Masz już konto? Zaloguj się
Full-stack i Programowanie

Kursy - Git

Czym jest Git?

Git to znany na całym świecie system kontroli wersji, który jest powszechnie wykorzystywany przez developerów. Został opracowany przez twórcę systemu Linux do wspomagania rozwoju jądra systemu. To właśnie o Git oparte są takie serwisy jak GitHub czy BitBucket.

Wydany jest na otwartej licencji, bardzo szybko zdobył ogromną popularność. Do jego głównych zalet należy możliwość pracy offline oraz doskonałe skalowanie - sprawdza się zarówno w przypadku dużych, jak i małych projektów. Wspiera istniejące protokoły sieciowe i pozwala na wymianę danych przez HTTPS, FTP, SSH.

W przeciwieństwie do innych systemów kontroli wersji, system Git zapamiętuje całe obrazy projektu w konkretnych rewizjach, zamiast samych zmian w stosunku do poprzednich wersji - co poprawia bezpieczeństwo i pozwala, na przykład, na łatwą obsługę zmian nazw.

Odblokuj dostęp do wszystkich materiałów oraz społeczności w tej kategorii

Odblokuj dostęp

Zarobki w Git

Ta specjalizacja posiada szereg ofert pracy w serwisie JustJoinIT, którego eksperci przygotowali dla nas wybrane, najlepsze oferty z których możesz skorzystać. Certyfikaty eduweb są brane pod uwagę przez pracodawców.
Zobacz oferty pracy

Nadchodzące wydarzenia

Loading...
3 cze

Hero Animation z Lottie i After Effects

19:00 - 20:00

Weź udział

+5000 osób

Społeczność Full-stack

Dołącz do społecznosci i odblokuj dostęp do dyskusji, nagrań, artykulów i podcastów.

Wykup dostęp

Kursy i warsztaty

Zobacz wszystkie

Filtry

Nagrania z wydarzeń

Zobacz wszystkie

Filtry

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania dotyczące społeczności, wydarzeń oraz technologii na eduweb.

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Jak najlepiej uczyć się technologii na eduweb?

W naszym serwisie znajdziesz mnóstwo materiałów, które pomogą Ci poznać podstawy rozmaitych technologii. Jednak nauka z eduweb to nie wszystko - polecamy Ci aktywne uczestnictwo w naszej społeczności, która wspiera Cię na każdym etapie nauki. Staraj się jak najwięcej eksplorować również poza naszym serwisem, ponieważ źródeł jest mnóstwo a ich szerokie spektrum zapewni Ci maksimum możliwości. Jeśli chcesz uczyć się konkretnego zagadnienia, wybierz kurs lub warsztat. Jeżeli chcesz kompleksowo nauczyć się danej technologii lub przebranżowić, skup się na odpowiednich ścieżkach. Powodzenia!

Jak skorzystać z wydarzeń?

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy posiadać subskrypcję obejmującą naszą społeczność Ahoy! ponieważ to w jej ramach organizujemy wszystkie wydarzenia.

Czym są wątki ze społeczności?

Wokół eduweb funkcjonuje społeczność Ahoy! na której pokładzie znajdziesz tysiące pasjonatów technologii, którzy w atmosferze szacunku wymieniają się wiedzą, spostrzeżeniami, zleceniami. Prezentujemy tutaj kilka ostatnich dyskusji, do których można przejść posiadając aktywny abonament z dostępem do społeczności.

Jakie aktywności oferujecie w ramach kategorii?

Mamy wiele aktywności, które wspierają materiały w ramach naszych technologii. Są to wydarzenia organizowane na naszej społeczności, do której otrzymujesz dostęp wykupując odpowiednią wersję subskrypcji. Wysyłamy także branżowe newslettery, zawierające nowości ale też omówienie konkretnych tematów z danej dziedziny. W ramach ścieżek możesz też uczyć się z innymi, a kursy i warsztaty dadzą Ci solidne fundamenty danego zagadnienia.

Jak często pojawiają się nowe materiały?

W ramach każdej kategorii staramy się co tydzień aktualizować lekcje, prowadzić przynajmniej jedno wydarzenie na żywo oraz wysyłać newsletter. Jeśli chcesz zaproponować gościa, nowy materiał, lub zgłosić się do współpracy - skorzystaj proszę z tego formularza.

Bądź na bieżąco! Zasubskrybuj nasz newsletter.

Programowanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wszystko dlatego, ze programisci widziani sa jako osoby dobrze zarabiajace, czesto takze na samozatrudnieniu.

Wybierz choć jedną kategorię

 • Grafika, Motion i 3D
 • Full-stack i Programowanie
 • Foto, Audio i Wideo
 • Biznes i Automatyzacje
 • UI, UX i Webdesign

Wpisz poprawny adres email

h2>Kurs Git – czym jest Git?

Git to jeden z najczesciej obecnie uzywanych systemów kontroli wersji. To juz zaawansowany, ale ciagle uzywany w systemie open source projekt. Opracowany zostal w 2005 roku przez Linusa Torvaldsa, który znany jest jako twórca Linuxa. Z Gita korzysta ogromna liczba projektów na calym swiecie. Ma zastosowanie prywatne, jak i komercyjne. Nasz kurs Gita odsloni przed Toba wszystkie tajniki system.

Kurs Git – bezpieczny system kontroli

Git zostal zaprojektowany z zachowaniem integralnosci zarzadzanego kodu zródlowego jako najwyzszym priorytetem. Zawartosc plików, a takze prawdziwe relacje miedzy plikami i katalogami, wersjami, tagami sa zabezpieczone kryptograficznie bezpiecznym algorytmem mieszajacym zwanym SHA1. Chroni to kod i historie zmian przed przypadkowymi i zlosliwymi zmianami oraz zapewnia pelna identyfikowalnosc historii. Dzieki Gitowi mozesz miec pewnosc, ze masz autentyczna historie tresci swojego kodu zródlowego. Niektóre inne systemy kontroli wersji nie maja zabezpieczen przed tajnymi zmianami w pózniejszym czasie. Moze to stanowic powazna luke w zabezpieczeniach informacji dla kazdej organizacji, która polega na tworzeniu oprogramowania. Ukoncz nasz kurs Git i poznaj jego wszystkie mozliwosci

Kurs Git – elastyczny system kontroli wersji

Jednym z kluczowych celów projektowych Git jest elastycznosc. Git jest elastyczny pod kilkoma wzgledami:

 • pod wzgledem obslugi róznego rodzaju nieliniowych przeplywów pracy programistycznej
 • pod wzgledem wydajnosci zarówno w malych, jak i duzych projektach
 • pod wzgledem kompatybilnosci z wieloma istniejacymi systemami i protokolami.

Git jest obecnie najlepszym wyborem dla wiekszosci zespolów programistycznych.

Kurs Git – dla kogo?

Nasz kurs Git powstal z mysla o wszystkich, którzy chca nauczyc sie tego najbardziej popularnego system kontroli wersji. Jezeli pracujesz z kodem zródlowym i wszelkich zmian chcesz dokonywac swobodnie i bezpiecznie to ten kurs jest dla Ciebie. Nauczysz sie pracowac równolegle na wielu wersjach kodu i bedziesz potrafil dowolnie eksperymentowac, nie obawiajac sie o utrate danych. Opanujesz tez korzystania z Githuba.

Kurs Git – dlaczego warto?

Kurs Git – czym jest Git?

Git to jeden z najczęściej obecnie używanych systemów kontroli wersji. To już zaawansowany, ale ciągle używany w systemie open source projekt. Opracowany został w 2005 roku przez Linusa Torvaldsa, który znany jest jako twórca Linuxa. Z Gita korzysta ogromna liczba projektów na całym świecie. Ma zastosowanie prywatne, jak i komercyjne. Nasz kurs Gita ujawni przed Tobą wszystkie tajniki systemu.

Kurs Git – bezpieczny system kontroli

Git został zaprojektowany z zachowaniem integralności zarządzanego kodu źródłowego jako najwyższym priorytetem. Zawartość plików, a także prawdziwe relacje między plikami i katalogami, wersjami, tagami są zabezpieczone kryptograficznie bezpiecznym algorytmem mieszającym zwanym SHA1. Chroni to kod i historię zmian przed przypadkowymi i złośliwymi zmianami oraz zapewnia pełną identyfikowalność historii. Dzięki Gitowi możesz mieć pewność, że masz autentyczną historię treści swojego kodu źródłowego. Niektóre inne systemy kontroli wersji nie mają zabezpieczeń przed tajnymi zmianami w późniejszym czasie. Może to stanowić poważną lukę w zabezpieczeniach informacji dla każdej organizacji, która polega na tworzeniu oprogramowania. Ukończ nasz kurs Git i poznaj jego wszystkie możliwości.

Kurs Git – elastyczny system kontroli wersji

Jednym z kluczowych celów projektowych Git jest elastyczność. Git jest elastyczny pod kilkoma względami:

 • pod względem obsługi różnego rodzaju nieliniowych przepływów pracy programistycznej
 • pod względem wydajności zarówno w małych, jak i dużych projektach
 • pod względem kompatybilności z wieloma istniejącymi systemami i protokołami.

Git jest obecnie najlepszym wyborem dla większości zespołów programistycznych.

Kurs Git – dla kogo?

Nasz kurs Git powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą nauczyć się tego najbardziej popularnego systemu kontroli wersji. Jeżeli pracujesz z kodem źródłowym i wszelkich zmian chcesz dokonywać swobodnie i bezpiecznie, to ten kurs jest dla Ciebie. Nauczysz się pracować równolegle na wielu wersjach kodu i będziesz potrafił dowolnie eksperymentować, nie obawiając się o utratę danych. Opanujesz także korzystanie z GitHuba.

Kurs Git – dlaczego warto?

Nasz kurs Gita to najprzyjemniejsza forma nauki w postaci atrakcyjnego wideo. Dostaniesz solidną porcję wiedzy teoretycznej i praktycznej. Dzięki poradom i wskazówkom naszych prowadzących z wieloletnim doświadczeniem szybko i efektywnie opanujesz materiał. Będziesz uczył się na konkretnych symulacjach i przykładach. W kursie Gita nauczymy Cię również obsługi usługi GitHub. To tylko niektóre z umiejętności, które posiądziesz na naszym kursie. Skorzystaj z naszej oferty i poszerz swoje umiejętności.