Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Fotografia Psów i Kotów

W naszym kursu pokażemy Ci jak pracować ze zwierzakiem, jak przygotować się do takich sesji zdjęciowych, oraz co zrobić żeby skupić jego uwagę zwierzęcia aby spojrzał prosto w obiektyw.

30 lekcji

2h 44min

4 (5 oceny)

Fotografia Psów i Kotów - od Podstaw

Twoi zwierzęcy modele odwracają się od aparatu za każdym razem kiedy próbujesz zrobić im zdjęcie? Chcesz dowiedzieć się jak zainteresować pupila, żeby już po kilku minutach mieć świetne, przykuwające uwagę zdjęcia? Zapraszam Cię do obejrzenia naszego kursu o fotografii zwierząt. Prowadzi go Asia Surman – Rudy Kadr. Psia i kocia mama, fotografka zajmującą się tzw. Zwierzografią czyli fotografią zwierzaków domowych. Oglądając ładne i słodkie zdjęcia domowych pupili, wydawałoby się, że to takie proste wziąć aparat do ręki i zrobić psu lub kotu zdjęcie. Otóż niekoniecznie! Umiejętność obsługi aparatu to tylko początek, a zdecydowanie ważniejsze jest to, co wokół - praca ze zwierzakiem i jego opiekunem. W naszym kursu pokażemy Ci jak pracować ze zwierzakiem, jak przygotować się do takich sesji zdjęciowych, oraz co zrobić żeby skupić jego uwagę zwierzęcia aby spojrzał prosto w obiektyw.

Od czego zacząć?

Dowiesz się jak przygotować się przed samą sesją oraz jak dobierać miejsca i porę dnia na zdjęcia. Tu zdecydowanie ważniejsze od aparatu i obiektywów są akcesoria, które zwrócą uwagę naszych modeli, choć sprzętowi również poświęciliśmy trochę uwagi.

Fotografowanie kotów

Przed obiektywem stanęły dwa kociaki Asi - Walter i Willy. Pokażemy Ci jak pracować z kotem, żeby spojrzał w obiektyw. Co ważne - fotografując koty bardzo ważne jest dopasowanie się do codziennych rytuałów kociaka - w przeciwnym wypadku - nici ze zdjęć. Zabierzemy Was na sesję w mieszkaniu, czyli naturalnym środowisku kotów domowych. Nie zabraknie również sztuczek, które zaciekawią kota i zachęcą do pozowania.

Fotografowanie psa w plenerze

W kolejnej części kursu zabierzemy Cię w plener z dwoma uroczymi psimi modelkami. Pokażemy jak zachowywać się na takiej sesji, o co warto pytać opiekuna przed wykonaniem zdjęć i jak pracować z psem w plenerze podczas samej sesji. Do tego obejrzycie wywiad z Moniką Kowalska-Łabno założycielką i trenerką Uniwerka ObiFru. Monika zdradza między innymi jak witać się z psiakami, kiedy odpuścić i dać psu przerwę oraz trochę o psiej komunikacji na którą trzeba zwrócić uwagę podczas zdjęć.

Fotografowanie psa w studio

Do studia zabierzemy dwóch psich modeli - Wedelka i Remusa. Tu skupiamy się na pracy zarówno ze światłem naturalnym, jak i sztucznym - błyskowym. Z tej części kursu dowiesz się co jest istotne na sesji w zamkniętych pomieszczeniach, o co zadbać wcześniej oraz jak przygotować wcześniej psa do tego typu zdjęć.

Fotografowanie psa z opiekunem w plenerze

Fotografowanie samego psa jest wyzwaniem, a co dopiero psa z jego opiekunem! Zabierzemy Cię na kolejny plener, tym razem na Pustyni Błędowskiej gdzie nasi bohaterowie - Marta i Fredi będą pozowali do wspólnych zdjęć. Zobaczysz jak współpracować z opiekunem i psem jednocześnie. Zobaczysz również inspiracje na wspólne kadry z psem oraz jak wygląda taka sesja od A do Z.

Postprodukcja

Ostatnia część to selekcja i obróbka zdjęć. W kilku lekcjach pokażemy Wam w jaki sposób zrobić szybką selekcję, a także obrobimy zdjęcia z sesji plenerowej i studyjnej. Damy Wam jeszcze kilka wskazówek jak dbać o spójność między fotografii w sesji. W materiałach źródłowych otrzymasz także presety w aplikacji Adobe, które wykorzystaliśmy do edycji zdjęć z kursu.

Dla kogo jest ten kurs?

Jesteś miłośnikiem zwierząt, masz aparat i chciałbyś spróbować swoich sił w fotografii zwierząt? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Kurs jest dla osób, które znają podstawy obsługi aparatu, ale nie wiedzą jak pracować ze zwierzęcym modelem. Zdradzamy w nim jak podejść do zwierzaka, jak się przy nim zachować i na co zwracać uwagę podczas sesji zdjęciowym. Pokażemy Ci jak pracować ze zwierzęciem, aby mu nie zaszkodzić, a wręcz przeciwnie - żeby sesja była dla niego świetną zabawą lub treningiem, czego efektem będzie zadowolony zwierzak, a Ty podczas tej zabawy wykonasz mu wyjątkowe, przykuwające wzrok portrety.

Czego się nauczysz?

 • Solidne przygotowanie teoretyczne w zakresie pracy ze zwierzętami

 • 5 niezwykłych sesji zdjęciowych - w domu, studio i plenerach

 • Wywiad z doświadczoną trenerką psów

 • Praca zarówno z tresowanymi psami, jak i tymi, które nie mają doświadczenia w pozowaniu

 • Łatwa postprodukcja i presety do pobrania

Zawartość

Fotografia Psów i Kotów

6 rozdziały 30 lekcji 2h 44min

 • Wstęp

  34min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  1min

  Joanna Surman

  1min

  Jak zacząć fotografię zwierząt?

  9min

  Dobór miejsc do fotografowania

  8min

  Kiedy fotografujemy zwierzęta?

  4min

  Przygotowanie pupila do sesji zdjęciowej

  3min

  Jaki aparat wybrać?

  4min

  Akcesoria dla zwierząt

  4min

 • Fotografowanie kotów

  23min

  Wprowadzenie do kociej fotografii

  8min

  Sesja zdjęciowa "na wędkę"

  4min

  Zdjęcia przy oknie

  Podgląd lekcji

  11min

 • Fotografowanie psa w plenerze

  33min

  Jak współpracować z psami?

  13min

  Fotografia w plenerze - Honda

  5min

  Fotografia w plenerze - Turbo

  12min

  Fotografia w plenerze - Honda i Turbo

  3min

 • Fotografowanie psa w studio

  14min

  Ostre zastane światło

  6min

  Miękkie zastane światło

  Podgląd lekcji

  3min

  Fotografia przy użyciu lampy błyskowej - Część 1

  4min

  Fotografia przy użyciu lampy błyskowej - Część 2

  2min

 • Fotografowanie psa z opiekunem w plenerze

  27min

  Wprowadzenie do fotografii psa z opiekunem

  4min

  Fredi i Marta - Część 1

  6min

  Fredi i Marta - Część 2

  5min

  Skupienie uwagi psa przy pomocy zabawki

  Podgląd lekcji

  4min

  Zdjęcia w ruchu - ciągły autofokous

  7min

  Zakończenie części praktycznej

  1min

 • Postprodukcja

  33min

  Selekcja zdjęć

  4min

  Edycja - Honda

  9min

  Edycja - Turbo

  9min

  Edycja - Dedelka

  5min

  Odbitki na papierze

  5min

Autor kursu

Asia Surman

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Zawodowo zajmuję się Zwierzografią czyli fotografią zwierzaków. Jest to moja pasja, która stała się również moim zawodem. Zdjęcia zawsze wykonuje z całym swoim zaangażowaniem i sercem. Uwielbiam zajrzeć w oczy zwierzaków i zrobić im piękny portret. Uwielbiam również uchwycać na zdjęciach wspólne radości i czułości między człowiekiem, a jego zwierzakiem.
Inne kursy tego autora
Fotografia Psów i Kotów

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Robert Studziński

21 stycznia 2022

Pawel

24 stycznia 2022

Adam Jamroz

17 lutego 2022

Łukasz

14 września 2022

iteo

23 października 2023

Kurs Fotografia Psów i Kotów

 • 30 lekcji wideo

 • 2h 44min materiału

 • Ostatnia rewizja 20.01.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Fotografia Psów i Kotów

 • 30 lekcji wideo

 • 2h 44min materiału

 • Ostatnia rewizja 20.01.2022

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych