Menu

Ścieżka Typografia i lettering

3
poziomy

21
kroków

15
godzin

 • Czym jest Typografia i lettering

  W tej sciezce poznasz sekrety Typografii, bedacej jednym z glównych i najwazniejszych elementów wspólczesnego projektowania graficznego.

  Jaka wiedza jest wymagana? Do podjecia tej sciezki nie jest wymagana zadna wstepna wiedza, chociaz plusem bedzie umiejetnosc podstawowej obslugi Photoshopa lub Ilustratora.

  Dla kogo jest ta sciezka? Sciezka to dobry wybór dla wszystkich osób, które zainteresowane sa tematyka liternictwa, niezaleznie od tego, czy wiaze sie to z ich hobby, czy chca poszerzyc swój wachlarz umiejetnosci zawodowych.

  Czego sie nauczysz? W tej sciezce nauczysz sie dobierac fonty, tworzyc kompozycje oparte o zestawienia fontów wykorzystujac przede wszystkim typografie, oraz zrozumiesz jak wywolac konkretne zamierzone emocje w odbiorcy odpowiednio dobierajac kroje fontów. W koncu - mówi sie, ze typografia to 90% sukcesu – poniewaz wiele plakatów czy logotypów to wlasnie w 90% dobra typografia, która nawet bez innych elementów graficznych obroni sie sama. Podczas trwania kursów wykonasz wiele praktycznych projektów, nawiazujacych do konkretnych tematów – stworzysz zarówno kompozycje futurystyczne jak i sredniowieczne, zaprojektujesz plakaty dla dzieci, a to wszystko z wykorzystaniem narzedzi takich jak Photoshop i Illustrator. Na koniec, w formie bonusu, nauczysz sie równiez kaligrafii i liternictwa, aby byc w stanie wzniesc swoje umiejetnosci na jeszcze wyzszy poziom.

  więcej... ukryj...
 • Ile zarabiają eksperci Typografia i lettering?

  Stanowiska: Graphic Designer, Concept Artist
  Wynagrodzenie netto: 8500-8500 zł
  Kto rekrutuje? AVON,GetinNobleBank,Nestle,TVN,TechnipFMC,Intiaro

  zobacz oferty pracy

Przygodę czas zacząć!

}