Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Adobe Lightroom CC

Po przestudiowaniu sześcio godzinnego kursu, Adobe Lightroom CC nie będzie miał przed Tobą tajemnic!

43 lekcji

5h 50min

5 (5 oceny)

Adobe Lightroom CC - Techniki Pracy

Niedawno kupiłeś swój pierwszy aparat i stawiasz pierwsze kroki w fotografii? A może fotografujesz od dawna, ale edycja zdjęć nie jest Twoją mocną stroną? Jeśli tak właśnie jest, sprawdź koniecznie nasz najnowszy kurs Adobe Lightroom CC. Firma Adobe, twórca aplikacji rozdzielił Lightroom na dwa programy - CC, w pełni zintegrowany z chmurą, który zawiera niemal wszystkie najpotrzebniejsze funkcje i Classic CC - to bardziej zaawansowany program, który jednak nie jest tak przyjazny w obsłudze, szczególnie dla kogoś, kto nie ma dużego doświadczenia w obróbce zdjęć. Lightroom CC to wspaniały program dla osób, które oczekują bardzo sprawnej edycji zdjęć, ich szybkiego wybierania i segregowania. Integracja z chmurą zapewnia kopię zapasową zdjęć bez naszej dodatkowej ingerencji, jak również możliwość edycji zdjęć na innych urządzeniach - komputerach, smartfonach czy tabletach. W kursie, nasz ekspert również opowie Ci o edycji zdjęć na przykładzie smartfona. Po przestudiowaniu sześcio godzinnego kursu, Adobe Lightroom CC nie będzie miał przed Tobą tajemnic!

Pracuj wszędzie i nie martw się o utratę zdjęć

Lightroom CC zorientowany jest na pracę w chmurze. Wszystkie zaimportowane zdjęcia lądują na serwerach Adobe, dzięki czemu nie musimy martwić się o ich utratę w razie uszkodzenia dysku. Ale Lightroom CC to nie tylko bezpieczeństwo danych, ale również możliwość edycji zdjęć z dowolnego miejsca, w którym jest internet. Możesz robić to z Twojego komputera, smartfona, tabletu, a jak się uprzesz - nawet z kawiarenki internetowej na drugim końcu świata. A kiedy naniesiesz zmiany na jednym urządzeniu - po kilku chwilach będą widoczne na wszystkich pozostałych. Wyobraź sobie sytuację. Zgrywasz materiał na komputer, pod koniec urlopu, a wracając - w samolocie czy pociągu, możesz wybrać najlepsze zdjęcia i wstępnie je obrobić. Po przyjeździe do domu dokończysz edycję i już po chwili, udostępniając album, podzielisz się zdjęciami z najbliższymi.

Porządek musi być!

Wielu fotografów trzyma wszystkie zdjęcia w jednym miejscu i nie rozdziela ich na albumy. Co prawda Lightroom CC segreguje je po datach, ale pamiętasz co robiłeś kilka miesięcy temu? Mogę się założyć, że nie! Dlatego początek kursu poświęciłem na wytłumaczenie w jaki sposób mądrze importować zdjęcia, umieszczać je w albumach, a albumy w folderach. To tylko kilka kroków, które powinieneś zrobić na samym początku, ale po kilku miesiącach pracy bardzo docenisz fakt, że wszystko jest logicznie poukładane. A we wszystkim pomoże Ci sztuczna inteligencja Adobe Sensei, która świetnie rozpoznaje sceny i pozwoli wyszukać konkretne zdjęcie.

Edycja nie jest trudna

Jeśli wystraszyły Cię te wszystkie suwaki, które zobaczyłeś w aplikacji, nie martw się! Tak naprawdę, wielu z nich wcale nie będziesz musiał używać przy każdym zdjęciu. Oczywiście dowiesz się do czego służy każdy z nich, ale dobrze dostosowany do kursu materiał zdjęciowy pozwoli Ci zobaczyć w jakich sytuacjach powinieneś sięgnąć po konkretne suwaki. Na wielu zdjęciach, wystarczy ruszyć tylko 3-4 suwaki, żeby zdjęcia nabrały zupełnie innego wymiaru. W końcu nie na każdym zdjęciu będziesz korzystał z korekt lokalnych, czy znacząco zmieniał kolorystykę. Oczywiście - możesz to zrobić, bo program daje Ci takie możliwości, ale pamiętaj - nie warto przesadzać!

Kopiuj, wklejaj, przyspieszaj pracę

Jeśli Twój materiał będzie dobrze posegregowany, bez problemu skopiujesz ustawienia i przeniesiesz na kolejne zdjęcia uzyskując spójny wygląd zdjęć, a sama obróbka będzie szybka i przyjemna. Twoje ulubione ustawienia możesz zapisać w presetach, czyli gotowych ustawieniach, które możesz stosować na dowolnych zdjęciach. A jeśli wahasz się którą z wersji wybrać - czarno białą czy kolorową, pomogą Ci w tym wirtualne kopie. Samo kopiowanie i wklejanie ustawień to jedna z największych zalet korzystania z Lightrooma CC, bo zamiast obrabiać wszystkie zdjęcia osobno - zrobisz to masowo i oszczędzisz mnóstwo czasu.

Poznaj Adobe Lightroom i poczuj się jak profesjonalista

W kilkudziesięciu lekcjach znajdziesz wyjaśnienie działania poszczególnych narzędzi, ale również wiele praktycznego podejścia przy edycji różnego rodzaju zdjęć - portretów, krajobrazów, czy fotografii ulicznej. Poznasz kilka sposobów na zmianę kolorystyki czy konwersję do czerni i bieli. Z kursu dowiesz się jak zbudować cały system pracy, który maksymalnie przyspieszy i ułatwi pracę nad zdjęciami - od importu, poprzez katalogowanie, selekcję, filtrowanie i sprawną edycję, aż po publikację albumu w internecie. Podczas oglądania kursu będziesz czerpał z doświadczenia trenera, który od lat pracuje właśnie w Adobe Lightroom.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs skierowany jest do wszystkich fotografów, którzy nie mieli zbyt dużo do czynienia z edycją zdjęć. Świetnie łączy się również z kursami podstaw fotografii i fotografii studyjnej, które prowadzone były przez tego samego eksperta. Nawet jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z obróbką zdjęć, ale chcesz, żeby Twoje fotografie wreszcie wyglądały lepiej - świetnie trafiłeś! To kurs, który kompleksowo opisuje aplikację i jej narzędzia, ale również uczy praktycznego podejścia. Po pracy z tym kursem, wniesiesz swoje zdjęcia na wyższy poziom, a przy tym oszczędzisz mnóstwo czasu. Mało tego! Możesz spać spokojnie, bo Twoje zdjecia są w 100% bezpieczne!

Czego się nauczysz?

 • Import zdjec do Lightroom CC i ich integracja z chmura

 • Opis interfesju w aplikacji komputerowej oraz mobilnej

 • Katalogowanie, wybieranie i ?ltrowanie zdjec w kolekcji

 • Opis narzedzi z dokladnym wyjasnieniem kazdego z nich

 • Laczenie pracy na komputerze i smartfonie

 • Presety - sposób na szybka edycje fotografii

 • Obróbka wielu zdjec na raz i kopiowanie ustawien

 • Praktyczne przyklady z edycja od A do Z

Zawartość

Adobe Lightroom CC

8 rozdziały 43 lekcji 5h 50min

 • Wstęp do kursu

  19min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  3min

  Lightroom CC czy Classic

  Podgląd lekcji

  6min

  Opis interfejsu

  10min

 • Katalogowanie i segregowanie

  48min

  Rozpoczęcie pracy - import zdjęć

  3min

  Albumy i foldery

  7min

  Udostępnianie albumów

  5min

  Słowa kluczowe

  6min

  Wybór zdjęć do dalszej edycji

  12min

  Filtrowanie zdjęć

  9min

  Adobe Sensei

  6min

 • Narzędzia edycji globalnej

  2h 3min

  Profile aparatu

  12min

  Narzędzie Light

  14min

  Histogram

  10min

  Krzywa tonalna

  9min

  Jaskrawość a nasycenie

  6min

  Temperatura barwowa i balans bieli

  Podgląd lekcji

  9min

  Black and White

  9min

  Color Mixer

  5min

  Efekty

  12min

  Split tonning

  6min

  Wyostrzanie i odszumianie

  12min

  Wady optyki

  7min

  Poprawianie geometrii

  11min

 • Pracujemy lokalnie

  38min

  Pędzel korekty

  10min

  Filtr Gradacyjny

  8min

  Filtr Radialny

  6min

  Healing Brush

  10min

  Kadrowanie i prostowanie

  4min

 • Efektywna praca

  34min

  Kopiowanie ustawień

  9min

  Skróty klawiszowe

  9min

  Presety

  12min

  Wirtualne kopie

  4min

 • Synchronizacja mobilna

  23min

  Lightroom Mobile - interfejs

  10min

  Lightroom Mobile - wybór zdjęć

  5min

  Lightroom Mobile - podstawowa edycja zdjęć

  8min

 • Edycja w praktyce

  1h 3min

  Obróbka portretu

  18min

  Obróbka krajobrazu

  Podgląd lekcji

  7min

  Konwersja do czerni i bieli

  11min

  Efekt retro

  7min

  Obróbka zdjęć z wakacji

  18min

  Efekt Orange & Teal

  4min

 • Podsumowanie

  3min

  Podsumowanie

  2min

  Zakończenie

  1min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Wnętrz Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Bardzo przystępny kurs

Izabela A

10 maja 2021

Zuzanna

30 października 2021

Ryszard Kajkowski

5 grudnia 2021

Marek Rozwałka

27 sierpnia 2022

Piotr Ziębiński

24 marca 2024

Kurs Adobe Lightroom CC

 • 43 lekcji wideo

 • 5h 50min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Adobe Lightroom CC

 • 43 lekcji wideo

 • 5h 50min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych