Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Fotografia Wnętrz

W kursie stawiam przede wszystkim na praktykę, dlatego zabiorę Cię na plan trzech sesji zdjęciowych w trzech skrajnie różnych wnętrzach, do których trzeba podejść w różny sposób

53 lekcji

7h 27min

Fotografia Wnętrz - Techniki, Kompozycja i Światło

Fotografia wnętrz to bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina - w końcu obecnie niemal każdy biznes potrzebuje dobrych zdjęć. Jak jednak je zrobić i uniknąć najczęstszych błędów? W tym kursie nauczę Cię wszystkiego! Zaczniemy od przygotowania teoretycznego i sprzętowego. Dowiesz się jak zaplanować sesję wnętrz, jak sprawdzić kiedy do pomieszczeń wpada idealne światło, a także kiedy lepiej fotografować w ciągu dnia, a kiedy po zmierzchu. W kursie stawiam przede wszystkim na praktykę, dlatego zabiorę Cię na plan trzech sesji zdjęciowych w trzech skrajnie różnych wnętrzach, do których trzeba podejść w różny sposób. Przygotowując program bazowałem przede wszystkim na moich doświadczeniach, żebyś Ty mógł zrobić niesamowicie szybkie postępy i już po kilku tygodniach, mógł oferować swoim klientom profesjonalne zdjęcia ich dopracowanych wnętrz!

Zacznijmy od liczb!

Liczba stałych lokali gastronomicznych w Polsce to około 55 000, obiektów na wynajem na booking.com to około 17 000. Z kolei serwis otodom.pl raportuje ponad 170 000 mieszkań i domów na sprzedaż i około 25 000 na wynajem. To naprawdę potężne liczby mówiące o wielkości rynku, w którym fotograf ma wiele do ugrania! To jednak tylko wierzchołem góry lodowej, bo nie tylko tego typu nieruchomości potrzebują zdjęć. Wszelkiej maści gabinety, kliniki, salony piękności, butiki, salony samochodowe też potrzebują fotografii wnętrz, więc dlaczego by nie rozwinąć swojego biznesu o kolejną odnogę? To wbrew pozorom nic trudnego.Do zrobienia dobrych zdjęć wnętrz wcale nie potrzebujesz sprzętu z najwyższej półki. Większość komercyjnych zdjęć w mojej karierze zrobiłem systemem Mikro Cztery Trzecie, a za sprawą technik HDR nie musiałem martwić się o szumy czy niewystarczającą rozpiętość tonalną. Dzisiejsze możliwości sprzętowe są jeszcze lepsze, a liczba ultraszerokich obiektów w przystępnej cenie jest nieporównywalnie większa niż przed kilkoma laty. Dzisiaj dysponując zestawem za 4-5 tysięcy złotych można śmiało myśleć o wejściu na ten rynek, a to na dzisiejsze standardy naprawdę niewiele!Fotografia wnętrz z jednej strony nie jest trudna, ale z drugiej wymaga naprawdę dużej dbałości o detale, które często mogą zaważyć na finalnej jakości zdjęcia. Krzywe ściany, wiszące kable czy wygniecione poduszki. Do tego przepalone, niebieskie okna, szumy w cieniach, czy źle zachowane proporcje między sufitem a podłogą - a to tylko niektóre z nich.W kursie Fotografii Wnętrz nauczę Cię mojego sposobu na realizację tego typu sesji. Na koncie mam dziesiątki zleceń, które realizowałem głównie dla takich klientów jak Pizza Hut, Starbucks, KFC, Burger King, Olympus, Accord Healthcare czy Holmes Place. Podczas realizacji kolejnych sesji podnosiłem poziom, uzupełniałem zestaw mojego sprzętu i dziś mogę przekazać tę wiedzę Tobie! W ramach nauki poznasz mój cały proces przygotowywania takich sesji zdjęciowych. Wczułem się w siebie sprzed ponad 10 lat i ułożyłem taki plan nauki, którego sam oczekiwałbym, będąc w tamtym miejscu. W tym kursie zobaczysz, że robienie efektownych sesji wnętrz wcale nie jest trudne, o ile wykorzystasz całą, skondensowaną wiedzę, którą mam Ci do przekazania.W przygotowanym przeze szkoleniu zabiorę Cię na 3 różne sesje, ale nie tylko do pięknych, dużych wnętrz, w których nie da się zrobić złego materiału. Dobrałem 3 różne wnętrza, z których każde ma swoje mocniejsze i słabsze strony, a ja Ty zobaczysz ja wydobyć z nich to, co najlepsze. Pokażę Ci zarówno tani, ale dobry obiektyw, jak i specjalistyczny tilt-shift, który rewelacyjnie sprawdzi się przede wszystkim przy wysokich wnętrzach. Oczywiście nie pominiemy planowania takich sesji, co również jest niezwykle ważnym procesem w tego typu fotografii!

Co da Ci udział w tym kursie?

Cały proces od A do Z W kursie postawiłem na pokazaniu, w jaki sposób realizuję moje liczne sesje zdjęciowe. Pokażę Ci jak zaplanować taką sesję, co zawsze mieć ze sobą, w jaki sposób pracować na miejscu, jak również cały proces postprodukcji.Czysta praktyka To nie kolejny kurs, w którym prowadzący opisuje wykonane na przestrzeni ostatnich lat zdjęcia, co tak naprawdę ma dużo mniejszą wartość merytoryczną niż zobaczenie jak rzeczywiście powstają takie zdjęcia. W kursie zabiorę Cię na moje sesje zdjęciowe. Nie będzie to tylko nudny opis wykonanych wcześniej zdjęć, a zapis sesji na żywo. Zobaczysz zrzut ekranu mojego aparatu, więc niejako wejdziesz w moją rolę, zobaczysz jak dopracowuję kadr czy ustawiam parametry ekspozycji.Ty też możesz robić takie zdjęcia! Materiały zostały przygotowane w zróżnicowanych lokalizacjach, które najlepiej oddadzą Twoje potencjalne zlecenia w przyszłości. Sfotografowałem zespół gabinetów, restaurację i mieszkanie na wynajem, więc miejsca, które będą występować najczęściej w Twoich zleceniach. Ograniczyłem też ilość sprzętu do minimum, więc nawet mając podstawowy, ale nowoczesny sprzęt fotograficzny, nie będzie on stanowił dla Ciebie żadnej bariery!

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs został zaprojektowany dla fotografów, którzy mają dobrze opanowane podstawy fotografii i chcą rozbudować swoje umiejętności, a w przyszłości ofertę o fotografię wnętrz. W mojej ocenie to bardzo ważna umiejętność, bo w łatwy sposób może poszerzyć zakres usług oferowanych klientom. Jeśli podobają Ci się prace, które możesz zobaczyć na mojej stronie internetowej, chciałbyś zobaczyć, jak powstają, a konsekwencji, iść właśnie w tym kierunku, idealnie trafiłeś!

Czego się nauczysz?

 • Fotografowanie detali

 • Fotografowanie wnętrza

 • Przygotowanie wnętrza

 • Dobór kątów i wysokości - wybór miejsc do fotografowania

 • Pomiar światła do HDR

 • Doświetlenie wnętrza

 • Fotografowanie detali

 • Fotografowanie wnętrza

 • Fotografowanie łazienki

 • Postprodukcja

Zawartość

Fotografia Wnętrz

5 rozdziały 53 lekcji 7h 27min

 • Przygotowanie Teoretyczne i Sprzętowe

  1h 22min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  5min

  Pierwsze kroki - budowa portfolio

  5min

  Checklista - przydatna rzecz

  4min

  Ocena warunków oświetleniowych - fotografować w ciągu dnia czy po zmierzchu

  4min

  Dodatki - co warto mieć ze sobą

  6min

  Aparat - na co zwrócić uwagę

  6min

  Obiektywy Standardowe

  9min

  Obiektywy Shift

  8min

  Statyw i głowica

  8min

  Filtry i osłony

  5min

  Tethering w Capture One

  3min

  Tethering w Lightroomie

  4min

  Wyzwalanie aplikacją

  2min

  Wężyk spustowy

  2min

  Wzornik kolorów

  4min

  Oświetlenie

  7min

 • Fotografowanie w praktyce restauracja Neobab

  35min

  Przygotowanie wnętrza

  3min

  Pomiar światła i pierwsze zdjęcia

  6min

  Zdjęcia restauracji w poziomie

  6min

  Zdjęcia restauracji w pionie

  6min

  Zdjęcia części z kanapami

  8min

  Zdjęcia detali

  7min

 • Fotografowanie w praktyce - Instytut Biofeedback

  1h 3min

  Wstęp i przygotowanie

  3min

  Obiektyw Shift

  6min

  Pierwsze zdjęcia w dolnej części - poziomy

  10min

  Zdjęcia w dolnej części - piony

  8min

  Zdjęcia w górnej części

  9min

  Zdjęcia gabinetów

  5min

  Zdjęcia detali - Instytut

  3min

  Zdjęcia wieczorem - piony

  9min

  Zdjęcia wieczorem - poziomy

  3min

  Panoramy przy użyciu obiektywu Shift

  4min

  Podsumowanie fotografowanie

  2min

 • Fotografowanie w praktyce - Apartament 28 m2

  44min

  Przygotowanie wnętrza - Apartament

  7min

  Zdjęcia poziome

  16min

  Zdjęcia pionowe

  11min

  Łazienka

  7min

  Zdjęcia detali - Apartament

  3min

 • Postprodukcja

  3h 42min

  Import i katalogowanie zdjęć w Adobe Lightroom

  15min

  Selekcja zdjęć - część 1

  6min

  HDR - Technika i masowe łączenie HDRów

  12min

  Selekcja zdjęć - część 2 i poprawa HDRów

  11min

  Neobab 2.0 - edycja część 1

  21min

  Neobab 2.0 - edycja część 2

  26min

  Neobab 2.0 - edycja część 3 - detale

  5min

  Biofeedback - edycja część 1 - doł lokalu

  25min

  Biofeedback - edycja część 2 - góra lokalu

  23min

  Biofeedback - edycja część 3 - zdjęcia wieczorne i Panorama HDR

  9min

  Biofeedback - edycja część 4 - detale

  6min

  Apartament - edycja część 1 - cały lokal

  21min

  Apartament - część 2 - łazienka

  15min

  Apartament - część 3 - detale

  6min

  Eksport zdjęć z Adobe Lightroom

  19min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Wnętrz Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne

Kurs Fotografia Wnętrz

 • 53 lekcji wideo

 • 7h 27min materiału

 • Ostatnia rewizja 10.02.2024

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Fotografia Wnętrz

 • 53 lekcji wideo

 • 7h 27min materiału

 • Ostatnia rewizja 10.02.2024

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych