Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Wózek do Tetheringu DIY

Ten materiał dedykowany jest każdemu, kto chce sprawić, żeby praca w małym studio była o niebo wygodniejsza niż do tej pory

1 lekcji

23min

5 (3 oceny)

Wózek do Tetheringu DIY - Niezbędnik w Studio Fotograficznym

Praca z aparatem podłączonym do komputera w wielu sytuacjach bardzo ułatwia życie. Nasze zdjęcia pojawiają się na większym monitorze, dzięki czemu możemy łatwiej ocenić kadr i ekspozycję. Dzięki podglądowi na żywo kompozycja zdjęć produktowych jest o niebo łatwiejsza, a pracując z klientem, możemy na bieżąco dostawać akceptację lub uwagi. Prócz plączącego się pod nogami kabla, ma to właściwie same plusy.

Ulżyj kręgosłupowi

Najbardziej problematyczną sprawą jest zazwyczaj miejsce dla komputera. Biurko na kółkach często zajmuje zbyt dużo miejsca, brakuje mu też wygodnych półek. Mały stolik jest zbyt niski, przez co kręgosłup zaczyna dawać o sobie znać już po kilku zdjęciach. Widziałem już naprawdę wiele sposobów ustawienia komputera, ale większość z nich jest po prostu niewygodna lub niebezpieczna dla sprzętu.Tu z pomocą przychodzą różnego rodzaju rozwiązania. Możemy dobrać np. dedykowany wózek ProAim za około 10 000 zł lub rozwiązania tether tools, których ceny zaczynają się od około 370$. Oczywiście często za ceną idzie jakość, ale przy odrobinie czasu i chęci, całkiem niezłe rozwiązania można przygotować w domu. W tym materiale pokazuję dwa produkty - podstawę na ruchomym statywie i mały, kompaktowy wózek.

Rozwiązanie na bazie statywu i podstawy

Bardziej mobilnym rozwiązaniem jest podstawa pod laptopa wraz z akcesoriami. Do przygotowania takiego zestawu potrzebne będzie zaledwie kilka elementów, które skręcamy ze sobą. Jeśli chodzi o statyw - ja użyłem starego Quantuuma Air 260, który jednak nadal działa. Równie dobrze może być to inny statyw z trzpieniem 3/8 cala, najlepiej o wysokości maksymalnej nie mniejszej niż 250 cm. To zapewni mu stabilność. Do zrobienia mojego zestawu wykorzystałem:

Rozwiązanie na bazie wózka z Ikei

Bardziej stacjonarnym rozwiązaniem jest wózek. Sam wolałbym mieć nieco większą jego odmianę, ale myśląc o tym, że będzie pracował głównie w naszym mikroskopijnym studio, musiałem zdecydować się na wersję minimalistyczną, która jednak zaskakuje swoją funkcjonalnością. Zrobiony przede mnie wózek bazuje na łatwo dostępnych i co najważniejsze - niedrogich częściach. Do jego zrobienia użyłem:

Dla kogo jest ten kurs?

Ten materiał dedykowany jest każdemu, kto chce sprawić, żeby praca w małym studio była o niebo wygodniejsza niż do tej pory. Wideo nie obejmuje żadnych zaawansowanych technik i nie wymaga umiejętności majsterkowania, bo całość polega tylko i wyłącznie na skręceniu gotowych, dostępnych w sklepach elementów.

Czego się nauczysz?

  • Uchwyt do monitora North Bayou F80

  • Drewniany bloczek

  • Przedłużacz Ikea KOPPLA

  • 4 kółka 75 mm z hamulcami

  • 4 śruby 8 x 40 mm zakończone gniazdem imbusowym

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Wnętrz Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Jakub Dembiński

11 października 2021

Foto Rewers

17 listopada 2021

Ignacy

2 lutego 2022

Kurs Wózek do Tetheringu DIY

  • 1 lekcji wideo

  • 23min materiału

  • Ostatnia rewizja 28.09.2021

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Wózek do Tetheringu DIY

  • 1 lekcji wideo

  • 23min materiału

  • Ostatnia rewizja 28.09.2021

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych