Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Fotografia Kulinarna

W tym Kursie dowiesz się jak robić świetne zdjęcia kulinarne na potrzeby bloga czy kampanii reklamowej - omówimy zarówno prostsze, jak i bardziej zaawansowane zagadnienia, tak, by efekty przerosły Twoje oczekiwania!

18 lekcji

1h 30min

5 (5 oceny)

Fotografia Kulinarna - w Praktyce

Fotografia kulinarna to bardzo ciekawa i satysfakcjonująca dziedzina tej sztuki. Praca z teksturami, zapachami i smakami może być bardzo zróżnicowana i rozwijająca warsztat fotograficzny. Okazuje się, że całkiem niezłe zdjęcia potraw można zrobić nawet... smartfonem przy oknie - ale niektóre wymagać będą od nas użycia lamp, strumienic, dyfuzorów i innych sprzętów, by wyciągnąć z fotografowanych przedmiotów maksimum. W tym Kursie dowiesz się jak robić świetne zdjęcia kulinarne na potrzeby bloga czy kampanii reklamowej - omówimy zarówno prostsze, jak i bardziej zaawansowane zagadnienia, tak, by efekty przerosły Twoje oczekiwania!

Naturalna fotografia kulinarna

Jeszcze 10 lat temu w fotografii kulinarnej stosowano wiele sztuczek i wykorzystywano sztuczne dodatki, które miały pełnić rolę atrakcyjnych wizualnie rekwizytów. Przykładowo - kurczaki napełniano puree ziemniaczanym, zamiast syropu klonowego używano gęstszego oleju silnikowego, a dla uzyskania kremowego wyglądu lodów - stosowano ziemniaki. Oczywiście, czasem sztuczne zamienniki mogą być czasem przydatne - ale na szczęście od pewnego czasu zdecydowanie liczy się naturalność. W Kursie pokażemy Wam kilka „sztucznych trików”, ale będziemy bazować na naturalnych produktach, które bez żadnego problemu możemy zjeść po sesji.

Różnorodny sprzęt i oświetlenie

W Kursie omówimy fotografię kulinarną w różnych warunkach. Zaczniemy od zdjęć z wykorzystaniem światła naturalnego, by później przejść do fotografowania z użyciem profesjonalnych lamp. Wykorzystamy również strumienice i dyfuzory, by wyciągnąć maksimum z fotografowanych potraw. Kolejnym aspektem, który omówimy, będzie dobór akcesoriów stylizacyjnych oraz odpowiedniego tła.

Dwóch prowadzących

Kurs prowadzony jest przez dwie osoby - Monikę Partykę, znaną jako Cebula Po Mieście Hula, i Jakuba Kaźmierczyka, który doświadczenie w tej sztuce szlifował pracując dla takich marek Starbucks, Pizza Hut, Burger King czy Grycan. Przeprowadził również dziesiątki warsztatów o tej tematyce, między innymi wspólnie z takimi firmami jak Olympus czy Asus. Monika zadba o stronę wizualną - ma świetną rękę do stylizacji potraw, jak również całej oprawy. Z kolei Kuba będzie działać wokół przygotowanych scenek - będzie przestawiał światło, ustawiał odpowiednie kadry, a w ostatniej części kursu pokaże Wam w jaki sposób zadbać o postprodukcję tego typu zdjęć.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które interesują się fotografią kulinarną - zarówno dla tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

Czego się nauczysz?

 • Omówienie najważniejszych zagadnień fotografii kulinarnej

 • Dobór odpowiedniego sprzętu, tła i akcesoriów

 • Wykorzystanie różnorodnego oświetlenia

 • Odpowiednia kompozycja i stylizacja potraw

 • Przydatne triki i sztuczki

Zawartość

Fotografia Kulinarna

5 rozdziały 18 lekcji 1h 30min

 • Wstęp

  3min

  Wprowadzenie

  3min

 • Przygotowanie do Sesji

  29min

  Dodatki do stylizacji

  10min

  Tło do fotografii kulinarnej

  Podgląd lekcji

  6min

  Przygotowanie potraw - Granola

  6min

  Przygotowanie potraw - Burgery

  3min

  Przygotowanie potraw - Zdrowa woda

  3min

 • Fotografowanie przy świetle naturalnym

  21min

  Granola

  8min

  Sztuczna granola

  Podgląd lekcji

  6min

  Sałatka z rukoli

  7min

 • Fotografowanie przy świetle błyskowym

  37min

  Zupa

  8min

  Burgery

  7min

  Chleb

  Podgląd lekcji

  7min

  Ciasteczka

  4min

  Zdrowa woda

  9min

  Podsumowanie

  2min

 • Postprodukcja

  33min

  Naturalna Obróbka zdjęć śniadaniowych

  9min

  Burgery - edycja w C1 i Focus Stacking

  18min

  Chleb - edycja globalna i lokalna w C1

  6min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Wnętrz Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Krzysztof Grodzki

4 stycznia 2021

Super.

Ryszard Kajkowski

14 maja 2021

można nauczyć się kilku ciekawych tipów-na start bardzo przydatne.

Justyna Deryng

2 czerwca 2021

Świetny kurs, cenne wskazówki!

Faustyna Sitek

24 października 2022

Lukasz

12 lipca 2023

Kurs Fotografia Kulinarna

 • 18 lekcji wideo

 • 1h 30min materiału

 • Ostatnia rewizja 18.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Fotografia Kulinarna

 • 18 lekcji wideo

 • 1h 30min materiału

 • Ostatnia rewizja 18.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych