Masz już konto? Zaloguj się

Kurs DaVinci Resolve

DaVinci Resolve to aplikacja która łączy montaż wideo, korekcję kolorów, efekty wizualne, grafikę ruchomą i postprodukcję dźwięku.

47 lekcji

4h 45min

5 (9 oceny)

DaVinci Resolve - od Podstaw

Tworzenie wysokiej jakości materiałów wideo stało się dostępne dla każdego. Popularność wideo rośnie a bariera sprzętowa maleje. Wystarczy smartfon czy aparat, by zacząć tworzyć treści. Jednak to, co sprawia że Twoje wideo jest atrakcyjne i wyróżnia się wśród innych, to jego montaż i postprodukcja. Jedną z najlepszych aplikacji na rynku, przystosowanej zarówno dla osób początkujących (darmowa wersja pozwoli na legalną pracę i oferuje wszystkie potrzebne funkcje) jak i profesjonalistów, jest DaVinci Resolve. Ta genialna aplikacja łączy montaż wideo, korekcję kolorów, efekty wizualne, grafikę ruchomą i postprodukcję dźwięku. Sprawdź, jakie są jej możliwości!

Wszystko w jednej aplikacji

Jeżeli chcesz przeprowadzić całą pracę nad materiałem nie wychodząc z aplikacji to DaVinci Resolve jest idealnym rozwiązaniem. Jest to aplikacja podzielona na precyzyjnie dostosowane do różnych zadań Zakładki. Dzięki temu otrzymasz specjalnie przygotowany interfejs i narzędzia w zależności od rodzaju pracy, jaką wykonujesz. Edycja odbywa się na stronach Cut i Edit, efekty wizualne w Fusion, korekcja kolorów w Color, dźwięku w Fairlight oraz organizacja mediów i render w Media i Deliver. Taki tryb pracy jest niezwykle wydajny, gdyż jednym kliknięciem możesz się przełączać miedzy tymi trybami!

Zakładka Media

Praca w każdym programie do edycji wideo zaczyna się od zaimportowania plików. Nie inaczej jest w DaVinci Resolve - znajdziesz tam specjalny panel służący do importowania plików i ich organizacji. Utrzymywanie porządku w projekcie jest szczególnie ważne, gdyż w późniejszych etapach produkcji może nam bardzo ułatwić pracę. W rozdziale poświęconym Media Tab pokażę sposoby importowania plików oraz w jaki szybki sposób możesz organizować pliki w foldery tak by nie spędzać nad tym niepotrzebnie czasu.

Zakładka Edit

To tutaj zaczyna się prawdziwa praca z materiałem filmowym. W kursie pokaże jak stworzyć oś czasu oraz dostosować jej ustawienia, następnie omówię sposoby przenoszenia klipów wideo tak by praca była jak najbardziej wydajna. Kolejno zajmiemy się narzędziami które służą do pracy nad montażem filmowym takimi jak Selection Mode czy Trim Edit Mode. Po opanowaniu tych narzędzi przejdziemy do sposobów tworzenia efektów slow-motion oraz zajmiemy się stabilizacją obrazu wideo. Pokażę Ci też wiele przydatnych skrótów klawiaturowych, które jeszcze bardziej usprawnią Twoją pracę.

Kodeki, Cache, Proxy

W następnej kolejności przyjrzymy się wydajności. To niezwykle ważny aspekt pracy z materiałem filmowym, zwłaszcza jeśli pracujemy na profesjonalnych formatach. Porównamy różne kodeki i sprawdzimy jak one wpływają na obciążenie maszyny na której pracujemy. Pokażę też sposoby pracy z plikami które nie są wstanie być odtworzone w czasie rzeczywistym oraz metody pracy z plikami proxy.

Efekty wizualne

O ile w profesjonalnych produkcjach rzadko kiedy korzysta się z efektowych przejść między ujęciami, to w mniejszych produkcjach takich jak spoty reklamowe, teledyski, vlogi możemy je często spotkać. W tym rozdziale omówię jak możemy takie efekty dodawać oraz jak z nimi pracować. Pokażę gotowe efekty które mamy przygotowane w aplikacji oraz pobierzemy paczki efektów jakie możemy znaleźć w sieci.

Fairlight i edycja audio

W filmie sam obraz to nie wszystko - trzeba również zadbać o udźwiękowienie. I tutaj z pomocą przychodzi nam Fairlight. Narzędzie które jest w budowane w aplikację DaVinci Resolve, dzięki czemu nie musisz przechodzić do żadnej innej aplikacji. Również oferuje wiele świetnych wtyczek służących do poprawiania dźwięku audio a ponadto wszystkie one są dostępne w darmowej wersji. W rozdziale poświęconym audio pokażę Ci w jaki sposób możesz pracować ze ścieżkami dialogowymi, zaczniemy od synchronizacji ścieżek a następnie przejdziemy przez redukcję szumu, equalizer, kompresor oraz na końcu przeprowadzimy normalizację audio według wytycznych YouTube.

Zakładka Color

Aplikacja DaVinci Resolve jest szczególnie znana z możliwości jakie posiada przy pracy z kolorem. Kolor w filmie również jest niezwykle ważny gdyż wpływa na nastrój sceny oraz jest częścią procesu opowiadania historii. W tym kursie pokażę Ci w prosty sposób, jak pracować z podstawowymi narzędziami, jakie tam znajdziesz. W większości będą to narzędzia dostępne w darmowej wersji, ale też omówię te z płatnej takie jak redukcja szumu czy efekty służące do retuszu twarzy. Poruszę także temat przestrzeni kolorystycznych, konwertowania ich oraz pracy z lutami technicznymi jak i tymi kreatywnymi. Jednak jeśli chcesz wycisnąć maksimum z koloru, sprawdź nasz inny, dedykowany kurs w tym zakresie.

Redner wideo

Na samym końcu zajmiemy się renderem. DaVinci Resolve posiada specjalnie przygotowaną stronę służącą do tego zdania. W tym rozdziale omówię ustawienia renderu, oraz na co zwrócić uwagę tak by uniknąć potencjalnych błędów. Następnie dowiesz się jak gotowy projekt zarchiwizować tak, by zgromadzić wszystkie pliki wykorzystane w projekcie w jednym folderze i to w pełni automatycznie. Na sam koniec jako ciekawostkę omówię panel służący do zarządzania mediami w projekcie.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został przygotowany z myślą o osobach, które chcą rozpocząć swoją przygodę z montażem w aplikacji DaVinci Resolve. Jest on narzędziowym kompendium, które będzie przydatne także dla osób, które pracują już w DaVinci Resolve lub korzystają z innych aplikacji jak Premiere Pro i chcą uzupełnić swoją wiedzę lub przesiąść się na tańsze, a nie ustępujące w funkcjach narzędzie. W tym kursie zostały omówione ciekawe techniki, nowości i narzędzia przydatne w codziennej pracy. DaVinci Resolve jest niezwykle przyjazną aplikacją, która może stanowić doskonałe wprowadzenie w świat montażu dla osób, które chcą na przykład zmontować materiał z wakacji, vloga, jak również służyć profesjonalistom, którzy pracują przy projektach komercyjnych, spotach, relacjach z wydarzeń, ślubach.

Czego się nauczysz?

 • Najważniejsze narzędzia i interfejs

 • Kompletny obieg pracy nad materiałem wideo

 • Edycja Audio, pluginy i Efekty Wizualne

 • Formaty, kompresja i eksport plików

 • Przygotowanie na potrzeby YouTube i mediów

 • Praca z korekcją koloru

Zawartość

DaVinci Resolve

9 rozdziały 47 lekcji 4h 45min

 • Wstęp

  14min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  4min

  Wersja bezpłatna vs Studio

  Podgląd lekcji

  4min

  Tworzenie nowego projektu

  3min

  Wstępne ustawienia

  3min

 • Media Tab

  14min

  Importowanie plików do media tab

  5min

  Organizacja i Katalogowanie

  4min

  Clone Tool i Cut Detection i inne narzędzia

  5min

 • Wstęp do Edit Tab

  26min

  Tworzenie timeline

  6min

  Interfejs w Edit Tab

  11min

  Dodawanie klipów na timeline

  6min

  Tworzenie SubClip

  2min

 • Playback

  20min

  Kodeki Video

  5min

  Proxy Media i Optimized Media

  Podgląd lekcji

  9min

  Proxy Mode i Render Cache

  6min

 • Edit Tab - Narzędzia

  56min

  Selection Mode i Blade Edit Mode

  4min

  Trim Edit Mode i Dynamic Trim

  7min

  Snaping Linked

  7min

  Take Selector

  Podgląd lekcji

  4min

  Auto Track Selector i inne przydatne opcje

  5min

  Clip Speed i Retime

  14min

  Stabilizacja

  8min

  Smart Reframe i Dynamic Zoom

  3min

  Dodawanie Napisów

  4min

  Szybki Eksport

  2min

 • Efekty w Edit Tab

  37min

  Transitions

  9min

  Efekty Video

  4min

  Klatki Kluczowe

  8min

  Dodawanie Tekstów i Efekty Fusion

  4min

  Overlay Transitions

  7min

  Gotowe Efekty Transitions

  6min

 • Audio

  35min

  Synchronizacja Audio

  4min

  Wstęp do Fairlight

  5min

  Praca z dźwiękiem

  18min

  Normalizacja Audio

  8min

 • Color Tab - Narzędzia

  1h 4min

  Interfejs Color Tab

  4min

  Luty Korekcyjne i Kreatywne

  11min

  Color Wheels i Log Wheels

  4min

  Praca z Krzywymi

  7min

  Praca z Maskami

  7min

  Redukcja Szumu i Wyostrzanie

  12min

  Grab Sitl

  4min

  Retusz i OFX

  6min

  Color Space Transform

  4min

  ACES

  5min

 • Render i Końcowe Czynności

  16min

  Ustawienia Renderu

  12min

  Tworzenie Archiwum Projektu

  2min

  Zarządzanie Mediami

  2min

Autor kursu

Piotr Zając

Fotograf, Operator Filmowy, Montażysta

Średnia ocen autora: 5

Bio
Na co dzień zajmuję się montażem wideo, krótkich relacji, szkoleń czy spotów reklamowych oraz fotografią. Jednocześnie jest to moją pasją i cały czas się w tym rozwijam zdobywając coraz większe doświadczenie.
Inne kursy tego autora
DaVinci Resolve

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Jakub Kaźmierczyk

18 grudnia 2020

Kolejny świetny materiał!!!! Polecam osobom rozpoczynającym przygodę z DaVinci Resolve!

Waldemar Groń

23 grudnia 2020

Andrzej Cader

28 grudnia 2020

Michał Marini

11 lutego 2021

Paweł

19 lutego 2021

Świetny kurs bardzo mi pomógł, polecam

Dani

10 marca 2021

Jestem na początku drogi z edycją wideo i DaVinci Resolve. Kurs idealny do poznania programu i sposobu pracy. Piotr jasno, rzeczowo i spokojnie omawia poszczególne tematy. Dzięki za dobry kurs.

Piotr Kaniowski

12 maja 2021

Mariusz Rudnik

13 maja 2021

Marek

5 czerwca 2021

Kurs DaVinci Resolve

 • 47 lekcji wideo

 • 4h 45min materiału

 • Ostatnia rewizja 16.12.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w DaVinci Resolve

 • 47 lekcji wideo

 • 4h 45min materiału

 • Ostatnia rewizja 16.12.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych