Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Strony WWW bez Kodowania

Sprawdź jak tworzyć strony bez kodu, w rekordowym czasie z pomocą nowoczesnych narzędzi no-code.

25 lekcji

8h 15min

5 (9 oceny)

Strony WWW bez Kodowania - Dzięki narzędziom no-code

W tym kursie poznasz techniki tworzenia stron WWW bez kodowania, z pomocą nowoczesnych narzędzi i edytorów. Narzędzia no-code to rewolucja w podejściu do tego, jak projektujemy strony internetowe. Coraz większe możliwości web builderów pozwalają na tworzenie witryn w rekordowym czasie. Dzięki temu, że nie korzystamy z klasycznych metod kodowania, takie narzędzia są także dużo bardziej dostępne dla osób początkujących. Ten kurs to prawdziwa, wybuchowa mieszanka wiedzy o podejściu no-code, w połączeniu z konkretnymi scenariuszami, w których je zastosujemy!

Jak działają Web Buildery?

W kursie dowiesz się, czym jest no-code i jak działają proste rozwiązania do tworzenia stron WWW w oparciu o tą technologię. Wyjaśnię Ci, jakie możliwości są teraz dostępne i które z web builderów warto rozważyć przy tworzeniu kolejnego projektu. Będziesz tworzyć strony głównie z użyciem wizualnych edytorów, co nie wymaga znajomości kodowania na start i umożliwi Ci przygotowanie landing page'a promocyjnego, portfolio, wizytówki, prostego MVP i wiele więcej!

Praca z edytorem Carrd

Na przykładzie prostego edytora, jakim jest Carrd, pokażę Ci jak w praktyce przygotować prosty landing page dla pierwszej wersji produktu, do sprzedaży e-booka czy dowolnych innych zastosowań. Carrd jest niezwykle przyjazny i nawet osoby, które wcześniej nie miały żadnej styczności z tworzeniem stron WWW będą w stanie opublikować swoje pierwsze witryny! Ma też szereg przydatnych opcji, które pozwolą nam wyjaśnić kluczowe pojęcia no-code i tworzenia stron w ogóle, bez wchodzenia w szczegóły techniczne i koncentrowania się na wyglądzie. To właśnie z tego powodu wybrałem Carrd, ale Ty możesz też skorzystać z dowolnego innego edytora jak Wix czy Squarespace.

Integracje strony WWW

Kolejna sekcja nauczy Cię wdrażać na stronę liczne integracje i rozbudowywać jej funkcje. Dowiesz się między innymi jak podpiąć na stronę analitykę np. z pomocą Google Analytics, wykorzystać gotowe Widgety, zadbać o optymalizację pod kątem SEO czy dołożyć kolejne, własne skrypty. To wszystko bez napisania ani jednej linii kodu!

Najważniejsze narzędzia No-Code

W tej sekcji omówimy szczegółowo najważniejsze narzędzia, które wykorzystują technologie no-code i pozwalają nam rozszerzyć możliwości stron WWW tworzonych w ten sposób. Dzięki ich wykorzystaniu będziemy mogli rozszerzyć naszą stronę o "bazę danych", wykorzystując Airtable, bez konieczności korzystania z jakichkolwiek technologii serwerowych. Narzędzia takie jak Zapier czy Integromat dadzą nam z kolei możliwość rozbudowania naszej witryny o niezliczone funkcjonalności, takie jak podłączenie list mailowych, ankiet, płatności i wiele, wiele więcej!

Scenariusze Konkretnych Zastosowań

Ten rozdział uświadomi Ci prawdziwą potęgę narzędzi i technologii no-code, ponieważ przygotowałem dla Ciebie szereg praktycznych scenariuszy, które bez kodowania pozwalają wdrożyć najbardziej popularne rozwiązania biznesowe i uruchomić je w połączeniu ze stroną WWW. Przygotujemy scenariusze między innymi dla Landing Page'a sprzedającego produkt, gdzie zapiszemy dane klienta, wyślemy stosowne maile a nawet udostępnimy nasz produkt; będziemy też pracować nad prostą stroną do generowania leadów, na przykład umożliwiającą pobranie PDF czy produktu w zamian za email; pokażę Ci także, jak wykonać stronę usługową, gdzie klienci mogą zlecać Ci rozmaite prace; Przygotujemy także rozbudowany scenariusz pod Marketplace czy Job Board, wykorzystujący bardziej złożone automatyzacje. Wykorzystamy do tego mnóstwo dodatkowych, ciekawych narzędzi i technik No-code!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą tworzyć strony w nowym podejściu, bez kodowania. Skorzystają z niego zwłaszcza osoby, które chcą uruchomić swój projekt w sieci, stworzyć MVP produktu czy aplikacji, ale niekoniecznie same programują lub mają zasoby i czas na przygotowanie projektu przez programistów. Ponadto z kursu skorzystają ci z Was, którzy tworzą strony, np. w WordPress i chcą zobaczyć, jak można przyspieszyć sobie pracę a nawet front-endowcy, którzy usprawnią wiele procesów z pomocą automatyzacji.

Czego się nauczysz?

 • Opanujesz proste edytory stron

 • Najważniejsze narzędzia no-code

 • Szereg praktycznych scenariuszy stron

 • Publikowanie pod własną domeną

 • Zaawansowane automatyzacje

 • I wiele więcej!

Zawartość

Strony WWW bez Kodowania

6 rozdziały 25 lekcji 8h 15min

 • Wprowadzenie

  42min

  Wstęp

  Podgląd lekcji

  4min

  Warianty Web Builderów

  Podgląd lekcji

  23min

  Integracje z usługami

  15min

 • Prosty Web Builder - Carrd

  1h 23min

  Wprowadzenie do Carrd

  24min

  Tworzenie Sekcji Hero

  14min

  Obsługa i style Formularza

  11min

  Pozostałe Sekcje

  14min

  Publikacja Strony

  11min

  Dołączanie wideo i własnego kodu

  8min

 • Bardziej zaawansowane funkcje

  1h 15min

  Własna domena

  13min

  Lepsze SEO

  15min

  Analityka

  11min

  Własne skrypty

  Podgląd lekcji

  8min

  Przekierowania

  4min

  Gotowe Widgety

  10min

  Integracje Formularza

  12min

 • Narzędzia No-code

  2h 11min

  Przegląd narzędzi no-code

  12min

  Wstęp do Airtable

  28min

  Wstęp do Zapier

  38min

  Wstęp do Make

  53min

 • Scenariusze Stron No-code

  2h 44min

  Strona Generowania Leadów

  18min

  Strona Usługowa

  30min

  Strona Sprzedająca Produkt

  44min

  Strona typu Marketplace

  1h 12min

 • Zakończenie

  2min

  Dziękuję za uwagę

  2min

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Webflow Webflow Webflow

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Swietny kurs!

Marek Piotrowski

26 stycznia 2021

Dawid Skubisz

6 lutego 2021

Dawid Czubek

13 lutego 2021

Świetne wprowadzenie do świata no-code! Bardzo przyjemnie się tego słucha, tematy ciekawe, bez zbędnego przeciągania i rozwodzenia się nad rzeczami zbędnymi. Polecam każdemu! Żadna sekunda z kursem nie jest zmarnowana.

Mike Sosnowski

14 lutego 2021

świetny kurs.

Jolanta Waniowska

23 marca 2021

Paulina Mrozik

20 maja 2021

Rozpracowanie Carrd na najmniejsze kawałki i pokaz jego możliwości. Niby takie proste narzędzie, a tak dużo oferuje. Do tego bardzo dobre wprowadzenie do automatyzacji!

Jakub Dembiński

16 października 2021

Świetny kurs!

Paweł Lipowczan

18 października 2021

Ryszard Kajkowski

27 czerwca 2023

Kurs Strony WWW bez Kodowania

 • 25 lekcji wideo

 • 8h 15min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.10.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Z kursów eduweb.pl korzystam od początku powstania platformy. Kursy są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą przekwalifikować się lub poszerzyć umiejętności. Praktyczne źródło wiedzy od ekspertów i praktyków z branży IT i kreatywnej.

Paweł Krzyściak

UI/UX Designer johnny10.com

Zacznij naukę w Strony WWW bez Kodowania

 • 25 lekcji wideo

 • 8h 15min materiału

 • Ostatnia rewizja 26.10.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych