Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Premiere Pro

Z pomocą Premiere Pro i jego narzędzi, każdy jest w stanie zmontować fantastyczny materiał wideo dodając do niego rewelacyjne efekty wizualne

48 lekcji

7h 5min

5 (4 oceny)

Premiere Pro - Techniki Pracy

Wideo już jakiś czas temu stało się najbardziej atrakcyjnym i popularnym medium. Od niedawna czasy drogich narzędzi i kosztownego studia odeszły w zapomnienie. Z pomocą Premiere Pro i jego narzędzi, każdy jest w stanie zmontować fantastyczny materiał wideo dodając do niego rewelacyjne efekty wizualne. Nieważne, czy tworzysz amatorskie filmy, czy pracujesz nad profesjonalnymi produkcjami - Premiere Pro jest przyjaznym narzędziem, które sprosta każdemu zadaniu!

Czego nauczysz się z kursu Premiere Pro?

Na przestrzeni 7 godzin Kursu dowiesz się wszystkiego o najważniejszych narzędziach i technikach pracy w Adobe Premiere Pro. Doświadczony autor - Adobe Community Expert, pokaże Ci najbardziej trafne i poprawne nawyki przy pracy z materiałem wideo, począwszy od jego importu, przez organizację projektu, najciekawsze techniki montażu, skróty i wskazówki - aż do renderu gotowego pliku wideo. W trakcie naszej przygody z Premiere Pro poznasz też możliwości efektów, które oferuje aplikacja, dowiesz się jak edytować nagranie z wielu kamer, zajmiesz się obróbką dźwięku, jak również korektą kolorystyczną.

Interfejs i narzędzia Premiere

W kursie znajdziesz szczegółowe omówienie funkcji programu Premiere Pro, począwszy od podstawowej organizacji środowiska pracy, najważniejszych preferencji aplikacji a także omówienie paneli aplikacji oraz ich własnych układów. Dzięki właściwej organizacji będziesz mógł pracować wygodniej a przede wszystkim wydajniej. Poznasz także dziesiątki ważnych skrótów klawiaturowych, dzięki którym oszczędzisz czas i które sprawią, że montaż materiału wideo będzie przebiegał w sposób zautomatyzowany.

Montaż materiału filmowego w praktyce

W kursie będziemy pracować na praktycznych przykładach, w tym zmontujemy krótki film promocyjny, omawiając cały montażowy proces pracy. Zaczynając od organizacji zasobów, ich przeglądania i selekcji, przez tworzenie Subclipów, import dodatkowych mediów, pracę z audio, tworzenie plansz początkowych i animacji i wiele, wiele więcej. Pracę zakończymy na omówieniu opcji eksportu i renderowania gotowego wideo, w związku z czym poznasz wszystkie montażowe zadania od A do Z. Przy okazji poznasz masę montażowych sztuczek, możliwości łatwej pracy z nagraniami z wielu kamer czy efektywne wykorzystanie masek w Premiere Pro.

Praca z kolorami i efektami

Poza omówieniem samych narzędzi montażowych, w kursie znajdziesz obszerne informacje związane z wzbogacaniem materiału o efekty, przejścia i animacje. Pokażę Ci także, jak z pomocą innych aplikacji Adobe dodać profesjonalne materiały do Twojego wideo, takie jak plansze przygotowane w Adobe Photoshop. Posłużymy się także funkcjonalnością Dynamic Link, aby połączyć Premiere Pro z After Effects, co da Ci niezrównane możliwości w zakresie efektów wizualnych. Poznasz także prawidłowy sposób postępowania z korektą barwną materiału wideo - będziemy pracować z panelem Lumetri dostosowując kolory, krzywe, kontrast i inne parametry, które sprawią, że Twoje filmy będą wyglądały znakomicie.

Praca z materiałem Audio

Poznasz także skuteczne techniki i skróty związane z obróbką audio, poza podstawowymi operacjami jak automatyczna synchronizacja wielu ścieżek audio, czy normalizacja w samym Premiere Pro, pokażę Ci także jak wykorzystać potencjał Adobe Audition - aplikacji z pakietu Adobe, która w niezwykle prosty sposób łączy się z Premiere Pro i umożliwia zaawansowaną korektę parametrów audio. Z pomocą Audition wykonamy takie operacje jak odszumianie i normalizacja. Poza tym dowiesz się jak łatwo naprawić problem rozsynchronizowanych ścieżek i jak używać efektów dla audio.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został przygotowany z myślą o wszystkich, zarówno amatorach jak i profesjonalistach, którzy chcą nauczyć się montażu w Premiere Pro lub udoskonalić swój warsztat o ciekawe techniki, nowości i narzędzia. Jest on narzędziowym kompendium, które będzie przydatne także dla osób, które pracują już w Premiere Pro. Premiere jest niezwykle przyjazną aplikacją, która może stanowić doskonałe wprowadzenie w świat montażu dla osób, które chcą na przykład zmontować materiał z wakacji, jak również służyć profesjonalistom, którzy pracują przy projektach komercyjnych, reklamówkach, relacjach z wydarzeń, ślubach. W końcu, także profesjonalni montażyści, pracujący z dokumentami czy fabułą, zapewne znajdą w tym kursie uporządkowane techniki, szereg nowości i przydatne skróty.

Czego się nauczysz?

 • Montaz materialu od A do Z

 • Najciekawsze techniki i narzedzia

 • Praca z efektami i korekta barwna

 • Setki przydatnych skrótów

 • Praca z audio w Premiere Pro

 • Polaczenie z Audition i After Effects

 • Szereg praktyk montazowych

 • Pliki zródlowe i wiele wiecej!

Zawartość

Premiere Pro

14 rozdziały 48 lekcji 7h 5min

 • Wstęp

  21min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  5min

  Linkowanie plików

  10min

  Jak korzystać ze źródeł?

  6min

 • Informacje wprowadzające

  18min

  Synchronizacja ustawień

  6min

  Ustawienia pamięci podręcznej

  12min

 • Import i organizacja

  29min

  Import plików do Premiere

  9min

  Organizacja zasobów

  9min

  Skróty oraz przestrzeń robocza

  11min

 • Praca na linii czasu

  38min

  Tworzenie sekwencji i linia czasu

  11min

  Organizacja ścieżek

  8min

  Tworzenie Subclipów

  4min

  Markery i dopasowanie dźwięku

  Podgląd lekcji

  8min

  Stabilizacja obrazu

  7min

 • Organizacja projektu

  32min

  Organizacja katalogów

  13min

  Praca z okienkiem Source

  13min

  Właściwa sekwencja i komentarze

  6min

 • Techniki montażowe

  56min

  Podstawowe techniki montażu

  8min

  Polecenia Lift i Extract

  7min

  Darmowe zasoby audio

  8min

  Praca na linii czasu

  16min

  Narzędzia Slip i Slide

  12min

  Przydatne skróty montażowe

  Podgląd lekcji

  6min

 • Efekty i Animacje

  40min

  Praca z domyślnymi efektami

  12min

  Klatki Kluczowe w Premiere Pro

  7min

  Import plików PSD

  12min

  Tworzenie Animacji

  9min

 • Praca z Maskami

  34min

  Tworzenie Masek w Premiere

  10min

  Zaawansowane techniki maskowania

  13min

  Maski w Prakyce

  11min

 • Nagrania z wielu kamer

  20min

  Efekty Multicam

  9min

  Multicam z jednej kamery

  6min

  Ciekawe skróty montażowe

  5min

 • Przegląd efektów

  18min

  Efekty w Premiere Pro

  11min

  Połączenie z After Effects

  7min

 • Praca z kolorami

  44min

  Wprowadzenie do pracy z kolorami

  9min

  Korekta koloru z Efektami

  11min

  Panel Lumetri

  12min

  Efekty i presety LUT

  12min

 • Praca z materiałem audio

  32min

  Techniki pracy z audio

  10min

  Synchronizacja ścieżek

  7min

  Odszumianie i normalizacja

  10min

  Dodatkowe techniki audio

  5min

 • Tworzenie Tytułów

  25min

  Praca z planszami tytułowymi

  10min

  Tytuły przewijane i napisy końcowe

  5min

  Kolejne sztuczki montażowe

  7min

  Montowanie wywiadów i dialogów

  3min

 • Eksport materiału wideo

  17min

  Formaty plików wideo i eksport

  14min

  Finalny render materiału

  2min

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Webflow Webflow Webflow

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Wiktor Golimowski

15 stycznia 2021

Tomek Spaleniak

26 listopada 2021

No cóż, porównywałem kilka kursów w necie zanim wybrałem ten, mówiąc krótko - tutaj się płynie z prądem a w innych pod prąd, szarpiąc się i tracąc koncentrację. Sposób omawiania i brzmienie głosu bardzo ułatwia przyswajanie wiedzy.

PAWEŁ

24 stycznia 2022

Brak możliwości wystawienia oceny za kurs, ani zwrotu środków, zaczynałam kilka razy, ale jak się zaczyna od starego programu Duik, co jest teraz płatny zaburza się wszystko bo nie dość, że użytkownik dostaje nowy program to jeszcze jakiś "ala pomocny" który robi bałagan. Prowadzący ma inne fajne kursy, ale ten wypadałoby odświeżyć.... zacząć od początku.... albo dogadać z Duik aby udostępnił program na preferencyjnych warunkach.

Anna

19 października 2022

Kurs Premiere Pro

 • 48 lekcji wideo

 • 7h 5min materiału

 • Ostatnia rewizja 12.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Premiere Pro

 • 48 lekcji wideo

 • 7h 5min materiału

 • Ostatnia rewizja 12.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych