Masz już konto? Zaloguj się
Ścieżka UI, UX i Webdesign

Ścieżka Tworzenie WWW od Podstaw

Ze stron internetowych korzystamy każdego dnia, zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Dla większości użytkowników Internetu ich działanie to tajemnica, a wiedza o tym, co się dzieje po wpisaniu adresu w pasek przeglądarki, wydaje się być zarezerwowana tylko dla informatyków czy programistów. Okazuje się jednak, że tworzenie stron WWW to nie tylko ciekawa i opłacalna branża, ale także przystępna dla każdego po poznanie odpowiedniej dawki podstaw. Webdesign to interesujące i obszerne zagadnienie, które przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych tą ciągle rozwijającą się, przyszłościową i interesującą branżą. W tej Ścieżce poznasz od podstaw to, co składa się na nowoczesne i wygodne strony WWW. Zaczniemy od niezbędnej teorii i tego, jak działa web. Przekonasz się jak programiści komunikują się z aplikacjami, ... (pokaż więcej)

17 kroków

107 lekcji

15 godzin

Opis ścieżki

Ze stron internetowych korzystamy każdego dnia, zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Dla większości użytkowników Internetu ich działanie to tajemnica, a wiedza o tym, co się dzieje po wpisaniu adresu w pasek przeglądarki, wydaje się być zarezerwowana tylko dla informatyków czy programistów. Okazuje się jednak, że tworzenie stron WWW to nie tylko ciekawa i opłacalna branża, ale także przystępna dla każdego po poznanie odpowiedniej dawki podstaw. Webdesign to interesujące i obszerne zagadnienie, które przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych tą ciągle rozwijającą się, przyszłościową i interesującą branżą. W tej Ścieżce poznasz od podstaw to, co składa się na nowoczesne i wygodne strony WWW. Zaczniemy od niezbędnej teorii i tego, jak działa web. Przekonasz się jak programiści komunikują się z aplikacjami, i jak działa Internet. Ścieżka zawiera też solidną porcję wiedzy praktycznej. Po teoretycznym wstępie przejdziemy do zagadnień związanych z nowoczesnym webdesignem. Dowiesz się jakie są specjalizacje osób, które kodują strony, najważniejsze pojęcia jak front- i back-end development, jak działają serwery i jak wymieniają informacje, jak działają narzędzia deweloperskie w przeglądarce. Porozmawiamy o tym, czym jest dobry UX, dowiesz się jak pracować z grafiką, optymalizować ją i jakie są formaty na potrzeby sieci. Porozmawiamy o RWD i podejściu Mobile First. Na wielu przykładach pokażemy Ci jak działają nowoczesne strony www. Na przerobienie tej ścieżki załóż około 2 razy tyle, co jej czas określony na górze. Nie musisz się specjalnie przygotowywać, instalować wcześniej oprogramowania, czy posiadać jakiejkolwiek wiedzy w tym zakresie. Wystarczą chęci do nauki i dobre nastawienie. Po przerobieniu ścieżki otrzymasz odznakę, a jeśli dobrze pójdzie Ci w testach - Certyfikat. Ustaw czas, który uda Ci się wygospodarować i... do dzieła!

Czego się nauczysz?

 • Poznasz działanie stron WWW

 • Nauczysz się komunikacji z aplikacjami

 • Zrozumiesz front- i back-end development

 • Odkryjesz narzędzia deweloperskie

 • Dowiesz się o dobrym UX

 • Zapoznasz się z RWD i Mobile First

Dla kogo jest ta ścieżka?

Ta ścieżka jest przeznaczona dla osób zainteresowanych nauką tworzenia nowoczesnych i wygodnych stron WWW, zarówno początkujących, jak i tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie. Idealna dla osób chcących poznać tajniki webdesignu, front- i back-end development oraz optymalizacji grafiki. Ścieżka nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani wiedzy w tym zakresie, wystarczą chęci do nauki i dobre nastawienie.

Zawartość

Poziom 1

8 kroków · 48 lekcji · 6h 41min

Poziom 2

7 kroków · 41 lekcji · 5h 18min

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Super wprowadzenie w temat - aż chce się więcej! I zdecydowanie warto, jesli ktoś jeszcze tematu nie zna. Tylko słowo ostrzeżenia: po tym szkoleniu ilość rzeczy, które zostają zauważone i są do poprawienia wzrasta do kwadratu! :)

Bartek

24 listopada 2021

To najlepszy kurs jeśli chodzi o grafikę 3D. Bez tego kursu nie ma co nawet zaczynać przygody z 3D. Wszystko wytłumaczone od podstaw, sensownie i dogłębnie...

Dariusz Zamojski

14 listopada 2022

Super, prosto, jasno i przejrzyście :)

Piotr Bąk

13 września 2022

Wyjaśnione prosto i klarownie. Niewielkim nakładem pracy możemy sprawić, by ze strony mogły korzystać również osoby z niepełnosprawnością.

Łukasz Dragon

7 czerwca 2021

Świetnie poprowadzony, wiele wyjaśniający i dający solidne podstawy do rozpoczęcia przygody z fotografią. Dużo nowej wiedzy, przedstawionych zagadnień w zrozumiały sposób dla słuchacza. SZCZERZE POLECAM! :)

Anita

7 listopada 2022

Bardzo podoba mi się ten kurs, polecam!

Kamil Hajduła

26 października 2022

Bardzo dobrze merytorycznie przygotowany kurs. Choć już kilka lat przygotowuję pliki do druku to i tak udało mi się nieco poszerzyć już posiadaną wiedzę.

Sylwia Mielczarek

19 sierpnia 2022

Super warsztat, praktyczna wiedza podana w profesjonalny i przyjemny sposób. Sama przyjemność z nauki :-)

Piotr Kaniowski

30 czerwca 2021

Ciekawy kurs. Pozwala na zapoznanie i przećwiczenie różnych technik. Warto się z nim zapoznać.

Robert Studziński

6 stycznia 2020

Prowadzący ma cechy bardzo dobrego nauczyciela. Wszystkie zagadnienia są rzetelnie przygotowane i wytłumaczone.

Julita

20 kwietnia 2022

Bardzo dobry Kurs! Tym bardziej dla początkujących osób

Paweł

4 lutego 2022

Fajna treść łatwa do przyswojenia :0

Kamil Kłapciński

16 lutego 2021

Ścieżka Tworzenie WWW od Podstaw

 • 107 lekcji w ścieżce

 • 15 godzin materiału

 • Certyfikat ukończenia

 • Dostęp do społeczności Ahoy

Wykup dostęp

Certyfikat Ścieżki Tworzenie WWW od Podstaw

Obejrzyj wszystkie lekcje aby uzyskać Certyfikat w tej Ścieżce.

Ta ścieżka jest przeznaczona dla osób zainteresowanych nauką tworzenia nowoczesnych i wygodnych stron WWW, zarówno początkujących, jak i tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie. Idealna dla osób chcących poznać tajniki webdesignu, front- i back-end development oraz optymalizacji grafiki. Ścieżka nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani wiedzy w tym zakresie, wystarczą chęci do nauki i dobre nastawienie.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania dotyczące ścieżek i certyfikatów.

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy można przerabiać wiele ścieżek równocześnie?

Choć można jednocześnie jechać windą i żuć gumę, nie można przerabiać w tym samym czasie wielu ścieżek. Chcemy, abyś maksymalnie skupił się na nauce w danej ścieżce i ukończył ją w terminie. Dopasowujemy do tego także cele w zadaniach oraz komunikację, aby nauka przebiegała optymalnie, dlatego nie przewidujemy opcji wielu otwartych ścieżek naraz. Możesz jednak w każdej chwili przełączyć się na nową ścieżkę, nie tracąc postępu w poprzednich - jeśli do nich wrócisz, postępy zostaną zachowane.

Dlaczego mam już postęp w ścieżce?

Przechodząc do ścieżki, możesz zauważyć że masz już w niej jakiś postęp. Jest tak dlatego, że ścieżki składają się z kursów i warsztatów, które już wcześniej mogłeś oglądać! Postępy na platformie są wspólne dla tych materiałów a to znaczy, że w danej ścieżce możesz już mieć jakiś postęp nigdy do niej nie przystępując.

Jak uczyć się z innymi?

Dobre pytanie! W ramach naszej społeczności Ahoy! organizujemy tak zwane sesje peer-learning. Dotyczy to nowych ścieżek, ale także istniejących, gdzie użytkownicy mogą zorganizować się w grupy wsparcia i wspólnie podjąć wyzwanie nauki w danej ścieżce. Aby mieć dostęp do przestrzeni peer-learningowej potrzebujesz abonament, który obejmuje społeczność Ahoy! Przejdź na tą przestrzeń i zaproponuj wspólną naukę. Mamy też materiały pomocy dotyczące tego, jak najlepiej się zorganizować.

Co się stanie jeśli w trakcie nauki zmieni się zawartość ścieżki?

W zasadzie, niewiele - nowe materiały będą oznaczone jako nieobejrzane jeśli wcześniej ich nie przerobiłeś. Trzeba będzie przerobić je wszystkie aby uzyskać certyfikat. Natomiast jeśli już masz certyfikat ze ścieżki, nie zabieramy go po dodaniu nowych materiałów.

Czym się różni ścieżka od warsztatu i kursu?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Czy otrzymam certyfikat po ukończeniu ścieżki?

Tak, po ukończeniu ścieżki (obejrzeniu wszystkich lekcji) otrzymasz certyfikat, którym możesz podzielić się w mediach społecznościowych. Certyfikat jest ważny przez 2 lata po ukończeniu ścieżki. Aby uzyskać go ponownie, musisz ponownie obejrzeć całą ścieżkę po tym czasie, ponieważ wiele lekcji może być zaktualizowanych.

Moi znajomi coraz częściej pytają: 'Jak nauczyć się UX?'. Praktycznie każdy kto chce zacząć jest przytłoczony ilością wiedzy, narzędzi pracy oraz jak to wszystko wykorzystać w swojej pracy. Swoim znajomym zawsze polecam eduweb, ponieważ pozwala krok po kroku zrozumieć świat UX od A do Z. Na platformie znajdziesz także bardziej zaawansowane techniki, które zaoszczędzą Ci dziesiątki, a może i setki godzin w pracy. Nie ucz się na swoich błędach - wykorzystaj wiedzę osób, które zrobiły to za Ciebie

Kamil Tatol

Product Design Lead, Pioner Labs

Zacznij naukę w ścieżce Tworzenie WWW od Podstaw

 • 107 lekcji w ścieżce

 • 15 godzin materiału

 • Certyfikat ukończenia

 • Dostęp do społeczności Ahoy

Mogą Cię zainteresować też

Loading...