Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Modyfikatory Światła w Fotografii

W tym Kursie dowiesz się jakie są zalety każdego z popularnych modyfikatorów światła, kiedy najlepiej się sprawdzą i do jakiego typu fotografii należy wybrać konkretny sprzęt.

39 lekcji

1h 20min

5 (7 oceny)

Modyfikatory Światła w Fotografii - Wielkie Porównanie

Modyfikatorów światła jest naprawdę wiele - garnki, softboxy, panele dyfuzyjne czy strumienice i filtry. Ich wybór może przyprawić o ból głowy - szczególnie że charakter światła zmienia się wraz z odległością i kątem lampy od fotografowanej postaci. W tym Kursie dowiesz się jakie są zalety każdego z popularnych modyfikatorów światła, kiedy najlepiej się sprawdzą i do jakiego typu fotografii należy wybrać konkretny sprzęt.

Modyfikatory światła i dodatki do nich

Do ogromnego wyboru modyfikatorów światła dochodzą różnego rodzaju dodatki - dodatkowe płaszczyzny dyfuzyjne, deflektory, plastry miodu, a poza tym możemy wpleść jeszcze kolor w postaci filtrów. Można się w tym pogubić, szukając najlepszego rozwiązania do konkretnej sesji zdjęciowej. Dlatego też postanowiliśmy przygotować dla Ciebie wideo i dokument PDF, w którym dokładnie zobaczysz różnicę między poszczególnymi modyfikatorami i ich „wariacjami”.

Różnica w efekcie końcowym

Efekt, jaki uzyskamy na fotografii w ogromnym stopniu zależy od tego, jakich modyfikatorów światła i dodatków do nich użyjemy. Dla przykładu - duży, srebrny parasol 165 cm da zupełnie inne światło z dyfuzorem jak i bez, a także - charakter światła będzie się różnił w zależności od przesunięcia czaszy parasola.

Modyfikatory światła na praktycznych przykładach

Te wszystkie różnice znajdziecie właśnie w tym materiale. Wszystko to opatrzone zostało zarówno komentarzem, jak i filmem, tak byś mógł dobrać światło doskonale dostosowane do Twoich potrzeb i projektów. W Kursie zdjęcia będą przygotowane w formie portretu amerykańskiego.

Różnice między modyfikatorami

Dzięki szerszemu kadrowi dokładnie zobaczysz rozkład światła i szerokość jego świecenia. Dla porównania - softbox 105 i 150 cm przy bliskim portrecie dadzą bardzo porównywalne efekty, ale patrząc szerzej - większy rozświetli większą część kadru, co będzie miało ogromne znacznie przy sesjach całych sylwetek. Po obejrzeniu tego materiału i wydrukowaniu PDFa będziesz dokładnie wiedział, którego modyfikatora użyć, aby osiągnąć pożądany efekt. A jeśli jesteś jeszcze przed wyborem modyfikatorów i nie wiesz na który się zdecydować - na pewno nasz materiał ułatwi zakupy.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten Kurs powstał z myślą o wszystkich fotografach, którzy chcą zacząć lepiej wykorzystywać potencjał swoich modyfikatorów światła i dowiedzieć się, jakie będą najbardziej odpowiednie do ich fotografii i projektów.

Czego się nauczysz?

 • Przegląd modyfikatorów światła na praktycznych przykładach

 • Omówienie dodatków do modyfikatorów światła

 • Dobór odpowiedniego światła do różnych projektów

Zawartość

Modyfikatory Światła w Fotografii

1 rozdziały 39 lekcji 1h 20min

 • Porównanie Modyfikatorów

  1h 20min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  4min

  Goła Lampa

  3min

  Magnum Skupiony

  2min

  Magnum Rozproszony

  2min

  Octa - 2x dyfuzja

  2min

  Octa - 1x dyfuzja

  2min

  Softbox 60x90 - 2x dyfuzja

  3min

  Softbox 60x90 - 1x dyfuzja

  1min

  Softbox 60x90 - 2x dyfuzja i grid

  3min

  Softbox 30x90 - 2x dyfuzja

  3min

  Softbox 30x90 - 1x dyfuzja

  1min

  Softbox 80 Deep - 2x dyfuzja

  Podgląd lekcji

  3min

  Softbox 80 Deep - 1x dyfuzja

  1min

  Softbox 80 Deep - 1x dyfuzja i deflektor

  2min

  Softbox 80 Deep - 1x dyfuzja i grid

  2min

  Softbox 105 - 2x dyfuzja

  2min

  Softbox 105 - 1x dyfuzja

  1min

  Softbox 105 - 1x dyfuzja i deflektor

  1min

  Softbox 105 - 2x dyfuzja i grid

  2min

  Grid 20 stopni

  3min

  Grid 30 stopni

  1min

  Grid 10 stopni

  2min

  Biały Beauty Dish

  2min

  Biały Beauty Dish + dyfuzja

  1min

  Srebny Beauty Dish

  1min

  Srebny Beauty Dish - dyfuzja

  1min

  Srebny Beauty Dish - grid

  Podgląd lekcji

  2min

  Srebny Beauty Dish - grid i dyfuzja

  2min

  Biała Parasolka transparentna

  2min

  Biała Parasolka odbijająca

  2min

  Biała Parasolka odbijająca i dyfuzor

  2min

  Biała Parasolka 150 odbijająca

  2min

  Biała Parasolka 150 odbijająca i dyfuzor

  1min

  Srebrna Parasolka 165 odbijająca - skupiona

  2min

  Srebrna Parasolka 165 odbijająca - rozproszona

  2min

  Srebrna Parasolka 165 odbijająca i dyfuzor

  2min

  Filtry korygujące i efektowe

  7min

  Ringflash

  2min

  Podsumowanie

  2min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Wnętrz Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Świetny materiał! Zwłaszcza, że jest udokumentowany w PDF co sprawia, że łatwo wrócić do tego nie tracąc czasu by wybrać odpowiednie światło dla siebie.

Szymon

2 grudnia 2020

Super materiał!

iteo

19 grudnia 2020

Bardzo dobry materiał, konkretnie i rzeczowo. Polecam

Arkadiusz Miaśkiewicz

23 stycznia 2021

Świetny kurs bo jest tutaj bardzo usystematyzowana i czytelna wiedza. Podoba mi się ten tryb nauki, konkrety jeden po drugim. Łatwo osobie uczącej poruszać się potem po tym materiale no i plus za dodatkowy pdf.

Oskar Podkaura

27 stycznia 2021

bardzo dobre źródło wiedzy.

Kamil Kłapciński

3 kwietnia 2021

Bardzo mi pomógł. Warto!

Faustyna Sitek

24 października 2022

Kurs rewelacja!!! Można zapoznać się z efektami działania baaaaardzo dużego wyboru wszelakich modyfikatorów. Co istotne, Kuba bardzo często wyświetla obok siebie 2 zdjęcia, aby wskazać i omówić (!) różnice w zdjęciach np. pomiędzy wybranym modyfikatorem z dyfuzją i bez, lub np. z gridem i bez. Wyśmienity, wartościowy materiał.

Mirosław Wiśniewski

6 lutego 2024

Kurs Modyfikatory Światła w Fotografii

 • 39 lekcji wideo

 • 1h 20min materiału

 • Ostatnia rewizja 11.09.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Modyfikatory Światła w Fotografii

 • 39 lekcji wideo

 • 1h 20min materiału

 • Ostatnia rewizja 11.09.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych