Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Lampy Błyskowe

W tym, bardzo obszernym materiale, rozwiejemy wszystkie wątpliwości i pokażemy najbardziej popularne na rynku rozwiązania.

35 lekcji

1h 40min

5 (8 oceny)

Lampy Błyskowe - Kompendium

Światło błyskowe to najpopularniejszy typ oświetlenia w fotografii. Kupując niedrogą lampę, często dostajemy naprawdę potężne narzędzie, którym możemy oświetlić rozmaite plany zdjęciowe. Jednak będąc na początku swojej fotograficznej drogi, ciężko wybrać konkretne rozwiązanie - lampa reporterska, studyjna, zasilana z sieci, czy z baterii? To tylko jedno, z niewielu pytań, które zadają sobie fotografowie. W tym, bardzo obszernym materiale, rozwiejemy wszystkie wątpliwości i pokażemy najbardziej popularne na rynku rozwiązania.

Kompletne źródło wiedzy

Kurs, który masz przed sobą to kompletne kompendium na temat lamp błyskowych. W pierwszej części przyjrzeliśmy się różnym typom lamp błyskowych - reporterskim, bateryjnym o mocy 200-300Ws, bateryjnym o mocy 500-600Ws i studyjnym. W sumie przestudiowaliśmy 11 różnych lamp w zakresie cenowym od 400 do 9000 zł ze stajni Profoto i Quadralite, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Do tego pokazujemy różne, dedykowane systemy wyzwalania - od użycia prostych wyzwalaczy do wyzwalanie nadajnikami wbudowanymi w lampy.

Najważniejsze pojęcia i zastosowania

W kursie wyjaśniliśmy takie pojęcia jak moc i zoom lampy, czas trwania błysku czy zasadę odwróconego kwadratu. Nie zabrakło również pokazania trybów HSS, TTL czy użycia multibłysku. W dalszej części, pokazujemy w jaki sposób obsługiwać najbardziej popularne lampy - pokażemy ich różne tryby, jak również współpracę z nadajnikami radiowymi.

Podejście systemowe

Nie zabraknie także spojrzenia na lampy jako cały system - w końcu najlepiej działać w obrębie jednego systemu wyzwalania, a nie żonglować różnymi nadajnikami w zależności od tego, z której lampy będziesz korzystać. Z kursu dowiesz się jak mądrze wybrać system oświetleniowy tak, aby jego komponenty współpracowały ze sobą bez problemu oraz aby był on skalowalny i elastyczny.

Wiedza obowiązkowa dla każdego fotografa

Światło przez wielu uważane jest za najważniejszą składową fotografii. W końcu nawet najlepszy sprzęt nie pomoże, jeśli zdjęcie robimy przy kiepskim świetle, lub nie znając podstaw. Podzielamy to zdanie - światło, to fundament który każdy profesjonalista powinien doskonale rozumieć. To także aspekt, który początkującym i foto-amatorom pomoże wejść na zupełnie inny poziom w fotografii.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przygotowaliśmy dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego oświetlenia i chcą lepiej zrozumieć tajniki lamp dostępnych na rynku. Skorzystają z niego zarówno amatorzy, którzy będą w stanie znaleźć budżetowe rozwiązanie, znacznie polepszające jakość ich fotografii, ale także profesjonaliści, którzy szukają rozwiązań skalowalnych i działających w każdych warunkach. To obowiązkowe kompendium dla każdego związanego z fotografią!

Czego się nauczysz?

 • Kompleksowy przegląd sprzętu na rynku

 • Rozwiązania na każdą kieszeń i ich zalety i wady

 • Światło jako skalowalny system

 • Najważniejsze pojęcia

 • Tipy i triki związane ze światłem

 • Praktyczny Warsztat fotografa

 • Typy światła na każdą okazję

Zawartość

Lampy Błyskowe

3 rozdziały 35 lekcji 1h 40min

 • Wstęp do Lamp Błyskowych

  1h 42min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  1min

  Przegląd lamp

  13min

  Typy lamp błyskowych

  9min

  Wybór systemu

  5min

  Wybór lampy

  Podgląd lekcji

  10min

  Dobór odpowiedniej mocy

  12min

  Zoom lampy reporterskiej

  5min

  Ustawienie palnika lampy reporterskiej

  5min

  TTL

  7min

  Błysk multi

  3min

  Pierwsza i druga kurtyna

  4min

  Długość błysku cz-1

  7min

  Długość błysku cz-2

  7min

  HSS

  6min

  Grupy i kanały

  5min

  Symulacja ekspozycji

  4min

 • Obsługa lamp błyskowych

  1h 49min

  Stroboss 60 cz-1

  14min

  Stroboss 60 cz-2

  3min

  Stroboss V1

  9min

  Reporter 200 TTL

  7min

  Move 400

  9min

  Atlas 600

  13min

  Reporter 180

  9min

  Ringflash

  7min

  Profoto A1

  Podgląd lekcji

  16min

  Profoto B2

  9min

  Profoto B1

  6min

  Profoto D2

  7min

 • Obsługa wyzwalaczy radiowych

  1h

  Navigator

  7min

  Navigator X-1

  9min

  Navigator X-Plus

  12min

  Navigator X-2

  14min

  Podsumowanie systemu navigator

  7min

  Profoto Air TTL

  9min

  Zakończenie

  2min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Wnętrz Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

W końcu wyczekiwany warsztat.

Jolanta Waniowska

27 stycznia 2021

No ten kurs bardzo fajny. Dla mnie jednak - trudny, nie mam jeszcze lampy błyskowej i będę musiał ją kupić ale widzę, że nie jest to wszystko takie banalne i jest mnóstwo zależności i niuansów. Bez tego kursu myślałbym, że to tylko kupno, przyczepienie do aparatu i robią się ładne zdjęcia;) Dziękuje za kurs.

Oskar Podkaura

31 stycznia 2021

Super

Robert Studziński

3 lutego 2021

Fajna treść łatwa do przyswojenia :0

Kamil Kłapciński

16 lutego 2021

Monika

18 września 2021

Łukasz Dragon

11 listopada 2021

Adam Jamroz

7 czerwca 2022

Nie wiedziałam nic, a po tym kursie mam chociaż podstawy wiedzy o lampach błyskowych, bardzo mi to pomogło a z kursem Fotografia Studyjna to kompendium wiedzy. WARTO!

Faustyna Sitek

24 października 2022

Kurs Lampy Błyskowe

 • 35 lekcji wideo

 • 1h 40min materiału

 • Ostatnia rewizja 27.01.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Lampy Błyskowe

 • 35 lekcji wideo

 • 1h 40min materiału

 • Ostatnia rewizja 27.01.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych