Masz już konto? Zaloguj się

Kurs InVision i Craft

Platforma InVision jest obecnie najbardziej popularnym narzędziem w branży UI/UX, wykorzystywanym przez topowe firmy i agencje. Jej znajomość jest w zasadzie obowiązkowa dla każdego projektanta interfejsów. InVision wykorzystasz już od wstępnej fazy UX oraz prototypowania, a także pracy w zespole projektowym. Kurs, który masz przed sobą łączy potencjał platformy InVision z genialnym pluginem do Sketcha i Photoshopa - Craft. Ale to nie wszystko - Kurs stanowi swoiste kompendium dobrych praktyk i całego procesu projektowania, a także tworzenia tak zwanego Systemu Projektowania (Design System) na praktycznym przykładzie strony WWW.

25 lekcji

4h 5min

5 (5 oceny)

InVision i Craft - UX i Systemy Projektowania

Platforma InVision jest obecnie najbardziej popularnym narzędziem w branży UI/UX, wykorzystywanym przez topowe firmy i agencje. Jej znajomość jest w zasadzie obowiązkowa dla każdego projektanta interfejsów. InVision wykorzystasz już od wstępnej fazy UX oraz prototypowania, a także pracy w zespole projektowym. Kurs, który masz przed sobą łączy potencjał platformy InVision z genialnym pluginem do Sketcha i Photoshopa - Craft. Ale to nie wszystko - Kurs stanowi swoiste kompendium dobrych praktyk i całego procesu projektowania, a także tworzenia tak zwanego Systemu Projektowania (Design System) na praktycznym przykładzie strony WWW.

Niniejszy kurs został przygotowany z myślą o praktycznym wyciąganiu wniosków na podstawie danych tak, aby móc podejmować odpowiednie decyzje biznesowe. Dowiesz się, dlaczego obecnie warto skupić się na myśleniu “data driven”, niż ślepo ufać swojej intuicji. Ten kurs będzie do tego doskonałym wsparciem.

Przegląd Platformy InVision

Na początku kursu przyjrzymy się najciekawszym narzędziom, które znajdziesz w ramach platformy. Zaczniemy też tworzyć projekt z wykorzystaniem Sketch, oraz zainstalujemy plugin Craft, z którego będziemy korzystać w trakcie całej pracy z kursem. Alternatywnie, możesz użyć tego pluginu w Photoshopie, lub pracować z samą platformą online. Podczas wstępnego setupu pokażę Ci także, jak pracować z Abstract, który zapewni wersjonowanie Twojego pliku projektowego.

Proces Projektowania w Teorii i Praktyce

Kurs jest przygotowany tak, aby przeprowadzić Cię przez wszystkie fazy projektowania. Na początku każdej z nich znajdziesz lekcję teoretyczną, w której dowiesz się, na czym polega dana faza, kto bierze w niej udział, na jakie pytania powinniśmy uzyskać w niej odpowiedzi, a także jakie powinny być jej rezultaty. To uporządkowany schemat, który sprawdza się zarówno w mniejszych, jak i w większych projektach.

Faza Koncepcyjna i Freehand

Na tym etapie dowiesz się, jak zebrać informacje niezbędne do pracy nad projektem, pomówimy o tworzeniu tak zwanych moodboardów oraz gromadzenia inspiracji w zakresie takich elementów projektu jak kolorystyka czy typografia. Pokażę Ci jak tworzyć tak zwane user flows a także Wireframey, do czego wykorzystamy platformę InVision. W szczególności, zobaczysz jak działa fantastyczna funkcja Freehand, która pozwala na współpracę wielu osób przy komentowaniu oraz przekazywaniu sugestii do prototypu.

Prototypowanie

Kolejno przejdziemy przez fazę prototypowania, w której odkryjesz narzędzia do tworzenia przejść i animacji w InVision. Stworzymy interaktywny prototyp lo-fidelity, który będzie nadawał się do przekazania do testów. Przy okazji poznasz wszystkie narzędzia animacji i dowiesz się jak przygotować projekt, który łatwo można przekazać do oceny klientowi lub przedyskutować w zespole.

Faza Projektowania

Na tym etapie zajmiemy się uszczegóławianiem projektu w Sketch’u. Przy okazji odkryję przed Tobą świetne możliwości pluginu Craft, z którego pomocą będziemy aktualizować prototyp, ale także korzystać z innych jego możliwości, takich jak praca z dynamicznymi danymi, jak również wykorzystanie zasobów ze stocków czy tzw. dummy data. Stworzymy kompletny Style Guide do naszej strony WWW a także zdetalowaną grafikę poszczególnych ekranów. Zadbamy także o to, aby w procesie projektowania przygotować wszystkie stany, potrzebne do developmentu.

Style Guide i Design System

Od prostego Style Guide przejdziemy do odkrywania możliwości Design System Manager’a, który jest nowością w ramach platformy InVision i oferuje wspólną pracę całego zespołu nad jedynym “źródłem prawdy” w zakresie komponentów oraz identyfikacji wizualnej dla projektu. Wszystkie przyciski, fonty, kolory, będziemy opisywać w ramach DSM, dzięki czemu będzie możliwe korzystanie z nich w dowolnym, kolejnym projekcie. Będziesz także mieć pewność, że na przestrzeni różnych projektów korzystasz z identycznych komponentów, które będą automatycznie aktualizowane jeśli ktoś dokona w nich zmian. Co więcej, DSM tworzy dynamiczną, webową wersję specyfikacji Twojego systemu projektowania.

Finalny Prototyp i Handoff

W końcu, ze wszystkimi elementami uporządkowanymi, przygotujemy finalny prototyp wysokiej złożoności, który będzie zawierał animacje oraz przejścia zaprojektowanych przez nas elementów. Tak przygotowany projekt możesz łatwo udostępnić klientowi lub w zespole, ale opcja, która teraz będzie nas najbardziej interesowała, to Handoff, czyli przekazanie plików projektowych do Developmentu. Zobaczysz, że z InVision jest to niezwykle proste!

Tyle narzędzi w świecie UX… co wybrać?

Rzeczywiście, świat projektowania rozwija się w niesamowitym tempie. Coraz więcej aplikacji zabiega o naszą uwagę i oferuje ciekawe rozwiązania. Na którą się zdecydować? Okazuje się, że pytanie należy zadać w nieco inny sposób: Kiedy użyć danej aplikacji? Każda z nich zawiera bowiem unikalną cechę, która sprawia, że nadaje się lepiej w konkretnym zastosowaniu. Jako UI designer masz przed sobą trudne zadanie, ponieważ powinieneś pozostać na bieżąco z większością popularnych narzędzi. Oczywiście, naszym zadaniem w kursach jest Ci to ułatwić!

Dla kogo jest ten kurs?

KKurs przeznaczony jest dla każdego UX/UI designera. InVision jest branżowym standardem, więc w zasadzie wiedza z zakresu jego narzędzi jest obowiązkowa w CV każdego szanującego się designera. Kurs przeznaczony jest dla początkujących, jak również tych bardziej zaawansowanych projektantów, którzy chcą pracować zgodnie z nowymi standardami i w aktualnych technologiach.

Czego się nauczysz?

 • Przeglad platformy InVision

 • Wszystkie fazy projektu UX/UI

 • Praca z dodatkiem Craft

 • Tworzenie animacji i Interakcji

 • Wspólpraca w zespole i z klientem

 • Przygotowanie zasobów i Handoff

Zawartość

InVision i Craft

8 rozdziały 25 lekcji 4h 5min

 • Wprowadzenie

  5min

  Witaj w Kursie

  Podgląd lekcji

  5min

 • Podstawy i Konfiguracja

  26min

  Przegląd platformy

  8min

  Faza przygotowań

  12min

  Kontrola wersji z Abstract

  6min

 • Faza Koncepcji

  50min

  Etap koncepcyjny

  11min

  Tworzenie Moodboardów

  9min

  Projektujemy Blueprinty

  6min

  Korzystanie z Freehand

  15min

  Tworzenie User Flows

  9min

 • Prototypowanie i Animacja

  36min

  Prototypowanie Wireframeów

  11min

  Kolejne ekrany prototypu

  10min

  Interakcje w prototypie

  15min

 • Faza Projektowania

  42min

  Faza projektowania

  10min

  Tworzenie Style Guide

  13min

  Praca z Design Systemem

  7min

  Zaawansowane opcje DSM

  12min

 • Detale w projekcie UI

  44min

  Tworzenie projektu z Craft

  8min

  Kolejne zdetalowane plansze

  13min

  Organizowanie bibliotek komponentów

  Podgląd lekcji

  6min

  Stany elementów

  9min

  Stany w praktyce

  9min

 • Interakcje i inne funkcje platformy

  23min

  Praca z interakcjami

  9min

  Zaawansowane funkcje platformy

  Podgląd lekcji

  14min

 • Faza Handoff

  20min

  Przekazanie plików projektowych

  8min

  Zaawansowany Handoff

  12min

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Webflow Webflow Webflow

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Bardzo ciekawy kurs.

Dominika Chołaj

18 lutego 2021

Mike Sosnowski

18 marca 2021

Magdalena Lewczuk

14 maja 2021

Warto obejrzeć ; )

Adam Kruk

23 lipca 2021

Robert Harezlak

10 września 2023

Kurs InVision i Craft

 • 25 lekcji wideo

 • 4h 5min materiału

 • Ostatnia rewizja 15.10.2018

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Moi znajomi coraz częściej pytają: 'Jak nauczyć się UX?'. Praktycznie każdy kto chce zacząć jest przytłoczony ilością wiedzy, narzędzi pracy oraz jak to wszystko wykorzystać w swojej pracy. Swoim znajomym zawsze polecam eduweb, ponieważ pozwala krok po kroku zrozumieć świat UX od A do Z. Na platformie znajdziesz także bardziej zaawansowane techniki, które zaoszczędzą Ci dziesiątki, a może i setki godzin w pracy. Nie ucz się na swoich błędach - wykorzystaj wiedzę osób, które zrobiły to za Ciebie

Kamil Tatol

Product Design Lead, Pioner Labs

Zacznij naukę w InVision i Craft

 • 25 lekcji wideo

 • 4h 5min materiału

 • Ostatnia rewizja 15.10.2018

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych