Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Nowoczesny Webdesign

Ten kurs jest wszystkim, czego potrzebujesz aby projektować nowoczesne, skuteczne i funkcjonalne serwisy

80 lekcji

11h 24min

5 (11 oceny)

Nowoczesny Webdesign - Projektowanie stron i UI/UX

Zajmujesz się, lub zamierzasz się zająć Tworzeniem Stron WWW? Jesteś programistą, grafikiem, chcesz stworzyć stronę firmy lub kierujesz zespołem? Ten kurs jest wszystkim, czego potrzebujesz aby projektować nowoczesne, skuteczne i funkcjonalne serwisy. Poznasz i zoptymalizujesz proces koncepcyjny, dowiesz się jak pracować wydajnie w zespole, optymalizować grafikę, wykorzystać RWD i podejście Mobile First. Powiem Ci jak skutecznie optymalizować i promować strony WWW. Poznasz też dziesiątki narzędzi oraz linków, które pomogą Ci usprawnić pracę i zebrać potrzebne zasoby. Pokażę Ci na setkach przykładów jak działają nowoczesne strony WWW oraz jakie są trendy w projektowaniu. Gwarantuję, że inwestycja w kurs zwróci się wielokrotnie w Twojej pracy!

Technologie w sieci - Pojęcia

Poznasz podstawowe zagadnienia związane z funkcjonowaniem stron WWW w sieci - porozmawiamy o przeglądarce, domenach oraz DNS, wyborze odpowiedniego dostawcy usług hostingowych i najważniejszych parametrach na które należy zwrócić uwagę aby nasza strona WWW mogła skalować się wraz ze wzrostem ruchu. Powiem też o tym jak wygląda podział ról w procesie projektowania a także poznamy podstawowe pojęcia jak serwer i client-side oraz ich najważniejsze technologie html css js, pomówimy o blibliotekach i frameworkach, bazach danych i technologiach serwerowych jak asp net i php. Ta część głównie kierowana jest do osób które stawiają swoje pierwsze kroki w webdesignie i stanowi dopełnienie całego materiału.

Mobile first

Czy wiesz, że aż 25% ludzi na świecie korzysta wyłącznie z urządzeń mobilnych do przeglądania sieci? W tej części kursu będziesz miał okazję zainspirować się nowym podejściem do projektowania w związku ze zmieniającym się ekosystemem urządzeń i technologii mobilnych. Dowiesz się czym jest podejście mobile first oraz jakie są zalety rozpoczęcia procesu projektowego od małych ekranów. Poznasz też aktualne kierunki i trendy związane z wykorzystaniem IOT oraz VR i sensorów. Sprawdzimy statystyki i przygotujemy się do praktycznych aspektów projektowania na wiele ekranów, czyli…

Responsive Web Design

Projektowanie jako proces

Współczesny proces tworzenia serwisów, czy raczej aplikacji internetowych w ciągu ostatnich lat ewoluował w kierunku sprawnego dostarczania rezultatów i realizacji celów biznesowych w rekordowym czasie. W kursie omówimy dokładnie nowe podejście, wspominając także o metodologii Agile i podejściu Scrum, które z odpowiednimi modyfikacjami zastosujesz do każdego serwisu - niezależnie, czy tworzy go duży zespół osób, czy tylko grafik i programista. Jeśli słyszałeś o Agile UX i Lean UX to prawdopodobnie zainteresuje Cię to w jaki sposób zorganizować pracę tak aby przebiegała ona z nakierowaniem na rezultat. Powiem Ci też jak niemal całkowicie zrezygnować z przestarzałej dokumentacji na rzecz aktywnego angażowania zespołu i właściciela projektu.

Podstawy pracy koncepcyjnej

Kurs, który masz przed sobą prowadzi Cię w sposób spójny i zrozumiały po kolejnych etapach procesu projektowania stron WWW. Ma on stanowić kompletne źródło wiedzy, do którego będziesz wracał w różnych fazach swoich projektów. Dlatego kolejnym działem jest wyjaśnienie zagadnienia pracy koncepcyjnej i jego pierwszego etapu jakim jest definicja celów oraz stworzenie modelu biznesowego dla powstającej witryny. Pokażę Ci jak zdefiniować cele, akcje oraz funkcje serwisu i jak powinien przebiegać podział tych elementów w fazie koncepcyjnej.

Użytkownicy i testy

Kolejnym etapem pracy będzie zweryfikowanie tego, czy cele biznesowe serwisu odpowiadają zapotrzebowaniu oraz specyficznym wymaganiom użytkowników. Powiem Ci jak małym nakładem czasu przeprowadzić testy na użytkownikach i wyjaśnię, dlaczego są potrzebne w fazie koncepcyjnej. Zdefiniujemy także użytkowników, do których chcemy kierować swój serwis a także stworzymy persony, które będą towarzyszyć nam podczas kreowania strategii treści dla serwisu.

Treść i architektura informacji na stronie WWW

Ta obszerna część kursu obejmuje niezwykle ważny etap pracy koncepcyjnej, w ramach którego najpierw opracujemy schemat i architekturę treści dla naszego serwisu a następnie zbudujemy relację podstron witryny tworząc tym samym tzw. Sitemapę. Przy okazji pokażę Ci mnóstwo ciekawych narzędzi wspierających ten proces. Zajmiemy się kolejno hierarchią treści i podstron budując tym samym nawigację na naszej stronie. Pokażę Ci także szereg praktycznych, nowoczesnych rozwiązań związanych z nawigacją w serwisie.Kolejno zajmiemy się tworzeniem wizualnego schematu witryny a naszą pracę rozpoczniemy od prostych Wireframe'ów oraz projektowania w oparciu o tekst, by przejść do coraz bardziej zaawansowanych technik pracując nad mockupami oraz prototypami serwisu. Pokażę Ci szereg rozwiązań i narzędzi które będą pomocne również do tworzenia interaktywnych prototypów takich jak UX Pin, Invision czy Adobe Muse.Zbudujemy też tzw. Content Inventory, czyli repozytorium treści, które znajdą się w serwisie. Poznasz sposoby na jego łatwą aktualizację oraz narzędzia chmurowe, które pozwolą na zdalną współpracę nad treścią z innymi autorami.

Atomowe komponenty

Zamiast tworzenia klasycznych stron WWW opartych o podstrony, zaproponuję Ci zupełnie nowe podejście bazujące na tworzeniu systemów opartych o komponenty. Poznasz atomy oraz molekuły tworzące gotowy organizm i strony Twojego serwisu i odkryjesz mnóstwo zalet takiego podejścia, które znacznie odciąży Twój serwis i sprawi, że będziesz mógł go łatwo skalować. Pomówimy o graficznych bibliotekach komponentów oraz ich organizacji a także rozwiązaniach opartych o przeglądarkę i HTML oraz CSS. Dowiesz się czym jest Style Guide i jak stworzyć uniwersalne wytyczne do komponentów w Twoim serwisie. Pokażę Ci też najlepiej przygotowane przykłady Style Guide.

Liczy się styl!

Kolejną część kursu poświęcimy na omówienie praktycznych zagadnień związanych z poszukiwaniem inspiracji stylistycznych do projektu. Pokażę Ci narzędzia, które pozwolą w łatwy sposób gromadzić inspiracje w postaci zasobów i tablic a następnie na ich podstawie stworzymy wytyczne do zaprojektowania graficznego UI serwisu. Dowiesz się czym są Style Tiles i dlaczego warto tą część procesu zaplanować w odpowiednim czasie.

BONUS! Inspirujące Strony WWW - Trendy 2016

To nie wszystko! Jako bonus do tego kursu otrzymasz ponad godzinną lekcję z przeglądem setek serwisów WWW, które zainspirują Cię do dalszej pracy. Przyjrzymy się aktualnym trendom w projektowaniu takim jak Flat UI czy Material Design. Będziesz miał okazję obejrzeć najlepiej zaprojektowane serwisy na Świecie i dowiedzieć się, co sprawia że ich UI i UX są wyjątkowe. To nie wszystko! W ramach kursu otrzymasz darmowe aktualizacje tego materiału w każdym roku tak, abyś mógł dopasować się do zmieniających się trendów!

Grafika na stronach WWW

W kolejnej części kursu porozmawiamy o nowych trendach w zakresie przygotowywania i optymalizacji na strony WWW. Dowiesz się jakie są popularne formaty grafiki, jak możemy zastąpić ją z pomocą typografii czy elementów CSS3 a także jak przygotować pliki na Twoją stronę WWW. Dowiesz się też jak pracować z formatem SVG i popularnymi bibliotekami wspomagającymi pracę z grafiką.Porozmawiamy także o projektowaniu w oparciu o zasoby - przekażę Ci mnóstwo linków do darmowych zasobów jak grafiki - zdjęcia, ikony, czy gotowe zestawy UI przygotowane dla Photoshop, Sketch czy Illustrator, tak abyś mógł pracować wydajniej mając do dyspozycji świetnej jakości źródła.

Typografia w sieci

Kolory w sieci i Grid

Kolejna część dotyczy kolorystyki na stronach WWW oraz siatki - poznasz właściwe zastosowania kolorów oraz dowiesz się jak działa psychologia kolorów. Pokażę Ci także szereg narzędzi, które ułatwią i pomogą w wyborze kolorystyki na stronę WWW. Poza tym będziemy także pracować w oparciu o siatkę jako jeden z kanonów projektowania, który łatwo zrozumiesz dzięki aplikacjom optymalizującym pracę na gridzie.

Praca w zespole

Z kursu dowiesz się także jak skutecznie pracować w zespole. Nieważne, czy jest to zespół składający się z kilkunastu osób pracujących zdalnie, czy z dwóch które ściśle ze sobą współpracują - pokażę Ci jak zautomatyzować procesy oraz jak zarządzać skuteczną komunikacją w zespole z wykorzystaniem nowych, ciekawych narzędzi. Automatyzatory zadań, repozytoria plików, praca w oparciu o chmurę czy biblioteki CC, Slack, OneDrive i wiele innych narzędzi pomoże Ci zrealizować sprawnie zadania projektowe w ramach nowego procesu Parallel Design.

Wydajność stron WWW

Promocja i pozycjonowanie

Ostatnia część kursu stanowi wprowadzenie do nowoczesnego SEO, czyli optymalizacji strony pod kątem indeksowania w wyszukiwarkach. Poznasz elementarne składowe procesu zarządzania indeksowaniem oraz sposoby na monitorowanie i analitykę Twojej strony pod tym kątem. Poza tym, będziemy także mówić o promocji strony w sieci, gdzie poznasz podstawowe kanały, którymi warto obecnie docierać do Twoich odbiorców.Jako bonus do kursu znajdziesz również wzory prawidłowo skonstruowanych dokumentów!

Podsumowując, dowiesz się między innymi:

  • Wprowadzenie do webdesignu i podstawowe pojęcia
  • Proces projektowania stron WWW
  • Mobile First jako nowoczesne podejście do projektowania
  • Responsive Web Design – najlepsze praktyki
  • Praca koncepcyjna nad serwisem
  • Grafika na strony WWW – narzędzia, formaty i wiele więcej
  • Typografia na stronach WWW
  • Narzędzia wspierające proces kreatywny
  • Najlepsze przykłady serwisów i rozwiązań
  • Nawigacja na stronach WWW
  • Optymalizacja stron WWW
  • Praca w zespole i ciekawe narzędzia
  • Wstęp do pozycjonowania i promocji
  • I wiele, wiele więcej!

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób, które pracują ze stronami WWW - grafików, programistów, koderów, a także osób które kierują projektami webowymi lub odpowiadają za ich ousourcing w firmach. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak funkcjonują nowoczesne strony WWW - ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

Czego się nauczysz?

  • Mobile First i RWD – Najlepsze Praktyki

  • Praca koncepcyjna - UX, Uzytkownicy, Prototypowanie

  • Grafika i UI strony WWW – Narzedzia, Formaty

  • Typografia na stronach WWW

  • Najlepsze, inspirujace przyklady serwisów

  • Architektura Informacji i Nawigacja

  • Optymalizacja stron WWW

  • Praca w Zespole - Praktyczne Narzedzia

  • Wstep do SEO - Pozycjonowanie i Promocja

  • I wiele wiecej!

Zawartość

Nowoczesny Webdesign

18 rozdziały 80 lekcji 11h 24min

  • Wstęp do kursu

    7min

    Wprowadzenie

    Podgląd lekcji

    7min

  • Technologie w sieci - Pojęcia

    40min

    Technologie Server i Client Side

    10min

    Domeny serwery

    11min

    Technologie Front Endu

    10min

    Pojecie UI oraz UX

    4min

    Skąd czerpać informacje i statystyki?

    6min

  • Mobile First

    38min

    Czym jest podejście Mobile First?

    7min

    Dlaczego korzystać z Mobile First?

    9min

    Projektowanie pod dotyk

    11min

    Aplikacje natywne i webowe

    10min

  • Responsive Web Design

    1h 7min

    Czym jest Responsive Web Design?

    10min

    Anatomia ekranów

    10min

    Przeglądarka a ekran

    8min

    Praktyczne wskazówki RWD

    12min

    Techniki Fluid i Media Queries

    16min

    Responsywne obrazki i tekst

    11min

  • Projektowanie jako proces

    21min

    Nowy proces projektowania

    11min

    Etapy i proces w metogologii Scrum

    10min

  • Podstawy pracy koncepcyjnej

    27min

    Cele i funkcje serwisu WWW

    10min

    Użytkownicy i testy

    7min

    Testy architektury informacji

    10min

  • Treść i architektura informacji na stronie WWW

    1h 17min

    Tworzenie mapy witryny

    5min

    Koncepcje nawigacji

    11min

    Nawigacja w praktyce

    13min

    Organizacja i rodzaje treści

    8min

    Sposoby na organizacje treści

    5min

    Markdown i inne schematy

    6min

    Definiowanie podstron serwisu

    12min

    Wireframe oraz content design

    9min

    Praca z Balsamiq Mockups

    8min

  • Prototypowanie

    40min

    Prototypowanie z Muse

    9min

    Praktyczne wskazówki do treści

    7min

    Prototypowanie flow

    5min

    Interakcje z UX Pin

    16min

    Podsumowanie pracy koncepcyjnej

    3min

  • Atomowe komponenty

    29min

    Atomowe komponenty

    6min

    Graficzne biblioteki komponentów

    7min

    Projektowanie w przeglądarce

    7min

    Czym jest style guide?

    9min

  • Język programowania - współczesne tredny

    Stylistyka witryny

  • Grafika na stronach WWW

    31min

    Grafika i formaty

    9min

    Zalety plików .svg i eksport

    Podgląd lekcji

    11min

    Grafika na ekrany HIDPI

    11min

  • Grid - projektowanie w oparciu o siatkę

    20min

    Czym jest Grid?

    7min

    Grid w praktyce oraz frameworki

    13min

  • Projektowanie w oparciu o zasoby

    25min

    Zasoby w sieci

    6min

    Ikony, UI Kity i grafiki

    18min

  • Typografia w sieci

    1h 8min

    Podstawowe pojęcia typografii

    9min

    Responsywna typografia

    Podgląd lekcji

    12min

    Korzystanie z TypeKit

    5min

    Kerning, tracking, leading

    7min

    Rytm w typografii i na stronach

    17min

    Praca z Open Type

    6min

    Przegląd ciekawych fontów

    6min

    Dodatkowe wskazówki do typografii

    7min

  • Kolory w sieci

    47min

    Kolory i przestrzeń bitowa

    7min

    Profile kolorystyczne i kalibracja

    8min

    Notacja, kolorystyka i CSS

    10min

    Dobór kolorów na stronę

    9min

    Psychologia kolorów

    14min

  • Praca w zespole

    1h

    Podstawy nowoczesnej pracy

    4min

    Zarządzanie plikami

    8min

    Dokumentacja i chumura

    7min

    Skuteczna komunikacja

    12min

    Najciekawsze narzędzia

    7min

    Współpraca Designer-Developer

    8min

    Co zidentyfikować w kreacji?

    5min

    Czytanie kodu w przeglądarce

    6min

    Praktyczne wskazówki do pracy w zespole

    3min

  • Wydajność stron WWW

    37min

    Wydajność i testy użyteczności

    7min

    Co wpływa na szybkość?

    8min

    Jak testować szybkość?

    9min

    Praktyczne wskazówki optymalizacji

    Podgląd lekcji

    8min

    Podsumowanie i dodatkowe porady

    5min

  • Promocja i pozycjonowanie

    48min

    Współczesna promocja w sieci

    8min

    Anatomia wyszukiwania

    11min

    Narzędzia i diagnostyka SEO

    11min

    Wstęp do promocji w sieci

    3min

    Przegląd skutecznych narzędzi

    8min

    Monitoring i analityka

    8min

Autor kursu

Grzegorz Róg

**Idea Architect**

Średnia ocen autora: 5

Bio
Od wielu lat projektuje serwisy internetowe, dużą wagę przykładając do ich funkcjonalności a także skutecznych technik promocji. Swoje umiejętności praktyczne zdobywa projektując grafikę oraz strony www dla wiodących polskich i zagranicznych agencji reklamowych. Współpracuje między innymi z Adobe, Microsoft, Wacom. Jako trener i spiker prowadzi szkolenia oraz eventy i warsztaty. Posiada szereg uprawnień i certyfikatów eksperckich.

W wolnych chwilach stara się przekazać Ci całą praktyczną wiedzę, pasję i doświadczenie. Zapraszamy do kursu - gwarantujemy, że ta świetna zabawa przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji!
Inne kursy tego autora
Wypuszczanie Produktów i Startupów na Rynek Budowanie Startupu Strony WWW z SystemFlow Webflow Webflow

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Marzenna Kepka

8 lutego 2021

Bardzo dobry kurs, wiele przydatnej wiedzy, a Grzegorz to mistrz efektywnego nauczania :)

Mike Sosnowski

14 lutego 2021

Lekcje prowadzone merytorycznie i ciekawie. Pzdr

Michał

14 maja 2021

Jacek

19 czerwca 2021

Sporo rzeczy przez te lata, od kiedy kurs był tworzony, się przeterminowało, wciąż jednak kluczowe koncepcje mają zastosowanie. Kurs bardzo dobrze prowadzony, powoli, zdecydowanie dla początkujących.

Łukasz Dragon

27 czerwca 2021

Tak swoją drogą... W książce "100 rzeczy, które każdy projektant..." jest m.in. o tym, że powielana przez wiele osób informacja o +/-7 elementach, które się zapamiętuje, to mit i bujda - hipoteza wysnuta podczas prelekcji, nie poparta badaniami. :) Kurs od Grzegorza jak zwykle przyjemny.

Maciej

24 sierpnia 2021

Zaczynam być fanem tego Pana. Potężna dawka wiedzy, przyznam że ilość skrótówi terminów używana na minute , spowodowała że czułem się jakby ktoś ze mnie żartował .

Adam Grzanka

11 listopada 2021

Aleksander Baran

18 grudnia 2021

Hubert Proch

25 grudnia 2021

Jak dla mnie to taki zbiór wszystkiego i... niczego. Masa teorii, brak praktyki, wspólnego działania. Może innym to pasuje, ja wolę uczyć się praktycznie (np. obserwować i naśladować konkretne działania). Szybkie klikanie i omawianie przez 5-10min danego tematu jest mało zachęcające, a po pewnym czasie frustrujące= wiele tematów poruszonych, ale żaden nie jest porządnie przekazany. Kurs nie jest również aktualizowany- wielu stron nie ma, a niektóre programy zostały wycofane (np. Adobe Mu, na który poświęcone jest 9min-towy wykład). Miałam również nadzieję na konkretne projektowanie graficzne strony w PS czy AI. Kierowałam się pozytywnymi opiniami, ale niestety nie odpowiada mi taka forma nauki. Według mnie nie jest to kurs dla osób początkujących- może bardzo zniechęcić.

Jagoda Karczewska

21 września 2022

Robert Harezlak

7 września 2023

Kurs Nowoczesny Webdesign

  • 80 lekcji wideo

  • 11h 24min materiału

  • Ostatnia rewizja 12.05.2020

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Moi znajomi coraz częściej pytają: 'Jak nauczyć się UX?'. Praktycznie każdy kto chce zacząć jest przytłoczony ilością wiedzy, narzędzi pracy oraz jak to wszystko wykorzystać w swojej pracy. Swoim znajomym zawsze polecam eduweb, ponieważ pozwala krok po kroku zrozumieć świat UX od A do Z. Na platformie znajdziesz także bardziej zaawansowane techniki, które zaoszczędzą Ci dziesiątki, a może i setki godzin w pracy. Nie ucz się na swoich błędach - wykorzystaj wiedzę osób, które zrobiły to za Ciebie

Kamil Tatol

Product Design Lead, Pioner Labs

Zacznij naukę w Nowoczesny Webdesign

  • 80 lekcji wideo

  • 11h 24min materiału

  • Ostatnia rewizja 12.05.2020

  • Certyfikat w ramach ścieżek

  • Dostęp z urządzeń mobilnych