Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Webflow

Sprawdź zaawansowany Kurs Webflow i przygotuj dynamiczne strony z CMS bez kodowania!

28 lekcji

4h 45min

5 (1 oceny)

Webflow - Techniki Zaawansowane i CMS

Dzięki Webflow możesz tworzyć strony WWW bez konieczności kodowania - zarówno statyczne, jak i dynamiczne, z wykorzystaniem CMS oraz bazy danych. To narzędzie, które zmienia sposób, w jaki tworzymy internetowe serwisy, pozwalając nam pracować wydajnie jednak w zgodzie ze standardami. Naszym zdaniem to narzędzie, które zasługuje na miano "kolejnego WordPress'a". W tym Kursie dowiesz się jak przygotować kompletny system blogowy z wykorzystaniem CMS w ramach Webflow. Jeśli jeszcze nie masz podstaw Webflow, zachęcamy do skorzystania wcześniej z kursu podstawowego.

Dynamiczne dane w Webflow

Dzięki CMS masz możliwość zdefiniowania w ramach Webflow bazy danych wraz ze strukturą, którą możesz uzupełniać Ty lub osoba zajmująca się rozwojem strony, w ramach intuicyjnego modułu Editor, bezpośrednio w przeglądarce. W Kursie przyjrzymy się temu, jak działa CMS, jak tworzyć kolekcje i korzystać z dynamicznych danych w ramach podstron w Webflow, jak również w ramach stron kolekcji.

Tworzenie Style Guide

Rozpoczniemy od stworzenia systemu identyfikacji dla naszej strony, który umieścimy w ramach Style Guide w Webflow, dzięki czemu kolejne modyfikacje stylistyczne będą łatwe i dziedziczone na wszystkie podstrony naszego serwisu. Dobre przemyślenie struktury i komponentów pozwoli nam na wydajną pracę w Webflow i szybkie poprawki.

System blogowy od podstaw

W Kursie przygotujemy od podstaw strukturę danych bloga, użyjemy dynamicznych placeholderów a następnie osadzimy bloga w ramach istniejącej, statycznej witryny, którą przygotowaliśmy w kursie podstawowym Webflow. Dowiesz się wszystkiego o tym, jak działa CMS i jak wykorzystać jego bardziej zaawansowane możliwości.

Jeszcze więcej zaawansowanych technik

Poza tym, w kursie przewidziałem szereg lekcji, które pozwolą Ci wzbogacić funkcje Twojego serwisu o logikę biznesową, którą stworzymy bez konieczności używania języków serwerowych. Zbudujemy wyszukiwarkę opartą o elastic search, czyli najlepszy otwarty system do indeksowania i zwracania wyników.

Wprowadzenie do Automatyzacji

W kursie pokażę Ci też kilka rozwiązań, które pozwolą rozbudować możliwości Twojej strony o przydatne automatyzacje, w ramach których wykorzystamy takie narzędzia jak Zapier czy Integromat. Dzięki temu będziesz mógł wyjść poza ekosystem Webflow i wpiąć na swoją stronę, bez kodowania, w zasadzie dowolne narzędzie, z pomocą API!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przygotowałem przede wszystkim dla osób, które znają już podstawy Webflow i potrafią stworzyć w tym narzędziu dowolny layout, ale chcą wzbogacić swoje projekty o dynamiczne dane i zaawansowane narzędzia, które oferuje ta platforma. Konieczne są tu solidne fundamenty Webflow z kursu podstawowego oraz przynajmniej podstawy HTML i CSS. Nie zaszkodzi trochę wiedzy z programowania, choć nie jest to obowiązkowe. Ten kurs to świetny sposób na to, aby przygotować funkcjonalne MVP swojego produktu, ale też zacząć oferować klientom dynamiczne strony i funkcjonalność CMS w połączeniu z narzędziami no-code, które pozwala tworzyć projekty w rekordowym czasie!

Czego się nauczysz?

 • Zaawansowane techniki Webflow

 • CMS, Kolekcje oraz Edytor dla klienta

 • Kompletny system Blogowy na stronę

 • Rozszerzenie strony o dynamiczny Style Guide

 • Wyszukiwarka z Elastic Search

 • Hosting strony w ramach Webflow

 • I wiele więcej!

Zawartość

Webflow

7 rozdziały 28 lekcji 4h 45min

 • Wprowadzenie

  3min

  Wstęp do Kursu

  Podgląd lekcji

  3min

 • Style Guide w Webflow

  46min

  Ustawienia Style Guide

  10min

  Style Typograficzne

  10min

  Style Kolorów

  11min

  Style Komponentów

  15min

 • Projekt Bloga i CMS

  34min

  Wprowadzenie do Projektu

  7min

  Kolekcja Kategorii

  9min

  Pozostałe Kolekcje

  18min

 • Menu i Strona Bloga

  1h 8min

  Stylowanie Menu

  8min

  Dynamiczne dane w Menu

  9min

  Strona Główna - Sekcja Featured

  15min

  Strona Główna - Ostatnie Artykuły

  8min

  Strona Główna - Stylowanie Kart

  10min

  Strona Główna - Pozostałe Sekcje

  18min

 • Pozostałe Strony

  33min

  Strona Wszystkich Postów

  8min

  Strony Kategorii

  4min

  Strona Blog Posta - Treść

  12min

  Strona Blog Posta - Sidebar

  9min

 • Dodatki

  1h 40min

  Wyszukiwarka w Webflow

  25min

  Podpięcie domeny

  12min

  Puste Stany

  7min

  Edytor dla Klienta

  10min

  SEO w Webflow cz. 1

  12min

  SEO w Webflow cz. 2

  9min

  OG Tagi i Social Media

  8min

  Google Analytics

  7min

  Integracje i Automatyzacje

  11min

 • Zakończenie

  1min

  Dziękuję za uwagę

  1min

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Webflow Webflow Webflow

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Aleks Makowski

27 maja 2022

Kurs Webflow

 • 28 lekcji wideo

 • 4h 45min materiału

 • Ostatnia rewizja 07.09.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Moi znajomi coraz częściej pytają: 'Jak nauczyć się UX?'. Praktycznie każdy kto chce zacząć jest przytłoczony ilością wiedzy, narzędzi pracy oraz jak to wszystko wykorzystać w swojej pracy. Swoim znajomym zawsze polecam eduweb, ponieważ pozwala krok po kroku zrozumieć świat UX od A do Z. Na platformie znajdziesz także bardziej zaawansowane techniki, które zaoszczędzą Ci dziesiątki, a może i setki godzin w pracy. Nie ucz się na swoich błędach - wykorzystaj wiedzę osób, które zrobiły to za Ciebie

Kamil Tatol

Product Design Lead, Pioner Labs

Zacznij naukę w Webflow

 • 28 lekcji wideo

 • 4h 45min materiału

 • Ostatnia rewizja 07.09.2020

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych