Masz już konto? Zaloguj się

Kurs InVision Studio

InVision Studio to nie tylko kolejna aplikacja dla UI designerów. To sposób na to, by poprowadzić Twój projekt przez każdy etap pracy, od wczesnego szkicu, aż po wysokiej jakości prototyp wraz z rozbudowanymi animacjami. Oprócz tego, InVision Studio ma do zaoferowania jeszcze więcej. Możesz z łatwością podejrzeć prototyp na różnych urządzeniach, podzielić się nim ze swoimi klientami i współpracować na żywo aby otrzymać komentarze i cenny feedback z pomocą opcji Freehand. InVision cały czas rozwija też ten produkt i dokłada coraz to nowe integracje z samą platformą, która jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań w branży UX. Co ważne, Studio jest przeznaczone zarówno dla użytkowników macOS, jak i (wkrótce) Windowsa. I jeszcze jedno - jest bezpłatne.

20 lekcji

3h 27min

5 (2 oceny)

InVision Studio - Interakcje w UI

InVision Studio to nie tylko kolejna aplikacja dla UI designerów. To sposób na to, by poprowadzić Twój projekt przez każdy etap pracy, od wczesnego szkicu, aż po wysokiej jakości prototyp wraz z rozbudowanymi animacjami. Oprócz tego, InVision Studio ma do zaoferowania jeszcze więcej. Możesz z łatwością podejrzeć prototyp na różnych urządzeniach, podzielić się nim ze swoimi klientami i współpracować na żywo aby otrzymać komentarze i cenny feedback z pomocą opcji Freehand. InVision cały czas rozwija też ten produkt i dokłada coraz to nowe integracje z samą platformą, która jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań w branży UX. Co ważne, Studio jest przeznaczone zarówno dla użytkowników macOS, jak i (wkrótce) Windowsa. I jeszcze jedno - jest bezpłatne.

Podstawy w skrócie

Wkrótce przekonasz się, że Studio jest prawdopodobnie jednym z najłatwiejszych do przyswojenia narzędzi, a większość jego funkcji jest prostych i intuicyjnych. Szczególnie, jeżeli przedtem używałeś Sketcha - przejście do Studio jest proste, a wszystkie narzędzia i skróty działają zgodnie z tym, co poznałeś do tej pory. Dlatego też w kursie nie poświęcimy dużo czasu na tłumaczenie interfejsu, a raczej od razu przejdziemy do tworzenia praktycznego projektu. Przekonasz się, że to najprostszy i najbardziej praktyczny sposób na zapoznanie się ze Studio.

Po prostu… działa

Studio to nowoczesne narzędzie, stworzone pod kątem nowych systemów operacyjnych i bez technologicznego bagażu. Atutem jest to, że dziesiątki drobnych, codziennych funkcji… Po prostu działają, nie przyciągając Twojej uwagi i nie zajmując czasu. Możesz nawet pomyśleć - „Ale czego ja w ogóle mam się tutaj uczyć? Wszystko wygląda prosto”. To dlatego kurs skupia się na efektywnym workflow i projekcie, zamiast na nauce samego narzędzia. Celem jest pokazanie Ci sztuczek i wskazówek, które pozwolą Ci pracować jeszcze szybciej, lepiej i wydajniej.

Jedno narzędzie, wiele potrzeb i rozwiązań

To jeden z niewielu przypadków, w których jedno narzędzie daje Ci taki wachlarz możliwości. Przez większość czasu nawet nie będziesz musiał zmieniać programu ze Studio na inny. Mimo, że możesz przygotowywać w nim rozbudowane animacje i projekty, samo narzędzie sprawia wrażenie przystępnego, lekkiego i responsywnego. Przejdziemy przez wszystkie etapy workflow, od początkowych szkiców, po pełen detali design, aż po działającego prototypu. I to nie opuszczając Studio.

Platforma InVision

Platforma InVision to znacznie więcej, niż tylko Studio. Pozwoli Ci łatwo eksportować prototypy oraz dzielić się nimi, a także edytować je po otrzymaniu feedbacku od klienta. Poznamy wspólnie te opcje wraz z szeregiem użytecznych funkcji oraz tworząc automatyczne specyfikacje dla deweloperów. Zachęcam Cię też do sprawdzenia kursu samej platformy, z którego dowiesz się jeszcze więcej.

Elementy designu

W kursie wytłumaczę użycie kolorów, typografii, gridu i innych podstawowych zagadnień w UI designie, w połączeniu z narzędziami dostępnymi w Studio. Skupimy się na prawidłowym ustawieniu projektu, stworzeniu komponentów i innych przydatnych nawykach, które pomogą Ci w profesjonalnym procesie projektowania UI.

Stwórz Interaktywne UI

W kursie pokażę Ci pracę w Studio na podstawie praktycznego projektu UI aplikacji do wypożyczania supersamochodów. Dzięki temu będę mógł pokazać Ci proces projektowania w Studio krok po kroku na przykładzie z życia. W ramach Studio znajdziesz także gotowe narzędzia do prototypowania, które pozwolą Ci zamienić statyczny interfejs w pełen animacji i mikrointerakcji projekt. Skoncentrujemy się właśnie na stworzeniu tego typu elementów, dodając w ten sposób zupełnie nową warstwę użyteczności do naszej pracy.

Studio, Sketch, Framer… co wybrać?

Rzeczywiście, świat projektowania UI rozwija się w niesamowitym tempie. Coraz więcej aplikacji zabiega o naszą uwagę i oferuje ciekawe rozwiązania. Na którą się zdecydować? Okazuje się, że pytanie należy zadać w nieco inny sposób: Kiedy użyć danej aplikacji? Każda z nich zawiera bowiem unikalną cechę, która sprawia, że nadaje się lepiej w konkretnym zastosowaniu. Jako UI designer masz przed sobą trudne zadanie, ponieważ powinieneś pozostać na bieżąco z większością popularnych narzędzi. Oczywiście, naszym zadaniem w kursach jest Ci to ułatwić!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla każdej osoby, która zajmuje się, lub planuje się zająć projektowaniem interfejsów aplikacji czy stron WWW. Potencjał i popularność Studio będą niewątpliwie rosły a ci z projektantów, którzy jako pierwsi poznają jego możliwości, zyskają konkurencyjną przewagę. Jeśli chcesz tworzyć od konceptu do prototypu w jednej aplikacji i przygotowywać atrakcyjne animacje w rekordowym czasie - ten kurs jest dla Ciebie!

Czego się nauczysz?

 • Narzedzia i skróty InVision Studio

 • Praktyczny workflow aplikacji

 • Praca z komponentami

 • Animowanie UI w Studio

 • Tworzenie mikrointerakcji

 • Eksport, podglad i handoff

Zawartość

InVision Studio

6 rozdziały 20 lekcji 3h 27min

 • Witaj w Kursie

  4min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  4min

 • Interfejs i Narzędzia

  33min

  Przegląd interfejsu

  10min

  Nawigacja w Studio

  10min

  Praca z kolorami

  13min

 • Praktyczny projekt

  43min

  Rozpoczęcie pracy z projektem

  11min

  Kształty oraz wektory

  13min

  Praca z wypełnieniem i maski

  11min

  Komponenty w Studio

  8min

 • Responsywne Projekty

  17min

  Pozycjonowanie elementów

  12min

  Responsywne projekty w Studio

  5min

 • Animacja i Prototyp

  1h 24min

  Podstawy animacji

  Podgląd lekcji

  15min

  Modyfikacje Animacji

  6min

  Pierwsze animacje w Projekcie

  10min

  Animowane samochody

  Podgląd lekcji

  12min

  Kolejne ekrany aplikacji

  13min

  Ekran filtrów

  14min

  Tworzenie Kalendarza

  15min

 • Dodatkowe techniki

  26min

  Import ze Sketcha

  9min

  Pulbikowanie i podgląd na urządzeniu

  13min

  Praca z Freehand

  3min

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Webflow Webflow Webflow

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Marcin Sasin

29 maja 2021

Marcin Białek

27 listopada 2022

Kurs InVision Studio

 • 20 lekcji wideo

 • 3h 27min materiału

 • Ostatnia rewizja 15.10.2018

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Moi znajomi coraz częściej pytają: 'Jak nauczyć się UX?'. Praktycznie każdy kto chce zacząć jest przytłoczony ilością wiedzy, narzędzi pracy oraz jak to wszystko wykorzystać w swojej pracy. Swoim znajomym zawsze polecam eduweb, ponieważ pozwala krok po kroku zrozumieć świat UX od A do Z. Na platformie znajdziesz także bardziej zaawansowane techniki, które zaoszczędzą Ci dziesiątki, a może i setki godzin w pracy. Nie ucz się na swoich błędach - wykorzystaj wiedzę osób, które zrobiły to za Ciebie

Kamil Tatol

Product Design Lead, Pioner Labs

Zacznij naukę w InVision Studio

 • 20 lekcji wideo

 • 3h 27min materiału

 • Ostatnia rewizja 15.10.2018

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych