Masz już konto? Zaloguj się

Ścieżka Blender

W naszej opinii, Blender to wszechstronna aplikacja do tworzenia grafiki w trzech wymiarach, łącząca ogromne możliwości z przyjaznym interfejsem. Grafika 3D staje się coraz bardziej popularna między innymi za sprawą VR czy AR. Ponadto należy zdać sobie sprawę z ogromnych możliwości, jakie dają dzisiejsze komputery w połączeniu z narzędziami do rzeźbienia, modelowania, czy teksturowania modelów w czasie rzeczywistym. Blender jest na topie wśród wiodących narzędzi do 3D z uwagi na swój przyjazny i intuicyjny interfejs oraz fakt, że jest darmowy. W aktualnej wersji aplikacja pozwala nam rzeźbić, modelować, teksturować, budować materiały, animować, pracować z oświetleniem, dźwiękiem, a także z animacją 2D. Warto zagłębić się w tajniki Blendera, ponieważ naszym zdaniem otwiera on ogromne możliwości dla utalentowanych osób. W przygotowanej przez nas ścieżce ... (pokaż więcej)

35 kroków

152 lekcji

26 godzin

Opis ścieżki

W naszej opinii, Blender to wszechstronna aplikacja do tworzenia grafiki w trzech wymiarach, łącząca ogromne możliwości z przyjaznym interfejsem. Grafika 3D staje się coraz bardziej popularna między innymi za sprawą VR czy AR. Ponadto należy zdać sobie sprawę z ogromnych możliwości, jakie dają dzisiejsze komputery w połączeniu z narzędziami do rzeźbienia, modelowania, czy teksturowania modelów w czasie rzeczywistym. Blender jest na topie wśród wiodących narzędzi do 3D z uwagi na swój przyjazny i intuicyjny interfejs oraz fakt, że jest darmowy. W aktualnej wersji aplikacja pozwala nam rzeźbić, modelować, teksturować, budować materiały, animować, pracować z oświetleniem, dźwiękiem, a także z animacją 2D. Warto zagłębić się w tajniki Blendera, ponieważ naszym zdaniem otwiera on ogromne możliwości dla utalentowanych osób. W przygotowanej przez nas ścieżce rozpoczniesz pracę z Blenderem od zupełnych podstaw, tak abyś mógł krok po kroku poznawać coraz bardziej zaawansowane techniki, stopniowo podnosząc sobie poprzeczkę. W pierwszych krokach nauczysz się korzystać z podstawowych narzędzi do modelowania. Dowiesz się, czym są modyfikatory, jak z nich korzystać oraz jak tworzyć podstawowe materiały. Następnie przejdziesz do bardziej zaawansowanych zagadnień, dzięki którym nauczysz się modelować konkretne kształty i obiekty. W późniejszych etapach przejdziesz przez procesy rzeźbienia, budowania sylwetek postaci, tworzenia bardziej zaawansowanych materiałów, aż do finalnego, profesjonalnego renderingu gotowych obrazów. Przygodę czas zacząć!

Czego się nauczysz?

 • Nauczysz się obsługi Blendera.

 • Poznasz podstawy modelowania 3D.

 • Opanujesz modyfikatory i materiały.

 • Zdobędziesz umiejętności rzeźbienia.

 • Stworzysz zaawansowane materiały.

 • Przećwiczysz oświetlenie i dźwięk.

 • Opanujesz animację 2D i 3D.

Dla kogo jest ta ścieżka?

Ta ścieżka jest przeznaczona dla osób zainteresowanych grafiką 3D, zwłaszcza tych, którzy chcą nauczyć się korzystać z Blendera - wszechstronnej, darmowej aplikacji do tworzenia grafiki w 3D. Idealna dla początkujących, którzy chcą poznać podstawy modelowania, rzeźbienia, teksturowania, animacji i oświetlenia, a także dla tych, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności w zakresie zaawansowanych technik. Ścieżka ta otwiera ogromne możliwości dla utalentowanych osób, dzięki stopniowemu wprowadzaniu do coraz trudniejszych zagadnień, aż do osiągnięcia profesjonalnego poziomu.

Zawartość

Poziom 1

14 kroków · 68 lekcji · 8h 24min

Poziom 2

16 kroków · 78 lekcji · 10h 20min

Poziom 3

5 kroków · 6 lekcji · 6h 7min

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Super wprowadzenie w temat - aż chce się więcej! I zdecydowanie warto, jesli ktoś jeszcze tematu nie zna. Tylko słowo ostrzeżenia: po tym szkoleniu ilość rzeczy, które zostają zauważone i są do poprawienia wzrasta do kwadratu! :)

Bartek

24 listopada 2021

To najlepszy kurs jeśli chodzi o grafikę 3D. Bez tego kursu nie ma co nawet zaczynać przygody z 3D. Wszystko wytłumaczone od podstaw, sensownie i dogłębnie...

Dariusz Zamojski

14 listopada 2022

Super, prosto, jasno i przejrzyście :)

Piotr Bąk

13 września 2022

Wyjaśnione prosto i klarownie. Niewielkim nakładem pracy możemy sprawić, by ze strony mogły korzystać również osoby z niepełnosprawnością.

Łukasz Dragon

7 czerwca 2021

Świetnie poprowadzony, wiele wyjaśniający i dający solidne podstawy do rozpoczęcia przygody z fotografią. Dużo nowej wiedzy, przedstawionych zagadnień w zrozumiały sposób dla słuchacza. SZCZERZE POLECAM! :)

Anita

7 listopada 2022

Bardzo podoba mi się ten kurs, polecam!

Kamil Hajduła

26 października 2022

Bardzo dobrze merytorycznie przygotowany kurs. Choć już kilka lat przygotowuję pliki do druku to i tak udało mi się nieco poszerzyć już posiadaną wiedzę.

Sylwia Mielczarek

19 sierpnia 2022

Super warsztat, praktyczna wiedza podana w profesjonalny i przyjemny sposób. Sama przyjemność z nauki :-)

Piotr Kaniowski

30 czerwca 2021

Ciekawy kurs. Pozwala na zapoznanie i przećwiczenie różnych technik. Warto się z nim zapoznać.

Robert Studziński

6 stycznia 2020

Prowadzący ma cechy bardzo dobrego nauczyciela. Wszystkie zagadnienia są rzetelnie przygotowane i wytłumaczone.

Julita

20 kwietnia 2022

Bardzo dobry Kurs! Tym bardziej dla początkujących osób

Paweł

4 lutego 2022

Fajna treść łatwa do przyswojenia :0

Kamil Kłapciński

16 lutego 2021

Ścieżka Blender

 • 152 lekcji w ścieżce

 • 26 godzin materiału

 • Certyfikat ukończenia

 • Dostęp do społeczności Ahoy

Wykup dostęp

Certyfikat Ścieżki Blender

Obejrzyj wszystkie lekcje aby uzyskać Certyfikat w tej Ścieżce.

Ta ścieżka jest przeznaczona dla osób zainteresowanych grafiką 3D, zwłaszcza tych, którzy chcą nauczyć się korzystać z Blendera - wszechstronnej, darmowej aplikacji do tworzenia grafiki w 3D. Idealna dla początkujących, którzy chcą poznać podstawy modelowania, rzeźbienia, teksturowania, animacji i oświetlenia, a także dla tych, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności w zakresie zaawansowanych technik. Ścieżka ta otwiera ogromne możliwości dla utalentowanych osób, dzięki stopniowemu wprowadzaniu do coraz trudniejszych zagadnień, aż do osiągnięcia profesjonalnego poziomu.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania dotyczące ścieżek i certyfikatów.

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy można przerabiać wiele ścieżek równocześnie?

Choć można jednocześnie jechać windą i żuć gumę, nie można przerabiać w tym samym czasie wielu ścieżek. Chcemy, abyś maksymalnie skupił się na nauce w danej ścieżce i ukończył ją w terminie. Dopasowujemy do tego także cele w zadaniach oraz komunikację, aby nauka przebiegała optymalnie, dlatego nie przewidujemy opcji wielu otwartych ścieżek naraz. Możesz jednak w każdej chwili przełączyć się na nową ścieżkę, nie tracąc postępu w poprzednich - jeśli do nich wrócisz, postępy zostaną zachowane.

Dlaczego mam już postęp w ścieżce?

Przechodząc do ścieżki, możesz zauważyć że masz już w niej jakiś postęp. Jest tak dlatego, że ścieżki składają się z kursów i warsztatów, które już wcześniej mogłeś oglądać! Postępy na platformie są wspólne dla tych materiałów a to znaczy, że w danej ścieżce możesz już mieć jakiś postęp nigdy do niej nie przystępując.

Jak uczyć się z innymi?

Dobre pytanie! W ramach naszej społeczności Ahoy! organizujemy tak zwane sesje peer-learning. Dotyczy to nowych ścieżek, ale także istniejących, gdzie użytkownicy mogą zorganizować się w grupy wsparcia i wspólnie podjąć wyzwanie nauki w danej ścieżce. Aby mieć dostęp do przestrzeni peer-learningowej potrzebujesz abonament, który obejmuje społeczność Ahoy! Przejdź na tą przestrzeń i zaproponuj wspólną naukę. Mamy też materiały pomocy dotyczące tego, jak najlepiej się zorganizować.

Co się stanie jeśli w trakcie nauki zmieni się zawartość ścieżki?

W zasadzie, niewiele - nowe materiały będą oznaczone jako nieobejrzane jeśli wcześniej ich nie przerobiłeś. Trzeba będzie przerobić je wszystkie aby uzyskać certyfikat. Natomiast jeśli już masz certyfikat ze ścieżki, nie zabieramy go po dodaniu nowych materiałów.

Czym się różni ścieżka od warsztatu i kursu?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Czy otrzymam certyfikat po ukończeniu ścieżki?

Tak, po ukończeniu ścieżki (obejrzeniu wszystkich lekcji) otrzymasz certyfikat, którym możesz podzielić się w mediach społecznościowych. Certyfikat jest ważny przez 2 lata po ukończeniu ścieżki. Aby uzyskać go ponownie, musisz ponownie obejrzeć całą ścieżkę po tym czasie, ponieważ wiele lekcji może być zaktualizowanych.

Mogę polecić kursy z eduweb.pl osobom, które myślą o przekwalifikowaniu się z dotychczasowej branży i chcą uczyć się z uporządkowanych źródeł, w wybranym przez siebie czasie, no i przede wszystkim - w praktyce, a nie w teorii.

Robert Harężlak

Art Director, Graphic Designer

Zacznij naukę w ścieżce Blender

 • 152 lekcji w ścieżce

 • 26 godzin materiału

 • Certyfikat ukończenia

 • Dostęp do społeczności Ahoy

Mogą Cię zainteresować też

Loading...