Masz już konto? Zaloguj się

Kurs Wprowadzenie do UX

Słyszałeś o UX lub User Experience, ale nie wiesz, co tak naprawdę się kryje za tymi określeniami? A może chcesz zrobić swój pierwszy krok na drodze do kariery designera albo jesteś już w branży digitalowej i chciałbyś uzupełnić swoje kompetencje? Nie mogłeś trafić lepiej. Podstawy User Experience to ponad sześciogodzinny kurs przygotowany właśnie dla Ciebie. Po jego ukończeniu będziesz dokładnie wiedział czym jest User Experience, w jaki sposób dobrze zaprojektować doświadczenia użytkownika oraz jakimi zasadami się kierować. A to wszystko oparte o wiele przykładów i historii z realnych projektów!

59 lekcji

6h 12min

5 (14 oceny)

Wprowadzenie do UX - Projektowanie Doświadczeń Użytkownika

Słyszałeś o UX lub User Experience, ale nie wiesz, co tak naprawdę się kryje za tymi określeniami? A może chcesz zrobić swój pierwszy krok na drodze do kariery designera albo jesteś już w branży digitalowej i chciałbyś uzupełnić swoje kompetencje? Nie mogłeś trafić lepiej. Podstawy User Experience to ponad sześciogodzinny kurs przygotowany właśnie dla Ciebie. Po jego ukończeniu będziesz dokładnie wiedział czym jest User Experience, w jaki sposób dobrze zaprojektować doświadczenia użytkownika oraz jakimi zasadami się kierować. A to wszystko oparte o wiele przykładów i historii z realnych projektów!

Kurs skonstruowany jest w taki sposób, by krok po kroku podczas sześciu rozdziałów wprowadzać Cię w kolejne obszary związane z User Experience. Pierwszy rozdział poświęcony jest podstawowym pojęciom oraz wyjaśnieniu tego, dlaczego UX stał się w ostatnich latach tak ważnym tematem. Rozdział drugi przedstawia cztery drogi, którymi możesz zacząć podążać, jeśli myślisz o karierze w tej branży. W nim znajdziesz opis poszczególnych umiejętności oraz rekomendację tego, jakie powinny być Twoje pierwsze kroki, a wszystko to pokazane na przykładzie filmu Ocean's Eleven. W trzecim rozdziale również zdobędziesz wiedzę o kolejnych etapach projektowania dobrego User Experience na podstawie praktycznych przykładów z filmu. Czwarty rozdział pogłębia wiedzę z poprzedniej części, wzbogacając ją również o konkretne narzędzia, które możesz wykorzystywać w swoim projekcie. Rozdział piąty poświęcony jest w całości badaniom w User Experience. Dzięki tej części zdobędziesz konkretną wiedzę na temat metod badawczych oraz samej zasadności wykonywania badań. Szósty, ostatni rozdział skupia się na przedstawieniu praktycznych zasad, o których należy pamiętać podczas pracy z UX. Dowiesz się o 10 heurystykach Nielsena oraz o 5 złotych zasadach UX. Połączenie wszystkich części zapewni Ci kompleksową wiedzę z zakresu podstaw UX.

Co to jest User Experience i dlaczego to jest ważne?

Kurs został przygotowany w taki sposób, by dostarczyć Ci podstawową wiedzę o tym czym jest User Experience - a także czym nie jest. W pierwszych lekcjach poznasz podstawowe pojęcia i nauczysz się skutecznie nimi operować. Zdobędziesz wiedzę na temat tego, dlaczego zmienił się sposób myślenia na temat doświadczeń użytkownika, jakie są tego benefity i dlaczego jest to obecnie kluczowe zagadnienie.

Kariera w User Experience

Myślisz o rozpoczęciu kariery w UX? A może chcesz dowiedzieć się kogo tak naprawdę potrzebujesz w swoich projektach? Po zakończeniu tego kursu będziesz dokładnie wiedział jakie są obszary kompetencyjne i ścieżki kariery w branży UX, a to wszystko oparte o przykłady z filmu Ocean's Eleven.

Proces Projektowy i narzędzia UX

Aby dowiedzieć się czym jest User Experience musisz wiedzieć w jaki sposób go zaprojektować. Dzięki temu kursowi będziesz dokładnie znał wszystkie 6 etapów procesu projektowania UX. Każdy etap ma bardzo konkretnie określone kroki i zadania, które należy w ramach niego wykonać. Do każdego etapu otrzymasz również zbiór najważniejszych narzędzi, które możesz sam wykorzystywać w swoich projektach. Dzięki temu nauczysz się odpowiednio dobierać konkretne narzędzia do danego etapu pracy. Proces projektowania UX oparty jest na realnych przykładach z case studies.

Badania w User Experience

Nie można zaprojektować dobrej użyteczności bez przeprowadzenia badań. Po tym kursie będziesz wiedział, dlaczego są one tak ważne, kiedy stosować je w projekcie a także poznasz podstawowe metody badawcze wykorzystywane w UX. Każda metoda jest dogłębnie opisana wraz ze swoimi zaletami oraz wadami, oraz korzyściami, które przynosi biznesowi. Z takim podstawowym vademecum badawczym jesteś w stanie łatwo dobierać odpowiednie narzędzia do swoich projektów.

Złote zasady w UX

W kursie znajdziesz również bardzo konkretne wytyczne, którymi kieruje się każdy odnoszący sukcesy projektant User Experience. Zdobędziesz wiedzę na temat 10 heurystyk Nielsena i będziesz potrafił podać konkretne przykłady do każdej z nich. Ponadto zyskasz wiedzę na temat 5 złotych zasad UX, które w dobry sposób utrwalają wiedzę i są jasną wytyczną o najważniejszych aspektach projektowania.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs został przygotowany z myślą o wszystkich osobach, które chcą dowiedzieć się więcej na temat User Experience. Niezależnie od tego, czy chcesz pracować w tej branży, czy może już pracujesz, ale chcesz uzupełnić swoją wiedzę - ten kurs będzie dla Ciebie dobrym początkiem. Nawet w przypadku, w którym wcześniej nie miałeś nigdy do czynienia z UX - po zakończeniu kursu będziesz swobodnie operował najważniejszymi pojęciami, identyfikował etapy projektów, narzędzi które się w nich wykorzystuje oraz znał zasadność prowadzenia badań. To również materiał dla tych, którzy wiedzą już co nieco o projektowaniu stron, ale chcą ją uporządkować i zaktualizować o nowe standardy i aktualne praktyki.

Czego się nauczysz?

 • Czym UX jest, a czym nie jest?

 • Kim mozna zostac pracujac w branzy UX?

 • Jak ma sie User Experience do Customer Experience?

 • Jaki jest przepis na zaprojektowanie dobrego UX?

 • Jakich narzedzia warto uzywac w swoich projektach?

 • Dlaczego warto robic badania uzytecznosci i jak przekonac do nich swojego szefa?

 • Jakie jest 10 najwazniejszych zasad User Experience?

 • Dlaczego UX stal sie tak popularny w biznesie i dlaczego wlasnie teraz?

Zawartość

Wprowadzenie do UX

6 rozdziały 59 lekcji 6h 12min

 • Wstęp do User Experience

  1h 24min

  Wprowadzenie

  Podgląd lekcji

  5min

  Co to jest User Experience

  10min

  Narzędzia do wszystkiego

  14min

  Historia myślenia o User Experience

  8min

  Dlaczego UX jest ważne

  4min

  Czym dokładnie jest UX

  5min

  Doświadczenia mają znaczenie

  3min

  Dlaczego wybieramy to, a nie tamto

  6min

  Dlaczego biznes się tym interesuje

  10min

  Czy świat off-line zniknie

  4min

  Customer Experience

  2min

  Touchpoint

  2min

  Brand Experience

  2min

  Multikanałowość

  4min

  Multikanałowość - przykłady

  4min

  Podsumowanie 1 części

  1min

 • Kariera w UX oraz gwiazdy Hollywood

  20min

  Kim można zostać w User Experience

  2min

  Obszar 1 - Biznes i Strategia

  3min

  Obszar 2 - Badania

  6min

  Obszar 3 - UX and Graphic Design

  4min

  Obszar 4 - Development

  4min

 • Proces Projektowy

  18min

  Prolog

  2min

  Analiza

  7min

  Strategia

  2min

  Design

  Podgląd lekcji

  2min

  Development

  5min

 • Narzędzia do projektowania UX

  2h 38min

  Proces projektowy

  3min

  Analiza projektu

  6min

  Jak myśleć o swoim start-upie

  7min

  Metoda 5WHY

  4min

  Strategia i planowanie

  1min

  Persona

  25min

  Value Proposition

  9min

  Scenariusze użytkownika

  4min

  Customer Journey

  25min

  Podsumowanie etapu Strategii

  3min

  Projektowanie

  2min

  Architektura informacji

  16min

  Gridy

  Podgląd lekcji

  6min

  Wczesne szkice

  14min

  Makiety

  7min

  Grafiki

  8min

  Wdrożenie

  4min

  Optymalizacja

  8min

  Podsumowanie procesu projektowego

  3min

 • Badania w User Experience

  1h 3min

  Po co robić badania

  11min

  Kiedy robić badania

  4min

  Badania w fazie Analizy

  2min

  Wywiady Indywidualne

  9min

  Obserwacje etnograficzne

  4min

  Badania w fazie Design

  1min

  Audyt Ekspercki

  6min

  Testy użyteczności

  10min

  Badania RITE

  6min

  Eye-Tracking

  8min

  Badania w fazie Optymalizacji

  2min

 • Złote zasady UX

  29min

  10 Heurystyk Nielsena

  18min

  5 złotych zasad UX

  6min

  Podsumowanie całego kursu

  5min

Autor kursu

Bartosz Jurkowski

Średnia ocen autora: 5

Bio
Konsultant, Wykładowca Akademicki, Freelancer. Swoje 6- letnie doświadczenie zdobył jako Senior Consultant w Deloitte Digital oraz w agencji Uselab, gdzie pracował w projektach badawczo-strategicznych dla największych krajowych i zagranicznych brandów. Odpowiedzialny za projektowanie koncepcji produktów, sprzedaż oraz obszary biznesowe prowadzonych projektów. Pasjonat innowacyjnych metod badawczych łączących nowoczesne technologie z fizjologią człowieka. Konsultant, empiryk i entuzjasta prowadzenia biznesu na podstawie badań. Kluczowi klienci: Allianz, AXA, Citi Bank, Centrum Nauki Kopernik, Coca-cola, Getin Bank, HBO Central Europe, ING Bank Śląski, Leroy Merlin, MasterCard, mBank, Nestle Polska, Onet.pl, Orlen, Perła, Play, Play Station, PKO BP, PZPN, Shell, T-mobile, Virgin Mobile, UPC Polska.
Inne kursy tego autora
Wprowadzenie do UX

Dołącz do ponad 10 tys. zadowolonych z naszych kursów

Super!

Michal Adamski

9 stycznia 2021

Mateusz Majewski

13 stycznia 2021

Zachęcający i treściwy wstęp do tematu, polecam!

Martyna

26 stycznia 2021

Natalia

10 lutego 2021

Maciej Wojtak

23 lutego 2021

Jestem bardzo zadowolony, bardzo konkretny materiał i świetne wytłumaczenie tematu

Bogusław Parol

27 lutego 2021

Świetne wprowadzenie do tematu! Polecam.

Marcin Urbańczyk

16 marca 2021

Fajne wprowadzenie do tematu UX, przedstawione w interesujący i trochę zabawny sposób.

Paulina Mrozik

25 maja 2021

Karolina Wiatrzyk

16 czerwca 2021

Jeszcze nie ukończyłem kursu, ale mogę ocenić, że jest wartościowy. Zdecydowanie polecam robienie notatek, bo wiedza jest podana w pigułce, a jednocześnie bez pomijania szczegółów.

Wojciech Leżoń

19 września 2021

Magdalena

29 października 2021

Bardzo dobry wstęp do nauki UX : )

Joanna Wolska

13 grudnia 2021

Mateusz

5 sierpnia 2022

maria bacik

8 lipca 2023

Kurs Wprowadzenie do UX

 • 59 lekcji wideo

 • 6h 12min materiału

 • Ostatnia rewizja 22.01.2018

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych

Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

Efektywna nauka

Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

Wiedza ekspertów

Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

Praktyczne przykłady

Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania

Masz więcej pytań?

Porozmawiaj z nami na na czacie

Wyślij nam e-mail

Zadzwoń +48 880880606

Czy każdy kurs ma pliki źródłowe?

Nie każdy. Jeśli pliki są dostępne dla danego kursu, znajdziesz je w zakładce źródła. Niektóre kursy nie posiadają źródeł ponieważ nie są potrzebne, inne nie mogły być zamieszczone np. ze względu na prawa autorskie do wykorzystania komercyjnych prac naszych autorów. Staramy się aby kursy były maksymalnie praktyczne i chętnie pokazujemy zaplecze zawodowe naszych autorów, ale niekiedy nie możemy dołączyć go w postaci źródeł.

Jak jest skonstruowany kurs?

Kurs składa się z rozdziałów oraz lekcji. Staramy się, aby optymalnie kursy miały 5-7 rozdziałów po około 5-10 lekcji w każdym. W ten sposób nauka jest optymalna a podtrzymanie uwagi staje się łatwiejsze. Rekomendujemy przerabianie nie więcej niż jednego rozdziału naraz a po jego przerobieniu powtórzenie materiału we własnym zakresie.

Jak najlepiej wykorzystać kurs?

Potraktuj kurs jako inspirację do własnej pracy. Tam, gdzie się da staraj się powtarzać czynności, które wykonuje autor. Nie powtarzaj ich jednak bezmyślnie - spróbuj zmodyfikować przykłady i dostosować je do swoich potrzeb. W ten sposób przyswoisz materiał jeszcze lepiej!

Jak mogę uzyskać dostęp do kursu?

Możesz albo wykupić ten konkretny kurs przez koszyk, uzyskując do niego (i jego rewizji) bezterminowy dostęp, albo wykupić wariant abonamentu, który obejmuje dany kurs i w ten sposób oglądać go oraz inne materiały na platformie tak długo, jak Twój abonament jest aktywny.

Czy kurs jest aktualny?

Staramy się aby wszystkie materiały na stronie były aktualne. Nie znaczy to, że kurs powstał bardzo niedawno. Często na stronie znajdziesz trochę starsze kursy, jednak regularnie wykonujemy ich rewizję i zmieniamy lekcje - czy to przez dodanie stosownych komentarzy z aktualizacją, czy poprzez nagranie danej lekcji jeszcze raz. Datę ostatniej rewizji znajdziesz w informacjach o kursie.

Czym się różni kurs od warsztatu i ścieżki?

Kursy to kilku godzinne, kompleksowe opracowanie danego zagadnienia, podzielone na lekcje i rozdziały. Często uzupełniają je Warsztaty, które mają formę jednej dłuższej, praktycznej lekcji (30min-1h), natomiast ścieżki stanowią zbiór jednych i drugich materiałów - ułożoną z kursów i warsztatów playlistę, która pozwala Ci kompleksowo opanować dane zagadnienie.

Moi znajomi coraz częściej pytają: 'Jak nauczyć się UX?'. Praktycznie każdy kto chce zacząć jest przytłoczony ilością wiedzy, narzędzi pracy oraz jak to wszystko wykorzystać w swojej pracy. Swoim znajomym zawsze polecam eduweb, ponieważ pozwala krok po kroku zrozumieć świat UX od A do Z. Na platformie znajdziesz także bardziej zaawansowane techniki, które zaoszczędzą Ci dziesiątki, a może i setki godzin w pracy. Nie ucz się na swoich błędach - wykorzystaj wiedzę osób, które zrobiły to za Ciebie

Kamil Tatol

Product Design Lead, Pioner Labs

Zacznij naukę w Wprowadzenie do UX

 • 59 lekcji wideo

 • 6h 12min materiału

 • Ostatnia rewizja 22.01.2018

 • Certyfikat w ramach ścieżek

 • Dostęp z urządzeń mobilnych