Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Color Grading

Korekcja barwna to finalny i bardzo ciekawy etap pracy nad filmem, który ma diametralny wpływ na jego odbiór.

39 lekcji

5h 39min

5 (10 oceny)

Color Grading - Korekcja Koloru w DaVinci Resolve

Chcesz poznać tajniki obróbki materiałów filmowych i nauczyć się, jak poprawić wygląd Twoich projektów? Nie mogłeś lepiej trafić. Korekcja barwna to finalny i bardzo ciekawy etap pracy nad filmem, który ma diametralny wpływ na jego odbiór. Poznając zagadnienia z tej dziedziny sprawisz, że Twoje filmy będą wyglądały świetnie i profesjonalnie - niezależnie od tego, czy przygotowujesz relację z wesela, czy kolejną hollywoodzką superprodukcję.

Kurs opiera się na praktycznych przykładach. Na bazie udostępnionych materiałów nauczysz się tworzyć najczęściej stosowane "looki" oraz dowiesz się jak tworzyć własne od podstaw. Dowiesz się wszystkiego, co niezbędne jest do opanowania obsługi programu DaVinci Resolve. Kurs zaplanowany jest w taki sposób, by w miarę tworzenia kolejnych looków stopniowo poznawać niezbędne Ci narzędzia. Dzięki temu w praktyczny sposób dowiesz się, jak przeprowadzić projekt od importu mediów, aż do wypuszczenia gotowego pliku.

Podstawy interfejsu

Interfejs DaVinci Resolve może początkowo wydawać się przytłaczający. W praktyce jednak ułożony jest w bardzo logiczny sposób, który prowadzi użytkownika poprzez kolejne etapy pracy nad projektem. W tej części dowiesz się w jaki sposób poruszać się po programie, jak wykonywać najbardziej podstawowe korekcje oraz jak pracować z nodami. Następnie przeprowadzimy Cię w spójny sposób przez tworzenie popularnych looków, takich jak bleach bypass, teal & orange czy looki oparte na balansie kolorów. Dowiesz się też w jaki sposób używać masek oraz jak w praktyczny sposób posługiwać się wykresem. Pod koniec tematu poświęconemu obsłudze programu opowiemy Ci o tym, w jaki sposób retuszować skórę, jak tworzyć efekt glow, a także jak stosować rozmycia i używać plików LUT. Odkryjesz też jak w korekcji barwnej zmienić dzień w noc albo zmierzch.

Tworzenie Looków

W tej części na początku poznasz podstawy tworzenia looków czarno-białych. Prowadzący przekaże Ci praktyczne informacje dotyczące wpływu kontrastu na psychologiczny odbiór sceny, co będziesz mógł wykorzystać w swoich filmach w różnoraki sposób. Dowiesz się również jak można wydobywać kolorowe elementy z czarno-białego obrazu (efekt "Sin City") oraz jak stylizować swój materiał na stary film. W kursie znajdziesz również wskazówki na temat tego, jak wyrównać ujęcia nakręcone w różnych warunkach. Takie aspekty jak inna pora dnia, inna lokacja, inna kamera czy inna scena często są dużą przeszkodą dla osób zajmujących się obróbką filmu, ale po zapoznaniu się z tym materiałem - nie będzie to dla Ciebie żaden problem. Dowiesz się także jak tworzyć look kompletnie od podstaw. Przekonasz się jak łączyć ujęcia w grupy oraz jak w szybki sposób nanosić poprawki od klienta. Prowadzący pokaże Ci w jaki sposób pracować z referencjami.

Praktyczne porady

W tej części poznasz szereg praktycznych porad, które pozwolą Ci poprawić widoczność oczu aktora i skupić na nich uwagę widza. Poznasz też narzędzia do stabilizacji materiału i kilka sposobów na tworzenie korekcji barwnej w bardzo krótkim czasie. Wskazówki zawarte w tej części kursu oparte są na wieloletnim doświadczeniu w pracy z filmami oraz pozwolą Ci uniknąć najpopularniejszych problemów związanych z zagadnieniem korekcji.

Współpraca z innymi programami

Istotnym elementem jest przeniesienie projektu z, oraz do DaVinci. Opowiemy Ci jak robić to w prawidłowy sposób oraz jak stworzyć workflow, który pozwala koloryście pracować niezależnie od zmian montażowych, zamiast czekać na sfinalizowanie montażu. Ten fragment kursu to sposób na zaoszczędzenie dużej ilości czasu oraz usprawnienie przebiegu całego projektu.

Finalizowanie projektu

Na sam koniec przygotowanego materiału pozostawiliśmy zagadnienie związane z finalizowaniem projektu. Dowiesz się, jak odpowiednio przygotowany i poprawiony materiał wyeksportować do najbardziej popularnych i praktycznych formatów. Dowiesz się, jak radzić sobie z częstym problemem, jakim są różnice w wyświetlaniu koloru na różnych monitorach. To wszystko po to, by przygotowany przez Ciebie film wyglądał w pełni profesjonalnie.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został przygotowany z myślą o wszystkich osobach, które chcą zacząć tworzyć swoje pierwsze korekcje barwne, kładąc nacisk na praktyczne zastosowania narzędzi programu DaVinci Resolve. Nawet jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia z korekcją barwną, po przerobieniu tego kursu będziesz potrafił tworzyć nie tylko najbardziej popularne looki, ale także stworzyć swój unikatowy look od podstaw. Kurs przyda się również wszystkim, którzy pracują z materiałami wideo - niezależnie od tego, czy na co dzień są fotografami, czy aspirującymi filmowcami. Do ukończenia kursu wystarczy podstawowa wiedza o obróbce graficznej oraz darmowa wersja programu DaVinci Resolve, a wiedza, którą zdobędziesz, przekłada się bezpośrednio na wszystkie inne programy do korekcji barwnej.

Czego się nauczysz?

 • Obsluga programu DaVinci Resolve

 • Kompletny projekt od A do Z

 • Tworzenie wlasnych looków od podstaw

 • Praca z LUT-ami i podstawy retuszu

 • Maski, kluczowanie, trackowanie

 • Praktyczne wskazówki od eksperta

 • Najbardziej popularne looki na praktycznych przykladach

 • Kompletne pliki zródlowe i wiele wiecej!

Zawartość

Color Grading

7 rozdziały 39 lekcji 5h 39min

 • Wstęp do kursu

  9min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  3min

  Podstawy interfejsu

  6min

 • Główne narzędzia i podstawowe looki

  1h 11min

  Podstawowe korekcje

  13min

  Nody

  4min

  Ciepło-Zimno

  6min

  Wykres

  4min

  Bleach Bypass

  4min

  Maski

  9min

  Tracking, animacja masek i ziarno

  16min

  Teal and Orange

  16min

 • Zaawansowane techniki kolorkorekcji

  1h 38min

  Retusz skóry

  10min

  Glow i blur na krawędziach

  6min

  LUTy

  Podgląd lekcji

  11min

  Dopracowanie LUT

  11min

  Efekt zmierzchu

  6min

  Czarno-biały

  14min

  Efekt Sin City

  Podgląd lekcji

  8min

  Efekt starego filmu

  7min

  Reszta interfejsu

  7min

  Narzędzia do odszumiania

  18min

 • Tworzenie własnego film looku

  1h 14min

  Look od podstaw i grupy

  14min

  Wyrównywanie ujęć cz. 1

  14min

  Wyrównywanie ujęć cz. 2

  5min

  Wyrównywanie ujęć cz. 3

  18min

  Zmiana oświetlenia

  12min

  Uwzględnianie poprawek

  11min

 • Narzędzia usprawniające workflow

  30min

  Look na bazie referencji

  11min

  Poprawki skóry

  10min

  Szybka korekcja

  5min

  Power grade

  4min

 • Dodatkowe techniki i porady

  40min

  Stabilizacja

  4min

  Udawanie rozpiętości tonalnej

  3min

  Montaż, timeline i eksport XML

  15min

  Importowanie koloru

  6min

  Tricki z oczami - Rozjaśnianie

  9min

  Tricki z oczami - Wyostrzanie

  4min

 • Eksport finalnego materiału

  18min

  Wyświetlacze

  5min

  Eksport

  11min

  Zakończenie

  2min

Autor kursu

Tomek Ślesicki

Średnia ocen autora: 5

Bio
Tomek Ślesicki jest operatorem filmowym młodego pokolenia. Jest autorem wielokrotnie nagradzanych filmów takich jak "Sierpień" (nagroda za najlepszy film i najlepsze zdjęcia na festiwalu w Palm Springs), "Inka" (Cannes Short Film Corner) czy "Pierwsze" (Panavision Award na Polish-American Film Forum).

Jest współzałożycielem kolektywu PSYCHOKINO, w którym kręcił teledyski dla artystów takich jak Dawid Podsiadło, BOKKA czy Sorry Boys. Wszystkie projekty, które dotychczas zrealizował pokolorował sam.
Inne kursy tego autora
Color Grading

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Anna

5 stycznia 2021

Bardzo dobry kurs, polecam.

Arkadiusz Miaśkiewicz

21 stycznia 2021

Jakub

26 stycznia 2021

Praktyczne porady oparte na doświadczeniu, dynamiczny sposób przekazywania wiedzy. Bardzo dobry kurs, polecam.

Piotr Kaniowski

12 maja 2021

Marek

5 czerwca 2021

Robert Studziński

1 września 2021

Paulina Radomska

26 stycznia 2022

Marcin

8 grudnia 2022

Ten kurs to coś znacznie powyżej oczekiwań. Ogrom merytorycznej wiedzy, świetnie podany. Teoria idealnie spięta z praktycznym wielu funkcji. Chylę czoła przed autorem. Kapitalnie się to ogląda. A jestem dopiero w połowie :)

Arkadiusz

10 lutego 2023

Ten człowiek ma niesamowity dar tłumaczenia skomplikowanych rzeczy w prosty sposób.

Krzysztof D.

16 czerwca 2024

Kurs Color Grading

 • 39 lekcji wideo

 • 5h 39min materiału

 • Ostatnia rewizja 25.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Color Grading

 • 39 lekcji wideo

 • 5h 39min materiału

 • Ostatnia rewizja 25.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych