Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Fotografia Mobilna

Dowiedz się jak robić świetne zdjęcia mając do dyspozycji jedynie telefon. Twórz kreatywne fotografie smartfonem czyli aparatem który masz w kieszeni!

43 lekcji

3h 25min

5 (4 oceny)

Fotografia Mobilna - dla Instagram i nie tylko

"Najlepszy aparat to ten, który masz zawsze przy sobie" - jak powiedział kiedyś znany fotograf, Chase Jervis. W obecnych czasach ten cytat jest bardziej aktualny, niż kiedykolwiek. W końcu aparaty w smartfonach, które towarzyszą nam na co dzień, pozwalają na wykonanie zdjęć, jakie kiedyś były nieosiągalne dla typowego użytkownika aparatu fotograficznego. Sprzęt staje się coraz lepszy, i jeśli odpowiednio do niego podejdziemy oraz poznamy jego ograniczenia - będziemy w stanie uzyskać naprawdę ciekawe rezultaty. W tym kursie dowiesz się jak wyciągnąć maksimum z aparatu w smartfonie i stworzyć kreatywne, estetyczne i wysokiej jakości fotografie.

Ograniczenia i możliwości aparatu smartfona

Trzeba pamiętać, że nawet flagowe smartfony nie zastąpią nam porządnego, profesjonalnego aparatu, który wyposażony jest w większe, bardziej czułe na światło sensory. Mimo tego w wielu sytuacjach jakość generowana przez aparat smarftona będzie w zupełności wystarczająca, a my uzyskamy ciekawe i atrakcyjne fotografie, wykorzystując maksimum oferowane przez nasz sprzęt.

Świadomy wybór ogniskowej

Dzisiejsze smartfony wyposażone są w kilka aparatów. Dzięki temu możemy zmieniać ogniskową, od ultraszerokiego kąta, aż po teleobiektyw. Trzeba jednak robić to świadomie, nie używając wartości pośrednich, które będą niszczyły jakość zdjęć. Wiele osób w ogóle zapomina o tym, że dysponują kilkoma aparatami, i wykorzystują tylko ten standardowy, ograniczając tym samym potencjał swoich fotografii.

Niezbędna teoria

Zaczynając przygodę z fotografowaniem smartfonem trzeba zacząć naukę od podstaw. Nie obejdzie się zatem bez wiedzy teoretycznej - o trójkącie ekspozycji, kompozycji czy technicznych aspektach aparatu. Dodatkowo dowiesz się jak wykorzystać zewnętrzne aplikacje do fotografowania, które pozwolą na wyciągnięcie ogromu szczegółów ze zdjęć już w samej postprodukcji, jak również umożliwią bezproblemowe kontrolowanie parametrów.

Wykorzystanie Adobe Lightroom

W zależności od użytego smartfona natywne aplikacje będą mniej lub bardziej zaawansowane. Dlatego też w tym kursie, skupiliśmy się na multiplatformowym Adobe Lightroom. To ciekawy i często wykorzystywany program, który zawiera w sobie zakładkę do fotografowania, a także umożliwia katalogowanie, edycję i archiwizację zdjęć. Już wersja demonstracyjna udostępnia sporo przydatnych funkcjonalności, natomiast wszystkim tym, którzy chcą się wgłębić w temat fotografii, polecamy niedrogą subskrypcję.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs stworzony został dla wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o fotografowaniu smartfonami. Znajdą tutaj dla siebie coś zarówno te osoby, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w fotografowaniu, jak i te, które znają już podstawy fotografii.

Czego się nauczysz?

 • Świadomy wybór odpowiedniego aparatu

 • Zmiana ogniskowej

 • Maksymalne wykorzystanie możliwości smartfona

 • Niezbędna teoria - od ekspozycji i kompozycji po aspekty techniczne

 • Udana postprodukcja

 • Bezpieczna archiwizacja zdjęć

Zawartość

Fotografia Mobilna

10 rozdziały 43 lekcji 3h 25min

 • Wstęp

  11min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  2min

  Kiedy smartfon, a kiedy aparat?

  5min

  Dobór smartfona - wielkość matrycy, liczba obiektywów

  Podgląd lekcji

  4min

 • Najczęstsze błędy podczas fotografowania

  6min

  Brudny obiektyw

  2min

  Użycie zoomu cyfrowego

  4min

 • Akcesoria

  18min

  Statyw

  3min

  Lampy (Profoto C1, Quadralite A1, Led)

  4min

  Zewnętrzny obiektyw

  2min

  Słuchawki

  2min

  Pop Socket

  2min

  Blenda

  Podgląd lekcji

  2min

  Filtry szare i połówkowe

  2min

 • Podstawy Fotografii

  20min

  Kompozycja

  5min

  Czas ekspozycji i przysłona

  7min

  ISO

  5min

  Trójkąt ekspozycji - wytłumaczenie

  Podgląd lekcji

  4min

 • Przygotowanie smartfona

  16min

  RAW vs JPG

  3min

  Aplikacje do fotografowania - Lightroom & Manual

  3min

  Opis interfejsu Lightrooma

  10min

 • Techniki fotografowania

  13min

  Flat Lay - jak zrobić zdjęcie

  8min

  Fotografia kulinarna - Grycan

  5min

 • Fotografia w praktyce - wykorzystanie wiedzy teoretycznej

  30min

  Spacer po mieście cz.1

  Podgląd lekcji

  10min

  Spacer po mieście cz.2

  1min

  Spacer po mieście cz.3

  1min

  Spacer po mieście cz.4

  6min

  Spacer po mieście cz.5

  3min

  Spacer po mieście cz.6

  2min

  Spacer po mieście cz.7

  8min

 • Fotografowanie smartfonem o błękitnej godzinie

  15min

  Przygotowanie do fotografii nocnej

  3min

  Nocne ujęcia cz.1

  7min

  Nocne ujęcia cz.2

  5min

 • Portret - jak zrobić idealne zdjęcie smartfonem

  21min

  Zasady kadrowania w portrecie

  4min

  Wprowadzenie do portretu

  Podgląd lekcji

  7min

  Portret cz.1

  3min

  Portret cz.2

  7min

  Podsumowanie

  1min

 • Edycja zdjęć na smartfonie - Adobe Lightroom

  55min

  Katalogowanie zdjęć

  7min

  Selekcja zdjęć

  4min

  Opis Narzędzi

  6min

  Presety

  5min

  Kopiowanie ustawień

  20min

  Obróbka zdjęcia miejskiego

  6min

  Obróbka portretu

  8min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne Sesje Testowe i Polaroidy

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Paulina Lara

16 stycznia 2021

Świetny kurs:)

Oskar Podkaura

19 stycznia 2021

Bardzo fajny, przyjemny kurs. Prowadzący wie o czym mówi, dobrze się go słucha. Kurs pokazuje, że nawet fotografowanie smartfonem może być bardziej "profesjonalne", nie zastąpi on nigdy fotografii lustrzanką/bezlusterkowcem, ale stanowi świetną zabawę i podstawę do zagłębiania się w tej dziedzinie.

Izabela A

30 kwietnia 2021

Paulina

4 maja 2021

Kurs Fotografia Mobilna

 • 43 lekcji wideo

 • 3h 25min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Fotografia Mobilna

 • 43 lekcji wideo

 • 3h 25min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych