Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Wordpress

Poznaj niezwykle popularny i elastyczny system CMS WordPress, który pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób tworzyć i zarządzać dynamicznymi stronami WWW. W naszym kursie od podstaw opanujesz obsługę WordPress, jak również zmodyfikujesz grafikę swojej strony i rozszerzysz jej funkcjonalności!

43 lekcji

5h 37min

5 (9 oceny)

Wordpress - od Podstaw

Poznaj niezwykle popularny i elastyczny system CMS WordPress, który pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób tworzyć i zarządzać dynamicznymi stronami WWW. W naszym kursie od podstaw opanujesz obsługę WordPress, jak również zmodyfikujesz grafikę swojej strony i rozszerzysz jej funkcjonalności!

Instalacja i konfiguracja WordPress

Pierwsze lekcje kursu dotycza ekosystemu WordPress oraz tego, co mozna osiagnac z wykorzystaniem tego systemu CMS. Nastepnie zajmiemy sie pobraniem aktualnej, polskiej wersji WordPress oraz jego instalacja w ramach lokalnego srodowiska deweloperskiego. Kolejno skonfigurujemy nasza strone tak, aby praca z nia byla komfortowa a takze aby publikowane tresci byly przyjazne dla wyszukiwarek.

Administracja systemem CMS WordPress

Na przestrzeni kursu poznasz wszystkie narzedzia, które sluza do zarzadzania Twoja strona w WordPress. Dowiesz sie jakie sa podstawowe typy tresci oraz czym sa taksonomie, w ramach których mozemy organizowac strukture naszej strony. Poznasz takze metody na dodawanie mediów do WordPress, takich jak obrazki, wideo czy linki. Stworzymy tez swoje wlasne galerie oraz wygenerujemy miniaturki na potrzeby Wpisów. Zajmiemy sie takze administracja uzytkownikami oraz ich uprawnieniami w ramach naszej strony.

Zarzadzanie Motywami

Dowiesz sie, czym sa darmowe oraz platne Motywy do WordPress, które nastepnie bedziemy instalowac, aby zmienic wyglad naszego serwisu. Zajmiemy sie takze dostosowywaniem gotowych Motywów do naszych potrzeb. Skorzystamy z domyslnego Motywu WordPress oraz jego panelu, z pomoca którego podmienimy grafiki, kolory czy tla. Dowiesz sie takze, jak mozna edytowac styl Motywu dokonujac zmiany bezposrednio w plikach CSS oraz PHP, jak równiez czym sa i dlaczego warto korzystac z Motywów Potomnych w WordPress.

Wtyczki do WordPress

Wyjasnie Ci równiez czym sa Pluginy, czyli tak zwane wtyczki do CMS WordPress. Z ich pomoca bedziemy rozszerzac mozliwosci naszej witryny i dodawac do niej funkcjonalnosci, które pozwola nam na przyklad stworzyc dzialajacy formularz kontaktowy czy uruchomic automatyczne backupy zarówno bazy danych jak i plików z FTP tak, aby Twoja strona byla zawsze bezpieczna. Poznamy szereg najciekawszych Pluginów, jak równiez pokaze Ci metody z których mozna skorzystac, aby przywrócic dzialanie naszego systemu po awarii wynikajacej np. z instalacji wadliwej wtyczki.

Dodatki i projekt strony

Na przestrzeni kursu bedziemy rozszerzac mozliwosci naszej strony WWW, zarówno z pomoca wtyczek, mediów, jak równiez pokaze Ci jak dodac do strony mapke Google oraz skrót najnowszych informacji z profilu witryny na Facebooku. Stworzymy prosta strukture dzialajacej strony Bloga Kulinarnego, która dostosujemy do naszych potrzeb. Pomówimy takze o aktualizacjach WordPress oraz jego komponentów.

Dlaczego wybrac wlasnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, bys caly czas mógl go sledzic z zainteresowaniem i zaangazowaniem, a takze czerpac satysfakcje ze zdobytej wiedzy!
 2. Wiedza, która otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale równiez wskazówki od praktyka z wieloletnim doswiadczeniem, dzieki którym duzo latwiej bedzie Ci opanowac material.
 3. Uczysz sie na praktycznych przykladach. Kurs, który masz przed soba to esencja praktycznej wiedzy i doswiadczenia a takze wzorów, które oszczedza Ci godziny pracy i poszukiwan.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które rozpoczynaja swoja przygode z systemem CMS WordPress i chca od podstaw poznac jego mozliwosci. Jesli jeszcze nie pracowales z WordPress, posiadasz strone WWW postawiona na tym systemie lub projektujesz witryny, ale chcialbys uporzadkowac swoja wiedze - ten kurs jest wlasnie dla Ciebie! Pomoze Ci on szybko poznac wszystkie funkcje i narzedzia oraz techniki prowadzenia strony WWW opartej na WordPress.

Czego się nauczysz?

 • Podstawy obslugi i zarzadzania systemem CMS

 • Instalacje i konfiguracje WordPressa

 • Praca z mediami - obrazki, wideo, linki i inne

 • Edycje kodu HTML i CSS Motywów

 • Aktualizacje strony w WordPress

 • Rozszerzanie strony z pomoca Wtyczek i Motywów

Zawartość

Wordpress

8 rozdziały 43 lekcji 5h 37min

 • Wstęp do kursu

  44min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  3min

  Korzystanie ze źródeł

  4min

  Środowisko deweloperskie na macOS

  7min

  Środowisko deweloperskie na Windows

  8min

  Pobieranie WordPress

  5min

  Instalacja WordPress

  12min

  Aktualizacje

  4min

 • Konfiguracja WordPress

  23min

  Wysyłanie maili przez SMTP

  3min

  Kokpit i Bloki

  5min

  Konto i Gravatar

  5min

  Ustawienia i Permalinki

  10min

 • Treści w WordPress

  53min

  Wpisy a Strony

  10min

  Praca ze Stronami

  8min

  Kategorie i Tagi

  5min

  Właściwości Wpisów i Pingbacki

  Podgląd lekcji

  10min

  Własne Typy Postów z Pods i ACF

  9min

  Rozszerzanie wpisów - Typy Postów i Własne Pola

  11min

 • Edytor i Formatowanie Treści

  47min

  Podstawy edytora

  10min

  Praca z Obrazami

  12min

  Praca z Blokami

  6min

  Wydajna praca w Edytorze

  8min

  Historia wersji i publikowanie

  10min

 • Role, Użytkownicy i Komentarze

  27min

  Zarządzanie użytkownikami

  10min

  Tworzenie własnych Ról

  5min

  Praca z Komentarzami

  8min

  Wtyczka Akismet

  3min

 • Wygląd i funkcje strony

  46min

  Tworzenie Menu

  9min

  Widgety

  7min

  Własne Widgety

  13min

  Motywy w WordPress

  Podgląd lekcji

  10min

  Pobieranie i instalacja Motywów

  7min

 • Modyfikacje Motywu

  1h 6min

  Tworzenie Motywu Potomnego

  2min

  Struktura WordPressa

  9min

  Modyfikacje kodu CSS

  14min

  Własne fonty na stronie

  8min

  Logo i pliki SVG

  13min

  Zaawansowana Edycja CSS

  15min

  Shortcodes

  5min

 • Migracja WordPress i Wtyczki

  32min

  Przeniesienie plików na serwer

  7min

  Migracja bazy danych

  5min

  Backup w WordPress

  12min

  Popularne Wtyczki

  7min

  Zakończenie

  1min

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Webflow Webflow Webflow

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Piotr Wiktorowicz

3 lutego 2021

Bardzo dobry kurs, polecam :)

Mike Sosnowski

14 lutego 2021

Tomasz Krawaczyński

25 marca 2021

Marek Piotrowski

28 czerwca 2021

Zbyszek Szliep

18 października 2021

Małgorzata Kmak

13 grudnia 2021

Aleksandra

1 kwietnia 2022

Monika Borawska

7 grudnia 2022

Paweł Kowalczuk

3 marca 2023

Kurs Wordpress

 • 43 lekcji wideo

 • 5h 37min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

We frontendzie nie można stać w miejscu, niezależnie od tego, czy jest się początkującym, czy zaawansowanym. Narzędzia i techniki się zmieniają, więc trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie. Jako twórca kursów i programista mogę spokojnie polecić eduweb.pl jako aktualne i dobre źródło wiedzy.

Adam Romański

helloroman.com

Zacznij naukę w Wordpress

 • 43 lekcji wideo

 • 5h 37min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych