Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Błysk w Plenerze w Pigułce

Sesje w plenerze dają nam nieskończoną ilość kadrów, miejsc i ujęć wartych sfotografowania. Zobacz, jak błyskać do zdjęć w plenerze!

2 lekcji

23min

Błysk w Plenerze w Pigułce - Sprawdzony sposób, który zawsze działa

Wiele osób myśli, że błyskanie w plenerze jest trudne i opanowanie wszystkich parametrów ich przerośnie. Rzeczywiście - dla kogoś, kto nie ma dobrze ugruntowanych podstaw, może być to zbyt trudne. Właśnie dlatego warto zacząć od podstaw i opanowania tej sztuki. Sesje w plenerze dają nam nieskończoną ilość kadrów, miejsc i ujęć wartych sfotografowania. Zobacz, jak błyskać do zdjęć w plenerze!

Zachód słońca i błysk w plenerze - użycie HSS w pigułce

W tym materiale pojechaliśmy w jednej z moich ulubionych plenerów, gdzie wykorzystałem jedną lampę z softboxem. Wykorzystując HSS, który musi być obecny w naszym aparacie, wyzwalaczu i lampie, praca z takim setupem jest naprawdę łatwa i przyjemna, a efekty - rewelacyjne! Jak to wszystko ogarnąć? Tego dowiesz się z naszego wideo!

Chcesz błyskać w plenerze, ale nie masz HSS? Nic trudnego!

Masz lampę starszego typu, lub któryś z elementów Twojego zestawu nie obsługuje synchronizacji z krótkimi czasami naświetlania? Nic straconego, choć będzie to wymagało nieco więcej zaangażowania i...filtra szarego lub typu fader. Wystarczy, że ograniczysz czas naświetlania do maksymalnego, dla Twojego aparatu i możesz cieszyć się świetnymi zdjęciami. Niewątpliwym plusem tej metody jest też większa, efektywna moc lampy, która nie jest ograniczana przez tryb HSS. Jak jednak wygląda to w praktyce i jakie zdjęcia udało mi się zrobić? Tego wszystkiego dowiesz się w naszym filmie!

Dla kogo jest ten kurs?

To szkolenie jest dla Ciebie jeśli chcesz wyjść ze studia i stworzyć zdjęcia w czasie sesji w plenerze. Wykorzystaj zmienne pory roku oraz tysiące lokalizacji, aby osiągnąć niesamowite ujęcia. Poznaj szczegóły doświetlania zdjęć, dzięki którym złapanie pożądanego obrazu stanie się prostsze.

Czego się nauczysz?

 • Sesja w plenerze

 • Lampa błyskowa a światło zastane

 • Użycie HSS w czasie sesji

 • Filtry wspierające błysk w terenie

Zawartość

Błysk w Plenerze w Pigułce

1 rozdziały 2 lekcji 23min

 • Błysk w plenerze w pigułce

  24min

  Zachód słońca i błysk w plenerze - HSS

  12min

  Zachód słońca i błysk w plenerze - bez HSS

  11min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Wnętrz Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne

Kurs Błysk w Plenerze w Pigułce

 • 2 lekcji wideo

 • 23min materiału

 • Ostatnia rewizja 21.11.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Błysk w Plenerze w Pigułce

 • 2 lekcji wideo

 • 23min materiału

 • Ostatnia rewizja 21.11.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych