Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Webflow

Twórz strony Internetowe w rekordowym czasie bez kodowania - od prostych landing page'y przez blogi aż do systemów ecommerce. Sprawdź obszerny kurs!

38 lekcji

5h 47min

5 (8 oceny)

Webflow - Strony WWW bez Kodowania

Webflow to obecnie najlepszy wizualny edytor stron WWW. To prawdziwa rewolucja jeśli chodzi o projektowanie i wdrażanie zarówno statycznych, prostych stron, jak i witryn zawierających dynamiczne treści a nawet gotowych systemów e-commerce. Z wykorzystaniem technologii no-code publikacja stron jest szybsza i łatwiejsza niż kiedykolwiek. Ten kurs ma za zadanie wprowadzić Cię w Świat stron bez kodowania z pomocą Webflow, adresując najważniejszy element - layout. W skrócie, poznasz wszystkie techniki które pozwalają na wykonanie dowolnego projektu w Webflow, od czystej kartki, aż po działającą, statyczną witrynę. To świetny wstęp dla tych z Was, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z Webflow, chcą ugruntować podstawy, bądź stworzyć swoją pierwszą stronę!

Nowoczesny Edytor

Jeśli edytory wizualne stron kojarzysz z technologiami określanymi jako WYSiWYG - Webflow nie ma z nimi praktycznie nic wspólnego. Kod, który generowany jest przez Webflow to czysty, estetyczny HTML, CSS, JavaScript a o jego jakości decyduje jedynie to, jak dobrze znasz narzędzie a także technologie webowe. Można więc powiedzieć, że Webflow raczej pozwala Ci tworzyć strony w rekordowym czasie, dzięki temu że nie musisz pisać kodu, a układ wyklikujesz w interfejsie. Takie podejście gwarantuje, że nasze strony będą przygotowane w oparciu o semantyczny kod i nowoczesne standardy!

Możliwości Webflow

Są praktycznie nieograniczone. Poza tym, że możesz tworzyć strony statyczne, masz też możliwość przygotowania dynamicznych witryn w oparciu o CMS a nawet kompletnych systemów E-commerce, budując je z gotowych komponentów. Webflow tym jednak różni się od "kreatorów stron", że zaczynamy w nim pracę zwykle od czystej kartki, a co za tym idzie możemy zaimplementować dowolny layout! Następnie, z pomocą Webflow możemy opublikować gotową stronę, dodać do niej naszą domenę, dołożyć hosting i... violla! Bez zbędnych konfiguracji strona jest widoczna w sieci. Dodatkowo, klient może edytować ją bezpośrednio w przeglądarce, z pomocą wbudowanego Edytora CMS, a także dodawać treści!

Czego dowiesz się z kursu Webflow

W tym kursie skupimy się na Layoucie, który jest podstawą efektywnej pracy w Webflow. To znaczy, że omówimy elementy semantyczne strony jak również jej ostylowanie. Dowiesz się, jak zastosować w Webflow popularne konstrukcje CSS Layout, takie jak Grid czy Flexbox. Pokażę Ci jak od czystej kartki wdrożyć kompletny layout strony, którą wcześniej przygotowaliśmy w kursie Adobe XD. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zaprojektowałem samą witrynę - odsyłam Cię właśnie do tego kursu. Możesz przerobić go wcześniej, lub równolegle z kursem Webflow, który masz przed sobą.

Co po nauce Layoutu?

Po opanowaniu podstaw Webflow będziesz mógł z powodzeniem tworzyć statyczne witryny, w rekordowym czasie. Poznasz wszystkie zasady konstrukcji i stylowania. Będziesz więc mógł wyruszyć w dalszą podróż z Webflow z kolejnymi kursami, które znajdziesz na eduweb.pl i dodać do Twojej strony dynamiczne dane (w kursie Zaawansowanym przygotujemy bloga), jak również cały system E-commerce (który stworzymy w osobnym kursie). Wszystkie materiały przygotowałem tak, aby się dopełniały i abyś mógł poznać wszystkie, nawet najbardziej zaawansowane funkcje Webflow w rekordowym czasie!

Webflow a WordPress

Można powiedzieć, że Webflow ze swoim podejściem i integracją z wieloma narzędziami no-code to WordPress na miarę naszych czasów. Trudno powiedzieć, że w każdym aspekcie tworzenia stron będzie lepsze, jednak WordPress ma niewątpliwie sporo wad, które Webflow eliminuje - przykładem jest dość archaiczny codebase, dziurawe wtyczki, podatność na ataki, konieczność ciągłego utrzymania, własnego hostingu etc. Nie ulega wątpliwości, że Webflow jako platforma zarządzana i nowoczesna, ze świetnie rozwiązanym, skalowalnym hostingiem, darmowym SSL itp. ma wiele atutów. Jednak dalej WordPress będzie przydatny w niektórych zastosowaniach i np. budżetowych rozwiązaniach na potrzeby blogów, oraz tam, gdzie wtyczki mogą zastąpić funkcjonalności, których brakuje w Webflow. Nadal te dwa narzędzia są ważne w zasobniku każdego web designera i na pewno warto je znać a następnie na potrzeby konkretnego projektu - wybrać to bardziej odpowiednie!

Dla kogo jest ten kurs?

Webflow to genialne narzędzie dla wszystkich osób, które chcą zacząć swoją przygodę z tworzeniem stron WWW - prosty interfejs wizualny, rozbudowane możliwości, hosting, SSL, domena - to wszystko w kilka kliknięć. Dlatego ten kurs to dobra propozycja dla osób początkujących, które chcą zacząć tworzyć strony. Ale uwaga! Bez solidnych podstaw HTML i CSS Twoje strony nigdy nie będą optymalnie przygotowane. Będziesz także często sfrustrowany tym, że jakieś ustawienie nie działa - tymczasem będzie to pożądane zachowanie wynikające ze specyfikacji HTML. Dlatego zdecydowanie polecam przed kursami Webflow przerobić przynajmniej kurs podstawowy HTML i CSS, a optymalnie jeszcze kursy CSS Grid i Flexbox. Webflow swój największy potencjał jest bowiem w stanie odkryć przed tymi z Was, którzy rozumieją już technologię web i potrafią tworzyć strony. W rękach takich osób Webflow to narzędzie, które niesamowicie przyspiesza pracę i dowożenie nowych projektów dla klientów. Mimo więc, że Webflow jest przyjazny dla początkujących (którzy nawet równolegle mogą uczyć się HTML), jego zalety w największej mierze docenią web designerzy, UI/UX designerzy i web developerzy, którzy mogą pracować i dostarczać projekty w zupełnie nowy sposób!

Czego się nauczysz?

 • Praktyczny przykład wdrażania strony

 • Statyczna strona one-page

 • Wszystkie narzędzia layoutu w Webflow

 • Publikowanie strony na subdomenie

 • Układ i struktura HTML

 • Wdrożenie projektu z kursu Adobe XD

Zawartość

Webflow

9 rozdziały 38 lekcji 5h 47min

 • Witaj w Webflow

  36min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  5min

  Wycieczka po UI

  12min

  Podstawowe ustawienia

  8min

  Import fontów

  11min

 • Wprowadzenie do pracy

  25min

  Praca z CSS

  10min

  Jak działają breakpointy

  Podgląd lekcji

  5min

  Podstawy layoutu

  9min

 • Pierwsza Sekcja Strony

  36min

  Sekcja Hero

  13min

  Style dla sekcji Hero

  9min

  Czym są symbole

  8min

  Stany przycisków

  6min

 • Tworzymy menu

  1h 1min

  Podstawy menu

  10min

  Praca z submenu

  14min

  Wariant po najechaniu

  11min

  Dokowanie menu

  Podgląd lekcji

  8min

  Menu dla telefonów

  7min

  Gotowe menu

  12min

 • Kolejne sekcje Strony

  1h 2min

  Sekcja Features

  16min

  Sekcja Delivery

  10min

  Sekcja Standards

  9min

  Sekcja z zakładkami

  7min

  Wariant responsywny zakładek

  7min

  Sekcja z Partnerami

  13min

 • Sekcja FAQ i Animacja

  40min

  Struktura sekcji

  9min

  Elementy Animacji

  9min

  Timing Animacji

  6min

  Ustawienia Targetu Animacji

  6min

  Easing w Animacji

  9min

 • Kończymy Stronę

  56min

  Sekcja z Blogiem

  13min

  Formularz Kontaktowy

  12min

  Korzystanie z Font Awesome

  10min

  Budujemy footer cz. 1

  13min

  Budujemy footer cz. 2

  8min

 • Dodatki

  32min

  Animacje na stronie cz. 1

  8min

  Animacje na stronie cz. 2

  8min

  Obsługa formularza w Zapier

  5min

  Publikowanie Strony

  11min

 • Zakończenie

  1min

  To wszystko na teraz

  1min

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Webflow Webflow Webflow

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Mateusz

8 lutego 2021

Rewelacyjny kurs, świetnie wytłumaczone podstawy pozwalające rozpocząć pracę z Webflow. Grzegorz jak zawsze mistrzostwo! :)

Mike Sosnowski

14 lutego 2021

Partyka Partyka

1 marca 2021

Serdecznie polecam każdemu kto zaczyna przygodę z Webflow. Kurs uczy dużo więcej niż tylko podstawy, przy okazji sprawia że po prostu chce się więcej! :)

Michal Jurowczyk

6 kwietnia 2021

Aleks Makowski

25 lutego 2022

Bardzo fajny materiał

Robert Mucha

16 marca 2022

Super kurs. Polecam

Brian Wołoszczak

27 marca 2022

Patryk Synowiec

3 marca 2024

Kurs Webflow

 • 38 lekcji wideo

 • 5h 47min materiału

 • Ostatnia rewizja 21.07.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Moi znajomi coraz częściej pytają: 'Jak nauczyć się UX?'. Praktycznie każdy kto chce zacząć jest przytłoczony ilością wiedzy, narzędzi pracy oraz jak to wszystko wykorzystać w swojej pracy. Swoim znajomym zawsze polecam eduweb, ponieważ pozwala krok po kroku zrozumieć świat UX od A do Z. Na platformie znajdziesz także bardziej zaawansowane techniki, które zaoszczędzą Ci dziesiątki, a może i setki godzin w pracy. Nie ucz się na swoich błędach - wykorzystaj wiedzę osób, które zrobiły to za Ciebie

Kamil Tatol

Product Design Lead, Pioner Labs

Zacznij naukę w Webflow

 • 38 lekcji wideo

 • 5h 47min materiału

 • Ostatnia rewizja 21.07.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych