ile będziesz potrzebować lamp, jakim aparatem i obiektywem powinieneś dysponować.

Praktyczne wskazówki

Oczywiście każdy fotograf wie, że sprzęt i akcesoria to nie wszystko. Liczy się to, jak w praktyce wykorzystać potencjał tego sprzętu do konkretnego projektu. Dlatego też dużą część Kursu poświęcimy na to, jak wykorzystać lampy, aparat czy obiektywy w praktyce. Zobaczysz jak fotografować zarówno proste produkty, jak i te bardziej wymagające.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs skierowany jest do osób, które na co dzień zajmują się przygotowywaniem zdjęć do publikacji w sklepie internetowym lub na aukcje internetowe, a nie do końca wiedzą jak odpowiednio doświetlić fotografowany obiekt czy jak w odpowiedni sposób przedstawić jego strukturę. Kurs skierowany jest również do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią produktową.

Czego się nauczysz?

 • Odpowiednie przygotowanie zdjęć na serwisy aukcyjne czy do sklepów internetowych

 • Prawidłowe doświetlanie produktów

 • Dobór odpowiedniego tła

 • Wybór najlepszego sprzętu do fotografii produktowej

 • Praktyczne wskazówki dotyczące robienia korzystnych, wysokiej jakości zdjęć produktowych

Zawartość

Fotografia Produktowa

4 rozdziały 27 lekcji 1h 59min

 • Wstęp

  2min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  2min

 • Dobór sprzętu

  50min

  Aparat

  6min

  Obiektyw

  4min

  Statyw

  4min

  Lampy - błysk czy ciągłe

  7min

  Modyfikatory

  3min

  Namiot bezcieniowy

  3min

  Highlight

  1min

  Tło

  4min

  Filtr polaryzacyjny

  2min

  Szara karta

  6min

  Zastawki

  1min

  Narzędzia do tetheringu

  3min

  Rękawiczki

  2min

  Podkładka 360

  2min

  Szyba pod produkty

  2min

 • Fotografowanie w praktyce

  44min

  Prosty produkt

  9min

  Pianka do mycia

  5min

  Biały produkt na białym tle

  4min

  Perfumy cz-1

  3min

  Perfumy cz-2

  6min

  Namiot bezcieniowy cz-1

  Podgląd lekcji

  9min

  Namiot bezcieniowy cz-2

  8min

 • Obróbka

  24min

  Obróbka butów od A do Z w Lightroom

  7min

  Wygaszenie odbić na pomarańczowym żelu

  5min

  Białe na białym

  Podgląd lekcji

  7min

  Usuwanie zastawek

  5min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Wnętrz Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Milena Bloor

26 stycznia 2021

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony ogrom wiedzy Autora a z drugiej niedosyt przekazywanych informacji. Brak mi np. - linków do omawianego wyposażenia - pokazywanie krok po kroku wykonywanych czynności np. ustawiania profilu szarej karty itd. itd. Skoro kurs jest także dla początkujących takich informacji nie powinno zabraknąć a tak dowiedziałem, że można "to" zrobić ale nie do końca wiem jak "to" zrobić.

Lech Rusin

19 listopada 2021

Przekazana wiedza na pewno się przyda.

Faustyna Sitek

24 października 2022

Bardzo fajny kurs

Izabela A

7 grudnia 2022

Kurs Fotografia Produktowa

 • 27 lekcji wideo

 • 1h 59min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Fotografia Produktowa

 • 27 lekcji wideo

 • 1h 59min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych