Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Streamowanie Wydarzeń Online

Streamowanie na żywo zyskało w tym roku na popularności - ale to zagadnienie będzie towarzyszyło nam jeszcze częściej! W tym Kursie dowiesz się jak tworzyć wysokiej jakości streamy i wydarzenia live - od wyboru odpowiedniego sprzętu, przez specyfikę różnych kanałów, aż po odpowiednie oprogramowanie i konfigurację systemów. Niezależnie od tego, czy chcesz poprowadzić szkolenie, promować swoją usługę a może po prostu być gotowym na lawinowy wzrost zainteresowania wysokiej jakości wydarzeniami live - w tym Kursie znajdziesz cos dla siebie!

16 lekcji

1h 45min

4 (1 oceny)

Streamowanie Wydarzeń Online - Na YouTube, Facebook i inne platformy

Streamowanie na żywo zyskało w tym roku na popularności - ale to zagadnienie będzie towarzyszyło nam jeszcze częściej! W tym Kursie dowiesz się jak tworzyć wysokiej jakości streamy i wydarzenia live - od wyboru odpowiedniego sprzętu, przez specyfikę różnych kanałów, aż po odpowiednie oprogramowanie i konfigurację systemów. Niezależnie od tego, czy chcesz poprowadzić szkolenie, promować swoją usługę a może po prostu być gotowym na lawinowy wzrost zainteresowania wysokiej jakości wydarzeniami live - w tym Kursie znajdziesz cos dla siebie!

Rosnąca popularność wydarzeń live

Wydarzenia ostatnich miesięcy spowodowały, że olbrzymia część działań przeniosła się do internetu. Dotyczy to niemal całego życia publicznego - nauczyciele nauczają przez Internet, politycy w stacjach telewizyjnych łączą się z redakcjami na Skype czy Zoomie, a koledzy z pracy, którzy na co dzień siedzieli biurko w biurko, teraz widują się na ekranach komputerów czy telefonów. Znakomita większość działalności szkoleniowej również przeniosła się do internetu, gdzie eksperci w swoich dziedzinach prowadzą webinary wykorzystując do tego dedykowane narzędzia jak np. ClickMeeting czy Webex, ale także platformy społecznościowe, w tym Facebook i Youtube.

Jak tworzyć wysokiej jakości stream

Każda z platform oferuje podstawowe narzędzia do streamingu obrazu z kamery inrternetowej czy dzielenia się obrazem z naszego monitora, co podczas prowadzenia prostej prezentacji będzie wystarczające. Chcąc jednak prowadzić transmisję wysokiej jakości, która nie ograniczy się jedynie do naszej twarzy pokazanej przez wątpliwej jakości kamerkę laptopa, z lepszym dźwiękiem niż z mikrofonu, który zamontowany jest tuż obok wentylatora komputera, a także możliwością zrobienia Picture in Picture, musimy się do tego bardziej przyłożyć. Odbiorcy na pewno to docenią.

Dobór odpowiedniego sprzętu

W tym Kursie dowiesz sie jak zbudować zestaw do transmisji na żywo - od aparatu, przez grabber, po mikrofony i oświetlenie. Niestety nie wystarczy podłączyć naszego aparatu kablem USB do komputera, choć kolejni producenci wdrażają te opcje w swoich produktach.

Odpowiednie oprogramowanie i konfiguracja

Następnie przejdziemy do oprogramowania OBS, które jest darmowym programem do streamingu na różnych platformach. W pierwszym momencie wygląda dość skomplikowanie, ale wystarczy poznać tylko kilka funkcji, aby sprawnie się po nim poruszać i tworzyć transmisje wysokiej jakości. Nie zabraknie także konfiguracji systemów transmisji na Facebooki i Youtube.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs powstał z myślą o wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się, w jaki sposób zadbać o wysoką jakość tworzonych wydarzeń live i streamów.

Czego się nauczysz?

 • Dobór odpowiedniego sprzętu i akcesoriów

 • Nauka oprogramowania

 • Konfiguracja systemu

 • Wskazówki i porady

 • Odpowiednie oświetlenie

Zawartość

Streamowanie Wydarzeń Online

4 rozdziały 16 lekcji 1h 45min

 • Wstęp

  6min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  2min

  Role transmisji i najczęstsze błędy

  5min

 • Sprzęt do transmisji

  30min

  Aparat

  Podgląd lekcji

  6min

  Dźwięk

  9min

  Światło

  6min

  Grabber

  4min

  Aparat jako webcam

  3min

  Podłączenie całości sprzętu do komputera

  2min

 • Konfiguracja Transmisji

  33min

  OBS - Opis interfejsu

  10min

  OBS - Ułożenie scen

  11min

  Streaming na Youtube

  6min

  Streaming na FB

  6min

 • BONUS - Jak transmituje eduweb

  33min

  Sprzęt do transmisji

  Podgląd lekcji

  6min

  Podłączenie sprzętu

  11min

  Prędkość łącza

  10min

  Platforma do streamu

  6min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Wnętrz Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Genialny kurs! Bardzo dużo się nauczyłem i rozświetliło mi się mnóstwo zagadnień odnośnie streamingu i mojego w planach kanału na youtube:) Jeden z lepszych kursów na Eduweb, który dane mi było przerobić. Bardzo dziękuję.

Oskar Podkaura

31 stycznia 2021

Kurs Streamowanie Wydarzeń Online

 • 16 lekcji wideo

 • 1h 45min materiału

 • Ostatnia rewizja 17.06.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Streamowanie Wydarzeń Online

 • 16 lekcji wideo

 • 1h 45min materiału

 • Ostatnia rewizja 17.06.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych