Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Principle

Chcesz zacząć projektować interaktywne, animowane interfejsy i prototypy aplikacji? Nic dziwnego - w końcu obecnie jest to jedna z najbardziej pożądanych umiejętności u dobrego UI/UX Designera! Sprawdź, jak fascynujące może być projektowanie interakcji, które Twój klient podsumuje zaskoczonym pytaniem - "O, to już działa?". Projektuj efektowne prezentacje na Behance i zacznij zdobywać jeszcze więcej świetnych, inspirujących zleceń.

39 lekcji

5h 32min

Principle - Projektowanie Interakcji

Chcesz zacząć projektować interaktywne, animowane interfejsy i prototypy aplikacji? Nic dziwnego - w końcu obecnie jest to jedna z najbardziej pożądanych umiejętności u dobrego UI/UX Designera! Sprawdź, jak fascynujące może być projektowanie interakcji, które Twój klient podsumuje zaskoczonym pytaniem - "O, to już działa?". Projektuj efektowne prezentacje na Behance i zacznij zdobywać jeszcze więcej świetnych, inspirujących zleceń.

Projektowanie interaktywnych prototypów staje się standardem w tworzeniu UI/UX. Mikrointerakcje i animacje pozwalają z niespotykaną dotąd precyzją zaprezentować swój pomysł na nowoczesny interfejs, a także zaprogramować stronę czy aplikację w zgodzie z zamysłem projektanta. Poza tym… To świetna frajda!

Mikrointerakcje w UI

W Kursie Prototypowania dowiesz się wszystkiego o tworzeniu interakcji i animacji z wykorzystaniem jednej z najlepszych aplikacji na rynku - Principle. Zajmiemy się przygotowaniem działającego prototypu aplikacji Home App, którą zaprojektowaliśmy już w Kursie Sketch. Stworzymy ciekawe przejścia ekranów i mikrointerakcje aby odwzorować rzeczywiste działanie aplikacji, przy okazji odkrywając możliwości programu.

Prezentacja na Behance

W drugiej części kursu zajmiemy się przygotowaniem efektownej prezentacji na potrzeby serwisu Behance, wykorzystując do tego stworzone wcześniej interaktywne prototypy, a także aplikację Adobe Photoshop. Tego typu prezentacja to nieoceniony atut w portfolio UI/UX Designera, który pozwoli Ci zdobyć jeszcze więcej intratnych zleceń!

Interfejs i narzędzia Principle

W Kursie poznasz techniki pracy z aplikacją Principle. Wykorzystamy dwa modele animacji - przejścia ekranów oraz Drawery, pozwalające nam na tworzenie mikrointerakcji, w których jedna animacja jest zależna od drugiej. Na kilku prostych przykładach dowiesz się, które narzędzia będą odpowiednie w danej sytuacji.

Eksport GIFów

Jedną z ważnych umiejętności przy tworzeniu prezentacji jest złożenie w całość przygotowanych wcześniej elementów. W Kursie dowiesz się jak przygotować animowane GIFy z pomocą Photoshopa, ffmpeg, jak również dedykowanej, świetnej, darmowej aplikacji.

Praca ze Sketch i Principle

W kursie dowiesz się także jak przygotować projekty w Sketch, a następnie zaimportować je do Principle w ten sposób, aby elementy dały się łatwo animować. Odpowiednie stworzenie projektu, a także organizacja i nazewnictwo wartstw pozwolą Ci stworzyć projekt, który zostanie niemal automatycznie zanimowany!

Onboarding użytkowników

Stworzymy także efektowną animację z wykorzystaniem przejść typu scroll w Principle. Dowiesz się jak uzyskać efekt paginacji dla poszczególnych ekranów, jak również jak połączyć efekty przewijania z innymi animacjami z pomocą Drawerów.

Principle tylko na mac OS?

A co z użytkownikami systemu Windows? Cóż, to prawda, że Principle dostępne jest tylko na komputery firmy Apple - istnieją jednak sposoby, aby korzystać z dobrodziejstw systemu mac OS również na PC i laptopach wyposażonych w bardziej popularny system Windows. Więcej o takich możliwościach przeczytacie tutaj. Nie jest to proste rozwiązanie i nie możemy polecać go dla każdego, ale wysiłek może okazać się wart zachodu - szczególnie, że większość nowoczesnych narzędzi do UI i UX designu dostępnych jest w wersjach na system mac OS.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został przygotowany z myślą o wszystkich UI/UX Designerach, którzy chcą wzbogacić swoje umiejętności o tworzenie efektownych, interaktywnych prototypów. Będzie odpowiedni na każdym poziomie zaawansowania i pozwoli Ci zdobyć umiejętności niezwykle cenione w kreatywnej pracy Projektanta.

Czego się nauczysz?

 • Mikrointerakcje w UI

 • Prezentacja na Behance

 • Interfejs i narzedzia Principle

 • Eksport GIFów

 • Praca ze Sketch i Principle

 • Onboarding uzytkowników

 • Praktyczne projekty

 • I wiele wiecej!

Zawartość

Principle

10 rozdziały 39 lekcji 5h 32min

 • Wstęp do kursu

  14min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  3min

  Wstęp do Principle

  4min

  Proste Animacje Artboardów

  8min

 • Interfejs i narzędzia

  16min

  Organizacja warstw

  10min

  Panel animacji

  6min

 • Tworzenie animacji

  44min

  Import grafiki Sketch

  5min

  Easing w animacji

  6min

  Wejście elementów

  9min

  Animacja kolejnych ekranów

  7min

  Praca z Driverami

  12min

  Principle Mirror na iOS

  Podgląd lekcji

  4min

 • Animacje pierwszych Ekranów

  29min

  Sketch - projektowanie ekranów

  8min

  Onboarding użytkowników

  8min

  Animacje w intro

  Podgląd lekcji

  13min

 • Tworzenie animacji Akcji

  53min

  Organizacja warstw w Sketch

  16min

  Import ze Sketcha

  10min

  Animacja kafelków

  11min

  Rozwijana lista

  4min

  Tworzenie komponentów

  Podgląd lekcji

  12min

 • Ekrany Pokojów

  40min

  Menu dla ekranów

  7min

  Animacja temperatury

  5min

  Animacja koloru ambient

  6min

  Animacja po ścieżce

  12min

  Animacja zapachów

  9min

 • Efektowna Prezentacja

  37min

  Przygotowanie zasobów

  9min

  Nagrywanie animacji

  7min

  Z Principle do Photoshopa

  15min

  Pobieramy zasoby

  7min

 • Przygotowanie prezentacji

  1h 6min

  Pierwszy ekran prezentacji

  13min

  Ekran drugi i trzeci

  14min

  Ekran czwarty

  7min

  Ekran piąty i szósty

  14min

  Ekran siódmy

  11min

  Ekran ósmy

  6min

 • Eksport zasobów na Behance

  32min

  Przygotowanie do eksportu

  8min

  Eksport plików GIF

  9min

  Eksport wszystkich grafik

  8min

  Prezentacja na Behance

  8min

 • Zakończenie

  1min

  Podsumowanie

  1min

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Webflow Webflow Webflow

Kurs Principle

 • 39 lekcji wideo

 • 5h 32min materiału

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Moi znajomi coraz częściej pytają: 'Jak nauczyć się UX?'. Praktycznie każdy kto chce zacząć jest przytłoczony ilością wiedzy, narzędzi pracy oraz jak to wszystko wykorzystać w swojej pracy. Swoim znajomym zawsze polecam eduweb, ponieważ pozwala krok po kroku zrozumieć świat UX od A do Z. Na platformie znajdziesz także bardziej zaawansowane techniki, które zaoszczędzą Ci dziesiątki, a może i setki godzin w pracy. Nie ucz się na swoich błędach - wykorzystaj wiedzę osób, które zrobiły to za Ciebie

Kamil Tatol

Product Design Lead, Pioner Labs

Zacznij naukę w Principle

 • 39 lekcji wideo

 • 5h 32min materiału

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych