Masz już konto? Zaloguj się

Ścieżka InDesign

Mimo wielu innych dostępnych programów do składu treści, w dalszym ciągu Adobe InDesign jest niekwestionowanym numerem jeden. Wybierają go graficy i osoby związane z DTP, którym zależy na profesjonalnym i dopracowanym przygotowaniu treści do druku albo publikacji online. Pozwala na projektowanie, łamanie i składanie materiałów - nawet tych najbardziej rozbudowanych i wielostronicowych. Przez to, ile opcji i narzędzi oferuje InDesign, na początku może wydawać się przytłaczający. Gdy jednak krok po kroku się go pozna, okazuje się, jak wygodna w obsłudze może być ta aplikacja. Prace można usprawnić i ułatwić przez skróty klawiszowe czy synchronizację ustawień między wieloma komputerami. Ścieżka InDesign to praktyczne podejście do pracy w tej, najbardziej popularnej aplikacji do składu do druku. Staramy się przekazać Ci informacje, które pozwolą opanować ... (pokaż więcej)

30 kroków

152 lekcji

20 godzin

Opis ścieżki

Mimo wielu innych dostępnych programów do składu treści, w dalszym ciągu Adobe InDesign jest niekwestionowanym numerem jeden. Wybierają go graficy i osoby związane z DTP, którym zależy na profesjonalnym i dopracowanym przygotowaniu treści do druku albo publikacji online. Pozwala na projektowanie, łamanie i składanie materiałów - nawet tych najbardziej rozbudowanych i wielostronicowych. Przez to, ile opcji i narzędzi oferuje InDesign, na początku może wydawać się przytłaczający. Gdy jednak krok po kroku się go pozna, okazuje się, jak wygodna w obsłudze może być ta aplikacja. Prace można usprawnić i ułatwić przez skróty klawiszowe czy synchronizację ustawień między wieloma komputerami. Ścieżka InDesign to praktyczne podejście do pracy w tej, najbardziej popularnej aplikacji do składu do druku. Staramy się przekazać Ci informacje, które pozwolą opanować perfekcyjne interfejs i narzędzia programu i poruszać się po nich płynnie. Natomiast największą wartością tej ścieżki jest to, że narzędzia będziesz poznawał na praktycznych, ciekawych projektach które przygotujemy na potrzeby druku. Będą to różne formy, od reklam, przez opakowania, aż do składu książek. Taki wachlarz umiejętności jest niezbędny każdemu profesjonaliście, który pracuje z InDesign. Ścieżkę przygotowaliśmy tak, aby była ona kompletnym przewodnikiem dla osób które chcą profesjonalnie zająć się składem w aplikacji InDesign. Zaczniemy od podstaw, ale kolejne materiały będą poruszały coraz to bardziej zaawansowane narzędzia tej aplikacji. W związku z tym ścieżka ta nadaje się także dla osób, które już pracują w DTP i chcą przyspieszyć swoją pracę a także uzupełnić braki. Po przerobieniu materiałów ze ścieżki otrzymasz odznakę. Zdobyte kompetencje, potwierdzone testami w trakcie nauki, pozwolą Ci uzyskać Certyfikat tej technologii, który dopiszemy do Twojego profilu. Materiały zawarte w ścieżce zajmują zwykle 20-30 godzin, choć ta liczba zmienia się, ponieważ stale aktualizujemy ścieżkę. Pamiętaj, że poza oglądaniem kursów powinieneś poświęcić przynajmniej jeszcze raz tyle czasu na ćwiczenia. Zaplanuj w jakim czasie chcesz opanować obsługę InDesign… I do dzieła!

Czego się nauczysz?

 • Poznasz obsługę Adobe InDesign

 • Opanujesz projektowanie i składanie materiałów

 • Nauczysz się używać skrótów klawiszowych

 • Praktyka na różnych projektach druku

 • Rozwijaj umiejętności od podstaw do zaawansowanych

 • Zdobądź Certyfikat technologii InDesign

Dla kogo jest ta ścieżka?

Ścieżka InDesign jest przeznaczona dla grafików i osób związanych z DTP, którzy chcą profesjonalnie zająć się składem w aplikacji Adobe InDesign. Idealna dla osób początkujących, jak i tych, którzy już pracują w DTP i chcą przyspieszyć swoją pracę oraz uzupełnić braki. Uczestnicy zdobędą umiejętności niezbędne każdemu profesjonaliście, pracując na praktycznych projektach, takich jak reklamy, opakowania czy skład książek.

Zawartość

Poziom 1

13 kroków · 69 lekcji · 5h 51min

Poziom 2

5 kroków · 5 lekcji · 5h

Poziom 3

12 kroków · 78 lekcji · 8h 32min

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Super wprowadzenie w temat - aż chce się więcej! I zdecydowanie warto, jesli ktoś jeszcze tematu nie zna. Tylko słowo ostrzeżenia: po tym szkoleniu ilość rzeczy, które zostają zauważone i są do poprawienia wzrasta do kwadratu! :)

Bartek

24 listopada 2021

To najlepszy kurs jeśli chodzi o grafikę 3D. Bez tego kursu nie ma co nawet zaczynać przygody z 3D. Wszystko wytłumaczone od podstaw, sensownie i dogłębnie...

Dariusz Zamojski

14 listopada 2022

Super, prosto, jasno i przejrzyście :)

Piotr Bąk

13 września 2022

Wyjaśnione prosto i klarownie. Niewielkim nakładem pracy możemy sprawić, by ze strony mogły korzystać również osoby z niepełnosprawnością.

Łukasz Dragon

7 czerwca 2021

Świetnie poprowadzony, wiele wyjaśniający i dający solidne podstawy do rozpoczęcia przygody z fotografią. Dużo nowej wiedzy, przedstawionych zagadnień w zrozumiały sposób dla słuchacza. SZCZERZE POLECAM! :)

Anita

7 listopada 2022

Bardzo podoba mi się ten kurs, polecam!

Kamil Hajduła

26 października 2022

Bardzo dobrze merytorycznie przygotowany kurs. Choć już kilka lat przygotowuję pliki do druku to i tak udało mi się nieco poszerzyć już posiadaną wiedzę.

Sylwia Mielczarek

19 sierpnia 2022

Super warsztat, praktyczna wiedza podana w profesjonalny i przyjemny sposób. Sama przyjemność z nauki :-)

Piotr Kaniowski

30 czerwca 2021

Ciekawy kurs. Pozwala na zapoznanie i przećwiczenie różnych technik. Warto się z nim zapoznać.

Robert Studziński

6 stycznia 2020

Prowadzący ma cechy bardzo dobrego nauczyciela. Wszystkie zagadnienia są rzetelnie przygotowane i wytłumaczone.

Julita

20 kwietnia 2022

Bardzo dobry Kurs! Tym bardziej dla początkujących osób

Paweł

4 lutego 2022

Fajna treść łatwa do przyswojenia :0

Kamil Kłapciński

16 lutego 2021

Ścieżka InDesign

 • 152 lekcji w ścieżce

 • 20 godzin materiału

 • Certyfikat ukończenia

 • Dostęp do społeczności Ahoy

Wykup dostęp

Certyfikat Ścieżki InDesign

Obejrzyj wszystkie lekcje aby uzyskać Certyfikat w tej Ścieżce.

Ścieżka InDesign jest przeznaczona dla grafików i osób związanych z DTP, którzy chcą profesjonalnie zająć się składem w aplikacji Adobe InDesign. Idealna dla osób początkujących, jak i tych, którzy już pracują w DTP i chcą przyspieszyć swoją pracę oraz uzupełnić braki. Uczestnicy zdobędą umiejętności niezbędne każdemu profesjonaliście, pracując na praktycznych projektach, takich jak reklamy, opakowania czy skład książek.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania dotyczące ścieżek i certyfikatów.

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy można przerabiać wiele ścieżek równocześnie?

Choć można jednocześnie jechać windą i żuć gumę, nie można przerabiać w tym samym czasie wielu ścieżek. Chcemy, abyś maksymalnie skupił się na nauce w danej ścieżce i ukończył ją w terminie. Dopasowujemy do tego także cele w zadaniach oraz komunikację, aby nauka przebiegała optymalnie, dlatego nie przewidujemy opcji wielu otwartych ścieżek naraz. Możesz jednak w każdej chwili przełączyć się na nową ścieżkę, nie tracąc postępu w poprzednich - jeśli do nich wrócisz, postępy zostaną zachowane.

Dlaczego mam już postęp w ścieżce?

Przechodząc do ścieżki, możesz zauważyć że masz już w niej jakiś postęp. Jest tak dlatego, że ścieżki składają się z kursów i warsztatów, które już wcześniej mogłeś oglądać! Postępy na platformie są wspólne dla tych materiałów a to znaczy, że w danej ścieżce możesz już mieć jakiś postęp nigdy do niej nie przystępując.

Jak uczyć się z innymi?

Dobre pytanie! W ramach naszej społeczności Ahoy! organizujemy tak zwane sesje peer-learning. Dotyczy to nowych ścieżek, ale także istniejących, gdzie użytkownicy mogą zorganizować się w grupy wsparcia i wspólnie podjąć wyzwanie nauki w danej ścieżce. Aby mieć dostęp do przestrzeni peer-learningowej potrzebujesz abonament, który obejmuje społeczność Ahoy! Przejdź na tą przestrzeń i zaproponuj wspólną naukę. Mamy też materiały pomocy dotyczące tego, jak najlepiej się zorganizować.

Co się stanie jeśli w trakcie nauki zmieni się zawartość ścieżki?

W zasadzie, niewiele - nowe materiały będą oznaczone jako nieobejrzane jeśli wcześniej ich nie przerobiłeś. Trzeba będzie przerobić je wszystkie aby uzyskać certyfikat. Natomiast jeśli już masz certyfikat ze ścieżki, nie zabieramy go po dodaniu nowych materiałów.

Czym się różni ścieżka od warsztatu i kursu?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Czy otrzymam certyfikat po ukończeniu ścieżki?

Tak, po ukończeniu ścieżki (obejrzeniu wszystkich lekcji) otrzymasz certyfikat, którym możesz podzielić się w mediach społecznościowych. Certyfikat jest ważny przez 2 lata po ukończeniu ścieżki. Aby uzyskać go ponownie, musisz ponownie obejrzeć całą ścieżkę po tym czasie, ponieważ wiele lekcji może być zaktualizowanych.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w ścieżce InDesign

 • 152 lekcji w ścieżce

 • 20 godzin materiału

 • Certyfikat ukończenia

 • Dostęp do społeczności Ahoy

Mogą Cię zainteresować też

Loading...