Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Framer Classics

Sięgnij po jedną z najgorętszych technologii w zakresie prototypowania interfejsów, wykorzystywaną przez takie firmy jak Facebook, Google czy Uber i przekonaj się, jak potężne narzędzie jest w Twoim zasięgu. Obecnie najlepsi i najbardziej poszukowani UI/UX Designerzy w branży potrafią programować! Z tym Kursem przekonasz się, że programowanie w CoffeScript to najlepszy i najprzyjemniejszy sposób na naukę programowania, a dodatkowo - jedna z najciekawszych umiejętności, które można nabyć!

35 lekcji

5h 24min

Framer Classics - Tworzenie Interaktywnych Prototypów

Sięgnij po jedną z najgorętszych technologii w zakresie prototypowania interfejsów, wykorzystywaną przez takie firmy jak Facebook, Google czy Uber i przekonaj się, jak potężne narzędzie jest w Twoim zasięgu. Obecnie najlepsi i najbardziej poszukowani UI/UX Designerzy w branży potrafią programować! Z tym Kursem przekonasz się, że programowanie w CoffeScript to najlepszy i najprzyjemniejszy sposób na naukę programowania, a dodatkowo - jedna z najciekawszych umiejętności, które można nabyć!

Opanuj Framer i CoffeScript

Kurs, który masz przed sobą, to praktyczne kompendium wiedzy na temat prototypowania animacji i mikrointerakcji z wykorzystaniem technologii Framer. Stworzona przez inżynierów Facebook'a aplikacja pozwala na prototypowanie bez żadnych ograniczeń narzucanych przez linię czasu czy predefiniowane presety. Co więcej - umożliwia ona przeniesienie stworzonych animacji bezpośrednio na stronę WWW lub do aplikacji iOS lub Android!

Czy muszę nauczyć się programować?

Tak, ale musisz także zrozumieć dwie rzeczy - obecnie najlepsi projektanci UI/UX muszą programować i już to potrafią. Po drugie - nie ma łatwiejszej i przyjemniejszej metody nauki programowania niż CoffeScript połączony z wizualnym feedbackiem, jaki daje Ci Framer. W Kursie krok po kroku na prostych przykładach opanujesz ten język. Już wkrótce zrozumiesz jak proste i przyjemne może być programowanie!

CoffeScript od podstaw

W pierwszej części Kursu omawiamy język CoffeScript, który… w zasadzie trudno uznać za pełnoprawny język programowania. Jest to uproszczona wersja JavaScript, a rezultat pracy w CoffeScript w przeglądarce jest kompilowany właśnie do JS. Co to oznacza? We Framerze będziesz tworzył gotowe strony internetowe z wykorzystaniem JavaScript - zatem uczysz się pracy z najbardziej aktualnymi technologiami w sieci, w najbardziej przystępny sposób.

Całkiem nowy Framer

Mimo, że Framer już od dawna jest postrzegany jako rynkowy standard i wykorzystywany w najbardziej innowacyjnych firmach jego najnowsza wersja jest rewolucyjna i zawiera - poza widokiem kodu - także tryb Design, w którym możesz projektować podobnie jak w Sketch czy Adobe XD. W związku z tym obecnie stał się on narzędziem kompletnym, a Ty po zapoznaniu się z Kursem poznasz wszystkie jego zalety!

Praktyczne przykłady i komponenty

W Kursie na szeregu praktycznych projektów dowiesz się jak przygotować typowe dla UI aplikacji mobilnych animacje i przejścia. Wykorzystamy do tego szereg wbudowanych komponentów we Framerze, które sprawiają, że stworzenie onboardingu użytkowników czy animacji poszczególnych stron aplikacji to dosłownie kilka linijek kodu - całą resztą zajmie się Framer!

Integracja ze Sketch oraz Figma

W aplikacji Framer, poza możliwością projektowania własnej grafiki w trybie Design, masz także możliwość zaimportowania gotowych projektów z aplikacji Sketch czy Figma! W Kursie dowiesz się, jak optymalnie przygotować te zasoby, tak, aby praca we Framerze była prosta i efektywna.

Prototyp na Apple Watch

Jako jeden z projektów przeniesiemy projekt aplikacji, którą tworzyliśmy w Kursie Sketch, na ekran zegarka, umożliwiając sterowanie inteligentnym domem z pomocą atrakcyjnego prototypu. Zobaczysz krok po kroku w jaki sposób szybko oprogramować animacje i przejścia, a także jak stworzyć ciekawe interakcje.

Dołącz do Najlepszych!

Kurs, który masz przed sobą to najlepszy sposób na zdobycie umiejętności, które pozwolą Ci zająć miejsce w gronie UI/UX Designerów najbardziej poszukiwancyh na rynku! Zainwestuj w swoje umiejętności a przekonasz się, jak wartościowym dodatkiem w Twoim portfolio stanie się tworzenie interaktywnych prototypów, mikrointerakcji i animacji, które z wykorzystaniem technologii Framer możesz łatwo przełożyć na działającą stronę czy aplikację! To najlepszy krok w kierunku tego, byś w przyszłości mógł tworzyć własne, kompletne aplikacje z przyjaznym, wizualnym feedbackiem.

BONUS! UI Kit dla iOS

Jako specjalny bonus dla uczestników Kursu Framer przygotowaliśmy UI Kit dla iOS! Razem z plikami źródłowymi otrzymasz plik z większością komponentów systemowych w iOS, a także przykładowe, systemowe animacje stworzone specjalnie na potrzeby tego materiału. Dzięki temu będziesz mógł jeszcze łatwiej tworzyć prototypy aplikacji iOS i emulować działanie systemu!

Framer tylko na mac OS?

A co z użytkownikami systemu Windows? Cóż, to prawda, że Framer dostępny jest tylko na komputery firmy Apple - istnieją jednak sposoby, aby korzystać z dobrodziejstw systemu mac OS również na PC i laptopach wyposażonych w bardziej popularny system Windows. Więcej o takich możliwościach przeczytacie tutaj. Nie jest to proste rozwiązanie i nie możemy polecać go dla każdego, ale wysiłek może okazać się wart zachodu - szczególnie, że większość nowoczesnych narzędzi do UI i UX designu dostępnych jest w wersjach na system mac OS.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą wejść na wyższy poziom pracy z UI/UX, tworząc interaktywne prototypy z wykorzystaniem jednej z najgorętszych technologii, z której korzystają projektanci takich firm jak Twitter, Dropbox czy Instagram. Stanowi ona także fundament programowania w najbardziej popularnych technologiach na świecie. Zatem - do dzieła!

Czego się nauczysz?

 • CoffeScript od Podstaw

 • Calkiem nowy Framer

 • Praktyczne przyklady

 • Praca z komponentami

 • Integracja ze Sketch oraz Figma

 • Prototyp na Apple Watch

 • Bonusowy UI Kit dla iOS

 • I wiele wiecej!

Zawartość

Framer Classics

9 rozdziały 35 lekcji 5h 24min

 • Wstęp

  3min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  3min

 • Nauka CoffeeScript

  1h

  Czym jest CoffeeScript

  5min

  Praca ze zmiennymi

  10min

  Typy danych

  8min

  Instrukcje warunkowe

  7min

  Funkcje

  9min

  Obiekty

  9min

  Tablice

  11min

 • Interfejs Framera

  42min

  Przegląd interfejsu

  15min

  Tworzenie Animacji

  13min

  Easing w Animacji

  10min

  Spring Curve

  4min

 • Praktyczne projekty

  29min

  Ekran startowy

  10min

  Onboarding użytkowników

  12min

  Paginacja w Onboardingu

  7min

 • Projekt Photo App

  43min

  Opcje wyrównania i Maski

  11min

  Praca z tekstem

  11min

  Kolejność warstw

  7min

  Aplikacja Photo App

  Podgląd lekcji

  13min

 • Projektowanie i Tryb Design

  1h 6min

  Przegląd trybu Design

  19min

  Praca z Flow Component

  16min

  Tworzenie animacji mockupów

  11min

  Dodatkowe interakcje

  6min

  Dokończenie prototypu

  15min

 • Przydatne Funkcje Framera

  32min

  Gradienty i dźwięki

  8min

  Stosowanie Filtrów

  9min

  Praca z obiektem Color

  8min

  Narzędzia klasy Utils

  8min

 • Projekt na Apple Watch

  36min

  Import z Figma

  8min

  Animacja Ekranu Home

  8min

  Widok Odblokowania Domu

  5min

  Ekran Główny aplikacji

  6min

  Tworzenie Ekranu Akcji

  9min

 • Zakończenie

  14min

  Dodatkowe narzędzia

  13min

  Na zakończenie

  1min

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Webflow Webflow Webflow

Kurs Framer Classics

 • 35 lekcji wideo

 • 5h 24min materiału

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Moi znajomi coraz częściej pytają: 'Jak nauczyć się UX?'. Praktycznie każdy kto chce zacząć jest przytłoczony ilością wiedzy, narzędzi pracy oraz jak to wszystko wykorzystać w swojej pracy. Swoim znajomym zawsze polecam eduweb, ponieważ pozwala krok po kroku zrozumieć świat UX od A do Z. Na platformie znajdziesz także bardziej zaawansowane techniki, które zaoszczędzą Ci dziesiątki, a może i setki godzin w pracy. Nie ucz się na swoich błędach - wykorzystaj wiedzę osób, które zrobiły to za Ciebie

Kamil Tatol

Product Design Lead, Pioner Labs

Zacznij naukę w Framer Classics

 • 35 lekcji wideo

 • 5h 24min materiału

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych