Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Adobe Photoshop dla Fotografów

W ciągu 30 lat od powstania Photoshop ewoluował w bardzo potężne narzędzie dla fotografów, grafików czy rysowników. Program jest obecnie najbardziej zaawansowanym narzędziem dla fotografów, jakie w ogóle istnieje

57 lekcji

12h 30min

5 (9 oceny)

Adobe Photoshop dla Fotografów - Techniki Pracy

W ciągu 30 lat od powstania Photoshop ewoluował w bardzo potężne narzędzie dla fotografów, grafików czy rysowników. Program jest obecnie najbardziej zaawansowanym narzędziem dla fotografów, jakie w ogóle istnieje. Poznanie wszystkich jego możliwości zajmuje naprawdę dużo czasu - i na ogół doskonała znajomość wszystkich funkcji Photoshopa nie jest niezbędna do codziennej postprodukcji zdjęć. Stąd właśnie nasz kurs, w którym skupiamy się na fotograficznych funkcjach tego programu.

Adobe Bridge i Camera RAW

To dwie towarzyszące aplikacje/wtyczki, od których zaczynamy kurs. Z każdej sesji trzeba wybrać odpowiednie zdjęcia, a w związku z tym, że każdy fotograf powinien robić zdjęcia w formacie RAW - trzeba je wywołać. Selekcji i edycji naszych RAWów poświęciliśmy aż 19 lekcji, więc mamy pewność, że każdy odpowiednio wkroczy do samego Photoshopa.

Photoshop - przygotowanie do pracy

Włączyć Photoshopa tak naprawdę potrafi każdy, ale w jaki sposób ułożyć naszą pracę? Jak zaprojektować wygodną przestrzeń roboczą, skróty klawiszowe czy menu? Na te wszystkie pytania odpowiemy w pierwszych lekcjach o samym Photoshopie - dzięki temu dalsza praca będzie po prostu wygodna. Wyeliminujemy też problemy z kolorami, z którymi wiele osób ma problem. Po odpowiednim ustawieniu przestrzeni barwnych, zarówno podczas otwierania, jak i zapisywania zdjęć, będziemy mieli pewność, że nasze zdjęcia będą wyglądały tak samo podczas całego obiegu pracy!

Warstwy, maski, narzędzia, filtry

Podczas naszej pracy w Photoshopie właściwie zawsze będziemy korzystać z warstw, masek i wielu narzędzi, takich jak pędzle, narzędzia korekty, czy narzędzia selekcji. Na tę sekcję poświęciliśmy kilkanaście lekcji. Zaczniemy od warstw, które będą właściwie rdzeniem naszej pracy. Pokażemy Ci w jaki sposób nimi zarządzać, grupować, wyjaśnimy czym są warstwy dopasowania, tryby ich mieszania i w jaki sposób korzystać z masek, które możemy przypisać do warstw. Zdobyta wiedza będzie niezbędna do edycji niemal każdego rodzaju zdjęć.

Pędzle, korekcja skóry i filtry

W kolejnych lekcjach pokażemy Ci jak pracować z licznymi narzędziami - pokrótce opiszemy wszystkie, ale skupimy się na tych, które będą najważniejsze z punktu widzenia fotografa. Osobne lekcje poświęciliśmy między innymi narzędziom zaznaczania, pędzlowi, pędzlowi mieszającemu, czy narzędziom korekcji skóry. Podobnie z filtrami - w Photoshopie jest ich całe mnóstwo, ale fotografowie korzystają jedynie z garstki. Skupimy się na najważniejszych z nich - korekcie obiektywu, galerii rozmyć, formowaniu, czy punkcie zbiegu. Nie zabranie też praktycznego wykorzystania nabytej wiedzy - tu dowiecie się między innymi w jaki sposób usuwać niechciane rzeczy ze zdjęcia, czy w jak skalować i przekształcać zdjęcia.

O portrecie słów kilka

Photoshop najczęściej wykorzystywany jest przez fotografów do retuszu zdjęć portretowych, więc temu zagadnieniu poświęciliśmy sporą część naszego kursu. Zaczniemy od pokazania wszystkich narzędzi, którymi można edytować skórę, a następnie przejdziemy do efektywnej pracy - użyjemy metod frequency separation, dodge amp, burn, a także skupimy się na obróbce oczu, wyrównaniu koloru skóry, czy retuszu włosów. Nie zabraknie również color gradingu na wiele sposobów - do tego wykorzystamy kolor selektywny, mapę gradientu, pliki LUT, balans kolorów, czy krzywe. Dzięki nabytej wiedzy, retusz zdjęć portretowych nie będzie miał już przed Tobą tajemnic, a zdobyte umiejętności świetnie sprawdzą się podczas przerabiania innych kursów na eduweb.

Automatyzacja i praktyczna wiedza

Na koniec kursu pokażemy Ci w jaki sposób pracować z akcjami - dzięki temu Twoja praca będzie zdecydowanie szybsza. Tworzenie warstw frequency separation zajmie kilkanaście sekund, a nie kilka minut. Dodatkowo, dostaniesz nasze akcje, które mogą sprawdzić się w Twojej pracy. Pokażemy również jak stosować masową edycję zdjeć poprzez sekwencję wsadową - dzięki temu możemy np. zmniejszyć wielkość wszystkich zdjęć w wybranym folderze. Dodatkowo, skupimy się na praktycznym wykorzystaniu nabytej wiedzy - pokażemy jak połączyć kilka zdjęć ze sobą, jak zrobić focus stacking, czy jak zasymulować wydruk, a także w jaki sposób odpowiednio zapisać naszą pracę.

To świetne uzupełnienie naszych fotograficznych kursów

Na eduweb znajdziesz wiele kursów, które skupiają się na konkretnych technikach fotografowania - to między innymi fotografia produktowa, portretowa, wnętrz, czy wakacyjna, a także wiele innych. Każdy z kursów kończy się częścią o postprodukcji, w których nie sposób wytłumaczyć całego Photoshopa, więc jeśli jakiekolwiek zagadnienie nie było dla Ciebie jasne w takim kursie, z pewnością w tym kursie znajdziesz odpowiedź. To nie wszystko - słuchamy Was, więc jeśli czegoś Wam zabrakło, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy uzupełnili ten kurs o elementy, których potrzebujecie!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został stworzony z myślą o wszystkich fotografach, którzy chcą lepiej, szybciej i wydajniej pracować w Photoshopie przy postprodukcji zdjęć i zacząć biegle posługiwać się tym narzędziem w zakresie najważniejszych, fotograficznych funkcji.

Czego się nauczysz?

 • Przydatne wtyczki do Photoshopa

 • Optymalizacja interfejsu

 • Warstwy, maski i narzędzia

 • Filtry, pędzle i korekcja

 • Retusz portretowy

 • Automatyzacja zadań

Zawartość

Adobe Photoshop dla Fotografów

8 rozdziały 57 lekcji 12h 30min

 • Wstęp

  2min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  2min

 • Adobe Bridge & Camera RAW

  3h 34min

  Adobe Bridge - filozofia opis personalizacja

  17min

  Adobe Bridge - selekcja i eksport zdjęć

  11min

  Camera RAW - interfejs, histogram i podstawowe narzędzia

  21min

  Camera RAW - Panel Podstawowe

  16min

  Camera RAW - krzywa

  14min

  Camera RAW - Szczegół

  14min

  Camera RAW - HSL

  9min

  Camera RAW - rozdzielenie tonowania

  5min

  Camera RAW - korekta obiektywu

  13min

  Camera RAW - efekty

  10min

  Camera RAW - kalibracja

  10min

  Camera RAW - Presety

  Podgląd lekcji

  16min

  Camera RAW - korekty lokalne

  19min

  Camera RAW - synchronizacja ustawień

  11min

  Camera RAW - Panoramy

  4min

  Camera RAW - HDR

  6min

  Camera RAW - migawki

  5min

  Camera RAW - zapis zdjęć

  13min

 • Adobe Photoshop - Przygotowanie Pracy

  48min

  Interfejs - Opis i personalizacja

  18min

  Ustawienia kolorów

  15min

  Skróty klawiszowe i personalizacja menu

  7min

  Preferencje - opis najważniejszych funkcji

  8min

 • Warstwy, maski, tryby mieszania

  1h 15min

  Warstwy - wstęp

  9min

  Warstwy - porządkowanie

  7min

  Wartswy - maski

  7min

  Warstwy dopasowania

  19min

  Tryby mieszania warstw

  14min

  Warstwy - opcje mieszania

  14min

  Warstwy - maski odcinające

  5min

 • Najpotrzebniejsze narzędzia i zaznaczanie obiektów

  1h 43min

  Narzędzia - opis podstawowych

  25min

  Narzędzia zaznaczania

  32min

  Zaznaczanie - piórko

  17min

  Pędzel

  21min

  Pędzel mieszający

  7min

 • Filtry - wyostrzanie, formowanie

  57min

  Obiekt inteligentny i filtry korekty obiektywu

  12min

  Galeria Rozmyć

  9min

  Wyostrzanie zdjęć

  12min

  Inne, dość często używane

  10min

  Formowanie

  Podgląd lekcji

  14min

 • Edycja portretu - narzędzia, metody

  2h 51min

  Narzędzia korekcji skóry

  24min

  Usuwanie elementów ze zdjęcia

  Podgląd lekcji

  17min

  Skalowanie i przekształcanie

  11min

  Frequency Separation

  29min

  Dodge & Burn Lokalny

  16min

  Dodge & Burn Globalny

  8min

  Edycja Oczu

  13min

  Wyrównanie koloru skóry

  11min

  Edycja włosów

  17min

  Color grading i pliki LUT

  24min

 • Automatyzacja, zapis i inne techniki

  1h 20min

  Akcje

  25min

  Masowy zapis - sekwencja wsadowa

  9min

  Ćwiczenie z warstwami, trybami mieszania i maskami

  6min

  Focus Stacking

  8min

  Soft Proofing - symulacja wydruku

  9min

  Zapis zdjęć

  22min

  Zakończenie

  1min

Autor kursu

Jakub Kaźmierczyk

Fotograf

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzien pracuje z takimi markami jak Grycan, Renault, Amundsen, AmRest, MSI, Eurobank, Henkel czy UPS fotografujac produkty, ludzi, kulinaria, wnetrza. Jego zdjecia niejednokrotnie mozna bylo zobaczyc w magazynach, na billboardach, menuboardach czy kartach menu. Poza praca komercyjna, uwielbia robic portrety - zarówno te proste, jak i te bardziej artystyczne. To jego odskocznia od pracy z klientem, a takze swietna okazja do wlasnego rozwoju fotograficznego. W portfolio Jakuba znajdziecie mnóstwo zdjec realizowanych w Polsce, jak równiez zagranica - w Hiszpanii, Portugalii, Chorwacji czy Dubaju. Zawsze stara sie umiescic osobe w danym kontekscie i otoczeniu. Twiedzi, ze robienie bliskich portretów na drugim koncu swiata nie ma absolutnie zadnego sensu. Druga pasja Jakuba sa podróze - kazdego roku kilkukrotnie przemierza Europe i nie tylko, zawsze szukajac ciekawych okazji zdjeciowych - zarówno krajobrazów, fotografii ulicznej, czy tez pod katem sesji zdjeciowych z modelka. Jakub jest równiez bardzo zaangazowanym edukatorem. Swoja kariere zaczynal na lamach portalu Fotoblogia.pl tworzac jedna z najwiekszych baz wideoporadników o edycji zdjec w Polsce. Dzis, podobna role odgrywa w serwisie Eduweb.pl gdzie mozna znalezc jego kursy - od fotografii studyjnej, przez portretowa po wakacyjna. Jego starania docenily najwieksi gracze na rynku branzy fotograficznej - Jakub zostal zaproszony do programów ambasadorskich takich firm jak Olympus, WD, Peak Design, Lastolite by Manfrotto, a takze regularnie prowadzi warsztaty dla Eizo, Wacoma czy Epsona. Na tym jednak nie koniec, bo namiastke jego umiejetnosci mozecie poznac na jego kanale na Youtube, gdzie znajdziecie poradniki, recenzje czy luzniejsze, fotograficzne pogadanki. Tak duze doswiadczenie sprawia, ze odnajduje sie w kazdej sytuacji, a uczestnicy zawsze wracaja zadowoleni!
Inne kursy tego autora
Fotografia Wnętrz Fotografia Portretowa Fotografia Capture One Budżetowe Studio Fotograficzne

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Bardzo ciekawy kurs. Polecam.

Marcin Wawrzyniak

25 maja 2020

Świetny kurs, polecam!

Jakub Turowski

8 czerwca 2020

Super kurs, dużo praktycznej wiedzy, opowiedziane bardzo zrozumiale

Karolina Żelasko

18 czerwca 2020

Świetny kurs :0

Mateusz Żmudka

22 listopada 2020

jest ok

Adam Jamroz

28 listopada 2020

Jan Salik

11 grudnia 2020

Łukasz Grzybowski

22 stycznia 2021

Polecam, warto się zapoznać jako z nowością (jak dopiero się uczymy) lub co jakiś czas sobie odświeżyć wiedze aby przypomnieć iż mamy wiele dodatkowych narzędzi, o których niejednokrotnie zapominamy

Piotr Kozłowski

12 czerwca 2021

Sylwester Osiński

19 listopada 2023

Kurs Adobe Photoshop dla Fotografów

 • 57 lekcji wideo

 • 12h 30min materiału

 • Ostatnia rewizja 06.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Adobe Photoshop dla Fotografów

 • 57 lekcji wideo

 • 12h 30min materiału

 • Ostatnia rewizja 06.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych