Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Fotografia Ślubna

Do naszego kursu zaprosiliśmy Staszka Surmana - doświadczonego, dobrego fotografa ślubnego, który dzieli się swoim warsztatem od A do Z

44 lekcji

4h 46min

5 (11 oceny)

Fotografia Ślubna - w Praktyce

Fotografia ślubna niewątpliwie jest jednym z najbardziej popularnych typów fotografii zarobkowej. Jednak umiejętności wymagane od fotografa są tutaj równie wysokie. Warto dobrze przygotować się do zlecenia i ustrzec przed popularnymi błędami. Nasz kurs to odpowiedź na wszystkie pytania, które stoją przed Tobą podczas fotografowania ślubów, wesel czy imprez okolicznościowych. To niezwykłe kompendium, na potrzeby którego zaaranżowaliśmy ślub i wesele, aby dostarczyć jedyny w swoim rodzaju, profesjonalny materiał. Do współpracy zaprosiliśmy Staszka Surmana, który od wielu lat fotografuje śluby i podzieli się z Tobą swoimi spostrzeżeniami. W kursie przechodzimy przez niemal wszystkie elementy klasycznego ślubu w obrzędzie katolickim - zapraszamy!

Przygotowanie merytoryczne i sprzętowe

Kurs zaczynamy od bardzo obszernej rozmowy ze Staszkiem. Fotograf opowiada o budowie portfolio, promocji, a także w jaki sposób poprowadzić rozmowę z potencjalnym klientem, której finałem będzie podpisana umowa na usługę fotografii ślubnej. Następnie przechodzimy do sprzętowej części. Tu rozmawiamy o aparatach, obiektywach, lampach, akcesoriach, ale również o samym ubiorze fotografa.

Praktyka - nie ułatwiamy sobie pracy

Po teoretycznym wstępie Staszek pokazuje w jaki sposób fotografuje. W kursie zaaranżowaliśmy cały zbiór sytuacji, z którymi zmagać się będą początkujący fotografowie ślubni. Nie poszliśmy jednak na łatwiznę, wybierając słoneczny dzień, jasny kościół i przestronne, jasne mieszkania. Wręcz przeciwnie - dzień był bardzo ciemny i pochmurny, kościół bardzo ponury, a jedno z mieszkań - ciasne i ciemne. To trudne sytuacje, z którymi zmagają się fotografowie, a Staszek pokazuje jak wyjść z nich obronną ręką.

Przygotowania i kościół

To bardzo ważne elementy - często Pannom Młodym zależy bardziej na zdjęciach z przygotowań niż samego wesela. Zaczynamy jednak od Pana Młodego - zdjęcia robimy w małym, niskim pokoju, w którym w tym samym momencie znajduje 6 osób - to naprawdę ciężkie warunki, w których jednak każdy fotograf musi sobie poradzić. Następnie udajemy się do Panny Młodej - mieszkanie jest większe i jaśniejsze, tam również Młodzi spotkają się ze sobą. Kolejny element naszego kursu to kościół - wielki, i ciemny. W tym miejscu Staszek dzieli się wiedzą zarówno techniczną, jak i opowie o samej współpracy z księdzem i w jaki sposób poruszać się po kościele - gdzie można, a gdzie nie można wchodzić - kiedy zdjęcia robić, a kiedy nie. To potężna garść informacji, które pomogą każdemu fotografowi sprawnie działać i łapać odpowiednie kadry.

Wesele - zdjęcia grupowe, zabawy

Po uroczystości udajemy się na małe wesele - ale małe nie oznacza nudnego przyjęcia, gdzie wszyscy siedzą za stołem. W kursie przechodzimy przez wiele elementów, z którymi każdy spotyka się podczas klasycznego wesela. Przywitanie Państwa Młodych, tort, życzenia, zdjęcia grupowe. Następnie oczywiście pierwszy taniec, tańce, zabawy i oczywiście oczepiny. Tu pojawi się wiele akcesoriów - kilka lamp błyskowych czy filtry fraktalne. Staszek pokaże w jaki sposób pracować z jedną lampą na aparacie, jak również z lampami ustawionymi w narożnikach sali tanecznej.

Postprodukcja

Ostatnia część to selekcja i edycja zdjęć. W kilku lekcjach pokażemy Wam w jaki sposób efektywnie pracować na sporym materiałem. Pomówimy o różnych stylach edycji, które muszą korespondować z klimatem miejsca. Podzielmy się z Wami również presetami, które zostały użyte do edycji materiału.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest świetnym produktem dla każdej osoby, która chce rozpocząć swoją przygodę z tego typu fotografią lub zmaga się z problemami, które mogą się często pojawić. Każdy, kto obejrzy kurs będzie wiedział w jaki sposób rozpocząć - od zdobycia legitymacji, korespondencji z klientem czy ubioru na uroczystość. Następnie, kursant zobaczy w jaki sposób pracuje profesjonalny fotograf, a to wszystko opatrzone komentarzem na żywo - podczas fotografowania konkretnych sytuacji - podczas przygotowań, ceremonii w kościele i samego wesela. To kompletne kompendium, które pomoże wszystkim początkującym fotografom - doda pewności siebie i pomoże uniknąć niespodzianek.

Czego się nauczysz?

 • Kompleksowe podejście do fotografii ślubnej

 • Solidne przygotowanie techniczne i sprzętowe

 • Odwzorowane sytuacje, z którymi zmaga się każdy fotograf

 • Fotografowanie w trudnych warunkach oświetleniowych

 • Wykorzystanie różnych źródeł światła

 • Przedstawienie postprodukcji w Adobe Lightroom + darmowe presety

Zawartość

Fotografia Ślubna

7 rozdziały 44 lekcji 4h 46min

 • Pierwsze kroki w fotografii ślubnej

  52min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  2min

  Co w kursie

  4min

  Budowa portfolio

  4min

  Jak się promować?

  Podgląd lekcji

  6min

  Pierwsze zapytanie od klienta

  3min

  Co powinna zawierać oferta?

  6min

  Spotkanie z klientem

  7min

  Umowa

  9min

  Location Scouting

  6min

  Legitymacja

  5min

 • Przygotowanie fotografa od strony technicznej

  49min

  Aparaty

  8min

  Obiektywy

  5min

  Lampa błyskowa

  8min

  Backup

  8min

  Dodatkowe akcesoria

  3min

  Ustawienia aparatów

  9min

  Ubiór

  3min

  Wpadki

  5min

 • Przygotowania pary młodej

  29min

  Mieszkanie u Pana Młodego

  Podgląd lekcji

  16min

  Mieszkanie u Pani młodej

  10min

  First look

  2min

 • Ślub

  31min

  Oczekiwanie na młodą parę

  2min

  Wejście do kościoła

  5min

  Jak zachowywać się w kościele

  7min

  Przysięga

  10min

  Wyjście z kościoła

  7min

 • Sala weselena

  26min

  Przywitanie państwa młodych

  3min

  Zdjęcia sali weselnej

  1min

  Tort

  4min

  Życzenia

  3min

  Zdjęcie grupowe

  8min

  Setup oświetleniowy

  7min

 • Zabawy weselne

  21min

  Pierwszy taniec

  Podgląd lekcji

  2min

  Zdjęcia w tańcu

  3min

  Zabawa taneczna

  4min

  Zimne ognie

  3min

  Oczepiny

  4min

  Gorące krzesła

  4min

 • Postprodukcja zdjęć

  1h 18min

  Podsumowanie ślubu

  5min

  Selekcja zdjęć

  20min

  Edycja kolorostyczna od postaw

  8min

  Edycja przy pomocy preset'ów

  28min

  Eksport fotografii

  14min

  Zakończenie

  3min

Autor kursu

Stanisław Surman

Średnia ocen autora: 5

Bio
W świecie fotografii, czyli zaproście mnie na jeden dzień do siebie, a zamienię go w pamiątkę na całe życie :) Urodziłem się jesieńą 1988r. Jako młody człowiek nigdy nie myślałem, że zostanę fotografem. Pierwszy aparat kupiłem, by uwieczniać zwykłe chwile z własnego życia. Szybko jednak przerodziło się to w pasję, która trwa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Fotograficzny samouk. Wyjątkowo upodobałem sobie fotografię portretową, ale także od jakiegoś czasu fotografię zakochańców, ślubną, wszystko co związane z człowiekiem oraz jego emocjami. Dawanie ludziom uśmiech, wzruszenie zdjęciami to chyba najlepsza nagroda jaką może otrzymać fotograf, to bardzo napędza do działania :) Przez wielu uznawany za spokojnego, zrównoważonego człowieka, ale szybko okazuje się, że straszna ze mnie gaduła i jak mówi żona moja "gęba mi się nie zamyka" :)
Inne kursy tego autora
Fotografia Ślubna

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Kurs fajny i obszerny ale nie doglebny, dla uzupelnienia przydalaby sie jeszcze jedna symulacja, np utrudnienie w postaci deszczu, albo jakas mala rozroba po kielichu :-) Jako materialy dodatkowe przydalaby sie lista typu check up, oraz wzor umowy uwzgledniajacej mnogosc opcji do wyboru, albo np. kwestia ubezpieczenia itd.

Krzysztof

17 marca 2021

Adrian Skobiej

18 marca 2021

Patryk Korszun

24 marca 2021

Dariusz Górski

26 marca 2021

Robert Kowal

2 maja 2021

Krzysztof

29 maja 2021

Paweł Ludwikowski

30 maja 2021

Konrad Rozwadowski

13 czerwca 2021

Artur Kalitowski

1 lutego 2022

Adam Jamroz

19 kwietnia 2022

Radek

2 czerwca 2023

Kurs Fotografia Ślubna

 • 44 lekcji wideo

 • 4h 46min materiału

 • Ostatnia rewizja 16.03.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Fotografia Ślubna

 • 44 lekcji wideo

 • 4h 46min materiału

 • Ostatnia rewizja 16.03.2021

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych