Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Fotografia Portretowa

W tym kursie nauczysz się planować sesje zdjęciowe, opanujesz umiejętności sprzętowe, ale przede wszystkim zobaczysz w praktyce jak wyglądają portretowe sesje zdjęciowe!

44 lekcji

4h 7min

5 (4 oceny)

Fotografia Portretowa - Twoja Pierwsza Sesja Zdjęciowa od A do Z

Fotografia portretowa to niesłychanie ciekawa dziedzina, która z jednej strony nie jest trudna, ale z drugiej - wymaga solidnego przygotowania. W tym kursie nauczysz się planować sesje zdjęciowe, opanujesz umiejętności sprzętowe, ale przede wszystkim zobaczysz w praktyce jak wyglądają portretowe sesje zdjęciowe! Ten kurs otworzy Ci głowę i wyeliminuje najczęściej popełniane błędy. Przygotowując program bazowałem przede wszystkim na moich doświadczeniach, żebyś Ty mógł zrobić niesamowicie szybkie postępy.

Dzisiejsze możliwości sprzętowe osiągają szczyty - problemy z nieostrymi zdjęciami właściwie nie istnieją, dzięki czemu nauka fotografii portretowej jest znacznie łatwiejsza niż jeszcze kilka lat temu. Kiedyś największym problemem było zrobienie zdjęcia z rozmytym tłem, ale tak, aby ostrość była na oku. Dziś na szczęście dba o to sprzęt, a fotograf może skupić się na tym, co rzeczywiście najważniejsze! Czy jednak chcesz być kolejnym fotografem, który robi bez większego przemyślenia, które owszem - będą ładne, ale nic więcej? A po kilku miesiącach stwierdzisz, że nie robisz żadnego postępu.A może chcesz realizować luźne, ale jednak bardziej przemyślane sesje, które niewielkim nakładem pracy będą o niebo lepsze niż to, co robiłeś do tej pory? Wystarczy tylko zebrać kilka elementów w jedną całość i nagle okaże się, że nawet będąc na początku swojej drogi fotografa portretowego, już po kilku tygodniach będziesz tworzyć naprawdę świetne sesje!W tym kursie nauczę Cię mojego sposobu na realizację sesji portretowych. Jeśli znasz moje portfolio, wiesz czego możesz spodziewać się po przygotowanych przeze mnie materiałach. Bardzo często słyszę, że moje zdjęcia mają charakterystyczny styl i są mocno zróżnicowane. Ciężko się z tym nie zgodzić, bo zawsze bardzo dbam o to, żeby podczas sesji nie stanąć po prostu naprzeciw modelki i bezmyślnie wciskać spust migawki.Jednak na wspomniany styl składa się zdecydowanie więcej elementów, takich jak miejsce, światło, stylizacje, dobór portretowanej osoby, a następnie pasująca do całości edycja.W ramach nauki poznasz mój cały proces przygotowywania prostych, portretowych sesji zdjęciowych. Wczułem się w siebie sprzed ponad 10 lat i ułożyłem taki plan nauki, którego sam oczekiwałbym, będąc w tamtym miejscu. W tym kursie zobaczysz, że robienie sesji portretowych może być naprawdę proste! Co ważne - nie zobaczysz w nim tony sprzętu - bardziej skupiam się na procesie i praktyce, ale bez 5 lamp i 3 korpusów. Dodatkowo nie zobaczysz wymyślnych makijaży czy stylizacji, a w pełni bazuję na tym, co może znaleźć się w Twojej fotograficznej garderobie i na tym, co przyniesie ze sobą modelka. Dzięki temu podejściu znika bariera niedostępności, bo takie zdjęcia może zrobić naprawdę każdy!

Cały proces od A do Z

W kursie postawiłem na pokazaniu, w jaki sposób realizuję moje liczne sesje zdjęciowe. Przede wszystkim sesje niekomercyjne, dzięki którym rozwijam się najbardziej. Zaczynamy od inspiracji, idąc dalej przez moodboardy, dobór zespołu, a po samą sesję i obróbkę.

Czysta praktyka

W kursie zabiorę Cię na moje sesje zdjęciowe. Nie będzie to tylko nudny opis wykonanych wcześniej zdjęć, a zapis sesji na żywo. Zobaczysz jak komunikuję się z modelką, w jaki sposób ustawiam światło w studio, czy szukam idealnego światła w plenerze. Poczujesz się, jakbyś był ze mną, a to wszystko opatrzone dokładnym komentarzem. W kursie używam tetheringu lub rejestratora, więc będziesz widział na bieżąco jak powstają konkretne kadry. Zobaczysz jak kadruję, na jakie ogniskowe stawiam i w jaki sposób buduję całą kompozycję. Wejdziesz w moją rolę, dokładnie widząc to, co ja widzę, kiedy trzymam aparat w rękach.

Ty też możesz robić takie zdjęcia!

Materiały zostały przygotowane we Wrocławiu, zarówno w studio, jak i plenerze. Celowo nie wybierałem wielkich i drogich studiów i nie polecieliśmy do Kalifornii realizować kursu. Moim celem było pokazanie, że Ty też możesz zrobić podobne, lub lepsze zdjęcia! Ograniczyłem też ilość sprzętu do minimum, więc nawet mając podstawowy, ale nowoczesny sprzęt fotograficzny, nie będzie on stanowił dla Ciebie żadnej bariery!

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs został zaprojektowany dla fotografów rozpoczynających swoją drogę z fotografią portretową i tych, którzy już działają w tym obszarze, ale czują, że stanęli w miejscu i nie wiedzą, jak ruszyć dalej. Kurs dedykuję również wszystkim osobom, z którymi miałem okazję spotkać się podczas różnych prelekcji, gdzie dzieliłem się swoją wiedzą, ale z uwagi na czas takich prelekcji, oczywiście w ograniczonym zakresie. Jeśli podobają Ci się prace, które możesz zobaczysz w moich mediach społecznościowych, chciałbyś zobaczyć, jak powstają, a konsekwencji, iść właśnie w tym kierunku, idealnie trafiłeś!

Czego się nauczysz?

 • Jak przygotować się do pierwszych sesji portretowych

 • TFP - za i przeciw. Kiedy taka współpraca ma sens?

 • Jak i gdzie znaleźć osoby do współpracy

 • Czym jest i jak zrobić moodboard

 • Jak dobrać stylizacje do sesji i co warto mieć w swojej szafie

 • Jak dobierać porę i miejsca do zdjęć

 • Jak grać kolorem na sesji - miejsce, światło, stylizacje, edycja

 • Czym kierować się przy wyborze sprzętu

 • Jak w podstawowym zakresie obsłużyć lampę błyskową

 • Jak zrobić sesję w studio z jedną lampą i kilkoma modyfikatorami

 • Jak zrobić prostą sesję miejską w świetle naturalnym

 • Jak obrobić zdjęcie studyjne od A do Z

 • Jak obrobić zdjęcie plenerowe od A do Z

 • Jak wspomóc się sztuczną inteligencją przy retuszu

Zawartość

Fotografia Portretowa

5 rozdziały 44 lekcji 4h 7min

 • Przygotowania do Sesji

  2h 5min

  Pierwsze kroki - TFP za i przeciw

  Podgląd lekcji

  12min

  Portfolio buildery spotkania fotograficzne - za i przeciw

  6min

  Twoja pierwsza sesja - jak się do niej przygotować

  10min

  Inspiracje - skąd czerpać

  7min

  Robimy moodboard - pinterest i milanote

  23min

  Dobór osób na sesję - skąd - modele wizażyści styliści

  8min

  Stylizacje do sesji - fotograficzne must have

  22min

  Na sesji - o czym musisz pamiętać

  16min

  Kolor na sesjach portretowych - jak podejść do tematu

  19min

 • Dobór sprzętu do fotografii portretowej

  16min

  Aparat

  9min

  Obiektyw

  8min

 • W studio

  1h 7min

  Twoja pierwsza sesja w studio - jak się do niej przygotować

  7min

  Światło dzienne

  Podgląd lekcji

  11min

  Podstawowa obsługa lampy błyskowej

  6min

  Lampa błyskowa - światło odbite

  10min

  Twarde światło

  5min

  Lampa błyskowa i parasol

  8min

  Lampa błyskowa i soft box

  4min

  Lampa błyskowa i beauty dish

  7min

  Zdjęcia sylwetkowe

  4min

  Lampa błyskowa - światło kontrowe

  4min

 • W plenerze

  40min

  Wstęp do sesji plenerowej

  2min

  Miejska sesja plenerowa - część 1

  8min

  Miejska sesja plenerowa - część 2

  7min

  Miejska sesja plenerowa - część 3

  Podgląd lekcji

  7min

  Miejska sesja plenerowa - część 4

  8min

  Miejska sesja plenerowa - część 5

  9min

 • Postprodukcja

  2h 43min

  Sesja w Capture One

  6min

  Selekcja zdjęć

  8min

  Selekcja zdjęć przez modeli

  5min

  Synchronizacja ustawień i wyrównanie kolorów i jasności

  26min

  Edycja zdjęcia studyjnego

  6min

  Edycja zdjęcia studyjnego 2

  4min

  Edycja zdjęć plenerowych

  11min

  Personalizacja interfesju Photoshop

  10min

  Usuwanie niepotrzebnych elementów ze zdjęć

  6min

  Frequency Separation

  19min

  Konturowanie twarzy

  7min

  Color Grading

  9min

  Edycja zdjęcia plenerowego - podsumowanie metod

  11min

  Eksport zdjęć

  6min

  Wtyczki Retouch4me - wprowadzenie

  10min

  Automatyzacja pracy Capture One - Photoshop - Retouch4me

  12min

  Edycja od A do Z wtyczkami Retouch4me

  6min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Wnętrz Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Michał Krzysztoń

18 października 2023

Tomasz

19 października 2023

Barbara Jatczak

26 października 2023

Ryszard Kajkowski

28 stycznia 2024

Kurs Fotografia Portretowa

 • 44 lekcji wideo

 • 4h 7min materiału

 • Ostatnia rewizja 20.12.2023

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Fotografia Portretowa

 • 44 lekcji wideo

 • 4h 7min materiału

 • Ostatnia rewizja 20.12.2023

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych