Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Fotografia Motoryzacyjna

Witaj w kursie Fotografia i Photoshop! Materiał który dla Ciebie przygotowaliśmy, zawiera kompleksowe omówienie procesu, jaki przechodzi profesjonalne zdjęcie reklamowe, począwszy od przygotowania planu, a skończywszy na postprodukcji.

38 lekcji

5h 50min

Fotografia Motoryzacyjna - od Planu do Postprodukcji

Witaj w kursie Fotografia i Photoshop! Materiał który dla Ciebie przygotowaliśmy, zawiera kompleksowe omówienie procesu, jaki przechodzi profesjonalne zdjęcie reklamowe, począwszy od przygotowania planu, a skończywszy na postprodukcji. Jeśli pracujesz z Photoshopem, poznasz mnóstwo zaawansowanych technik, oraz dowiesz się jak pracuje fotograf na planie. Jeśli fotografujesz - wysłuchasz wskazówek eksperta, ale także dowiesz się jak wiele można wycisnąć z ujęcia w procesie postprodukcji! Co znajdziesz w Kursie?

Organizacja pracy

Zanim przejdziemy do właściwej części postprodukcji, zobaczysz proces wybierania właściwych zdjęć w Aperture, a także część dotyczącą pracy z Adobe Bridge, gdzie odpowiednio oznaczymy i zrecenzujemy nasze zdjęcia, a także zorganizujemy je w intuicyjne kolekcje na podstawie których wykonamy finalną kompozycję.

Praca z kolorami i wstępny retusz zdjęcia

Rozpoczniemy od prostych narzędzi korekty koloru z pomocą Camera Raw, a następnie przejdziemy do bardziej zaawansowanych technik neutralizacji już w Adobe Photoshop. Wybrane ujęcia zaimportujemy na warstwy i zajmiemy się ich wstępną obróbką przez wyczyszczenie zbędnych elementów. Poznasz tutaj narzędzia, które pozwolą skutecznie usunąć niepożądane elementy fotografii, w tym narzędzia Content Aware, techniki odszumiania oraz inne sprytne sztuczki.

Światła i cienie w postprodukcji

Następnie przejdziemy do ustawienia elementów naszej kompozycji względem oświetlenia, które dobierzemy a także dodamy realistyczne efekty padania światła rozjaśniając i przyciemniając niektóre fragmenty zdjęć. Te i wiele więcej techni stanowią fundament postprodukcji, który wykorzystasz również w innych fotografiach.

Techniki rozmywania i wyostrzania

Podczas kursu przerobimy szereg ciekawych sposobów na wyostrzanie zdjęć, tak aby uchwycić ich najlepsze detale i zaprezentujemy szereg technik, które pozwolą uzyskać idealnie ostre obrazy. Ponadto, będziemy pracować z rozmyciem oraz innymi sztuczkami, które pozwolą wyodrębnić plany na naszym zdjęciu, co będzie niezwykle przydatne do uzyskania złudzenia jadącego auta na jednej z naszych fotografii.

Finalna kompozycja w garażu

Pokażę Ci także, jak można wycisnąć jeszcze więcej z gotowej kompozycji. Jedno ze zdjęć, które uzyskamy w wyniku postprodukcji ujęcia w garażu, na przestrzeni kolejnych dwóch lekcji, w rekordowo krótkim czasie w Photoshop przekształcimy w dwa kolejne, dobrze wyglądające ujęcia. Jak się okaże, po osiągnięciu interesującego rezultatu warto poświęcić jeszcze trochę czasu na pracę nad tym samym zdjęciem, a rezultat może pozytywnie Cię zaskoczyć!

Pliki źródłowe do Twojej dyspozycji

Razem z kursem otrzymasz kompletny zestaw plików źródłowych, dzięki którym będziesz mógł na bieżąco pracować z kursem tak aby uzyskać podobne rezultaty, jak również stworzyć swoją własną pracę opartą na przygotowanych przez nas fotografiach, którą zamieścisz w portfolio. Na przestrzeni kursu poznasz dziesiątki technik, które pozwolą Ci wykorzystać te materiały w niezwykle kreatywny sposób. Być może uzyskasz jeszcze lepsze efekty niż w kursie! Otrzymasz także dodatkowy zestaw zdjęć z wnętrzem samochodu, którego nie omawiamy szczegółowo w kursie po to abyś mógł poznane techniki zastosować samodzielnie tworząc tą świetną fotografię. Zdjęcia możesz wykorzystać do tworzenia prac niekomercyjnych.

Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Relację i szkolenie z planu zdjęciowego
 • Tajniki fotografii samochodowej
 • Uniwersalne
 • techniki fotografii produktowej
 • Kompletny proces retuszu czterech efektownych ujęć
 • Masę wskazówek dotyczących technik pracy w Photoshop
 • Pracę z kolorem, czyszczeniem zdjęcia, wyostrzaniem i efektami
 • Kompletne pliki źródłowe które wykorzystasz do stworzenia własnej pracy
 • Wskazówki doświadczonego fotografa i specjalisty od postprodukcji
 • ...i wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Czego się nauczysz?

 • Relacje i szkolenie z planu zdjeciowego

 • Tajniki fotografii samochodowej

 • Uniwersalne techniki fotografii produktowej

 • Kompletny proces retuszu czterech efektownych ujec

 • Mase wskazówek dotyczacych technik pracy w Photoshop

 • Prace z kolorem, czyszczeniem zdjecia, wyostrzaniem i efektami

 • Kompletne pliki zródlowe które wykorzystasz do stworzenia wlasnej pracy

 • Wskazówki doswiadczonego fotografa i specjalisty od postprodukcji

Zawartość

Fotografia Motoryzacyjna

9 rozdziały 38 lekcji 5h 50min

 • Wstęp do kursu

  4min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  4min

 • Plan - Fotografia na Zewnątrz

  19min

  Fotografowanie samochodu

  19min

 • Plan - Fotografia w Garażu

  23min

  Wprowadzenie

  2min

  Wstęp do malowania światłem

  2min

  Malowanie z pomocą czaszy

  6min

  Istotne wskazówki do światła

  2min

  Malowanie z pomocą Soft Boxa

  Podgląd lekcji

  5min

  Czarna tkanina

  2min

  Omówienie fotografii z Softem

  6min

 • Plan - Zdjęcie Wnętrza

  15min

  Wprowadzenie

  3min

  Ustawianie kadru

  5min

  Praca ze światłem

  1min

  Szlif światła

  3min

  Finalne zdjęcie

  3min

 • Wprowadzenie do postprodukcji

  27min

  Inspiracje

  14min

  Bridge - organizacja zdjęć

  8min

  Wybór zdjęcia referencyjnego

  6min

 • Praca z pierwszą fotografią

  2h 30min

  Praca z kolorami

  8min

  Panele kolorów Photoshop

  6min

  Neutralizacja w Photoshop

  15min

  Techniki wycinania auta

  12min

  Czyszczenie tła

  19min

  Rozmywanie planów

  12min

  Źródło światła

  9min

  Kolory, światła, cienie

  2min

  Narzędzia Dodge i Burn

  19min

  Finalne tło

  8min

  Praca z karoserią

  20min

  Finalna kompozycja

  19min

 • Postprodukcja zdjęcia w garażu

  1h 5min

  Wprowadzenie

  5min

  Praca z tłem

  12min

  Retusz tła, czyszczenie, światło i cień

  19min

  Praca z autem - bliki światła i lampy

  11min

  Dopracowanie detali

  7min

  Finalna kompozycja

  11min

 • Bonusowe kompozycje

  42min

  Bonus - Dubaj

  Podgląd lekcji

  22min

  Bonus - Warehouse

  20min

 • Na zakończenie

  4min

  Zadanie domowe

  4min

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Webflow Webflow Webflow

Kurs Fotografia Motoryzacyjna

 • 38 lekcji wideo

 • 5h 50min materiału

 • Ostatnia rewizja 22.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Fotografowania nie da się nauczyć z podręczników - to jest jasne. Ale też wiadomo, że bez wskazówek profesjonalistów, którzy od lat pracują ze zdjęciami, droga jest żmudna i wiele czasu traci się na samodzielne szukanie rozwiązań, które my już znamy. Uważam, że kursy na eduweb to sama esencja wiedzy fotograficznej, która przełoży się na jakość zdjęć i ilość zleceń.

Jakub Kaźmierczyk

Ambasador Olympus

Zacznij naukę w Fotografia Motoryzacyjna

 • 38 lekcji wideo

 • 5h 50min materiału

 • Ostatnia rewizja 22.05.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych